Нека помогнем на близките на 19 годишната починала родилка Деяна Георгиева!

  • 13 870
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 19 402
Звучи кофти, но явно трябва да се действа по мутренски: намекваш на персонала, че бял ден няма да види, ако сгафят нещо. Или както циганите обсаждат болниците.
Преди години колега на мъжа ми и брат му се бяха били с охраната в Пирогов, защото 2 часа нямало кой да прегледа дете с нарязано от стъкло лице. Те и двамата са мъже над 1,90 и 100 кила и го отнесъл погрешка дежурният следовател. Тогава мислех, че са прекалили, все пак в Пирогов е лудница и всички чакат, но вече съм на обратното мнение, пък дори и да те осъдят.
Само съд му е майката, и то граждански, а не да чакаме дали някога, аджеба, гарван гарвану ще извади око. Колкото осъдиха онези, които изпуснаха 2-годишния Дани от Варна - толкова и тези ще бъдат наказани, и то с някакви дисциплинарни дреболии. Защо не ги осъдят персонално на големи обезщетения, та да се наложи да си продадат жилищата, за да платят.
Неслучайно в Щатите има толкова адвокати - май страхът, че може да те осъдят, е най-добрият стимул за качествена работа.

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 14:43 от Cuckoo

# 61
  • Мнения: 10 547
От друга гледна точка обаче, вина за смъртта на Деяна носим всички ние, довели лекарите до състояние да гледат на нас, пациентите като на дебитни карти.
Редовно в поликлиниката виждам хора с дребни дарове за личните си лекари. Защо? От благодарност ли? Не, едва ли. Просто си купуваме внимание, но така обричаме всички онези, които не могат да си позволят или не искат да платят.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 2 500
така е такива са лекарите в българия на мен веднага след като родих ми казаха ,, видя ли сега като не напъва си уби детето , не иска да диша ти го уби,, като видяха че почна да ми става лошо ми казаха ,, спокойно ние се шегуваме интубираха го чуваш ли го как плаче,, а е и друг въпроса че бяха оставили част от плацентата в мене после ходи че имай доверие на лекарите

направо нямам думи   Sick Sick #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire аз нямаше да ги оставя така.......надявам се и ти не си...

Гледах и аз предаването Sad Да почива в мир милото момиче....

# 63
  • Мнения: 195
така е такива са лекарите в българия на мен веднага след като родих ми казаха ,, видя ли сега като не напъва си уби детето , не иска да диша ти го уби,, като видяха че почна да ми става лошо ми казаха ,, спокойно ние се шегуваме интубираха го чуваш ли го как плаче,, а е и друг въпроса че бяха оставили част от плацентата в мене после ходи че имай доверие на лекарите

Леле, наистина ли ти казаха така? В коя болница?

в майчин дом софия

# 64
  • Мнения: 195
така е такива са лекарите в българия на мен веднага след като родих ми казаха ,, видя ли сега като не напъва си уби детето , не иска да диша ти го уби,, като видяха че почна да ми става лошо ми казаха ,, спокойно ние се шегуваме интубираха го чуваш ли го как плаче,, а е и друг въпроса че бяха оставили част от плацентата в мене после ходи че имай доверие на лекарите

направо нямам думи   Sick Sick #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire аз нямаше да ги оставя така.......надявам се и ти не си...

Гледах и аз предаването Sad Да почива в мир милото момиче....

какво да се занимавам аз бях супер шокирана като ми изпадна от мен няква част от плацентата отивам при дежурната акушерка и и показвам какво съм намерила тя ми отвръща ,, дръж го на превръзката докато намерят разтвор в който да го сложат това парче  сигурно е плацента ама спокойно,, даже ги мързеше кюртаж да правят първо опитваха с няква инжекции да го изкарат това нещо , та като видяха че не се получава чак тогава със 100 зора го направиха тоя кюртаж  на мен ми е интересно ако случайно не се бях хванала на време какво ли щеше да стане

# 65
  • Мнения: 16
Здравейте, пиша от името на майката на Деяна. Тя държи да се знае, че сметката е открита единствено защото е имало  желаещи да помогнат и да преведат пари. Разбира се който иска да помогне с храна и памперси няма да се откаже помощ. Благодаря на всички

# 66
  • Мнения: 2 171
Съчувствам на семейството, ще помогна с колкото мога.
Дори ми е трудно да напиша "мир на душата й", като не знам как душата й ще почива в мир, оставяйки това невинно детенце без майчина ласка Sad
Кои са лекарите, правили секциото?

# 67
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
От друга гледна точка обаче, вина за смъртта на Деяна носим всички ние, довели лекарите до състояние да гледат на нас, пациентите като на дебитни карти.
Редовно в поликлиниката виждам хора с дребни дарове за личните си лекари. Защо? От благодарност ли? Не, едва ли. Просто си купуваме внимание, но така обричаме всички онези, които не могат да си позволят или не искат да платят.
точно така е!

# 68
  • Мнения: 943
 Cry
Дали ако вместо тези жални женици, пред лекарите се беше изправил един мъж, щяха така грубо и смело да се отнасят?  Confused
А на тази Антонина Ковачева не й е за пръв път, да участва в такива трагедии.
 Малко останаха човечните лекари!  Confused
Дано, дано да има справедливост.

