Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 610
  • 759
  •   1
Отговори
# 375
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Моля за малко помощ - в удостоверението за получаване на детски, трябва да се пишат доходите 12 месеца назад. Служителката в социалното ми каза, ако имам код за НОИ да си проследя от там. Аз имам, това е чудесно, но не си спомням какво ми казаха да пиша:
по-предната колона "месец на плащане" или предпоследната "дата на ведомостта" (когато реално съм получила по сметка парите?

# 376
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Моля за малко помощ - в удостоверението за получаване на детски, трябва да се пишат доходите 12 месеца назад. Служителката в социалното ми каза, ако имам код за НОИ да си проследя от там. Аз имам, това е чудесно, но не си спомням какво ми казаха да пиша:
по-предната колона "месец на плащане" или предпоследната "дата на ведомостта" (когато реално съм получила по сметка парите?
Пишеш сумата в месеца на получаване.

# 377
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Благодаря!

# 378
  • Мнения: 2
Най добре отиди в соц. грижи и поискай да ти направят разпечатка на болничните от тяхната информац. система. Училищната бележка си е обичайната, че е ученик за 2011/2012г.. След 15 септември задължително се носи нова бележка но за учебната 2012/2013.
От там ми казват, че чак след 15 юни ще могат да ми дадат тази информация.
Идеята е да мога да ги сметна предварително, да знам дали изобщо има смисъл да ходя до там, да се занимавам с бележки от училища, лични лекари и т.н.

# 379
  • София
  • Мнения: 218
Здравейте, момичета Simple Smile

Ще ви помоля за едно въпросче. Моят казус е следният: детето ми е на почти 8 месеца. До сега не съм взимала детски надбавки. Искам да подам документи за тях този месец. От кой месец трябва да ми бъде служебната бележка? И още един въпрос-студентка съм и получавам стипендия за майки студентки с деца до 6г. Трябва ли да декларирам и нея? Благодаря предварително за отговора!

П.П. Ако може и един малко излишен въпрос(предполагам какъв е отговора) Embarassed Ще получа ли детски надбавки за 8-те месеца до сега? Извинявайте за тъпия въпрос, предполагам, че отговорът е "не"  Embarassed

Последна редакция: сб, 19 май 2012, 15:23 от МирaМира

# 380
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Здравейте, момичета Simple Smile

Ще ви помоля за едно въпросче. Моят казус е следният: детето ми е на почти 8 месеца. До сега не съм взимала детски надбавки. Искам да подам документи за тях този месец. От кой месец трябва да ми бъде служебната бележка? И още един въпрос-студентка съм и получавам стипендия за майки студентки с деца до 6г. Трябва ли да декларирам и нея? Благодаря предварително за отговора!

П.П. Ако може и един малко излишен въпрос(предполагам какъв е отговора) Embarassed Ще получа ли детски надбавки за 8-те месеца до сега? Извинявайте за тъпия въпрос, предполагам, че отговорът е "не"  Embarassed
Бележката от текущия месец, за предходните 12. Стипендията е доход и влиза според мен при декларирането. За предишните 8 месеца няма да получите. Изплащането започва от месеца, следващ месеца на подаване, ако имате право на помощтите.

# 381
  • Мнения: 221
Здравейте, момичета Simple Smile

Ще ви помоля за едно въпросче. Моят казус е следният: детето ми е на почти 8 месеца. До сега не съм взимала детски надбавки. Искам да подам документи за тях този месец. От кой месец трябва да ми бъде служебната бележка? И още един въпрос-студентка съм и получавам стипендия за майки студентки с деца до 6г. Трябва ли да декларирам и нея? Благодаря предварително за отговора!

П.П. Ако може и един малко излишен въпрос(предполагам какъв е отговора) Embarassed Ще получа ли детски надбавки за 8-те месеца до сега? Извинявайте за тъпия въпрос, предполагам, че отговорът е "не"  Embarassed





Стипендията е доход.Ала Бала много точно ви е отговорила.

# 382
  • Мнения: 221
Най добре отиди в соц. грижи и поискай да ти направят разпечатка на болничните от тяхната информац. система. Училищната бележка си е обичайната, че е ученик за 2011/2012г.. След 15 септември задължително се носи нова бележка но за учебната 2012/2013.
От там ми казват, че чак след 15 юни ще могат да ми дадат тази информация.
Идеята е да мога да ги сметна предварително, да знам дали изобщо има смисъл да ходя до там, да се занимавам с бележки от училища, лични лекари и т.н.


Могат да ви дадат тази информация след 15-то число, защото тогава ще получат данните за изплатените суми през м.май.Ако си знаете сумите по месеци може да си изчислите сама.

