Гърция-27

  • 61 497
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 32
Благодаря  Peace

# 691
  • Мнения: 367
Някой тук питаше за бебешки пюрета. Извинявам се, че се забавих, но се занимавах с една благотворителна инициатива.
Но и както вече казах, майката трябва да оставя детето само да направи избор. Да пробва какво му/и не му харесва.
Аз лично на 9 месеца, а дори и по-рано/ съм давала супи - пасирани, специално създадени за детето. Дъщеря ми в момента е на 2,5 години и няма проблем с хранененто. Защото никога не е била насилвана. Както няма проболем и с двата езика - поради същата причина.
Така, че рецептите са съвсем индивидуални! Опитвайте се да разберете детето с поглед. Да усетите какво иска, какво му харесва или не.
Това, според мен, важи за всичко! А не какво точно е предписал доктора.
Поздрави и успех!

 Hug

# 692
  • Мнения: X
Здравейте на всички!   bouquet Казвам се Ана и живея от скоро в Гърция,по-точно-Серес.Много бих се радвала и на друго българско присъствие в този град,защото ми е ужасно самотно.(макар че по всяко време има вероятност това да се промени и да станем трима  baby_neutral    Grinning)Не знам гръцки.Учител съм по английски и български език,но съдбата ме събра с грък Simple Smile добре че той също знае английски,та комуникацията ни е екстра(така де,всеки разбира това,което иска,не можем да се скараме  Laughing) Обаче факт-липсват ми разговорите с българи,не само по скайп и телефона.Просто ние сме една невероятна нация от тази гледна точка,че в много случаи се подкрепяме,разбира се състоянието на държавата(политическото състояние) овълчи хората,но това е друга тема.Много бих се радвала да разбера,че не съм сама тук.Уча в момента гръцки,но сама и,както разбират всички,които знаят гръцки,това е убийствено  Laughing

# 693
  • Мнения: X
Анна,ето тази потребителка е от Серес.
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=242149
Ако искаш пиши и на лични. Peace
А за езика,не ми говори ooooh!.Аз вече 3-та година го уча сама,та все едно нищо не знам.Голям срам,но аз съм си виновна,че ме мързи да го уча Embarassed.Мразя се за което,но ми е много труден този език и хич не ми влиза TiredА като се сетя,че бабите и  дядовците ми са бежанци от Гърция,т.е. имам в кръвта си гр. жилка,още по-голям срам. EmbarassedПредстои ми да раждам тука,как ще се разберем в родилното,това ми е най-притеснено. Cry
Дайте идея как по-лесно да влиза Mr. Green

# 694
  • Мнения: X
Evana,благодаря ти за бързия отговор.Много добре те разбирам за мързела,тамън да се мобилизирам да седна и да прочета някоя и друга дума,само като ги видя колко са дълги и като чуя как се произнасят и ставам от стола  Laughing #2gunfire   И мен много ме е срам,хората тука изобщо е говорят на английски.Ужасно е.Наскоро ми се наложи да ми правят снимка на белите дробове(притеснявах се за пневмония),отивам аз в болницата и там сестрата през цялото време ми дрънкаше нещо на гръцки(аз си мислех,че ми казваше да не мърдам,пък то било да си поема дълбоко въздух...е да не съм лекар,че да знам  Grinning Grinning Grinning) Изобщо голям срам.Та сега,понеже имам едни съмнения за  baby_neutral,вчера ходих до Бг за преглед...просто и аз като теб от това се притеснявам,че тук нищо няма да разбера,а за една бременна жена понякога и най-дребният детайл е от огромно значение...Значи поне да не се притеснявам,не съм единствена с проблеми с езика  Laughing как ще се учи...това е голяма дилема...И моят приятел все ме пита''четеш ли'',аз все казвам ''Даааа''...ама какво влиза в главата  Laughing

# 695
  • Мнения: X
що да не говорят английски,аз съм с обратно впечатление.Аз като кажа на гръцки,че не разбирам езика добре,повечето веднага започват на английски.Но аз и този не го знам,та пак не можем да се разберем.И аз като вица с полицая с многото езици. Joy
Отишъл някакъв чужденец при нашенски полицай да го пита нещо.Пробвал първо с английски,полицая казал,че не знае английски.Пробвал френски и там на камък.С немски:,пак същото.Ръкомахал чужденеца,зачервил се от зор,явно имал нещо важно да каже,но като не става,не става.Накрая си заминал.
Един дядо наблюдавал сценката отстрани и казал на полицая:
-Лошо е като не знаеш чужд език!
Полицая го изгледал и отговорил:
-Хм,че защо да е лошо?Тоя като ги знаеше толкоз много,да не би да се оправи? Joy

