For sale /”Първа частна държава”?

  • 10 694
  • 200
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 510
Аз не разбрах на кой ще се продава земята?

# 16
  • Мнения: 24 467
Не питай, остави се на ефекта от изненадата!
Може пък да е за добро. Наши като не могат.

# 17
  • Мнения: 12 665
Аз не разбрах на кой ще се продава земята?


Няма значение, паника да става.  Чужденците има ограничения за купуване на земя, имоти.

# 18
  • Мнения: 2 510
На мен нещо не ми е ясно  - по-добре ли е земята да стои пустееща?  И като я купят чужденци, те ще си я носят ли в чужбина?
Не, просто коренното население ще стане малцинство, а България като индианците за САЩ.

# 19
  • Мнения: 12 665
Защо? Ще докарат чужди работници? Ми то и сега е пълно с китайци и араби. А по-евтин труд от нашия едва ли ще намерят. Вместо да ходят българи по света да берат ягоди, ще си ги берем тук.

# 20
  • Мнения: 2 510
Аз не разбрах на кой ще се продава земята?


Няма значение, паника да става.  Чужденците има ограничения за купуване на земя, имоти.
Както и за подземни богатства / кариери/.

# 21
  • Мнения: 335
Аз не разбрах на кой ще се продава земята?

Очевидно не на тези, който в момента продават собствената си частна земя за жълти стотинки, за да си платят я данъци, я лечение, я погребение и продължават да бъдат разорявани. Демек не на българските собственици, от които частната земя вече е изкупена от брокери и "фондове". От тях ще се изкупи и държавната или ще се вземе за ползване, докато "инвеститорите" се наинвестират.

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
и после какво?

# 23
  • Мнения: 24 467
А то и сега пък "'кво"?
Доразвийте сценария след покупката- може алтернативно, с добър и лош край.
Ако може дайте разлика между български и чужд мародер.

# 24
  • Мнения: 8
Нека продадат земята, но нека и населението продадат, моля! Искам да ме продадат с все частната ми земя и имоти на САЩ, например, за да си имат американците земя и в Европа. Аз съм съгласна, ще им служа вярно, даже ще слугувам, ако се налага. Само за едно моля- вместо магарета, мен и земята да я управляват хора.
А, то понеже управляващите в САЩ са китка - умни, талантливи и некорумпирани. Пак си дойдохме на по-зелената трева... Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 24 467
Или на шопизмите от сорта на "От Витоша по- високо...".
Зависи от гл. т.
Кажете, моля ви, за разликите, за които питах. Би ми било интересно.

# 26
  • Мнения: 8
Или на шопизмите от сорта на "От Витоша по- високо...".
Зависи от гл. т.
Дали пък си мисля, че от Витоша по-високо няма, след повече от 11-годишен живот в САЩ? Все си мисля, че имам малко по-обективна преценка за нещата, ама знам ли - ти пък сигурно гледаш много Discovery Channel  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 24 467
Не те знам къде и колко. Тук е форум. Аз може да подам местожителство на Антарктида, интересувайки се ожесточено от "българския въпрос" в същото време.

Аз не твърдя, че познавам тъй издълбоко разлики. Наслаждавам се на чуждата информираност. Затова моля- опиши ги, би било интересно, писах.  Laughing

# 28
  • Мнения: 4 758
А продадоха ли вече на БАН имотите или още ни държат в напрежение?

Че нали периодично и това бива обсъждано със същия плам...

# 29
  • София
  • Мнения: 1 074
Те и палестинците преди време си продадоха част от земята, а сега се чудят къде им е държавата.

Общи условия

Активация на акаунт