Ин-витро в Истанбул 3

  • 45 230
  • 774
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48
Ихаа, нова тема - нова бременна  thumbsup, браво на Дита -  balloon

# 16
  • София
  • Мнения: 374
Istinska, не се притеснявай. И нашия преглед беше следобед, но още като видиш Кубра преди прегледа и кажи че ще правите СГ и тя ще заведе мъжа ти на 2 етаж да даде материал. Ако не се лъжа лабораторията им приема материал до 16 часа. Успех!

# 17
  • софия
  • Мнения: 1 201
di_ta, честито, леки и безпроблемни месеци до края Hug Hug

istinska и нашия преглед беше в 14.00 часа, ние сме с мъжки фактор и веднага ни пратиха за спермограма.Материал както е написала и bamboo.ag приемат до 16.00 часа.Наистина е по-добре още веднага като отидеш да кажеш на Кюбра, че искате спермограма същия ден, за да организира всичко

На всички момичета в процедура и тези, които заминават скоро-успех и все такива хубави новини да има в темичката Grinning Grinning

# 18
  • Мнения: X
Здравейте момичета,

искам да ви попитам нещо. Другата седмица започвам стимулация за инвитро в една клиника в София, сами го плащаме. Като ви чета, и аз съм за Истанбул (ще ставам на 39). Та мисля ако този опит е неуспешен да ида възможно най-скоро при проф.Леми Ибрахимоглу (през януари). Притеснявам се като правя сметката без кръчмаря да не ми кажат в Истанбул, че не може толкова скоро след един опит да правя друг, да не кажат че трябва да се изчисти организма от хормоните или нещо такова и да чакам няколко месеца. Вие как мислите? Някоя от вас правила ли е опит в Истанбул скоро след опит в БГ?


Честито на успелите, дано успеем скоро всички!

Последна редакция: чт, 10 ное 2011, 14:27 от Анонимен

# 19
  • Мнения: 139
Здравейте,момичета. Не мога да се стърпя да не се похваля-бременна съм.Първо ЧХГ  404,40,второто 795,1.Благодаря ви за съветите,които ми бяха мн. полезни и на Марги,която беше причината да се реша да отида в Мемориал.Желая успех на всички.
di_ta , нали знаеш колко много се радвам за теб!!  bouquet Hug Момичета , вие не знаете но ние си имаме една малка пловдивска групичка с репродуктивни проблеми и си оказваме емоционална подкрепа и вече сме си приятелки Simple Smile. Сега се надявам вече освен за проблеми да говорим и за предстоящи раждания и заедно да си разхождаме бебчетата в Пловдив.  Четири момичета от групичката ни са бременни, в т.ч. и аз. Две бъдещи мами забременяхме в Мемориал.
Много съм щастлива и за останалите момичета, сега се надявам и останалите да имат нашият късмет. Страхотно е да имаш с кой да говориш и да се посъветваш за нашите проблеми!! Надявам се да ви "заразим" всички вас, които следите темичката Praynig Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 1 326
...Надявам се да ви "заразим" всички вас... Praynig Simple Smile

Марго, аз за това все покрай вас се навъртам  Laughing А как са твоите бебоци?

...Притеснявам се като правя сметката без кръчмаря да не ми кажат в Истанбул, че не може толкова скоро след един опит да правя друг, да не кажат че трябва да се изчисти организма от хормоните или нещо такова и да чакам няколко месеца. Вие как мислите? Някоя от вас правила ли е опит в Истанбул скоро след опит в БГ?


salve, на първо място ти пожелавам опитът да е успешен и да не стигаш до Истанбул. Но все пак - да ти отговоря на въпроса: доколкото знам, турците препоръчват максимум две стимулации годишно /някоя от момичетата беше писала точно по този въпрос в края на предишната тема.../, което вероятно значи, че не са фенове на честите опити...Но, в крайна сметка, всичко зависи от преценката на лекарите - те си казват кое е най-доброто за  конкретния случай...
Чисто теоретично организмът се чисти от хормоните за около 90-100 дни...
 
Истинска, може даже да отидете малко преди 14,00 ч.  в клиниката, за да сте си спокойни, че времето ще ви стигна за всичко... Че докато ви съберат документите и ви оформят досието - минава си времето...

Ей, Лулу,  Praynig Praynig Praynig

# 21
  • Мнения: X
Благодаря ти за отговора, burty. Сега започвам да се чудя дали да започвам следващата седмица инвитрото в София, дето много не му се надявам или направо да се стягам за Истанбул. Все пак наскоро имах един опит и ще ми станат много. Така и така и тука и там ще плащам, не живея в България, все е път "в чужбина". Щеше ми се да е по-лесно...

# 22
  • Мнения: 505
Здравейте момичета,

искам да ви попитам нещо. Другата седмица започвам стимулация за инвитро в една клиника в София, сами го плащаме. Като ви чета, и аз съм за Истанбул (ще ставам на 39). Та мисля ако този опит е неуспешен да ида възможно най-скоро при проф.Леми Ибрахимоглу (през януари). Притеснявам се като правя сметката без кръчмаря да не ми кажат в Истанбул, че не може толкова скоро след един опит да правя друг, да не кажат че трябва да се изчисти организма от хормоните или нещо такова и да чакам няколко месеца. Вие как мислите? Някоя от вас правила ли е опит в Истанбул скоро след опит в БГ?


Честито на успелите, дано успеем скоро всички!
Не мисля, че е добре да има толкова малък интервал между опитите, голямо е натоварването както за организма, така и за психиката и почивка е необходима. Остави си поне 3 - 4 цикъла и то, ако си с по-лека стимулация, че тука удрят едни дози... Защо не започнеш в Турция, там нали често използват по-лека стимулация? По-малък интервал ще ти трябва в случай на неуспех.

# 23
  • Мнения: X
Защото уговорката в Щерев ми е за понеделник. В последния момент да взема такова решение ми е трудно, при положение че затова дойдох в България и стоя тука вече седмици, абе шубе ме е. Нали времето ме притиска... А за Истанбул нито имам час, нищо. При този професор Леми по-добра ли е успеваемостта отколкото в Щерев? Ще мисля, благодаря ти много.

# 24
  • София
  • Мнения: 786
Благодаря за пожеланията!  Hug

Салве, при кой лекар планираш опита тук?
От опит ти казвам, аз имам 2 канселирани стимулации /не стигнах до пункция/  при д-р Владимиров. Той не пожела да ги направи  непосредствено една след друга, а с пауза 1 месец. След това обаче ми трябваха /и все още май ми трябват/ месеци за да ми се възстанови нормалния цикъл и работа на организма. От точен като часовник 28 дневен цикъл през целия ми досегашен живот на жена, по който буквално можех да си сверявам календара, сега се радвам като ми идва около 33-34 дни. Прецени сама как ще подходиш, все пак  най-важното е кой смяташ да ти прави процедурата в България. Не е все едно дали е някое от "светилата" или пък някой никому неизвестен лекар, който има незнайно колко успешни процедури. Аз лично бих направила опита директно в Истанбул.  Но в моя случай важи приказката "парен каша духа".  Каквото и да решиш - стискам палци зза успешен финал.     Simple Smile

# 25
  • Мнения: X
Благодаря ти, istinska. Моят опит беше през август и също ми се промени малко цикъла, а беше много точен. При д-р Андреева съм, мисля че в Щерев тя е едно от "светилата".

# 26
  • Мнения: 345
Въпросът за успеваемостта дреме над нас като "голяма неонова въпросителна". Истината е, че никой не може да каже, но поне ние тук сме убедени, че не може да става и сравнение.
Аз имах уговорка да правя опит в Гърция и в последната секунда отидох при Щерев и естествено сбърках жестоко. Дано ти да имаш повече късмет. Аз обаче съжалявам, че не попаднах на този форум преди 3 години, защото всяко ходене в българска клиника за мен е загуба на време, пари и нерви.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 326
salve, аз имам 6 неуспешни опита в "Щерев"  /ние сме с неизяснен стерилитет/ - това си бяха доста пари, време и напразни надежди ... И аз съжалявам, че не ми увря главата по-рано за Истанбул - само това ще ти кажа, пък ти ще си решиш. Но какво и да избереш - дано е правилното и най-доброто за теб  Hug  bouquet

Що се отнася до успеваемостта, vi_ga го е казала много добре, аз само ще допълня, че тук хубавите новини са много, а разочаровани досега няма. Далеч не така стоят нещата в темите на БГ-клиниките - и там има много щастливки, но и много сълзи...

# 28
  • Мнения: 345
Точно при Андреева се озовах на края на стимулацията, защото моята лекарка не ме беше предупредила, че й предстои пътуване. Та Андреева беше толкова отегчена, възмутена и погнусена от моя случай... Накрая заяви: Ами това са възможностите на тези яйчници, следващия път ще е по-зле.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 326
Аз също бях пациентка на д-р Андреева и дори тя самата ми препоръча да пробвам в Истанбул... В никакъв случай не съм разочарована от нея, напротив - смятам, че направи всичко, но явно се оказах прекалено тежък случай за възможностите на клиниката...

Общи условия

Активация на акаунт