Гърция-27

  • 61 499
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • загубено
  • Мнения: 6 549
Момичета споко език се учи.
В гръцко говоряща среда за 3 месеца ще сте ок Peace

Аз пък ще ви препоръчам старите гръцки филмчета.
Много хубаво се учи от тя,малко повечко жестикулират но са
много хубави.Хем правилен гръцки ,хем по забавен начин.
Но филмите,черно-белите не сериалите.


# 721
  • Мнения: X
На мен и друго нещо много ми тежи,освен езикът...  ooooh! newsm78  хората тук са по-религиозни,особено моят приятел,както и семейството му и близките и тн...А аз съм отгледана в семейство на атеисти...Не е много хубаво може би това,но като цяло моите вярвания не са точно свързани с иконите в църквите и свещениците...Много ми е трудно да се преструвам и на моменти ужасно се отегчавам от всичко църковно  Sad

# 722
  • Мнения: 1 308
neraiida, филмите трябва да са със субтитри за мен, че ако е само по слух, на мен гръцкият ми звучи като песен, не различавам отделните думите. И сега се опитвам с песни, но не ми се получава изобщо  ooooh!

Моят приятел пък е атеист, а семейството му са вярващи, както и аз. Но с времето ще свикнем, не искам да му налагам моите вярвания, както и той не ме притиска с нищо.

# 723
  • загубено
  • Мнения: 6 549
Ми сядаш и му казваш ,че не си много религиозна.
Ходиш на църква само на големите празници .
Не си трови животът с такива неща.Повечето са религиозни" за пред хората".
Да ме прощават истински религиозните.
Ама не може да излизаш от църква,да се качиш в колата и на първият светофар да
крещиш 'ре м*лака...",или след всяка девойка с по къса фуста да дзяпаш Wink

# 724
  • Мнения: 211
Права е Нераиида  Peace Аз пък толкова да обичам тяхното кино, бях изяла всичко с кориците  Mr. Green Виктория, потърси филми със субтитри наместо патерички на тоя етап, има добри сайтове за легално гледане  Grinning

За религиозността... смятам, че човек трябва да има преди всичко вяра, а не религия  Wink По убеждения съм си един Буда и като такъв явно с времето съм приела всички гръцки привички  Mr. Green Но пък откровеността на Анна и Виктория изключително много ми допада  Hug

Разбира се, че всичко е въпрос на напасване, в началото различията винаги изглеждат по-големи, отколкото са всъщност Simple Smile Този Великден например отскочихме до невероятния остров Хиос (за който сърцето ми потъна...). Та замеряхме се с ракети, проследих целия процес на подготовка и организация... в полунощ бягахме три пъти около църквата, а мъжа ми през това време държи с една ръка яйцето, а с другата праща документи по телефона  Joy След това с нашите местни приятели пяхме на караокето в дискотеката рок парчета, добър дует сме  Wink

Не налагам никому нищо, затова държа и мен да не ме превъзпитават (а и не смеят  Laughing). Ходя на църква когато искам, на което място ми е по сърце Simple Smile. Предпочитам свободното време да сме на мотора из горите или на брега  Peace.

# 725
  • загубено
  • Мнения: 6 549
neraiida, филмите трябва да са със субтитри за мен, че ако е само по слух, на мен гръцкият ми звучи като песен, не различавам отделните думите. И сега се опитвам с песни, но не ми се получава изобщо  ooooh!

Моят приятел пък е атеист, а семейството му са вярващи, както и аз. Но с времето ще свикнем, не искам да му налагам моите вярвания, както и той не ме притиска с нищо.

Ще започнеш да различаваш,но трябва време.Хем се оправя и произношението.
Аз така и не успях да кажа кат хората Θ-τα  Joy
Ми не ми се получава това фъфлене и туй то hahaha
Синът ми е 3-клас само ми прави забележки hahaha


Утре ще ви кача сайтът на министерството за учебниците,ако иска някой да
си дръпне Глоса за началните класове.