# 383
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Здравейте!
Питането ми е свързано с изчисляването на дохода за детските.
Ще подавам през следващия месец.
Ще имам двете служебни бележки в началото на юни с доходите 06.2011-05.2012, въпроса е мога ли да сметна дохода, за да видя дали изобщо има смисъл да ходим да подаваме документи.
Как да сметна дохода от болнични?
Имам двата ПИК кода и ще гледам в сайта на НОИ.
Директно сумирам всички преводи за съответните месеци ли или има нещо друго особено?
И кое точно трябва да сумирам - изплатените суми или сумите, обозначени като "Доход, от който е определено обезщетението"?
Друг въпрос - по-голямото ми дете завършва училище след няколко дни, а в началото на юни, когато ще подавам документи за детските(изрично ми казаха бележката да е от месеца, в който се подават документи), трябва да взема бележка от училището - каква ще тази бележка, след като учебната година вече ще е свършила?
Благодаря предварително.
Най добре отиди в соц. грижи и поискай да ти направят разпечатка на болничните от тяхната информац. система. Училищната бележка си е обичайната, че е ученик за 2011/2012г.. След 15 септември задължително се носи нова бележка но за учебната 2012/2013.
След като имате код за сайта на НОИ, не виждам смисъл социалните да ви дават справка. Влезте в раздела за изплатени обезщетения. Гледайте датите на изплащане и сложете тези суми за месеца, в който са изплатени, без значение за кой се отнасят. Сумирате, делите на 12, на брой членове и ако сумата до 350лв подавате спокойно.

# 384
  • Мнения: 15
Здравейте, и аз имам един въпрос. Искам да подам документи за детски надбавки, но мъжът ми не може да представи документ за доход, защото от повече от година не на трудовв договор, но не е регистриран и на борсата. Какви документи ще са необходими в този случай?

# 385
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, и аз имам един въпрос. Искам да подам документи за детски надбавки, но мъжът ми не може да представи документ за доход, защото от повече от година не на трудовв договор, но не е регистриран и на борсата. Какви документи ще са необходими в този случай?

декларация свободен текст,че не работи и евентуално трудовата книжка

# 386
  • Мнения: 15
Елфита, много ти благодаря за бързия отговор!

# 387
  • Мнения: 43
Здравейте,записвам се да следя темата.И имам малко питане-след като родя (живот и здраве до 10тина дена) кога мога да подам документи за детски надбавки,веднага нали??Примерно ако подам делюкларацията през Юни месец, служебната ми бележка трябва да е за преиода  Май 2011 - Май 2012 включително,нали така? И също така-след като с приятеля ми нямаме сключен брак,той води ли се член на семейството?
Извинявам се ако спамя..

# 388
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Здравейте,записвам се да следя темата.И имам малко питане-след като родя (живот и здраве до 10тина дена) кога мога да подам документи за детски надбавки,веднага нали??Примерно ако подам делюкларацията през Юни месец, служебната ми бележка трябва да е за преиода  Май 2011 - Май 2012 включително,нали така? И също така-след като с приятеля ми нямаме сключен брак,той води ли се член на семейството?
Извинявам се ако спамя..
Ще подадеш най-рано в месеца следващ този на раждането. Приятеля не е член на семейството.

# 389
  • София
  • Мнения: 218
Здравейте, момичета Simple Smile

Ще ви помоля за едно въпросче. Моят казус е следният: детето ми е на почти 8 месеца. До сега не съм взимала детски надбавки. Искам да подам документи за тях този месец. От кой месец трябва да ми бъде служебната бележка? И още един въпрос-студентка съм и получавам стипендия за майки студентки с деца до 6г. Трябва ли да декларирам и нея? Благодаря предварително за отговора!

П.П. Ако може и един малко излишен въпрос(предполагам какъв е отговора) Embarassed Ще получа ли детски надбавки за 8-те месеца до сега? Извинявайте за тъпия въпрос, предполагам, че отговорът е "не"  Embarassed
Бележката от текущия месец, за предходните 12. Стипендията е доход и влиза според мен при декларирането. За предишните 8 месеца няма да получите. Изплащането започва от месеца, следващ месеца на подаване, ако имате право на помощтите.

Ала Бала bisera75, благодаря за отговорите!  Ако правилно съм разбрала, трябва да взема служебна бележка от м. юни миналата година до м. юни тази година, ако подавам документи през юни?   Бихте ли ми казали помощта за майки студентки от 2880лв.трябва ли да я включвам в този доход? До колкото разбрах от прочетеното на стр1 -не, но исках да ви питам, за да съм сигурна. Благодаря предварително за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт