Ин-витро в Истанбул 3

  • 45 222
  • 774
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 053
Само да кажа,че все още незнам дали съм успяла или не ,надявам се да съм от успелите (след ЕТ съм в момента),но в ИСТАНБУЛ всичко се прави по различен начин и хората действат различно,като се започне от стимулация та чак до трансфера и най важното имат ембриолози на дойстойно ниво,което е много важно...))) Та каквото и да решиш дано е за твое добро,аз бях при пр.ЛЕМИ ИБРАХИМОГЛУ,и с нищо не мога да сравня опита ми в ЩЕРЕВ с този в ИСТАНБУЛ,иначе в ЩЕРЕВ бяха много мили и моята докторка положи усулия,но направих куп ненужни изследвания,много мотане за нищо,много хапове изпих без причина,много лапароскопий за които неразбрах.... нужни ли са ))))))Пожелавам ти късмет,аз на твое място бих отишла в Турция..))) Hug Praynig Hug

# 31
  • Мнения: 139
burty Бебоците слава Богу са добре -растат и моето коремче заедно с тях! На всички ви желая такива прекрасни моменти в най-скоро време! Praynig
salve и аз давам още един глас за Турция- особено ако ще плащаш, защото може и да ти излезе по-скъпо от БГ , а за успеваемоста мисля, че е излишно да коментирам !! Избери проф. Ибрахимоглу , ако нямате брак , ако имате Мемориал. И на двете места няма да те върнат ако отидеш направо да стартираш опит.Само, че трябва да побързаш с решението и организацията по пътуването , но ние ще помагаме с каквото можем.
 Simple Smile

# 32
  • Мнения: X
Супер сте, благодаря! Ще имам въпроси, защото идеята едва е назряла. Защо трябва да побързам, аз си бързам де, но да няма още нещо, което не знам...

Примерно, ако може да ми кажете, партньора колко му е ролята там. Че моя нали е в чужбина и става много трудно, това спонтанно да вземе отпуска, самолетен билет и да фърчи до Истанбул щото ми е дошло, няма как да стане. За опита тука дойде само 1 път в клиниката, даде материал за замразяване и подписа каквото има за подписване. Но в Турция...?

Последна редакция: чт, 10 ное 2011, 17:59 от Анонимен

# 33
  • Мнения: 345
Бързането ти го каза, затова поне аз останах с впечатлението, че ей сега ще ти дойде и трябва да почваш. Ако идеята зрее в теб, стой тук и ние ще те надъхваме Simple Smile

Моят също смята да стои в Истанбул само няколко дни. Надявам се да се получи, не съм го обсъждала с лекарите, но не виждам да има проблем, освен моите страхове как ще щъкам из Истанбул с куфарите.

# 34
  • Мнения: 417
Запис от мен.
Дита честито много се радвам за теб лека бременност и здрав бебок   bouquet
Следя темата с интерес докато не дойде време и аз да отпрашвам за турско.
Среща нещо туй онуй... Whistling

# 35
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета! Мисля в началото на декември ( около 10 ти) да отида в Мемориал направо за стартиране на инвитро процедура, незная да правя ли някакви изследвания тук предварително или няма смисъл да давам пари за изследвания, които може и да са ненужни за тях. Някоя от вас дали няма да ходи по това време, да сме заедно

# 36
# 37
  • Мнения: 345
ами_м, естествено, че трябва да правиш изследвания, ако нямаш хормони с давност 3 месеца и вирусологични с давност 6 м. Кюбра изпраща списък с изследванията за преглед и за процедура. Прочети назад в темата има много информация.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 079
Ееееее,хайде приемайте и мен вече в бойните редици  love001 С много от вас се знаем от други теми.......с други не,ама ще се опознаем.
Честито на бременелките,лека и безпроблемна до край  bouquet
Успех на всички останали момичета Hug Hug Hug
И така,изчела съм темата От-До,за това и се записвам чак сега.Вече ми е ясно,че в Истамбул се справят с тежък мъжки фактор,ама колко точно тежък,само лоша морфология или още по-тежък,като например делеции на У-хромозома,защото нашия случай е точно такъв.Та въпроса ми е:
Има ли успели момичета,на които момчетата им са с генетични проблеми?В частност У-хромозома?
Генетиците тук му препоръчват тестикулярна биопсия,това ли е всъщност Микротесе,за което говорите тук или е нещо различно?IMSI справя ли се с делециите?
Хайде няма да питам повече,ще съм ви безкрайно благодарна,ако ме просветлите малко,че само това не ми стана ясно newsm78
Чакам новини от Люси Praynig

