Рождени дни да идват вече, че зимата омръзна на АПРИЛското човече - епизод 25

  • 40 284
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Хайде да не надничам и аз така тайно  Grinning
Какви красоти само и хубави новини  Grinning
Като сте подхванали темата за подаръците аз мисля тази година да не правя или в краен случай купих от разпродажбите по Коледа една мишка от интерактивните и може нея да му подаря ще видим. По скоро ме вълнува дали ще има РД парти. Смятам, че ако няма подарък няма да се засегне, а съм сигурна че една опакована вафла ще го зарадва точно толкова колкото играчка. Не ме съдете, но в къщи детето има ужасно много играчки най-вече от брат си пък и като гледам харесва повече неговите от колкото своите. Обожава да троши и размазва всичко до което се докопа. Да не говорим, че в повечето време е на градина, а вечер обожават да гледат филми.
Имаме големи проблеми с него (както беше с батко му едно време) относно поведението. Хич не слуша, а като започне да ти обещава, че ще слуша те размазва направо. В яслата са вдигнали ръце от него. Няма да го включат в тържеството за първа пролет тъй като не желае да казва нищо и да се включва в репетициите. Иначе стихотворението си го знае, но не иска. Като си спомня навремето батко му докато му кажеш и си е казал целия репертоар, а този сега се инати.
Продължавам да ви чета, но все не мога да се включа  Sad


Усмихнат ден на всички  Hug

# 691
  • Мнения: 309
Здравейте и от мен! Hug
Много хубави снимки, Олче, Дани, вие сте най- редовни! HugСтрахотни госпожици и един усмивко сладък! Heart Eyes
Вери найс, и твоите момичета са страшна хубост! Heart Eyes
Маймунка, целувки и от мен на малкия герой! Hug
И аз напоследък много мисля за РД.Надявам се да го празнуваме вече в Катар, така че за подарък ще има куп нови играчки, столче за кола, легло и т.н.Само самия празник ще е малко кофти, защото баща й най- вероятно ще е на работа, нямаме близки и познати там- никой.Така че май двечките ще си го празнуваме Sad
За хранителния режим и навици просто не знам какво да кажа.От както се е родила Ния има при нея само едно сигурно нещо и то е, че няма нищо сигурно!Един ден яде- на другия не, един ден спи- на другия не!Един ден яде нещо, на другия ден- абсурд!Абсолютно непредсказуема и до ден днешен.Напоследък много ме ядосва, защото не иска да яде, не иска да спи, не иска да се облича и...ужасна е!Вечер заспива с триста зора към 23ч, буди се нощем с ревове поне 2-3 пъти и сутринта в 6.30 вече е окончателно будна!На обяд спи максимум час и половина.Надявам се скоро пак да смени режима, че едва гледам вече.Последните 4 кътника и тя ги няма още, вече започвам да се чудя дали ще ги има изобщо! ooooh!
На всичкото отгоре имаме все някакви проблеми с тия пусти визи, дипломи и т.н., сума ти пари на вятъра за куриери, печати и т.н..От преводаческата агенция ми объркаха документите и трябваше пак всичко на ново да се вади от община, после пак превод, пак легализации... ooooh!
Най- сетне отидох и на гинеколог.И там изследвания, пари, откриха ми раничка + инфекция за по- пълно щастие...Взимаха ми биопсия, която чакам вече 3 седмици да стане готова.
Толкова съм изнервена и изтощена, че няма накъде!Имам чувството, че съм се състарила с 10 години...много ми е криво, тъпо..всичко ме дразни, никъде не ми се ходи, нищо не ми се прави...
Ния иначе е добре, не ходи на ясла, защото не смея да я пусна.Не знам кога ще тръгваме и ме е страх да не я водя болна по летищата.
Спирам дотук, че много се наоплаквах!
Прегръдки на всички! Hug

# 692
  • София
  • Мнения: 5 079
Чакам си обещания отчет от Чоки. И от Деси. Crossing Arms Heart Eyes Blush

принцеске, гушкам те. Hug Ния е характерче от бебе, но нали ти е жива и здрава... всичко си струва за техния "тормоз". А и друго нещо... децата много усещат и реагират, когато обстановката у дома е напрегната и поизнервена. Rolling Eyes

# 693
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Малко снимки от нас. Само не знам защо не мога да ги обърна, нещо сайтът се е бъгнал май...  newsm78

# 694
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Чакам си обещания отчет от Чоки.

 Mr. Green Чакаш ти, ама аз досега ви четох, много пишете! Hug Четох, четох, то толкова много съм изпуснала, че не знам откъде да се включа в разговора. Много променени и пораснали дечица видях, страхотни са всички! Добре, че е ФБ, че си общуваме там с голяма част от вас и виждам снимки на мъниците. Поименно няма да се включвам сега, че ще пропусна някой сигурно, толкова много инфорамиця насъбрах от темата. Crazy

При нас всичко е наред, растат децата. Пипо си е пакостливко, но, общо взето, слуша, не мога да се оплача. Ходи си на ясла с кеф, има си приятелчета там (най-добрият му приятел всъщност е по-малкото братче на една от най-добрите приятелки на Симона - голямо съвпадение). Пее доста песнички, приказва много, но на моменти и аз не му разбирам всичко.