# 69
  • Мнения: 0
Napravih si registraciya v tozi sait samo i edinstveno za da izkaja ujasa si kym istoriyata svyrzana s Deyana Georgieva...Tova naistina prilicha na film na ujasite s losh krai.. Moite saboleznovaniya kym vsichkite i blizki makar dumite da ne pomagat. Pitam se zashto nastypiha vremena v koito decata se pritesnyavat ot bolnici i izpitvat ujas ot tyah i tryabva li da se strahuvame kogato postupvame v bolnica??

# 70
  • Мнения: 0
Edno mlado i krasivo momiche si otide zashtoto reshi da dade jivot na svoeto dete ETO TOVA VECHE E TRAGEDIYA......Vsichko izglejda nerealno placha na vsyako edno predavane v koeto temata se komentira i se chudya kak e vyzmojno tova..chiya greshka e .Saboleznovaniya oshte edin pyt na cyaloto semeistvo i tatkoto da se durji shte se spravi s malkiya muj vse pak v negovo lice veche sa dushite na dvama choveka:(

# 71
  • Мнения: 0
Изразявам, своите съболезнования на семейството и близките на починалото момите. Предаването на Венета Райкова ме върна година назад, връщайки кошмара от собственото ми преживяване. Досега не намирах кураж да споделя болката си но тази покъртително повтаряща се история ме провокира. Искрено разбирам майката на тази млада жена. Преди година почина моят син на 1г. и 10 мес.. След тежка бременност се роди в отлично здраве и растеше без каквито и да било проблеми. До един фатален ден в който след проведен преглед в лекарски кабинет в здравно заведение детето ми получи  гърч и след „ компетентната намеса” на „ лекарите” , детето ми изпадна в кома. Последва 1 месец агония..и … край. Край на смисъла, на надеждата, на живота.
Майката на Деяна говореше сякаш говорех аз изказваше моите мисли. Безкрайно са ми познати и обидите и нападките, безхаберното отношение, неконпетентността, страха, невежеството и пълната липса на такт в медицинския персонал. Но познах /както каза и майката на Деяна/  и доброто в хората, разбирането, състраданието, стремежа да върнат детето ми към живот в друг медицински екип, хора имащи не само медицината като професия, но и като призвание. За жалост не всички са такива и това доведе до фаталния край на моето слънце. Остана само гроба и снимката която целувам непрекъснато.
Да майко на Деяна, децата ни ги няма. Нищо не може да ги върне, замести,  нищо не може да ни утеши. Много хора, много мнения но само тези който минат през този ад знаят истината за загубата.
Аз и моето семейство не предприехме каквито и да било съдебни мерки. Убедена съм във вината на персонала който пое първоначално сина ми, но шока и състоянието ми тогава не ми позволиха да реагирам адекватно. В последствие всичко бе покрито и потулено, диагнозите нагласени и тн. Вина не търся, аз я знам в кого е. Не вярвам вече в Господ, в нищо не вярвам освен на себе си. Но знам едно по тежко от майчината прокоба няма. И ненависта ми към тези хора, които ме лишиха от най-ценното ми, няма да останат ненаказани рано или късно. Да глупаво звучи, бих предпочела да се вземат мерки за оборудване на клиниката в която нямаше нужната апаратура, да не практикуват лекари с липса на качества и морал но, но незнам как да го постигна. И това го искам не за мен а за другите майки който и до ден днешен водят децата си там и разчитат на тези хора. Ами ако се случи нещо подобно с друго дете, с друга родилка, с друг човек….. фатален край, разбити мечти, рухнали семейства, загниваща нация.
Не съм човека, който може да даде отговор как да се справим с всичко това, но желанието това да се случи е повече от огромно. На погребението на сина ми бе пълно с майки.. не искам никоя жена да изпита това което аз чувствам, искам да гледат спокойно децата си. Да порастнат здрави хора, без мисълта че ще ги сполети съдбата на редица хора наказани от некъдърноста на здравната ни система.
Почивай в мир Деяна. А вие скъпо нейно семейство, радвайте се на всеки миг прекаран с прекрасния и син той не ще запълни празнотата в сърцата ви, но е отворил нов път към щастието и красотата.

# 72
  • Добрич
  • Мнения: 1 150
Почивай в мир Деяна. А вие скъпо нейно семейство, радвайте се на всеки миг прекаран с прекрасния и син той не ще запълни празнотата в сърцата ви, но е отворил нов път към щастието и красотата.


Praynig

# 73
  • Мнения: 133
От друга гледна точка обаче, вина за смъртта на Деяна носим всички ние, довели лекарите до състояние да гледат на нас, пациентите като на дебитни карти.

 Абсолютно точно !!!
От доста време се чудя , какво би се случило ако масово
спрем да си избираме ,така наречения ЕКИП .

Какво ще спрат да ни израждат ли ??? Или може би ще ни гонят от АГ-тата.....
отвън на улицата да ги раждаме.......м@@@@@@ им м@@@@@@@......!!!

# 74
  • Русе
  • Мнения: 904
Съболезнования на семейството идано виновните рано или късно да си получат заслуженото
Относно помощите немога да разбера как някой слоеве от обществото ни без да имат грам стаж и осигуровки получават помощи ,а в случая неможе .

Общи условия

Активация на акаунт