Нека помогнем на близките на 19 годишната починала родилка Деяна Георгиева!

  • 13 864
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 16 103
Има вече тема за помощ на семейството и бебето.
Малко по надолу в Клюкарника е.

# 46
  • София
  • Мнения: 15 485
  Снощи преживях отново целия ужас, през който минах 2007-ма година, но този път е с трагичен край!Нека спи спокойно вечния си сън!На майка и, баба и, сестра и и бебето пожелавам много сили, за да се борят с тоя скапан живот! Flowers Rose Flowers Rose

# 47
  • Мнения: 144
Гледах снощи, плаках много. Жалко за момичето, жалко и за лекарите.

Бебето няма право на персонална наследствена пенсия, тъй като майка му не е имала 3 години стаж. Ако починалия родител е до 30 години се изискват 3 години. Над 30 години искат 5 години. По принцип има право да кандидатства в общината за социална пенсия.
Незнам как стоят там нещата. Май се гласува всяка година.

За майчинство от нои също няма право, тъй като то се дава само на майката, но тя не е имала стаж така че пак при социалните. А там дали дават на бащата незнам. Еднократна помощ също не може да получи. Тя също е за майката.

За съжаление законите са такива. Тези придобивки се дават само на работещи и осигурени родители. Остава да чакат на социалните.

Майчинство за отглеждане на дете от 1 до 2 години също няма да може да се получават, пак защото майката не е осигурена. Иначе те за разлика от болничните може да се взимат от бащата, ако той работи. Ама че го обясних, ако майката беше в права, бащата след 410 дни майчинство можеше да кандидатства за майчинство за отглеждане на дете до 2 години


# 48
  • Мнения: 1 298
Плаках от началото до края на това предаване. Cry

Ужасно е...Трябва да има наказани и осъдени.
Вие, след като чухте цялата история, мислите ли че е лекарска грешка?
Защо имам чувството, че още при секциото са объркали нещо фатално?

Как е възможно, лекари и сестри, да не проявят някаква поне състрадателност към това момиче,
млада майка...Да направят нещата по-леки. Какви хора работят в тези болници?

# 49
  • Мнения: 3 138
така е такива са лекарите в българия на мен веднага след като родих ми казаха ,, видя ли сега като не напъва си уби детето , не иска да диша ти го уби,, като видяха че почна да ми става лошо ми казаха ,, спокойно ние се шегуваме интубираха го чуваш ли го как плаче,, а е и друг въпроса че бяха оставили част от плацентата в мене после ходи че имай доверие на лекарите

Леле, наистина ли ти казаха така? В коя болница?

# 50
  • Мнения: 3 248
Трагедия!!! Покъртително... И аз плаках снощи, не можах да заспя, само си гледах бебчето как спинка...

И сперед мен горкото момиче си е заминало заради нескопосано извършено секцио. Но това няма значение вече, оставили са бебчето без майка. Това не са хора! Трябва да има наказания!

# 51
  • Мнения: 427
така е такива са лекарите в българия на мен веднага след като родих ми казаха ,, видя ли сега като не напъва си уби детето , не иска да диша ти го уби,, като видяха че почна да ми става лошо ми казаха ,, спокойно ние се шегуваме интубираха го чуваш ли го как плаче,, а е и друг въпроса че бяха оставили част от плацентата в мене после ходи че имай доверие на лекарите

Леле, наистина ли ти казаха така? В коя болница?
 Не се учудвам на всичко което лекарите казват. За тях човешкият живот , отдавна се е превърнал в търговия.Груби , нетактични , надменни ......Много малко от тях останаха ХОРА .
В нашата неонталогия , редовно когато майка отиде да попита за детето си и казват - Стига си досаждала , като умре ще ти кажем  Shocked
Мир за душата на тази млада майчица . Sad   Сили за цялото и семейство ......

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 22:49 от shams u amar

# 52
  • До морето
  • Мнения: 7 112
Ужасна трагедия, и аз плаках през цялото време. Мир на душата й!!!

Аз друго се чудя, как може толкова късно да се сетят да проверят дали проблемът не идва от матката. Нали все пак говорим за родилка. Айде аз ако им се изтърся ей така сега с температура и повръщане - да почнат да ме проверяват и изследват от където искат, ама родилка- не е ли най- нормално първо там да провериш, дали всичко е наред, да не би пък да има някаква инфекция???  Аз дето нямам грам понятие от медицина, като чуя някоя млада майка да вдига температура  и все си мисля, че може да е от раждане/секцио, забравени марли и т.н., всякакви касапници си представям, а те ще ми я лекуват за грип и ще я изписват, да не заразявала отделението. Не знам момичета, много е страшно това, което става! И нещо друго си мисля - този документ, които жените показаха от Шейново,че е клинично здрава и следващият от БП, където само 2 часа по- късно пише, че е с температура, повръщане, разстойство. Някой юрист да каже, ама дори само тези 2 листа би трябвало да са достатъчни да се повдигне обвинение за лекарска немарливост към Шейново?

