Гърция-27

  • 61 459
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 776
Честито ви християнче Иве,голям е бонбон   bouquet

# 31
  • Мнения: 1 085
Привет девойки!
Минавам набързо за да пусна линк към нов сайт за българите в Гърция.
http://posoki.net/home.aspx
Не съм се включвала често, но ви мятам по едно око когато успея да намеря малко време от дребосъчка.

Спорна седмица на всички!

# 32
  • Мнения: 42
Успешна седмица и от мен на всички..вече сме коледно настроени....аз си "изпрах"елхата,а бебе цял ден се размята като таитянец с една герлянда Mr. Green
Вие украсихте ли се?Целувки

# 33
  • Мнения: 2 149
И ние сме коледно настроени.Украсихме с малка елха стаята на малката,голямото дърво ще е в сряда,е утре имам именник и ще е голяма дандания,да има повече място Laughing
Ето едно интересно предложение за отговор от дадо Коледа http://www.portablenorthpole.tv/watch/mjCFxQzNqIg27nPAKRit_QQ.
На който му е интерсно ето от тук се попълват данните http://www.portablenorthpole.tv/home
Тези дни ще пишем и на гръцкия дядка( в пощата),чух,че отговарял Laughing
Лека вечер момичета Hug

# 34
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
И на мен вече ми е коледно, обаче още не съм украсявала - нямам идея как да опазя елхата от малките ръчички... newsm78

bilyana333, да й изям на Бела шапката  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 395
И на мен вече ми е коледно, обаче още не съм украсявала - нямам идея как да опазя елхата от малките ръчички... newsm78

bilyana333, да й изям на Бела шапката  Mr. Green
и ръкавичките и ръкавичките  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 125
  Здравейте,мами! Нахлувам в темата с въпрос.Има ли някои от вас  в Механьона.Сега ,преди празнизниците ми е едно самотно... Hug

# 37
  • Мнения: 1 085
Тц тц не може Mr. Green Тя си ги яде собственоръчно. В момента де каквото намери си го натиква в устата Whistling
А иначе ние сме се украсили частично, но в събота мисля да се довършим с красенето Simple Smile Лама аз затова съм взела една мини елха и съм я качила на висооооко  Mr. Green Онова дребното само обикаля отдолу и казва "ОоооОооо", но не може да я докопа. Иначе най-голям хит са лампичките Wink

# 38
  • Мнения: 42
Хах,душици...и аз нямам идея за опазването..но лампичките са 2ра година увити на корниза... Twisted Evil Twisted Evilа игричките/демек топките са измити и с тях се играе боулинг....надявам се да му омръзнат и да не ги пипа като са вече на елхата...
Дядо Коледа вече да си знае-искаме люлеещ се кон/ние с баща му сдадохме багажа,язди ни и цъка с език... #Crazy

# 39
  • Мнения: 0
Здравейте на всички! Включвам се във вашата тема с един странен може би въпрос, но се надявам да ме извините. Аз не живея в Гърция, но ми трябваше съвет от хора живеещи там и се сетих за вас. Потърсих тема и ето ме. Случаят ми е следният. През 2007 година с приятеля ми (настоящ съпруг) бяхме на екскурзия в Атина за 3 дни. През цялото време използвахме трам-а (дано не бъркам името) да се придвижваме из града, но последния ден се качихме на метрото. Тъй като дотогава не бяхме използвали метро и в България (и двамата сме шофьори), а само тролей или трамвай в редки случай, решихме че билетчетата се маркират в самата мотриса на метрото (както е в българските трамвай и тролей). Много глупаво от наша страна, знам. Съответно подминахме машините за валидиране на билетчетата и се запътихме към мотрисата. Точно пред нея ни спряха полицаи и поискаха билетчетата. Обясниха ни на английски грешката ни. Аз им обясних защо сме постъпили така. Не ни влязоха в положението и ни написаха глоби, по 40 евро на човек. Тъй като това беше последният ни ден в Атина парите ни бяха на привършване и не можехме да си позволим да платим. Обясниха ни, че ако не го направим до другия ден, всеки следващ те ще нарастват с опредлена сума. Леле съжалявам за дългото обяснение, но не успях по кратко. Та сега 4 години по-късно ни се иска да дойдем пак в Гърция за Нова Година, но ни е страх, че няма да ни пуснат през границата или че ще ни накарат да платим някоя баснословна сума за двете глоби. Какво ще ме посъветвате? Има ли такава възможност? Какво знаете вие по въпроса? А има ли някакъв шанс глобите да са отменени вече? Благодаря ви предварително момичета.