Симона е първокласничка, справя се отлично в училище и ходи с желание. Heart Eyes Да я похваля, че в края на януари участва в национално математическо състезание, организирано от СБНУ, и изкара максималния брой точки 50, математичето ми то. Ходи си на танци и участва в една театрабна група/школа.

И аз се замислям за рождените дни, но по-скоро съм в търсене къде да празнуваме; подаръците и на двата съм ги купила отдавна - на Пипо - кола с дистанционно управление + една интерактивна книжка с динозаври + ще извадя едно колело без педали, което купих миналата пролет, но му беше голямо и го прибрах (едва ли го помни Wink), а на Симона - ролери, книжка за рисуване и един комплект с кукли Поли (много ги обича).

Това е засега от мен. Ще гледам да се включвам по-редовно.  Peace

# 695
  • Мнения: 2 090
Добро утро! Hug
Ние сме добре, двете деца бяха почти един месец вкъщи (половината време - в бабиното вкъщи), но Саши от вчера е на детска градина и настана нещо като скука за зас с Анелия. Laughing Добре, че времето омекна и излизаме вече, защото в студовете стигнахме до момент да луднем лекичко. Анелия преодоля наскоро страха си от снега и вече й е голям кеф (преди не смееше да го бутне и вървеше като Робокоп по него, особено където беше по-дълбок  Joy).
За подаръци не съм мислила изобщо, разни промени предстоят вкъщи и ми се редуват състояния от леко сдухано до силно такова... Whistling Но ще прочета по-задълбочено предните страници, да се ориентирам поне какви са хитовете на сезона. Simple Smile
Ще се опитам да вляза в час с нещата, които обсъждате, че този път съвсем ви изтървах дирите... и ми липсвате. Hug
Приятен ден и до скоро!

# 696
  • Мнения: 285
Покрай идващите рождени дни темичката се раздвижи  Mr. Green
Принцеске  лека полека ще се подредят нещата винаги е изнервящо като ти предстои пътувате а при теб е преместване  Hug
Чоки да разцелуваш палавника
Деси добре завърнала се за полудяването те разбирам перфектно  Laughing 2 месеца си бяха вкъщи направо до лудост ме докараха  Laughing
Жабче да разцелуваш двойната хубост  Heart Eyes
Ние вече 3 дни сме на ясла ходят с кеф, но вчера бяха заплашени от сестрата че ако не ядат тя ще ги нахрани  Joy и днес тръгнаха с уговорката че ще се разберем да не им се бърка в яденето колкото толкова  ooooh!
Да не се хваля засега задържат положението и са здравички разбирайте Мадлен дано се задържат по дълго време този път  Praynig

# 697
  • Мнения: 541
Минавам само да ви почерпя за р.д на моя мъж  Heart Eyes Заповядайте  Hug

# 698
  • Мнения: 3 211
Ани, да ти е жив и здрав! Страшна торта.

Дани, много са ми сладки твоите момичета, с тези бузки направо да ги изядеш Heart Eyes

Принцеске Hug Още малко остана, стискай зъби. Ния отразява твоето душевно напрежение, няма как в момента да е спокойна тя при всички неприятности, които описваш. Само да е здравичка, като отидете там постепенно ще се стабилизират нещата. А РД, че ще сте сами не го мисли. Все ще има някой лунапрак там да я заведеш и да си прекарате незабравимо.

Деси, и на теб Hug

Чоколина, welcome back. Среща?

Жабче, много ме кефи как ги обличаш бандитките, еднакви дрехи, но различни цветове. Моите почнаха много да ме дразнят, че искат все да са еднакви, всичко да е еднакво Close И разбирам, Вики да иска като на кака си, ама и Габи-тя по-зле от бебе. Ама само мир да има... От както оставям Габи да се прави на бебе е доста по-спокойна. Сега съм доволна поне, че в някои сайтове има еднакви дрешки и за 3г. и за 11г. (толкова й взимам на Габи ooooh!), та вече почвам и еднакви дрехи да им купувам. И подаръците им гледам да са еднакви, сега ще получат и двете тротинетки.

# 699
  • Мнения: 14
Хрумна ми едно заглавие та реших да ви го напиша докато не съм забравила.Ако ви допада разбира се."Пролет наближава априлчето/а се стяга/т за празнична забава"

# 700
  • Мнения: 7 117
ssillvvi, койт пуска следващата тема, може да се възползва.  Wink
БАш ми е драго да видя пак Шоки и Деси.  Grinning
Деска,  Hug Hug Hug.
Олче, Дани, Жабче, Вери страхотни снимки! Страхотни госпожици и батко Вели!  Heart Eyes
Яна и Йоана имат много  Mr. Greenяки-яки-куул-куул пантофи.  Grinning
Вери, разсмя ме с твоите "близначки".  Laughing
На Мони браво за всестранните й успехи!   bouquet
Аничка, да ти е жив и здрав мъжът!    bouquet
Девик, въобще не е странно написаното от теб за подаръците. Просто родителският ентусиазмът при едно дете е различен.  Wink Иначе и аз отдавна съм открила, че кърпичката е по-интересна играчка от нещо скъпо и дълго избирано.
Принцеске, ако ще те успоокя, но на дали - Ния не е изключение. Когато питам Мария защо правии разни неща (или не ги прави), обяснението е "ЗАщото Мария е детенце, мамо!" Бетонен аггумент без право на обжалване.  Wink
Извинявам се, ако съм пропуснала някого. Чака ме една много "забавна" част от ежедневието.
 Crazy