# 726
  • Мнения: 211
Аз така и не успях да кажа кат хората Θ-τα  Joy
Ми не ми се получава това фъфлене и туй то hahaha
Синът ми е 3-клас само ми прави забележки hahaha

 Joy Joy Joy  Hug Hug Hug При мен перфектността от испанския ще да е  hahaha

# 727
  • Мнения: 1 308
Е,  Θ-τα и на мен не ми се получава, ама изобщо  Simple Smile Той ми обяснява, показва, как да си сложа езика, ама като кажа думата и пак нещо не съм сложила както трябва.
Когато децата са малки лесно научават езиците и изглежда комично, че те знаят по-добре от нас, но това си е  Laughing

# 728
  • загубено
  • Мнения: 6 549
Аз така и не успях да кажа кат хората Θ-τα  Joy
Ми не ми се получава това фъфлене и туй то hahaha
Синът ми е 3-клас само ми прави забележки hahaha

 Joy Joy Joy  Hug Hug Hug При мен перфектността от испанския ще да е  hahaha

То и в английският има ,ама ей на пустата му буква ми бЕга по тъча hahaha hahaha hahaha hahaha

Не че ми е болка,ама смешно става понякога hahaha

# 729
  • Мнения: X
Наистина не трябва да си тровя живота с тези факти,обаче той много вярва.Аз му обясних,че като цяло във всеки свещеник виждам Гришата от Столичани в повече  Laughing (е,перифразирах,защото той,разбира се,не знае сериала).Но,така или иначе не е само до свещениците,на които той така се възхищава,като ги изключим тях,за самата вяра,някак си се усещам,че се напъвам да повярвам,не ми идва отвътре,а аз съм винаги си казвам каквото мисля,пусто,не се научих малко от малко да се преструвам...Обяснявам му,че не вярвам,че аз съм по-логичен човек,отколкото вярващ,онзи ден го бъзикнах даже да излезе от кафенето пи гащи навън и да седне да се моли да не му е студено,та може би това ще го сгрее,като исках да му покажа,че вярвам,че хората трябва сами да правят всичко,което искат да бъдат или да имат...Колкото до вярванията,от много голямо значение мисля е семейното възпитание...Та мен ме покръстиха като бях на 7-8 год...а баща ми се покръсти на 46  Grinning и то заради църковния брак...но понеже няма друг такъв атеист като него,ми беше много смешно да го гледам в църквата  Joy Joy Joy Joy Joy

# 730
  • Мнения: X
Аз така и не успях да кажа кат хората Θ-τα  Joy
Ми не ми се получава това фъфлене и туй то hahaha
Синът ми е 3-клас само ми прави забележки hahaha

 Joy Joy Joy  Hug Hug Hug При мен перфектността от испанския ще да е  hahaha

То и в английският има ,ама ей на пустата му буква ми бЕга по тъча hahaha hahaha hahaha hahaha

Не че ми е болка,ама смешно става понякога hahaha


Понеже аз съм учител по английски и български,много се напъвах и аз с произношението(няма да се излагам пред малчуганите та Simple Smile )  буквата Θ е наистина като английското Th. Малката тайна се състои в това да не слагате половината език пред зъбите,както повечето се опитват и се получава просто фъфлещ човек насреща,слагате между предните зъби само връхчето на езика,едвам едвам,дори да не се забелязва особено,че се подава...ако имаше как да ви демонстрирам  Laughing  но аз така се научих най-лесно,слагате връхчето на езика там,но за много кратко и веднага след звука,го връщате обратно....

