Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 528
  • 759
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 574
Здравейте искам да ви попитам дохода за получаване на детски надбавки трябва да е 350 лв. на човек ако съм разбрала правилно. Т. е при 3 членно семейство не трябва да надвишава 1050лв. Сега при промяна на минималната за страната няма ли промяна и увеличаване на този праг. Смята се брутото на заплатите нали така. Благодаря за отговорите.

# 361
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Да за тримата не трябва да надвишава 1050 лв.,като се гледа година назад

# 362
  • Мнения: 952
Здравейте искам да ви попитам дохода за получаване на детски надбавки трябва да е 350 лв. на човек ако съм разбрала правилно. Т. е при 3 членно семейство не трябва да надвишава 1050лв.Точно така! Сега при промяна на минималната за страната няма ли промяна и увеличаване на този праг.не няма! Смята се брутото на заплатите нали така. Да!Благодаря за отговорите.

# 363
  • Мнения: 832
Около кое число на месеца превеждат детските? Трябва да почнат да ми изплащат детски от 01.04, заповедта си съм я взела на 02.05. (ако това има някакво значение).
Благодаря!

# 364
  • София
  • Мнения: 3 064
Здравейте, имам следния въпрос,
сега през май ми предстои да подавам отново молба за детски, но през  октомври 2011 мъжът ми си е сменил местоработата. Има издадени удостоверения от двамата работодатели, за съответните месеци, в които е работил при всеки от тях - това достатъчно ли е или е необходим някакъв документ, че е напуснал работа /защото такъв няма, а стария работодател не е особено услужлив и сговорчив/.
И още един въпрос, синът ми завършва 1 клас, сега ли трябва да подам бележка от училие, че е  ученик или когато започне новата учебна година през септември?

# 365
  • София-Младост
  • Мнения: 23 357
Здравейте, имам следния въпрос,
сега през май ми предстои да подавам отново молба за детски, но през  октомври 2011 мъжът ми си е сменил местоработата. Има издадени удостоверения от двамата работодатели, за съответните месеци, в които е работил при всеки от тях - това достатъчно ли е или е необходим някакъв документ, че е напуснал работа /защото такъв няма, а стария работодател не е особено услужлив и сговорчив/.
И още един въпрос, синът ми завършва 1 клас, сега ли трябва да подам бележка от училие, че е  ученик или когато започне новата учебна година през септември?

Достатъчно е удостоверения от двете местоработи.
И сега  и през септември мисля, че ще трябват бележки от у-ще.

# 366
  • Мнения: 49
Здравейте.
И аз с въпрос: Ще подавам молба за детските тази седмица. С бележките мъжа ми нямаме проблем. Аз съм в отпуск по майчинство от 20ти май миналата година. Ще ми искат ли служебна бележка от работодателя за предишния месец? Тогава съм била в неплатен отпуск. Изобщо ще ми искат ли служебна бележка?

# 367
  • София-Младост
  • Мнения: 23 357
Здравейте.
И аз с въпрос: Ще подавам молба за детските тази седмица. С бележките мъжа ми нямаме проблем. Аз съм в отпуск по майчинство от 20ти май миналата година. Ще ми искат ли служебна бележка от работодателя за предишния месец? Тогава съм била в неплатен отпуск. Изобщо ще ми искат ли служебна бележка?
Да, работодателя издава удостоверение за всичките 12 месеца, там където не еплащал той, а НОИ пише доход 0,00 , може в забележка да отбележи, че за посоченият период сте били в отпуск по чл... от КТ. Отделно вие ще си впишете сумите, които сте получавали като обезщетение.

# 368
  • Мнения: 49
Много благодаря !   bouquet

# 369
  • София
  • Мнения: 3 064
Много благодаря   bouquet

# 370
  • София
  • Мнения: 1 105
Здравейте! Подадох документи за детските на 2.05, но все още не съм си взела заповедта. Дали това има някакво значение за получаването на парите? И как се получава като майчинството за предходния или тези са си месец за месец? Много объркано стана, извинете ме и предварително благодаря за отговора!

# 371
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте! Подадох документи за детските на 2.05, но все още не съм си взела заповедта. Дали това има някакво значение за получаването на парите? 

Не, няма проблем.

# 372
  • София
  • Мнения: 1 105
Благодаря, Дороти! Simple Smile

# 373
  • Мнения: 2
Здравейте!
Питането ми е свързано с изчисляването на дохода за детските.
Ще подавам през следващия месец.
Ще имам двете служебни бележки в началото на юни с доходите 06.2011-05.2012, въпроса е мога ли да сметна дохода, за да видя дали изобщо има смисъл да ходим да подаваме документи.
Как да сметна дохода от болнични?
Имам двата ПИК кода и ще гледам в сайта на НОИ.
Директно сумирам всички преводи за съответните месеци ли или има нещо друго особено?
И кое точно трябва да сумирам - изплатените суми или сумите, обозначени като "Доход, от който е определено обезщетението"?
Друг въпрос - по-голямото ми дете завършва училище след няколко дни, а в началото на юни, когато ще подавам документи за детските(изрично ми казаха бележката да е от месеца, в който се подават документи), трябва да взема бележка от училището - каква ще тази бележка, след като учебната година вече ще е свършила?
Благодаря предварително.

# 374
  • Мнения: 952
Здравейте!
Питането ми е свързано с изчисляването на дохода за детските.
Ще подавам през следващия месец.
Ще имам двете служебни бележки в началото на юни с доходите 06.2011-05.2012, въпроса е мога ли да сметна дохода, за да видя дали изобщо има смисъл да ходим да подаваме документи.
Как да сметна дохода от болнични?
Имам двата ПИК кода и ще гледам в сайта на НОИ.
Директно сумирам всички преводи за съответните месеци ли или има нещо друго особено?
И кое точно трябва да сумирам - изплатените суми или сумите, обозначени като "Доход, от който е определено обезщетението"?
Друг въпрос - по-голямото ми дете завършва училище след няколко дни, а в началото на юни, когато ще подавам документи за детските(изрично ми казаха бележката да е от месеца, в който се подават документи), трябва да взема бележка от училището - каква ще тази бележка, след като учебната година вече ще е свършила?
Благодаря предварително.
Най добре отиди в соц. грижи и поискай да ти направят разпечатка на болничните от тяхната информац. система. Училищната бележка си е обичайната, че е ученик за 2011/2012г.. След 15 септември задължително се носи нова бележка но за учебната 2012/2013.

Общи условия

Активация на акаунт