спешен правен въпрос към юристите във форума!

  • 5 967
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 30 142
Хърмаяни, и аз подозирам това. В нейното състояние може да се очаква.
Не знам какъв е този закон за сделките от разстояние, ама нищо морално не виждам с това да се подвеждат стари хора с такива солени договори. Надявам се утре да не я абонират за нещо друго, че да остане съвсем без пенсия...
ааа, морал в БГ не търси  Confused
Точно пък за сделките от разстояние България е най-малко виновна. Те са измислени преди доста време отвъд океана и са напълно легални и законни по целия свят и това е нормална търговска практика навсякъде в цивилизования свят. Така че недейте обвинява българските фирми за сделките от разстояние. Не са наш патент.

сделка от разстояние има при волеизявление на абоната. Такова при мен НЯМА. Това нашето е криворазбрана сделка, разбирай престъпление. Някой променя плана ми БЕЗ МОЕ ЗНАНИЕ и ПОЗВОЛЕНИЕ и след ясно и точно "НЕЕЕЕЕ" от моя страна!!!!!
Чети, преди да се изкажеш ей така по принцип...

# 16
  • Мнения: 4 892
Здравейте, възползвам се от темата, за да задам един въпрос:
Служител известява работодател, че по чл. 327, ал. 1, т. 2 от КТ, че поради неизплатено трудово възнаграждение едностранно прекратява договора си. След като работодателят си получи известието, може ли служителят да си тръгне? И да не се явява повече на работа?
Тя има едномесечно предизвестие, което изтича в края на ноември, но междувременно не са и изплатили последната заплата, тормозят я и иска да приключи въпроса.
Благодаря предварително!

Последна редакция: пн, 14 ное 2011, 08:23 от NinoTino

# 17
  • Мнения: 2 927
     Може, NinoTino. В този случай работникът или служителят прекратява трудовото правоотношение. Това става с подаване на известието (трябва да е писмено, и да си вземе входящ номер). Важно е да е настъпил падежът на плащане.
     Рисковете са работодателят да наруши трудовото законодателство, и да издаде своя заповед, с която да прекрати трудовото правоотношение на неговото или друго основание, и да търси обезщетение за неспазен срок на предизвестието. За да защити правата си ще трябва да сезира ИТ и със сигурност да води дело. Но ще е права и ще спечели.

# 18
  • Мнения: 4 892
Хърмаяни, много ти благодаря! Тя се притесняваше, че като даде това известие и може да и преведат заплатата и да не може да си прекрати договора, но плащането на заплатата се бави с повече от седмица вече, а на всички останали служители е изплатено.
О, аз съм сигурна, че ще спечели, защото там е мътна и кървава, но в момента е нетърпимо положението и момичето вече дори не иска да ходи, та се чудеше може ли като си даде предизвестието и да си тръгне.
Още веднъж много благодаря!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 30 142
днес имам покана за получаване на писмо от пощата до поискване. Имам съмнение, че е от БТК и се чудя как да процедирам. Ако е отговор по жалбата ОК, но ако е договор, мога ли първо да видя какво е и после да подпиша, че съм го взела или да се вземе и ако е договор да пиша пак писмена жалба  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 927
Ако е договор, нали имаш 7-дневен срок да го върнеш и откажеш? И все си мисля, че ще е придружен от пратка с "подаръка"  Laughing, нали иначе не важи. Най-вероятно е отговор. Каквото и да е, иди, получи си го и пиши какво е, все ще измислим нещо.

# 21
  • София
  • Мнения: 30 142
Ако е договор, нали имаш 7-дневен срок да го върнеш и откажеш? И все си мисля, че ще е придружен от пратка с "подаръка"  Laughing, нали иначе не важи. Най-вероятно е отговор. Каквото и да е, иди, получи си го и пиши какво е, все ще измислим нещо.

благодаря ти. Утре ще отида и ако е от БТК даже мога да го сканирам и кача, за да не го преразказвам  Hug

# 22
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ооо без да пращат подаръци си правят каквото искат. Сигурно е отговор на жалбата, дори ако искаш отиваш във Виваком и си правиш разпечатка на отговора, без да го получиш от пощата.
Аз бях писала адрес за контакт, домашния адрес, при това там получавах сметките, но отговора получих на адреса на телефона, а там не знам къде има поща и затова не отидох да я търся. И накрая вЕрвай, пак абонатите са виновни.