# 53
  • Мнения: 117
Гледах предаването и плаках много.
Да почива в мир и от небето да бди над своето детенце.
Според мен това неможе да се нарече лекарска грешка.Като им се плаща защо няма грешки,а грешат само когато не са си напълнили джобовете.Запомних думите на акушерите от "Шейново" - "Плащаш и получаваш внимание".Както при мафията "Плащаш - живееш" #2gunfireТя цялата ни държава е мафия.Къде другаде такъв случай ще остане ненаказан.

# 54
  • Мнения: 5
Плаках и аз, но някък най-гнусно ми стана от думите, които е казал "лекарят" в Пирогов... "Тук се мре не е дискотека"  #2gunfire то по целият път от началото до края много лекари са за убиване, но не зная защо на мен  най - мъчно ми стана за това...адски безчувствено.

Ще изпратя парички, колкото мога.Не мисля, че ще помогна на хората, но поне да знаят, че не са изоставени.

И все се надявам някоя дремеща комисия да се самосезира и най-накрая и наистина да има наказани.

Не че това ще поправи случилото се.

Деяна е дете за мен, млад човек, пред прага на живота, семейството, студентството, ако на тези "лекари" не им е хрумнало, че погубват един млад живот, представяте ли си как реагират при възрастни хора. Малко безмислено пиша, но наистина съм ужасена !


 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Почивай в мира Деяна

# 55
  • Мнения: 564
Потресаващо наистина.Типично по български...
Странно защо на една част от населението се полага и помощ и състрадание от страна на социални,нои и какви ли още не инстанции,а на тези хора не,защото майката нямала стаж.Ясно е че такива са им законите.Но къде са законите,когато убиват гадните касапи(не лекари,защото са всичко но не и това).Винаги намират начин да онивинят виновните !
Дано наистина този случей не остане така,дано накажат виновните.
На близките пожелавам сили,съчувствам за починалото момиче  Cry
И ще помогна с каквато сума мога,нядявам се и други да го направят.

# 56
  • Мнения: 3 479
Преведох малка сума. За нищо не стига, но поне е от сърце.
Много ми се иска обаче да се намерят добри хора, които да могат да помогнат на семейството дългосрочно - социалните да дадат помощ, адвокат, който да поведе дългата битка за справедливост, работодатели, които да дадат работа на семейството - бащата и бабата, за да могат да си стъпят на крака и да осигурят добър живот на детенцето. Praynig

# 57
  • Мнения: 654
На мен много ми се иска някой да се сети и за това,че има виновни за ситуацията и има институции които трябва да обгрижват гражданите.
Къде са всички-закрила на детето,фондации,телевизионни предавания.
Или интересна беше трагедията-ние ви я показахме,вие помагайте.
Не става така Naughty
В такива моменти ми се иска да знам всички писани и неписани закони и да търся справедливост.
Иска ми се дори докторите да се включат.Казват,че се случват такива неща.Вярно е.
Но къде е тяхната човечност?Да подадат ръка/може и сума/ в зависимост от случая.
Или няма как да стане?Що заради пари се е стигнало до тук Embarassed

# 58
  • bulgaria
  • Мнения: 310
Ужасна трагедия, и аз плаках през цялото време. Мир на душата й!!!

Аз друго се чудя, как може толкова късно да се сетят да проверят дали проблемът не идва от матката. Нали все пак говорим за родилка. Айде аз ако им се изтърся ей така сега с температура и повръщане - да почнат да ме проверяват и изследват от където искат, ама родилка- не е ли най- нормално първо там да провериш, дали всичко е наред, да не би пък да има някаква инфекция???  Аз дето нямам грам понятие от медицина, като чуя някоя млада майка да вдига температура  и все си мисля, че може да е от раждане/секцио, забравени марли и т.н., всякакви касапници си представям, а те ще ми я лекуват за грип и ще я изписват, да не заразявала отделението. Не знам момичета, много е страшно това, което става! И нещо друго си мисля - този документ, които жените показаха от Шейново,че е клинично здрава и следващият от БП, където само 2 часа по- късно пише, че е с температура, повръщане, разстойство. Някой юрист да каже, ама дори само тези 2 листа би трябвало да са достатъчни да се повдигне обвинение за лекарска немарливост към Шейново?

Точно това се канех да напиша и аз. Първото нещо за което се сещам е усложнение при секциото. Много неща бих изписала, но няма смисъл от злостни коментари. Това, което можем да направим е да се борим и да търсим начин таткото да получава помощи и ако някой от вас(аз съм само безработна майка) удари едно рамо и му предложи работа. Бабите могат да гледат малката душичка през деня, а таткото да си го поема след това. За него , а и за всички ще е по-добре да се организират и да са възможно най-спокойни заради бебчето, което макар и малко,  съм сигурна, че усеща болката и мъката на другите. Сигурна съм и че Деяна, макар и като ангел бди над детенцето си. Съболезнования и много сили на близките. smile3531

# 59
  • Мнения: 146
това е България не плащаш-мреш....пък и тази болница Шейново ми стана любима вече с нейните случай..... Twisted Evil
Не би трябвало да  им откажат минималните 135 лв социялни помощи с децките, що за глупава държава


и аз се чудя какъв лекар си ако наистина не знаеш как протича една инфекция и то пък точно на родила жена .... ooooh!

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 13:57 от naia

Общи условия

Активация на акаунт