# 701
  • Мнения: 172
Морнинг и от нас  Hug
Със страхотни снимки оплакнах очото  Heart Eyes
Самчи е редовен яслен войник пу пу пу Толкова ми е ..и странно, и интересно, и сладко ...и изобщо разтапящо като го виждам как се променя, расте...как от мънино бебче вече си има приятели  Heart Eyes Започнал е и да проявява чувство за хумор...и да ме гласи  Shocked На два пъти оставам вцепенена след изказването му-защото е тотална неистина и ме нарежда...и в един момент след моето онемяване в очичките му се появява едно дяволито пламъче и започва да ми се смее /как изобщо съм се вързала явно се чуди/. Захитрял е зверски и знае как да ме размаже от кеф. Когато реши, че е прав може да се сърди и половин час, но когато осъзнае грешката си пристига с бодра крачка, за да каже обезоръжаващото "Мамо, винявай!" гуш и цун  ooooh! Heart Eyes Не ми се мисли след години как ще ме върти на малкото си пръстче, щом в тази невръстна възраст стреля право в целта.
 Нашият отговор, когато попитам :"Защо постъпваш така? Защо се държиш така?" отговора е " защото така ..."  Tired крайно незадоволителен за мен и много забавен за негово височество Самуил.
 За РД още нищичко не съм измислила ... дори за празнуването  ooooh! За подаръците...ние пък на кърпички не се радваме  Crazy Трябва да е на колела армагана и да има добър търговски вид, иначе не представлява интерес  Mr. Green Всякакви лакомства не биват възприемани като подарък, а катж награда  Joy ...обикновено за добро поведение. Иначе и дрешки много обича. Два чорапа да му подари някой и седмица след това си ги показва на хората и обяснява кой и защо му ги е купил  Crazy
 От два часа и половина си пиша поста  ooooh! Хубав и усмихнат ден желая на всички  Hug

# 702
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Такааа... Ние се прибрахме в квартирата вчера по обяд.  Simple Smile След дрямката излязохме на разходка-голям кеф! Иван скача във всяка локва по пътя и резултата е мокри крачоли и на двама ни  Grinning Сега остава да чакаме и да се надяваме, че всичко е наред  Praynig
Гледам за подаръци говорите. Аз още не съм мислила, покрай другите притеснения не ми остана време. Но е презадоволен от играчки. Имаме две колелета от племенника ми, но Иван само ги бута от място и бръмчи. Изобщо не иска да се качи-страх го е. Ако го излъжа да се качи-не натиска педалите и не може да разбере за какво иде реч. Има пластмасова кола с педали от доста време-кара я като Флинстоун. Сърди се като се опиташ да му покажеш как се кара  ooooh! Има бъги с родителски контрол от първия си рожден ден-само му натиска копчетата с песнички и танцува-голям страх! Явно се чувства несигурен. Може би ще се зарадва от детско парти в любимия му детски център с много деца и супер много игра.  Heart Eyes

# 703
  • Мнения: 285
здравейте и от нас ние пак сме в къщи човек да не каже нещо  Twisted Evil Ники е прихванала от някъде вирусче за Мади нищо няма да кажа
Приятен ден

# 704
  • Мнения: 444
Днес бяхме на лекар. На Кико му се появи едно топченце колкото голяма леща под горния клепач на окото. Д-рката постави диагноза Хордеолум и Халацион. В общи линии това важи за нас /вътрешен халацион/:

Цитат
Халациона представлява хроничен грануломатозен процес на Мейбомиевите жлези на тарза. Най-често е следствие на възпалително запушване на изходните канали на жлезата. Може да започне и като хронично възпаление. Класически може да се появи като външен халацион с вид на надигнат над клепачната кожа болезнен инфилтрат с големина на грахово зърно или като вътрешен халацион, който се опипва под клепачната кожа и при обърщане на клепача се открива като надигнато образувание. Халационът може спонтанно да изчезне, може да се капсулира или да се отвори към конюнктивалния сак. Трябва да се разграничи от вътрешния ечемик при който има болка, по-голяма инфилтрация и зачервяване а също така и от карцином на Мейбомиевата жлеза, който е по-твърд.

Лечение: Правят се топлинни процедури, поставят се кортикостероиди инжекционно в халациона, и оперативно премахване. При честа поява на халациони трябва да се търси рефракционна аномалия или диабет.

Казвайте добри очни детски специалисти.   Не ми се мисли как ще му обръщат клепача. Дaно не се стигне до операция. Tired Cry

Общи условия

Активация на акаунт