Сделки в семейството

  • 5 631
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 342
Хахаха Бижу, кефиш ме напоследък!  Hug Извадила си голямата томаховка и прелиташ от тема в тема размахвайки я в името на истината. Явно си в период на директност  Flutter

А що се отнася до пазаренето - с детето се пазаря да, а то хитро като еврейче все се опитва да си вдигне мизата.  Crazy Наполедък е почнала и тя да ме кунди предлагайки сделки.

С другата третинка /т.е. мъжО/ също се пазарим като се замисля, но не го приемам като нещо лошо и определено не за пари. Да речем като се поглезваме мъъъничко даваме обещания за последваща награда  Flutter

# 16
  • София
  • Мнения: 2 217
Случвало се е, но не с думата "ако".












# 17
  • София
  • Мнения: 7 990
Пазарим се, да. Понякога хвърляме и ези-тура. За неща, които и на двамата не ни се вършат. Simple Smile
За мен това е част от нормалните човешки отношения и не го намирам нито за обидно, нито за невероятно.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 349
След като СК урежда отношенията в брака /семейството/, значи то май си е сделка!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 19
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Да бе, не! Никога ли не сте казвали на мъжа си "аз ще оправя къщата после, ама ти ще направиш закуската за всички тази сутрин" или "аз ще спра цигарите, ама и ти няма да пушиш".  Crazy

Не. Никога. Замислих се няколко пъти, преди да отговоря, така и не се сетих за нещо поне подобно.
Не сме търговско дружество, определено.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Да бе, не! Никога ли не сте казвали на мъжа си ..........

 Laughing
Бижу, естествено, че съм казвала. Ама когато е ставало въпрос за сериозни неща и съм прилагала този подход, така или иначе до сделка не се е стигало  Laughing Скорпион, к`во да го пра`иш  Whistling
Този номер с "ако ти така - аз иначе" е минавал от време на време на шега, когато и двамата знаем предварително какъв ще е изхода и крайния резултат, просто ей така, да се намираме на приказка.

# 21
  • Мнения: 755
Ще направя еди какво си за теб, но при еди какви си условия, ако ми дадеш това, това и това.  Иначе няма баничка.  Случва ли се това във вашето семейство?

Не! Това е много грозен подход, особено в семейството.
В бизнеса е оправдан, но в семейството не.
Бижу, не - до сега не ми се е налагало да правя такива уговорки, дори със сина ми, който доволно ми лази по нервите.

# 22
  • Мнения: 2 448
Естествено. Не бих направила всичко при всякакви ситуации и без да искам нищо в замяна. Особено пък с човек, с когото живееш е крайно необходимо да се интересуваш и какво получаваш. Защото за някой дето си направил нещо и той не ти е върнал можеш да си плюеш на подметките и кой от къде е, но в сериозна връзка, ангажиментите трябва да се съблюдават по стриктно.За мен сделка не е мръсна дума - това е нещо за което и двете страни са съгласни и доволни.

# 23
  • Мнения: 2 803
За пари-не. Ама кой какво ще свърши в къщи- много често. И аз не го приемам, но какво да се прави, като имам мъж тежка гимия....

# 24
  • Мнения: 1 129
Да, но винаги е по-скоро под формата не шега. "Аз ще занеса парите за наема, но ти най-после ще затегнеш пантите на шкафа в кухнята"  Laughing и такива подобни неща, които не намирам за сделка или пазарене, защото и двамата се съгласяваме. Просто си разпределяме нещата, които така или иначе трябва да се свършат. "Аз ще измия чиниите, ти през това време оправи леглото". За пари! Опазил ме Бог! Имаме общ бюджет и го намирам за нормално, след като имаме и общи сметки, разходи, хладилник с продукти и прочее. Взимаме пари по различно време и разпределяме авансите и заплатите си за битовите разходи.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ще направя еди какво си за теб, но при еди какви си условия, ако ми дадеш това, това и това.  Иначе няма баничка.  Случва ли се това във вашето семейство?
Не.
Правя нещата, защото така искам или така трябва. Сделки и условия в семейството ми е трудно да възприема...

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Интересна тема, аз имам какво да науча  тази посока... Усещам се прецакана, но не съм убедена, че преценката ми е правилна. Ще помисля малко и ще кажа как се случават нещата при нас  Thinking

# 27
  • Мнения: 17 546
Явно си в период на директност  Flutter
Директност... аз съм винаги такава, но сега просто съвпада с овулацията. Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 2 175
Сделки сключвам постоянно..с ъс сина ми. Така го стимулирам и контролирам.
С мъжкото - не - там споделям от какво имам/имаме нужда и защо.

# 29
  • Мнения: 720
Да, случвало ми се е еднократно, за сериозно нещо. Довона съм. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт