Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 691
  • 759
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 218
bisera75, много благодаря за отговора! А тък като за последните 8 месеца не получавам заплата от фирмата, а от НОИ, това означава, че за тези месеци в бележката ще фигурират нули и от Агенция Социално Подпомагане ще си вземат данните служебно от НОИ, така ли е?

# 391
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
bisera75, много благодаря за отговора! А тък като за последните 8 месеца не получавам заплата от фирмата, а от НОИ, това означава, че за тези месеци в бележката ще фигурират нули и от Агенция Социално Подпомагане ще си вземат данните служебно от НОИ, така ли е?

Да,точно така
Един човек,който да мисли   bouquet
Ти си попълваш сумите от НОИ в декларацията

# 392
  • София
  • Мнения: 218
♥Elfita♥, благодаря за отговора!    bouquet

Не съм вложила кой знае каква мисъл.  Grinning Просто прочетох първа страница и една-две страници от темата Simple Smile

# 393
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
♥Elfita♥, благодаря за отговора!    bouquet

Не съм вложила кой знае каква мисъл.  Grinning Просто прочетох първа страница и една-две страници от темата Simple Smile
Аз само ще кажа, че нулитетрябва да са в удостоверението от работодателя, а вие си попълвате получените суми от НОИ. Те просто ще ги проверят след това.

# 394
  • София
  • Мнения: 973
Здравейте,
Аз с едно въпросче. Следващата седмица ще подавам документите за детските на Дария. Тя е родена на 28 Март, а аз на 21 Март бях подала за детските на  Ева и Рая. Аз и преди Ви бях питала дали ще ми трябва нова бележка с доходите на мъжа ми и моите и казахте не, но аз мислех че ще подам документите миналия месец, но едва миналата седмица направихме на Дария имунизацията. И питането ми е дали ще е проблем и какво трябва да направя...в бланката да не пиша нищо ли в табличката  newsm78

# 395
  • Мнения: 960
Здравейте,
Аз с едно въпросче. Следващата седмица ще подавам документите за детските на Дария. Тя е родена на 28 Март, а аз на 21 Март бях подала за детските на  Ева и Рая. Аз и преди Ви бях питала дали ще ми трябва нова бележка с доходите на мъжа ми и моите и казахте не, но аз мислех че ще подам документите миналия месец, но едва миналата седмица направихме на Дария имунизацията. И питането ми е дали ще е проблем и какво трябва да направя...в бланката да не пиша нищо ли в табличката  newsm78
Отново казваме не! - няма нужда от удостоверение за доходи и таблицата в молбата не се попълва  Simple Smile лошото е, обаче че си  изпуснала детските за април за Дария!

# 396
  • София
  • Мнения: 973
Благодаря ogan1
Да, знам, но за съжаление така се получи  Sad

# 397
  • Мнения: 221
Здравейте,
Аз с едно въпросче. Следващата седмица ще подавам документите за детските на Дария. Тя е родена на 28 Март, а аз на 21 Март бях подала за детските на  Ева и Рая. Аз и преди Ви бях питала дали ще ми трябва нова бележка с доходите на мъжа ми и моите и казахте не, но аз мислех че ще подам документите миналия месец, но едва миналата седмица направихме на Дария имунизацията. И питането ми е дали ще е проблем и какво трябва да направя...в бланката да не пиша нищо ли в табличката  newsm78
Отново казваме не! - няма нужда от удостоверение за доходи и таблицата в молбата не се попълва  Simple Smile лошото е, обаче че си  изпуснала детските за април за Дария!



Лизи, подай до края на м.май, за да не загубиш и за този месец.

# 398
  • София
  • Мнения: 973
 Hug благодаря момичета, днес ми се отвори възможност и отидох до социалните и подадох документите  Grinning

# 399
  • Мнения: 67
Здравейте,искам да попитам имам ли право на детски след като детето ми навърши 18 год ,но все още учи и какво трябва да направя ако имам още право но детски надбавки

# 400
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Омръзна ми от тази бюрокрация :
Отивам днес да подам документи за детски надбавки и ме върнаха. Документи попълнени както трябва , но едната от служебните бележки за доход на съпруга ми , трябвало да пише ,че работодателя не му дължи нищо като обещетение / за 2 месеца е бил назначен в друга фирма и след това го прехвърлят в друга/ .Отделно вчера ги питам дъщеричката ми е родена на 16 май , кога да подам за нея документи ,казват ми : сега . Отивам днес колежката се е объркала , на 1-ви юни отново трябва да подам документи за нея , бележки , имунизац.бележка и т.н.

# 401
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Отивам днес колежката се е объркала , на 1-ви юни отново трябва да подам документи за нея , бележки , имунизац.бележка и т.н.

да,за нея юни,защото е родена през май
и за нея не трябва пълен комплект документи,а само бележка за имунизациите и акта за раждане-друго не.ще ги прикачат към документите,които вече си подала


Здравейте,искам да попитам имам ли право на детски след като детето ми навърши 18 год ,но все още учи и какво трябва да направя ако имам още право но детски надбавки

да,имаш право.обикновени документи /бележка за имунизации,бележки за дохода,акта аз раждане/+бележка от училището

# 402
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Отивам днес колежката се е объркала , на 1-ви юни отново трябва да подам документи за нея , бележки , имунизац.бележка и т.н.

да,за нея юни,защото е родена през май
и за нея не трябва пълен комплект документи,а само бележка за имунизациите и акта за раждане-друго не.ще ги прикачат към документите,които вече си подала


Здравейте,искам да попитам имам ли право на детски след като детето ми навърши 18 год ,но все още учи и какво трябва да направя ако имам още право но детски надбавки

да,имаш право.обикновени документи /бележка за имунизации,бележки за дохода,акта аз раждане/+бележка от училището

Благодаря ти Елфита , спести ми много разправии отново с работодателите

# 403
  • Мнения: 12
Здравейте!
Има ли значение дали майката е осигурено или неосигурено лице за да получава детски?
Тъй като още нямат инфо за сумата на болничните /за м.05 ще я получат след 15 число/, а на мен ми изтича договора до 18,06 - т.е. към момента на подаване ще съм безработна?

# 404
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!
Има ли значение дали майката е осигурено или неосигурено лице за да получава детски?


не,няма значение.безработните също получават детски
вземи си бележка за доходите от работата за месеците,които ти влизат в базата за изчисление на дохода за детските

Общи условия

Активация на акаунт