# 39
  • Мнения: 85
Селве,аз също давам положителен глас за турските клиники.Аз имам 4 опита при д-р Стаменов неуспешни и успешен в Мемориал за кратко. Отидох при светилото Андреева след като видях успешния тест,защото бях прочела че те работят с турската клиника и тя много се учуди че съм успяла при проф.Кахраман. И понеже коментирахме че Щеревата клиника работи с Мемориал -Андреева каза че това не е вярно, и че само случайте в които те преценели ги изпращали там.И май наистина само по коктейлите са се виждали.Смятам да попитам проф.Кахраман за мнението й за тяхната клиника и дали наистина работят с тях.Тази докторка беше причина за аборта ми.Не е никак доволна че има доста успели момичета в Турция. Прецени си и още повече ако не си по фонда, а си плащаш -турските ембриолози са много добри и вършат чудеса.Не може да правиш толкова често стимулации и не си хаби яйцеклетките за българските клиники.
Успех на момичетата в процедура.!
След седмица и ние заминаваме при проф.Кахраман да се консултираме как ще продължим и защо така се е случило.
 Hug

# 40
  • Мнения: 822
jul_j, аз мисля, че обясних какъв е начина за успешен изход във вашия случай, разбирам напълно финансовите ти затруднения и приреснения, но с риск да съм остра и нелюбезна ще обясня наново.
Твоят шанс за успех е в Истанбул с ПИД и селекция на пол - женски по медицински причини, за да се елиминира Y- хромозомната делеция.
Никаква биопсия на тестисите няма да помогне, защото 1/2 от сперматозоидите са с това увреждане - Тогава какъв е смисъла - то и при еякулация е същото - е освен да си платите порядъчно за манипулацията и следващите процедури без това да помогне. Освен това при биопсия сперматозоидите са много по-малко от колкото при еякулация - какво ще избирате - едно голямо нищо.
Да има техники за селекция на мъжки и женски сперматозоиди, но те са с някаква вероятност и не могат да гарантират пола, а и в БГ няма кой да ги направи.
Аз съм в една голяма чуденка - имаш финансови затруднения, тогава ЗАЩО не си събирате парички за една процедура в Истанбул, а държиш да ги похарчиш за простотии тук, след като и сама разбираш, поне донякъде щом се записваш в тази тема, че нямаш шансове тук, при тези условия и компетентност.
Успех и повече разсъдък, тук никой никому не мисли лошо - всички се опитваме да помогнем, но и всяка трябва да намери начин да осъзнае и приеме действителността и да се пребори, но дългото лутане и мотане не е добър вариант - всеки месец в по-напреднала възраст намалява шансовете, за съжаление.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 326
... не си хаби яйцеклетките за българските клиники.

Много добре казано! В цялата суматоха по АРТ-процедурите май забравяме, че все пак имаме "лимит"...

Джулка, добре дошла.  Hug Не мога да съм ти полезна с кой знае каква информация по въпросите, които поставяш, но ще споделя, че правят страшно детайлни анализи на мъжкия материал. Аз лично съм изумена от възможностите на лабораторията им...Впрочем, на нас още след първичния преглед /макар че се водим с женски фактор заради моите антитела/ ни поискаха хромозомен анализ, така че явно имат нещо предвид, щом това ги интересува... Със сигурност ще могат да предложат решение за вашия проблем - пиши на Кюбра, прати й копие от тестовете и виж какво ще ти каже. Не е речено, че трябва веднага да хукнете на преглед...


Среща нещо туй онуй... Whistling[/color]

Калинка, по принцип обсъждахме някакви дати за следващата седмица след 15-ти - примерно 16-ти, 17-ти, 18-ти - но останаха в старата тема, а и повечето момичета още не са се изказали коя предпочитат. Така че, предлагай и ти, ако имаш предвид нещо друго, или избирай от предложените, ако те устройват...  bouquet

# 42
  • Мнения: 616
Момичета, със сигурност сте го коментирали по-напред в темата, но нещо не можах да го открия. Embarassed Та затова питам:

Получих мейл от Кубра за нужните изследвания. Какво означават:

1.Prolactin (in the morning fasting is required)

2.Hemogram

# 43
  • Мнения: 1 732
Момичета, със сигурност сте го коментирали по-напред в темата, но нещо не можах да го открия. Embarassed Та затова питам:

Получих мейл от Кубра за нужните изследвания. Какво означават:

1.Prolactin (in the morning fasting is required)

2.Hemogram
пролактин-сутрин на гладно
хемограм мисля че беше пълна кръвна картина

# 44
  • София
  • Мнения: 6 232
jul,добре дошла. Hug Радвам се,че вече си се ориентирала към тази дестинация. Абсолютно подкрепям ddnchv за ПИД-а. И преди сме коментирали с нея тази опция. На мен ми бяха предложили варианти Истамбул или Рим. Безсмислено е да хвърляте пари тук,при положение,че няма един адекватен специалист ,който може да ти направи това изследване. Да,има момченца и момиченца,които се учат,има и клиника,която твърди,че го предлага,друг е въпросът с какво качество,без добър генетик, но не вярвам да искаш да си гърмиш патроните,някой да се обучава върху теб със съмнителен резултат.
За мен най-доброто решение е директно да пишеш на Кюбра с вече назначената от тук диагноза...предполагам,може да ти даде най-точно отговор,дори и с ориентировъчни цени  Hug

Общи условия

Активация на акаунт