# 696
  • Мнения: X
Хахахаха.да точно Simple Smile Не знам,аз тука попадам само на гръцко говорящи,където проговоря на английски,ме гледат така,както аз тях,като ми говорят на гръцки  Grinning Grinning Grinning голям смях,макар че на моменти хич не ми е до смях,защото седя затворена като кукувиче,тъй като приятелят ми работи през деня,аз и да излезна сама,най-много да се загубя и да не мога да се прибера  Grinning и не знам,гледαμ разни сайтове,имам речник,ама... #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 697
  • Мнения: 367
До: Аnna23
Проблема ти е точно в това, че мъжа ти говори английски. Моят съпруг също е грък. Аз също говоря английски, но той не. Когато се запознахме, аз вече имах едно стъпало. Но съм учила гръцки по възможно най-трудния начин. Харесвах музиката и бях пълна с дискове. Но не разбирах текста. Помолих мои колеги да ми обяснят как се чете азбуката. Купих си речник и започнах... без да знам кое как се пише, само със слушане. Ако ми трябваше дума с "П" например, изчитах всичко с "П" докато стигнех до тази която ми трябва  Joy
И така по 3 часа за един куплет от песен. И когато се запознах с настоящия ми съпруг бях на едно посредствено ниво. И от там натам се почна само на гръцки, дори и обясненията на това което не разбирам - пак на гръцки. Но за 2 години проговорих "фарси", както се изрази един грък за произношението ми. Така, че ти имаш един плюс, ако не разбереш нещо можеш да получиш обяснение на английки. Но внимавай, защото английският език е по-беден на думи и от българския и от гръцкия. И в повечето случаи има директен превод на български, но не и на английски. Съветвам те да комуникирате по между си само на гръцки. И да слушаш музика, ако разбира се ти харесва!
(И в последствие имаме дъщеря на 2,5г., която говри и разбира и двата езика. НО, разбира се първият и език е български  Mr. Green)
Поздрави и успех!

# 698
  • Мнения: X
Juliana_kk,права си,че е по-добре да ми говори на гръцки,обаче аз му казвам поне малко по-бавно,а той така изстрелва думите,че докато ги асимилирам,вече сме забравили темата  Grinning усещам се как седя и гледам като пълен идиот.Той ми казва,че имам много хубаво произношение,обаче понеже няколко пъти ми се смя,а аз съм си един горд козирог,и сега съвсем спрях да говоря  Grinning иначе напълно те подкрепям за песните,и аз така започнах наскоро,защото обожавам гръцки песни и на много от тях им знам текстовете почти наизуст,сега само гледам преводите им и така ми е много по-лесно.Като теб също се мотам 100 часа на едно куплетче,но някак си музиката прави всичко по-лесно и приятно  Simple Smile

# 699
  • Мнения: 51
 Здравейте момичета! Разбирам ви за езика, трудно е...аз съм следвала тук, сега съм омъжена за гръг, вече 12 години боравя с този език и вярвайте ми правя грашки! Живея в Атина, Перистери, ако мога да бъда полезна пишете.

# 700
  • Мнения: 1 372
Докато има възможност да  се разберете на език , който е по-познат никога не си даваш "истински зор". Съпругът ми говори български и знам че винаги мога да го кажа на родния си език, но откакто спря да ми отговаря,започнах да уча  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Много е труден, много е богат, но с повече усилия може да се усвои на едно приемливо ниво, а относно бременността и раждането - аз с първото си дете забременях 2 месеца след като бях дошла в Гърция и родих съответно след 11 месеца от пристигането ми. И на мен ми беше най-големия страх как ще се разбера в родилна зала с лекарите, но като се наложи всичко почваш да разбираш. А и честно казано добре че някой неща не съм ги разбирала!!! Сега като раждах второто си дете след почти пет години и съответно разбирах доста повече неща, чувах съответно и по- страшни коментари за това как се развиват събитията и разбира се притеснявах повече.

# 701
  • Мнения: X
stroumfaki
,викаш по-добре,че няма да ги разбирам ShockedЕ няма ли да се изнервят,ако ми говорят нещо важно,а аз от блокаж и болка,да не мога ептен да ги разбера?Защото аз като съм спокойна и ми говорят по-бавничко и спокойно,може и да вдена нещо.А като се притесня,нищо не чувам и не различавам отделни думи.

# 702
  • Мнения: X
Докато има възможност да  се разберете на език , който е по-познат никога не си даваш "истински зор". Съпругът ми говори български и знам че винаги мога да го кажа на родния си език, но откакто спря да ми отговаря,започнах да уча  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Много е труден, много е богат, но с повече усилия може да се усвои на едно приемливо ниво, а относно бременността и раждането - аз с първото си дете забременях 2 месеца след като бях дошла в Гърция и родих съответно след 11 месеца от пристигането ми. И на мен ми беше най-големия страх как ще се разбера в родилна зала с лекарите, но като се наложи всичко почваш да разбираш. А и честно казано добре че някой неща не съм ги разбирала!!! Сега като раждах второто си дете след почти пет години и съответно разбирах доста повече неща, чувах съответно и по- страшни коментари за това как се развиват събитията и разбира се притеснявах повече.

А,то моят приятел ми казва и,че самите гърци грешат като пишат и да си кажа,сама се убедих,защото една гъркиня тук ми каза 2 думи на кръст и приятелят ми като ги видя,взе да се кръсти  Grinning и двете бяха грешни Grinning

# 703
  • Мнения: 76
Anna23, хубаво е да контактуваш с българи, за да не се чувстваш самотна, но ако искаш да научиш езика (разговорно) ти трябва поне една търпелива приятелка гъркиня, която не знае нито български, нито английски език. Опитай се да намериш някоя добронамерена съседка (дори и възрастна) с която да правиш компания през деня. Това е най-лесния начин за начало. От песни също можеш да научиш някой думи и изрази, но не всички ще ти бъдат от полза. Ето един сайт http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=Translations&lang=bul … ex&member_id= в който има доста преведени на български език песни. Дано да ти бъдат от полза.

# 704
  • Мнения: 1 263
Anna23, Evana, във форума има тема за изучаване на гръцки език. Може да хвърлите един поглед, ако ви е интересно.  Peace
 Гръцки език (2-ра тема)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=573475.405

Общи условия

Активация на акаунт