Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 608
  • 759
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 354
дали не трябва всяка година да се подават нови документи.

Да,документите се подават всяка година.

# 226
  • Мнения: 77
Здравейте, бих искала да попитам за декларацията която се подава след като свършат болничните. След като моята счетоводителка ми я е подала и ми излизаше в сайта на НОИ, от вчера вече не фигурира. Само да кажа, че рождената дата на детето ми беше объркана с 2 дена. Защо вече не фигурира в сайта, понеже счетоводителката ми каза че ако имало нещо объркано щели да и напишат писмо. Много тъпо. newsm78

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, бих искала да попитам за декларацията която се подава след като свършат болничните. След като моята счетоводителка ми я е подала и ми излизаше в сайта на НОИ, от вчера вече не фигурира. Само да кажа, че рождената дата на детето ми беше объркана с 2 дена. Защо вече не фигурира в сайта, понеже счетоводителката ми каза че ако имало нещо объркано щели да и напишат писмо. Много тъпо. newsm78

пиши мейл до поделението на НОИ,в което ти подават документите.мейловете ги има в сайта на НОИ

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 1 297
Здравейте!
Не зная, сблъсквали ли сте се с подобен казус.
Доколкото погледнах назад, не можах да видя такава ситуация.
С две деца съм и пост. адрес в Пловдив. От края на миналата година обаче пратих малката при родителите си в Северна България. Докато стане на 3 за градина. Там,майка ми, за да е спокойна, записа детето през декември при педиатър в местната поликлиника. Сега предстои да подам пак документи за детски. Поисках, чрез майка ми,  от педиатъра на малката бележка за това, че е минала всички ваксини до тук по имунизационния календар. В бележката обаче, педиатърът е написал отгоре, под името на детето, временният адрес на малката (който е и на родителите ми) в Северна България.
Сега съм в чудене, дали да се появя с подобна бележка в "Социално подпомагане"-Пловдив, или преди това да моля майка ми да отиде, педиатърът да й коригира бележката. Примерно, изобщо да не фигурира адрес, а само ЕГН на детето. Не зная, дали те (лекарите) имат готов формуляр, но педиатърът там казал, че за първи път му се налага да издава подобна бележка за взимане на детски.
Смятате ли, че това е решаващ фактор - адреса?
Ще се радвам, да споделите, ако сте попадали на подобна ситуация?
Хубав ден,
  bouquet

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
JiD,не би трябвало да е проблем.Детските се отпускат по постоянен адрес на родителя и ти подаваш на правилното място.Пробвай първо така,преди да разкарваш майка ти за нова бележка

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 1 297
Elfita
Благодаря.
И на мен не ми се искаше да разкарвам майка си...
Все пак, колкото и да чета, подобна бележка е единствено и само, за да покаже минати ваксинации...
Дано не ме върнат Thinking

# 231
  • Мнения: 18
Здравейте.
Имам един въпрос. И предварително благодаря за отговора.
 
От нова година на сам е увеличен прага на осигуровките за някои длъжности. Та въпроса ми е има ли промяна в границата на дохода(350лв.) за детските надбавки от 35лв.

# 232
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Та въпроса ми е има ли промяна в границата на дохода(350лв.) за детските надбавки от 35лв.

не

# 233
# 234
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Здравейте.
Имам един въпрос. И предварително благодаря за отговора.
 
От нова година на сам е увеличен прага на осигуровките за някои длъжности. Та въпроса ми е има ли промяна в границата на дохода(350лв.) за детските надбавки от 35лв.
Принципно, ако брутната месечна заплата ви е примерно 300лв, а осигурителният доход 350, за детските ви касае сумата 300.

# 235
  • Мнения: 161
Здравейте.
Имам един въпрос. И предварително благодаря за отговора.
 
От нова година на сам е увеличен прага на осигуровките за някои длъжности. Та въпроса ми е има ли промяна в границата на дохода(350лв.) за детските надбавки от 35лв.


Държавен вестник, брой 99, 16 Декември 2011 г.

Закон за Държавния бюджет на Република България за 2012 г.

Преходни и Заключителни разпоредби

§ 10. (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2012 г. е 350 лв
.


Тоест ... НЯМА ПРОМЯНА

# 236
  • Мнения: 18
Много благодаря, аз лично не се класирам по доход. Но ми беше интересно, дали има промяна.

# 237
  • Мнения: 2
Здравейте! Simple Smile

Имам един въпрос. Живеем на семейни начала с приятеля ми и ни се роди дете миналия месец. Да разбирам ли, че дохода на член от семейство в този случай трябва да е по-малък от 350лв или от 700лв, изчислени за последните 12 месеца само от мои доходи?

# 238
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Здравейте! Simple Smile

Имам един въпрос. Живеем на семейни начала с приятеля ми и ни се роди дете миналия месец. Да разбирам ли, че дохода на член от семейство в този случай трябва да е по-малък от 350лв или от 700лв, изчислени за последните 12 месеца само от мои доходи?

Не от 700, а само то 350лв. Т.е. сумираш си брутният доход за  12 месеца назад , делиш на 12 и на 2 и ако получиш до 350лв имаш право на детски.

# 239
  • Мнения: 182
Здравейте! имам едно питане относно документите за детските.Съпругът ми последната година няма постоянна работа,разбрах,че трябва да декларира това в свободен текст,така ли? и друго,през май 2011г. има отработени 12 дни по договор в една фирма.трябва ли за тези дни да искаме служебна бележка?И ако ще ги подавам в края на март  ще получа ли детските за този месец?

Общи условия

Активация на акаунт