Две истории- за куче и наркоман

  • 6 239
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 702
Българино, поне като не можеш да помогнеш не сипвай сол в раната на страдащия и не заклеймявай, защото не знаеш кога и как и теб или децата ти може да ви стигне подобна съдба Naughty

Кучетата могат да ни ръфат, да обезобразяват децата ни, да правят какво ли не, но на тях им се прощава. Та те не са виновни, виновни са хората, нали!? А къде са били тези хора, когато е трябвало да помнат на това дете, когато е имало нужда, а и сега, когато все пак не е изгубил човешкото в себе си и познава добрия начин да се издържаш?



Българко, да разбирам ли, че ще приютиш момчето, ще го стоплиш, ще го нахраниш и ще му намериш работа, а аз и останалите съфорумки ще можем да си легнем с чиста съвест тази нощ?
Благодаря ти за жеста! Гордеем се с теб!   bouquet

Споменах, като не може да се помогне да не се пречи, как Сийке, не съм оттях  Whistling
Понеже тука всеки втори се бие в гърдите колко е оправен, как има собствен бизнес, колко е интелигентен и др др др, та почнах вече да си мисля, че интелигентността изключва човечността..И че примерно никой вече няма нужда от хамали, момчета за всичко, ей така някой с когото да са си от взаимна помощ.
Аз имам много човечност и съм помагала, без да се се хваля по форумите, точно на наркоман/и И на човеци болни от други психически заболявания, но никога не ми е минавало през ума да ги предпочета пред куче, че и да им натяквам колко са пропаднали, щото нали, то в общество живеем. Големите хора трудно се справят, камо ли дете ..Ама както и да е..

И ако реша да помогна няма да го напиша тук, има и др начин   bouquet

П.П. Те и по пешеходни пътеки вече не спират и то не само в София, където всички много бързат Simple Smile


# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Тежка съдба има този младеж! Дано успее да се справи!

От така поставения казус от авторката, оставам с впечатление, че я е яд на осиновеното куче!
 Confused А ако това не е така, да не беше съпоставяла двата случая. Ми така де, има и деца, безпомощни, а тя апелира за помощ към възрастен човек!

# 17
  • Мнения: 22 437
За съжаление с работа не мога да помогна, не съм от града.

Но пък се чудя, абе като не можеш да направиш нещо, що трябва да стоиш и да плюеш а?
От изказалите се до сега, сигурни ли сте че вашето дете някога няма да стигне до подобно, или друго по-лошо положение?
Наркоман бил, чакал някой да го дондурка и т.н. простотии. Що, циганите не чакат ли на същото, не правят ли точно това?
А момчето е изявило желание и ходи и се блъска да си търси работа.
Брех че моралисти се навъдиха...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Който иска да помогне, може да го направи и от разстояние! Авторката спомена, че младежът може да отиде и в друго населено място!

Аз бих могла да помогна с дрехи, например! С храна!

# 19
  • Мнения: 66
Тitina66, пусни тема в благотворителния подфорум, там повече късмет ще имаш. И промени заглавието, доколкото разбирам, момчето е бивш наркоман.
Дано се намерят хора, които да му дадат шанс да се докаже и да си стъпи на краката!
На моралистките не обръщай внимание, всеки според манталитета и наличното в главата си разсъждава, а на някои мирогледа стига само да надникнат през балкона над бидона зеле и да гледат комшиите кво ядат.
Сийке, начеса ли си сеира за днес?

# 20
  • Мнения: 58
Тежка съдба има този младеж! Дано успее да се справи!

От така поставения казус от авторката, оставам с впечатление, че я е яд на осиновеното куче!
 Confused А ако това не е така, да не беше съпоставяла двата случая. Ми така де, има и деца, безпомощни, а тя апелира за помощ към възрастен човек!
Не ме е яд, още в първият си пост съм обяснила. Просто констатирам факт, че за животно по лесно може да намериш помощ, отколкото за човек, което според мен не е о.к. А относно помощта- не апелирам за събиране на суми, момчето иска да РАБОТИ. Не  проси. Както всички ние работим и получаваме пари, това иска и той. Само че той не е имал особено добър шанс в живота. Хайде са се замислим ако ние сме поставени в същите условия, кой къде щеше да е сега?  Не знам кое е възмутителното в случая, и защо намесваме дечица, стари хора и т. н.

Надявам се да съм обяснила този път по добре, защото като че ли започвам да се оправдавам, и повече няма да го правя. Нямах за цел да организирам дебат за да си уплътним вечерта. Благодаря на всички които се включиха с предложения и идеи, ще проверявам и за други възможности.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
От изказалите се до сега, сигурни ли сте че вашето дете някога няма да стигне до подобно, или друго по-лошо положение?
...
Не, не съм сигурна. Но съм сигурна, че няма да сравнявам детето си с куче. Няма да обвиня спасилите кучета. Няма изобщо да настройвам едни срещу други хората, за да спечеля нечие умиление и благоразположение.
Защото така зададена темата, аз така я разбирам.

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Al Fasi Peace




    Навремето имаше две "паралени" теми за събиране на с-ва едната за куче , другата за детенце  Rolling Eyes  Познайте коя бе актуалната  Sunglasses


    Въпреки че съм кучкарка  Wink  не можаха да си обясня това , защо така се получава   Rolling Eyes






Да не дава Господ да се сблъсквате с проблем свързан с наркотиците  Tired













# 23
  • Мнения: 2
Нямам нищо против животните, само че се чудя що така са ни подредени приоритетите?
Защото никой - ама абсолютно никой - не е длъжен да дундурка двайсет и  няколко годишен неграмотник.

 Shocked  newsm78 #2gunfire

# 24
  • Мнения: 2
Българино, поне като не можеш да помогнеш не сипвай сол в раната на страдащия и не заклеймявай, защото не знаеш кога и как и теб или децата ти може да ви стигне подобна съдба Naughty

Кучетата могат да ни ръфат, да обезобразяват децата ни, да правят какво ли не, но на тях им се прощава. Та те не са виновни, виновни са хората, нали!? А къде са били тези хора, когато е трябвало да помнат на това дете, когато е имало нужда, а и сега, когато все пак не е изгубил човешкото в себе си и познава добрия начин да се издържаш?



 Peace
Защото някои хора предпочитат да оплюят другите, отколкото да замълчат когато трябва. И много лесно раздават присъди. А те сигурно живеят още с родителите си, но съдят хората, които живеят на улицата.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Защото някои хора предпочитат да оплюят другите, отколкото да замълчат когато трябва.
Мълчанието не помага на младежа, ти какво предлагаш?
Така нареченото"плюене" остана неразбрано за аудиторията, май! А е толкова просто!
И въобще е крайно време добротата и помощта  да бъдат оценени като такива , а не сравнени с друга доброта, с друга кауза!  Peace

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 22:21 от kikaha1

# 26
  • Мнения: 10 547
Помощта оказана на кучето, приспива съвестта. Уж си свършил нещо добро, но дори и то да се обърка, няма проблем, става въпрос за животно.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Помощта оказана на кучето, приспива съвестта. Уж си свършил нещо добро, но дори и то да се обърка, няма проблем, става въпрос за животно.
Да видим кой ще се върже!  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 16 038
Защо момчето не си намира работа? Да не би да избира и да поставя условия?
 Двама от племенниците на мъжа ми започнаха като помощници в кухня на ресторант. Постепенно стигнаха до гл. готвачи, а са се добутали до 5- 6 клас. Друг племенник започна на автомивка, след години си взе негова на аренда.
Като посъбраха пари си купиха и дипломи за средно образование.
Може би него не го вземат заради наркоманските истории.

# 29
  • Мнения: 10 547
Да се върже на/за какво,  kikaha1?

Общи условия

Активация на акаунт