# 40
  • Мнения: 0
Момичета имам нужда от съвет. Колата ни е с БГ регистрация и съпругът ми се е притеснил страшно заради проверките, които правят и съответно "глобичките" /3000 евро/, които налагат. За последния месец чухме за два случая тук в нашия район. Тъй като колата е на мое име, мисля сега, прибирайки се за празниците, да я прехвърля на баща ми. Мислите ли, че ще ми мине номера при една проверка да казваме, че временно я ползваме. Много по-евтино ни излиза с бг номерата, а и не се знае колко ще издържим тук, за да тръгнем сега да сменяме регистрацията с гръцка. Благодаря ви предварително и весели празници!

# 41
  • Мнения: 130
Illianaaa , няма никакво значение на чие име е колата,важното е  кой я кара.
Конфискуват коли всеки ден.Пазете се!
Разрови се в темата по назад и прочети за моя случай ,с колата на майка ми(глобата е 8200Е и всеки ден текът лихви до излизане на делото).
Да не ставам досадна на момичетата които пишат и знаят какво преживяхме и още преживяваме.
Просто исках да ти кажа как стоят нещата,ако ти се рискува ,рискувай.Прецени сама.
Весели празници
!

# 42
  • Мнения: 1 567
Държавните училища поне според мен са на доста ниско ниво, а частните са скъпи. Частинте уроци както ти е казала Нерайда са "задължителни" за всички деца, но според мен при необходимата мотивация на децата спокойно може да се мине и без тях. Друг е въпроса че когато децата трябва да ходят на частни уроци за университета, то точно там те пушат цигари и правят всякакви тинейджърски дивотии и въобще нищо не научават.

stroumfaki, не си права. Не стряскай хората.
Частните уроци НЕ са задължителни, въобще. Децата, които ходят на частни уроци, наистина ходят и нито пушат, ното правят тийн довотии, просто защото нямат сили и време. А при положение, че τρίτη λυκείου, φροντιστήριο струва 4500-5000 евро... трудно ще го оставиш да прави довотии  Mr. Green Mr. Green Mr. Green разбира се, е има и такива, на които им е по-широко около врата, но вярвай ми е са много, много малко...

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 11:59 от Айез Седай

# 43
  • загубено
  • Мнения: 6 502
Веси,не са задължителни фронтистирията а препоръчителни Mr. Green
Като влезе даскалицата в час и казва ,"сега четем урока довечера във
фронтистирието ще отговоря на въпросите".
Сега с кризата и положението,много хора се отказват от тях.

Ще видим от януари,кой как и какво ще прави.

# 44
  • Мнения: 25
Здравейте на всички които четат темата. И мен ме вълнува темата  за колите с бг-номера. Преди да дойда в Гърция бях митнически агент в България и тогава имаше един режим временен внос. Та по този режим много гърци с бизнес в Бг си внесоха колите и не само като имаха право да ги карат за срок от две години в бг.
      След като толкова почнаха да говорят за конфискацията на коли с бг-номера  се зачудих какво точно може да се направи като  превантивна мярка, дали не съществува някакъв подобен режим ,и да продължим да си караме колата. Защото  много от нас не са омъжени за гърци и не се знае до кога ще сме тук.  Обадих се в икономическа полиция ΣΔΟΕ /Σώμα Δίωξης Οικονομικού Εγκλήματος/   ,   това е техен  резон. Отговора  беше , че ако си български гражданин и можеш да докажеш че имаш някакъв имот в Бг за който плащаш данъци можеш спокойно да си караш колата с бг-номера. Служителя с който разговарях ми каза че е практика гърци да ходят в БГ и да си купуват коли без да ги регистрират в рамките на 6 месечния срок за това.

Общи условия

Активация на акаунт