Гърция-27

  • 61 452
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 462
http://news247.gr/ellada/eidiseis/afhnoyn_ta_paidia_toys_sta_orf … feia.1503360.html

не мога да повярвам, че това сес случва в Гърция на 21век...
За какво става дума , че гръцки не разбирам. Tired

# 16
  • Мнения: 395
за това, че на гърците им се налага да изоставят децата си, поради кризата в институции или SOS селища

# 17
  • Мнения: 5 462
за това, че на гърците им се налага да изоставят децата си, поради кризата в институции или SOS селища
Cry Shocked

# 18
  • загубено
  • Мнения: 6 498
Нали не вярвате на всичко което прочетете?

Аз в събота се учудих колко много бременни има.
Ходих на разходка и беше пълно с бременни и семейства с 3-4 деца.

Кризата си е криза,ама се скъсаха да спекулират бре.

Teresa of the Faint Smile ,
това което  чувам аз е че гърците се изнасят наистина по вашите ширини,
Канада,Щатите и Австралия.
Малко относително ми се вижда,всеки отива там където има познати или говори езикът.
Спасяват се хората,работа няма тук и ще съкращават още...

# 19
  • Мнения: 32
моля за разрешение,
 на един лек спор който водим с моята приятелка
 живееща но не добре поназнайваща гръцки Simple Smile
Питане
вече има данък сгради на апартамента в гърция на 2 вноски със задна дата към сметката за ток!
сега въпроса на спора е
дали се смята и имоти/апартамент който има в българия и съответно в Гърция и се води втори пореден и данъка е по висок ? ИЛИ не се брой този в БГ а само този в ГР и данъка си е като за първо жилище в Гърция ?
много писане дано ме разбрахте   bouquet
и ако някой е разбрал да ни обясни ефхаристо !

# 20
  • Мнения: 1 372
Апартамента в Бг си се облага в Бг и си се плаща там, апартамента в Гърция си е отделен и се води като първо жилище в страната!
 А и телос акинито не е според броя на жилищата, а според квадратурата и местото където се намира, както и според възрастта на сградата

# 21
  • Мнения: 3 638
Привет момичета, вече съм писала от време на време при вас    bouquet

Въпреки кризата и всичко около нея винаги сме искали да живеем в Гърция и сега може би имаме възможност за това. Искам да попитам как стои въпроса с образованието? Как са началните училища в Гърция, има ли големи тудности ако децата са чужденци и не говорят добре езика, има ли някакви форми на расизъм? Освен това чета из нета, че едва ли не всеки ученик имал нужда от частни уроци, а това за нас с близнаци няма да е лесна работа...  Thinking
Само да допълня, че от години прекарваме сравнително дълги периоди в Гърция, знаем ма-а-алко езика и това лято бяхме там 3 месеца, в които децата се интегрираха чудесно и ние също.  Simple Smile

Благодаря ви предварително за всяко споделено мнение!  Heart Eyes

# 22
  • загубено
  • Мнения: 6 498
O Фате Hug драго ми е да те видя в нашата тема.
Всички бягат от тук,вие идвате Simple Smile
Това е шега,както сте решили,че е най-добре за вас.

Зависи къде ще сте.Не вярвам да е трудност за децата езикът.
В класът на синът ми от тази година(2клас)имат ново дете от Руските републики .
Не говореше езикът изобщо.От септември до сега вече пише.
Синът ми каза че и говори малко,може би се притеснява детето.
Расизъм има,колкото и да ми се иска да кажа обратното.

Аз живея в емигрантски район и не е така явно изразена.
Децата в у/ще са предимно чужденци .
НО имам познати в крайните квартали,и за деца с различни имена и акцент е проблем. Confused

Ам да,частните училища са скъпи.
Държавните са безплатни,учебници получаваш също безплатно,НО ако ги има.
Тази година има проблем с учебниците,с печатът.
Вчера раздадоха на мелети 1-час на синът ми.

За Фронтистирията(частни курсове ,предимно вечер),повечето деца ги посещават.
Това си е гръцка глупост.Смята се че деца без тях,не могат да влязат да учат в Университет.
То и учителите имат файда от тях,хем 2 заплати хем дреме в държавното училище.

Англиски за 3 клас,2 пъти седмично е 80Е на дете.Има отстъпка за близнаци Laughing

Това се сещам,ако има нещо питай Hug


# 23
  • Мнения: 1 372
Интеграцията в Гърция няма да е невъзможна, но все пак ще се сблъскате с доста трудности. За щастие децата са тези които най -бързо ще преодолеят езиковата бариера и ще успеят да се интегрират, но расизъм има.  Държавните училища поне според мен са на доста ниско ниво, а частните са скъпи. Частинте уроци както ти е казала Нерайда са "задължителни" за всички деца, но според мен при необходимата мотивация на децата спокойно може да се мине и без тях. Друг е въпроса че когато децата трябва да ходят на частни уроци за университета, то точно там те пушат цигари и правят всякакви тинейджърски дивотии и въобще нищо не научават.

# 24
  • Мнения: 1
Айде и аз да се включа... моя братовчедка дойде тук, когато беше за 2ри клас и съвсем безпроблемно научи гръцки и сега не можеш да разбереш, че не е гъркиня.

Честно казано, децата не ме притесняват като интеграция, но вие (големите) как ще се интегрирате? Работа вече няма, без език пък хич. Моята половинка е без работа вече година и косур. Към кой район сте се насочили?  newsm78

Расизъм има, не между децата, но възрастните не прощават. Мислят се за голямата работа, а нас малко или много за втора категория хора. Това само с перфектно приказване на гръцки се избягва от хора, които не изглеждат прекалено екзотично.
Успех ви пожелавам и обмислете от всички страни преди да действате. Peace

Сега по една друга тема, някоя от вас опитвала ли се е да намали наема, който плаща? Споделете премеждията си моля   bouquet

# 25
  • Мнения: 3 638
Благодаря ви много за отговорите   bouquet Днес беше малко напрегнат ден, ще пиша пак утре  Simple Smile

# 26
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Здравейте ето малко добро настроение от нас с една снимка от кръщенето на Александър(Александрос)

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2586/175148279619541719401322 … 9QiaafvkxewEX.JPG

Последна редакция: пт, 25 ное 2011, 12:23 от Ivelina9292

# 27
  • Мнения: 334
Сладурко Hug да ви е жив и здрав!

# 28
  • Мнения: 42
Ивелина,честито ви християнче..Да ви е жив и здрав... Hug Hug Hug

# 29
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт