Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 522
  • 759
  •   1
Отговори
# 180
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Здравейте   bouquet

Тези дни ще подавам молба за детски.През изминалата година не съм работила,но 4 месеца получавах обезщетения за безработица.Трябва ли да представя някаква бележка за този доход?
Не.

# 181
  • Мнения: 9
Здравейте   bouquet

Тези дни ще подавам молба за детски.През изминалата година не съм работила,но 4 месеца получавах обезщетения за безработица.Трябва ли да представя някаква бележка за този доход?
Не.

  Благодаря.

# 182
  • Мнения: 77
Здравейте, родих на 19.10.2011 г. и вече 2 пъти ми превеждат ония 35 лв. помощи. Искам да попитам пак ли трябва да се подава тази година такава декларация. В смисъл докога е валидна миналогодишната newsm78.

# 183
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Здравейте, родих на 19.10.2011 г. и вече 2 пъти ми превеждат ония 35 лв. помощи. Искам да попитам пак ли трябва да се подава тази година такава декларация. В смисъл докога е валидна миналогодишната newsm78.
Подават се на 12 месеца.

# 184
  • Мнения: 77
Благодаря!!! Hug

# 185
  • Мнения: 13
Здравейте, да попитам ако детето ходи на детска градина изисква ли се удостоверение от там при подаване на документи за детски? А и при молбата, графата Деца- учебна заетост "да" ли се пише?

Благодаря ви предварително

# 186
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Здравейте, да попитам ако детето ходи на детска градина изисква ли се удостоверение от там при подаване на документи за детски? А и при молбата, графата Деца- учебна заетост "да" ли се пише?

Благодаря ви предварително
Пише се "не" и не се представя документ. Това е само за учениците.

# 187
  • Мнения: 13
Много благодаря!   bouquet

# 188
  • Мнения: 21
Здравейте!  bouquet Искам да попитам какво значи Актуален статус на документа: По случая са започнали плащания? Последния ми болничен е от педиатъра и е за периода от 22.12.2011 до 15.02.2012. На сайта на НОИ ми излизат,че са преведени парите за периода от 22.12.2011 до 31.01.2012. А на изплатени преводи само парите за 1м. Кога да очаквам останалите пари за декември,както и за периода от 31.01.2012 до 15.02.2012? Благодаря предварително.  bouquet 

# 189
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Здравейте!  bouquet Искам да попитам какво значи Актуален статус на документа: По случая са започнали плащания? Последния ми болничен е от педиатъра и е за периода от 22.12.2011 до 15.02.2012. На сайта на НОИ ми излизат,че са преведени парите за периода от 22.12.2011 до 31.01.2012. А на изплатени преводи само парите за 1м. Кога да очаквам останалите пари за декември,както и за периода от 31.01.2012 до 15.02.2012? Благодаря предварително.  bouquet 
Вероятно първо са ти преведени пари за 22.12-31.12, сега би следвало да са преведени парите за м.01, а тези за м.02 ще ги получиш през март. Провери си хубаво, защото самото питане и датите нещо си объркала...кои пари за декември чакаш, акто пишеш, че са ти превели от 22.12 до 31.01...?

# 190
  • Мнения: 253
Здравейте, момичета Simple SmileТемата е супер полезна и аз ви благодаря че намирате време да ни отговаряте:))Изчетох по моят въпрос на първа страница какво пише ,но ми се искам да ви задам въпроса директно и да ми отговорите.Предварително ви благодаря Simple Smile

Смятам да подам документи за детски,и да видим дали ще ни огрее този път.Детето ми е на 1.7 г,и досега не съм взимала детски защото дохода ми беше висок през първата година от майчинството,но сега взимам 240 лв.
Въпроса ми е следния-каква бележка трябва да ми напише нашата счетоводителка и какво трябва да пише точно в нея.Някои ми спомена че трябва да е на 0.00 лв стойност така ли е?
И таткото ли трябва да има такава бележка ,или само аз?
След като се издадат тези бележки ,къде се ходи и пак двамата родители ли е нужно да присъстват като се подават документите?

Извинявам се за многото въпроси,но не ми я ясна цялата тази процедура,а и нашата счетоводителка не може да ми помогне,и затова ми трябват подробни обяснения че да мога и аз да и обясня,какво искам от нея Embarassed.

# 191
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Кирова
Издават ви удостоверение за дохода 12 месеца назад, ако през тези месеци сте били в отпуск с обезщетение от НОИ нека пишат 0,00, а в забележка да посочат, че сте били в отпуск по чл...
Вие обаче в декларацията си вписвате сумите получавани от НОИ.
Таткото, ако имате брак също му издават удостоверение за дохода 12 месеца назад...ако не сте в брак, той не трябва да представя документи.
С тези бележки, попълнена декларация, бележка за ваксините на детето от личният лекар, акт за раждане-копие и оригинал за справка, лична карта за справка... евент. от банката удостоверение за банковата сметка, но затова не съм сигурна дали го изискват задължително.
С всички бумаги отивате в Агенция Социално подпомагане по постоянен адрес.

Последна редакция: ср, 08 фев 2012, 14:41 от Ала-Бала

# 192
  • Мнения: 15
Здравейте на всички искам да ви питам някой знае ли какво да пиша в молбата за детски надбавки.Tъй като от 05.08.2011 съм болнични до термина ми на 7 12.2011  сега вече съм по майчинство  март месец трябва да подам молбата . Кои доходи се пишат   като ми пише 0 lv         в служебната бележка от работодателя .За тези месеци, през които съм била в болничен каква сума се вписва в графата на брутното възнаграждение и дели ли се и тя ...

# 193
  • Мнения: 2 200
Здравейте на всички искам да ви питам някой знае ли какво да пиша в молбата за детски надбавки.Tъй като от 05.08.2011 съм болнични до термина ми на 7 12.2011  сега вече съм по майчинство  март месец трябва да подам молбата . Кои доходи се пишат   като ми пише 0 lv         в служебната бележка от работодателя .За тези месеци, през които съм била в болничен каква сума се вписва в графата на брутното възнаграждение и дели ли се и тя ...
Вписва се обезщетението получено от НОИ. Всяка дирекция "СП" май има различен начин да процедира. С такова впечатление съм останала четейки тук във форума. Вземете си извлечение от банката или си разпечатайте от интернет ако ползвате ел. банкиране. Като отидете на място попитайте къде какво да запишете.

# 194
  • Мнения: 838
Не съм подала още документите, които се подават от работодателя в началото на 2рата година от майчинството, не съм и започнала да получавам обезщетението за втората година.
Има ли някакъв срок за подаване на документите и това ли е причината да не ми изплащат нищо?

Общи условия

Активация на акаунт