# 23
  • София
  • Мнения: 30 142
Ооо без да пращат подаръци си правят каквото искат. Сигурно е отговор на жалбата, дори ако искаш отиваш във Виваком и си правиш разпечатка на отговора, без да го получиш от пощата.
Аз бях писала адрес за контакт, домашния адрес, при това там получавах сметките, но отговора получих на адреса на телефона, а там не знам къде има поща и затова не отидох да я търся. И накрая вЕрвай, пак абонатите са виновни.

ааа, предполагам. Само че, аз имам разговор с тях, в който казвам НЕ на промяна на плана. Как мога да изискам запис? Знам и датата, на която съм говорила  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 127
Надявам се, че не спамя като Ви питам за въпросната сделка от разстояние. Майка ми прие подаръка и си промени плана. Защо казвате, че сметките са по-високи? Обясниха ми, че месечната такса е същата, а минутите безплатни разговори са стотици пъти повече. Подозирам, че това което не знам е написано със ситни букви и подписано от майка ми. Моля разяснете ми какво не знам!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 30 142
планът е "У дома 50". Имаш 50 безплатни минути, след това всяка минута се тарифира почти двойно от обикновената тарифа на безсрочния договор Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 1 355
Не разбирам как получаването на "подарък" е равносилно на подписване на договор? По-скоро би следвало от приемането на писмото, което те информира за договора, срещу подпис да произтича някакво "договорно" отношение.

Другото, което не разбирам, защо писмото се получава, а срокът за отказ от договора вече тече след проведения телефонен разговор. Защо трябва да е толкова трудно да се опазиш да не ти го лепнат това задължение и защо няма компенсация за изгубеното време и нерви на толкова много хора да обяснят, че такъв договор не желаят, да се борят с жалби и комисии.


Сделки от разстояние сключвам често като купувам по интернет. Продават ми, купувам, мога да върна, всички сме доволни. Това с БТК не е никаква подобна сделка, а истинско прецакване. БТК продава, ние не знаем, после купуваме без да искаме и не можем да се откажем.


missence, ако искаш официален документ, че не си съгласна с плана, напиши едно заявление до БТК и пиши, че на еди коя си дата с теб е проведен тел разговор и си отказала да приемеш сделката от разстояние. Занеси го в офис на виваком и поискай да ти го приемат с входящ номер, подпис и дата. После си го пази и ако пак те притесняват иди в КЗП.

# 27
  • София
  • Мнения: 30 142
Хърмаяни, взех писмото. Довечера ще го кача. Казва се, че нямам промяна на плана, а съм на "У дома 50", да, ама аз си искам безсрочния договор.

Звънях на 123 и операторката ми каза, че 4 дена след като е сключена сделката (според тях) има обаждане от тел., с което се отказваме от сделка от разстояние. Това е моето обаждане, с което тогава исках да се убедя, че са разбрали баща ми правилно (тел. е на негово име). Поисках детайлна разпечатка за месеца, в който са проведени разговорите.

Сега пак ще пиша жалба, нали? Да сезирам ли паралелно и КЗП?

# 28
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
missence и при срочен договор с месец предупреждение спират телефона - нищо не се плаща допълнително, но ако ти се разправя действай. Въпреки безсрочен договор - по същия начин, яко ме разиграваха, пак с два месеца предупреждение ( т.е месец, но плащаш текущия и следващия), като с малки букви имаше, че съм съгласна да ми се предоставят данните, ако не си платя, аз написах, че не съм и че искам веднага да ми го спрат, не го спряха. Спряха го след месец - е няма да им платя. Има за плащане само две такси. 

А това, че за срочен може да се спре преждевременно, нищо не ми бяха казали и това за друг телефон пак си хвърлих бая пари (като на една реклама). Като разбрах, го спрях.

# 29
  • София
  • Мнения: 30 142
аз не желая да съм на план "У дома 50" и съм го заявила категорично по тел. Това се виждало и в системата. Доста се притесниха от този факт на 123.
Искам си безсрочния договор с БТК и това е! Иначе трябва още 1г. да съм на този план, който не ме устройва.
Разтакаването ще е яко. Затова паралелно ще действам и чрез КЗП.

Общи условия

Активация на акаунт