Коледа 2011 - тема 2

  • 112 975
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • софия
  • Мнения: 100

Едно записче и от мен с забравените сладки и с ванилените кравайчета/мойте са кръгчета/ Grinning

# 31
  • Мнения: 11 816
simplyaven, понеже сега чета старата тема и виждам, че си питала за сушени вишни, препоръчвам всички сушени на Серена (кефят ме, защото имат и био), имат в 3 разфасовки - http://serenaltd.com/shop/category/3/vishni.html Иначе аз си изсуших доста плодове това лято, включително и вишни и съм много доволна.. bowuu Но те са за директна консумация на децата, а за сладкишоправене купувам на Серена.

# 32
  • Мнения: 1 983
В кауфланд нямаше от захарните фигурки, както не открих подправки.
Обаче си купих 500 гр. стафиди, белите бяха за 5 лв, а по-тъмните за 4 лв. Реших, че ще ми трябват за Коледните десерти, които незнам кога ще започна. Blush
Отивам да дочета старата тема. Peace

# 33
  • Мнения: 5 228
И аз исках да започна с щолените този уикенд, но не успях, надявам се другия да успея.

# 34
  • Мнения: 337
За момента само събирам идеи, че нямам много време да развивам дейност, но в най - скоро време започвам активно да творя.  Simple Smile
След дълго ровене за рецепти за фондан харесах ето тази:
http://www.receptite.com/рецепта/фондан-от-бонбони-маршмелоу/8

# 35
  • Мнения: 305
  От половин доза ми излизат два щолена и не правя повече в последните години. Най-напред си правя закваската направо там, после слагам другите неща по рецепта, но слагам тогава и солта и лимоновия сок и пускам на месене и втасване. Втаса ми за по-малко от час. После слагам бадемите и плодовете и пускам за 4-5 мин, колкото да ги размеси и втаса за час и половина. Оформих и чакам да довтасат и пека.
Петя, значи втасваш 2 пъти в машината, оформяш и втасва 3-ти път? А колко отне на третото втасване?

# 36
  • Мнения: 1 740
Коя е тази турска мая? Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 229
Вече сериозно почва да ме обзема коледното настроение......... Аз тази година няма да правя сладки специално за Коледа и да ги пазя. Просто от началото на декември започвам да правя през ден-два сладки и ги пускам веднага за консумация........... Joy

# 38
  • Мнения: 31
Така... smile3508 ... направих проба на едно медено тесто. Исках да направя само топчета, за да пробвам вкуса,  ама нали ми се "играе" - напъхах в топчетата орехи и стафиди, резнах си едно човече, навих 2-3 кравайчета и цопнах всички дружно в шоколадова баня.



Станаха много мекички, вкусни са, доволна съм.  Flutter Сърбят ме ръцете вечееееее.......

# 39
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ей, стигане нямате... Кога започнахте нова тема, кога е вече на 3 страница. Mr. Green

И за да не е "гол" записа ми, пускам един свещник който май не съм пускала в темата миналата година. Беше за сестра ми.

. Още тук - http://natalyna.multiply.com/photos/album/59/59

aveili, чудни меденки! Hug
сисак, дано тази година ти се получат кравайчетата.

# 40
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Нат, много красив свещник!   bouquet
Сиси, и аз се присъединявам към добрите отзиви на сушените плодове на Серена.  Peace Много съм доволна.
 

# 41
  • Мнения: 1 983
Наталина, имай милост, момиче!  Blush
А сега не на майтап, твориш невероятни неща. Мечтая да мога и аз поне част от твоите умения. Hug

# 42
  • Мнения: 899
Чудесна нова тема, благодаря Tatitt  Hug

Днес попаднах на интересна рецепта - няколко вида сладки от едно тесто:
http://coconutandvanilla.blogspot.com/2010/12/christmas-cookies- … htsplatzchen.html

# 43
  • Мнения: 2 770
Много нежни изглеждат, Умбра   bouquet
Някой ще се наеме ли да преведе рецептата  Praynig.
На мен ми се върти от няколко дни въпроса...дали от оцветено солено тесто бих могла да направя коледни къщички, за украса..че не вярвам събирайки прах цял месец да става за хапване туй нещо, една и за ДГ бих могла да направя...тя че ще стане къщичката, ще стане...но дайте идея как да украся? Дали ми е за тук въпроса  Blush

# 44
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Страхотна тема!Записвам се да следя..... Hug

Общи условия

Активация на акаунт