# 731
  • Мнения: 5 776

Ми не ми се получава това фъфлене и туй то hahaha

И на мен нещо не ми се получава особено, обаче като си помисли човек, че името на милото е с тази буква и става много весело  hahaha
За вярата и на мен ми направи впечатление, че за пред хората всички са изключително религиозни, а в действителност нищо общо  ooooh!
В болницата и при двете раждания милото го нямаше, това беше големия ми ужас, че няма да разбера всичко ама се оправихме някакси  Peace

# 732
  • Мнения: 76
Относно религията, църквата и обичайте и аз от самото начало поставих ясни правила, а именно: В какво вярвам аз и какви обичай спазвам си е мой проблем и не искам никой да ми се бърка!!! В какво вярвате вие и какви религиозни обичай спазвате си е ваш проблем и не ви се бъркам!!! Поднесено с подходящи думи се възприе от роднините ми. Роднините ми са от онези вярващи, които не парадират с това, не го правят за пред хората, но... Постят винаги когато трябва, ходят на църква всяка неделя, съпруга ми е завършил средното си образование в манастир и т.н. Аз уважавам тяхното право. Самата аз не бих се подложила на това, дори и за пред хората. Не харесвам църквата, гръцката църква ми е особено неприятна (като институция), не бих сложила в дома си 100 икони и не постя 40 дена преди Коледа и Велекден. Гогато мъжа ми пости му готвя подходящи ястия но ми е изключително трудно в дните които не яде дори олио. Дори не разбирам защо може да яде маслини, но не може да яде зехтих от пресовани маслини? Питала съм много пъти защо едното е разрешено, а другото не е, но смислен отговор не съм получила до сега. Ако някой, който е запознат може да ми обясни ще съм благодарна. И други въпроси съм задавала на "много религиозни", например: Как е възможно да си християнин и да вярваш в урочасването (окото)?
Въпреки всички различия обаче, нямам проблеми със семейството си. Всички разбират моята гледна точка, както и аз уважавам техния избор. Никога не съм си позволявала обиден тон, дори и за онова което не разбирам, както и те не критикуват моя начин на мислене.

# 733
  • Мнения: 1 308
По повод, че говорим за религията, бих искала да попитам за протичането на сватба в Гърция. Нашата ще е следващата година и както вече писах той е съгласен с мен за всичко. Но ми казва, че не било необходимо да се ходи и в гражданското (ритуална зала) и в църква? Което ме учуди.  #Crazy Аз ще разговарям със семейството и сестра му за проверка на достоверността Laughing
Иска ни се сватбата да е на плажа, та си търсим църква близо до плажа. Нека по-запознатите да споделят? Ако въпросът ми не е за тук се извинявам предварително. Може на Лични да ми отговорите или пък да ме насочите в правилната тема. И като цяло да попитам всичко свързано с Гърция ли може да питаме в темата! Embarassed
Много ви благодаря!   bouquet

# 734
  • Мнения: 211
Добрият вярващ не натрапва вярата си. Скромно я споделя - и толкоз. Не насилва другите да я приемат. Simple Smile За съжаление това се забравя и от много църковни лица, като слушам изказванията напоследък Simple Smile. Любопитно ми е обаче при избора на нов патриарх на България кой ще надделее - дали кандидат от гръцката или от руската школа?  Simple Smile

Илюжън, ще поразпитам и ще се поинтересувам - все пак сме островът на всичко де що се приготвя със зехтин  Peace Спомням си преди време мъжът ми бе решил да пости след лична загуба на близък човек, аз отказах, защото се борих за здравето си половин година и не можех да си позволя този лукс  Peace Бях в графата на рисковите групи с понижен имунитет.

Анна, възпитание, да, но майка ми например, която е поколение ни рак, ни риба, е по-вярваща (не религиозна Simple Smile) от баба ми например. Аз пък почитам храмовете, които моята пра-баба е посещавала след освобождението и възстановяването на областта - заради семейната памет  Peace Тъй че ако нещо не се натрапва, човек бива оставен сам да реши според вътрешния си мир. Мъжът ми например е много по-слабо религиозен от мен именно заради тоя натиск на гръцкото общество... Но пък след като научих за българската църква в Атина, като си пътува дотам бе взел такси, бе я издирил и ми разказа как стоят нещата все едно е очите ми Simple Smile Бе разбрал, че е важно за мен...

А, и не бива да се забравя, че най-голяма е всъщност групата на атеистите Wink

Общи условия

Активация на акаунт