Нека помогнем на близките на 19 годишната починала родилка Деяна Георгиева!

  • 13 858
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 979

Гледам в момента "Горещо". Няма как да е човешко всичко това.....Къде е Господ? Защо, Господи?

 Cry Cry Cry




Преди малко завърши предаването, просто нямам думи да опиша възмущението си към криминалната организация от т.нар. "лекари" - пълни безхаберници и нещастници. На такива ако разчиташ да лекуват по-добре да се обърнеш към църквата! Изписали момичето от АГ "клинично здрава" с температура, повръщане и разстройство и си го прехвърляли като парцал по "болниците" поради абсолютната си некомпетентност да го диагностицират и да назначат лечение!

# 16
  • Мнения: 132
Не знам дали нужните средства за водене на едно дело ще успеят да се съберат, но мисля, че едно добро и състрадателно адвокатско сърце би могло да трепне пред страданието на Деяна и горките сълзи на нейните близки изплакана в предаването "Горещо" и да поведе битката безвъзмездно. В България е нужно най-накрая да се поведе истинска война с здравните институции и безхаберието на лекарите!!!

# 17
  • BG
  • Мнения: 2 458
Да, питам за този горе, защото само преди седмица, заедно с болното ми бебе, понесох на гърба си доза от "доброто" лекарско, по-скоро сестринско отношение в болницата, макар че съм част от съсловието ( дори и това не ме спаси особено).
Та не ги търся тях, не ги питам, зависими сме и търпим, но и вярвам, че всеки ще понесе рано или късно последствията от постъпките си, от отровните си думи, от безчовечието и безсърдечието си, има справедливост някъде....Жалко за красивото момиче, за красивото малко сираче, за горката майка и баба !


# 18
  • Мнения: 143
Момичета и аз гледах "Горещо" и съм потресена от историята Cry
Плаках заедно с тези почернени жени.
Не знам някога ще се оправят ли нещата в здравната ни система?Как и кога ще се промени начина ни на мислене,докога ще продължават с тази наглост и лошо отношение към пациетните ooooh!
Докога ще ни третират като нахалници които точно пък сега ли са намерили да се разболеят и да им прекъснат сладката приказка на сестрите #2gunfire #2gunfire

Мисля че и преди имаше пак в Шейново случай с една починала родилка съпруга и мисля че го гледах в интервю по телевизията да разказва подобна ужасяваща история.

Аз лично ще преведа парички колкото мога а хората да ги използват както си преценят.
Искрено се надявам да има успех делото им и да има наказани лекари най после Praynig

Господ да дава сили на тези жени и на таткото да отгледат малката душичка Praynig
А за Деяна  Flowers Rose Flowers Rose дано почива в мир милата Praynig

# 19
  • Мнения: 10 547
Извинете, ако е споменавано, но не ми е ясно, защо на детето му е отказана сирашка пенсия, а на бащата и бабата всякакви помощи? Как така? /вероятно майката не се е осигурявала за да получи детето пенсия, но за помощите не ми е ясна процедурата/

Защо не потърсят безплатна правна помощ? Има много организации, които да им я предоставят.

# 20
  • Мнения: 65
Момичета,отказана е пенсия,защото майката не е имала трудов стаж!И как да го има,като май месец е завършила училище,а от септември е трябвало да бъде студентка?

Правна помощ има според мен,но в момента хората нямат възможност за издръжка на бебето.Повечето от нас са майки и знаят,че не е никакв евтино да отглеждаш едно бебе в днешно време и едновременно с това да си безработен,да плащаш сметки и да се храниш!

# 21
  • Мнения: 169
Може ли някой да пусне линк към предаването?

# 22
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
mireto, би трябвало да го има в Nova play

В понеделник ще помогна с малко пари, но... Но това малко детенце ще има нужда от нещо друго, което никой не може да му даде. Страшно е това, което се случва.

# 23
  • Мнения: 56
http://www.videoclip.bg/watch/75960
Ето преди малко го гледах и нямам думи просто цяла сутрин рева и не спирам.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 508
Предаването е покъртилено. Горките хора, минали са през ада, но не са успели да спасят дъщеря си. Нямам думи.
За лекарското и сестринското съсловие....толкова е изписано. Няма човек на когото да не са помогнали и на когото да не спомогнали да си отиде от този свят, било с безхаберие, некомпетентност. Лошото е, че грешките в тази професия са фатални. Няма как просто да кажеш:е, случва се. На мен едно изречение ми се заби, защото е в главите и на жените. Лекарите от Александровска болница как са казвали: Защо толкова късно??? Боже, защо го казват на тези убити жени, цял живот ще се обвиняват, че не са отишли на време, че са можели да спасят детето си, а са изпуснали шанса. Измили са си ръцете, прехвърлили са некомпетентността на колегите си върху тях двете. През това време са се молили на лекарите и са разнасяли от болница в болница. Просто е ужасно. Време е вече някой да поеме отговорност.

# 25
  • Мнения: 169
В Nova play го нямаше допреди малко, сега и във видеоклип започна и излезе едно съобщение:
Грешка!Не мога да заредя http://www.videoclip.bg/watch/75960
Защо ли?

# 26
  • Мнения: 3 479
От друго предаване, където даваха как една баба и един дядо отглеждат детето на починалата си при раждане дъщеря знам, че еднократната помощ за раждане се дава само на майката, друг близък не може да я получи.
Вероятно бащата ще може да получи само детските, ама те колко са ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 5 721
Гледах предаването и плаках...... нямам думи! Cry Cry
Познавам се със всички от един блок сме  Confused и просто не мога да повярвам какво се случва все още Cry
Много сили и дано този път има наказани! Praynig
Трябва да има ,има виновни!

# 28
  • Мнения: 419
....
Вероятно бащата ще може да получи само детските, ама те колко са ooooh!

Все си мисля, че и майчинство (в случая бащинство) би следвало да ползва  Thinking

# 29
  • Мнения: 10 547
По принцип получава/ прехвърля му се майчинството на майката, ако детето не е настанено в детско заведение, но в случая пречка е това, че починалата няма трудов стаж, т.е. не е осигурявана.
Но едва ли редът за отпускане на т.нар. социално майчинство е друг. Записано е само, че "месечна помощ за отглеждане на дете до една година се изплаща на майката (осиновителката, самотните бащи-осиновители, семействата на роднини, близки или приемни семейства, в които е настанено дете по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето), чиито средномесечен доход на член от семейството е по-нисък или равен на 350 лв." Никъде не пише за бащи, чиито жени са починали при раждане или след това. Недомислица в закона ли е това?

Общи условия

Активация на акаунт