Коледа 2011 - тема 2

  • 113 107
  • 740
  •   1
Отговори
# 630
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Стига толкоз меденките, прибрах последната доза днес, добре че малко поспа  Heart Eyes

Я кажете за моделиращата маса, която купувате? Мен ме притеснява вкуса. Захарният фондан (аз само на Димитрина по рецептата съм правила) не е лош, но като го оцветя и става гаден на вкус (от боята). Може би този с маршмелоуз е по-вкусен?
Или пък ми игнорирайте въпросите, тази година няма да се пробвам, догодина, след като съм изпробвала различните моделиращи маси  Rolling Eyes

Утре правя доза и половина тесто за ванилените кравайчета и в петък ще ги пека.
Я да питам - някой да е слагал нишесте ванилия вместо обикновено? Че моето чисто съм го взела за малчо и не искам да го подяждам  hahaha

И да благодаря, че благодарение на вас започнах по-рано да ги правя сладките, планът беше от следващата седмица, но бях забравила, че ще правя торта за именния ден на мама и щях да объркам всичко. Е, вярно, че не е фатално, ама не искам като миналата година да правя всичко наведнъж и да не ми остават сили, сега още повече с малчо. Стига бръщолевене, млъквам.  Whistling

  261uu newsm51  261uu

# 631
  • Мнения: 22
miusli, кутията ти е пълна и не мога да ти изпратя рецептата

# 632
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Джемма, сега пак четох рецептата за щолена и да питам..... 120 грама мая вероятно е прясна такава.... Правилно ли разсъждавам, че това са три пакетчета суха (по спомен едно пакетче е за 500 грама брашно). Или да сложа 4 за да се презастраховам?!  newsm78
Ако е 120гр прясна мая, това са три кубчета, те са по 40-42грама всяко. Едно прясно кубче отговаря на две пакетчета суха мая, така че ако ще е суха трябва да са поне 6 пакетчета според мен.

# 633
  • Пловдив
  • Мнения: 40
Искам да попитам ММ може ли да се използва за меденките за украса, а също така и  марципана?

# 634
  • Мнения: 153
ето една идея за украса на меденките върху тесто тип  Варна примерно и всякаквито му там готови
 
просто отпечатвате на баба каренцата   Joy

# 635
  • Мнения: 153

исках да ви покажа от KROKOTAK сайта децата как са го направили с глина, но нещо май не става  newsm78

# 636
  • Мнения: 153
опаааа
[url]http://krokotak.com/2011/11/koledni-igratchki-ot-glina-i-babinite-kareta/[url]

# 637
  • Мнения: 899
С Анук сме на една вълна и от мен панетоне, само че мини  Grinning . Много вкусно и лесно печиво!

Мини панетоне



Рецепта

# 638
  • Мнения: 234
хайде и аз с ванилените кравайчета на наталина



Мерси много за вкусната рецепта   bouquet

# 639
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Доника, многоооо добра идея!  Hug Само трябва да се внимава, че захарното тесто лепне доста повече от глината. Но пък с добро пудрене ....  Peace



Ухааа, 6 пакетчета мая  Mr. Green Не че ми се свиди деее, да не си помислите такова нещо!  ooooh!

# 640
  • Мнения: 153
Tatitt някой в Нашите любими торти ... беше слагал стреч фолио между формичките и тестото и като се мине с точилката мисля, че ще стане  newsm78  или пони ще пробвам със сигурност  Grinning

# 641
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Tatitt някой в Нашите любими торти ... беше слагал стреч фолио между формичките и тестото и като се мине с точилката мисля, че ще стане  newsm78  или пони ще пробвам със сигурност  Grinning
И аз  Mr. Green

Става и с онези гумени каренца, дето имитират бабините  Whistling

# 642
  • Мнения: 503
Здравейте, момичета!
Искам да ви направя две предложения за коледни сладки. Имам приятелка от детството с австрийски корени. Винаги когато наближаваше Коледа у тях се разнасяше чудното ухание на печени сладки. Едни от най-добрите си рецепти съм изпросила от нея. На първо място това са

Mandelkarten - бадомови карти.
140гр. масло
140гр. захар
1 жълтък, 1 пакетче ванилия, 1/2 п. бакпулвер
280 гр. брашно
 
От продуктите се замесва тесто. Разточва се и се реже на малки квадрати. Мажат се с белтък и се украсяват с половинки обелени бадеми. Пекат се на 180 градуса. Стават доста бързо.


Weihnachtsbrot

150гр.захар
150гр. брашно
2 или 3 яйца
150 гр. сушени смокини - нарязани
100 гр. счукани орехи
100 гр. стафиди
кората от половин лимон
1/2 пакетче бакпулвер
Прави се кексово тесто и към него се прибавят плодовете. Могат да се добавят портокалови корички, сухи сини сливи - въпрос на желание. колкото повече толкова по-добре.
Това са само ориентировъчните грамажи за плодовете. В повечето случаи добавям още . Пека в кексовата форма до суха клечка.
Трае дълго, но е толкома вкусен, че изчезва везнага.
Наподобява малко на АКК на Джема. Тази година съм решила да го направя, но и коледния хляб не е за пренебрегване. Става бързо и лесно.
Във втората рецепта не се ли слага мазнина? Simple Smile

# 643
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, моята майка точно ми донесе от Швейцария този комплект на Кайзер, който си показала. И в него има локомотивче Simple Smile. Ако е същият, който показваш на картинката, виж, че са три вида еленчета, звездичка, свещичка и локомотивче. Нарисувани са Simple Smile Големите приятели на Рудолф Simple Smile

Да, да видях. Аз после го поръчах, защото нямаше в куки-буки повече. А и заради еленчетата и свещичката. Hug А можеш ли да ми кажеш колко са големи формичките- малки или големи са?

Джемма,

Гледах в сайта - видях оцветен фондан - това ли имаш предвид?


Да, оцветен фондан, аз избягвам тази дума, защото по нашите рецептурници фондан е друго нещо, та да не стават грешки . Peace

Tatitt,правилно са  ти казали- 6 пакетчета. Но по-добре заложи на прясна мая, тя е с по-голяна подемна сила, а тестото е много тежко. Peace

Последна редакция: ср, 30 ное 2011, 16:10 от Джемма

# 644
  • Мнения: 121
Tatitt,правилнод а ти казали- 6 пакетчета. Но по-добре заложи на прясна мая, тя е с по-голяна подемна сила, а тестото е много тежко. Peace
Ха, сега разбирам защо ми се наложи да го чакам толкова много да втасва моят щолен. Аз сложих само пакетче и половина суха мая за половин доза. Но, мисля че добре се получи.

Общи условия

Активация на акаунт