19-годишната Деяна Георгиева

  • 1 543
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 114
Разказа на роднините и http://vbox7.com/play:4fe787962b
Цялата страна беше потресена от трагедията, която сполетя 19-годишното момиче, току що станало майка за първи път. Многократно в пресата и по телевизионните канали се въртяха репортажи за безотговорното отношение на българските лекари и тяхното нехайство за човешкия живот.
Трагедията и жалбите на близките на Деяна Георгиева задвижиха проверки в болничните заведения – където е родила и където е починала. След направен щателен одит от специалисти и написан подробен медицински доклад, заключението е, че докторите и от АГ „Шейново”(това е поредният случай за родилка починала в тази АГ болница) и от „Пирогов” имат вина за причинената смърт. Т.е. ако се бяха грижили по-добре за съвсем младата жена, днес тя щеше да бъде жива, здрава и да се грижи за своето бебе.
Нека да не забравяме родилката,която толкова много се изстрада.
Скоро Майкъл ще прави 2 годинки и много бих искала да го видя...

Последна редакция: ср, 28 авг 2013, 14:20 от dessy8905

# 1
  • Мнения: 9 470
Каква е целта на темата? Дискутирано е много дълго време и ако се разровиш по-назад ще срещнеш минимум 3 подобни теми.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
След направен щателен одит от специалисти и написан подробен медицински доклад, заключението е, че докторите и от АГ „Шейново”(това е поредният случай за родилка починала в тази АГ болница) и от „Пирогов” имат вина за причинената смърт. Т.е. ако се бяха грижили по-добре за съвсем младата жена, днес тя щеше да бъде жива, здрава и да се грижи за своето бебе.
Нека да не забравяме родилката,която толкова много се изстрада.
Скоро Майкъл ще прави 2 годинки и много бих искала да го видя...


 И тези доктори спят без проблеми и се разхождат безнаказано около нас!Ей за това най - ме е яд, ужасно е.Скоро гледах майка й за пореден път, иска да се накажат лекарите, но никой не го прави.
 Аз Даяна никога няма да я забравя, често се сещам за нея и семейството й.Такава трагедия забравя ли се?!Аз я изживях тежко, за близките й не знам!

# 3
  • при късмета
  • Мнения: 24 123
Оказа се, че Даяна ми е била съседка. По ирония на съдбата живееше през един блок от Надежда Узунова(втория смъртен случай след Даяна в Шейново), нея познавах. От Шейново като, че ли ги подкарали по домова книга да морят родилки  #Cussing out
Трябва да има наказани лекари. И както им вкарват в закона все повече защити, така и наказанията им трябва да са по-тежки при доказана немарливаст. Сега по закон наказанията са само административни. Уволнение, отнемане на права за опраделено време(много рядко) и най-много условна присъда - до сега известни един, два случая. Дори съм на мнение, че това си е чисто престъпление и трябва да се наказва по НК.

Общи условия

Активация на акаунт