Коледа 2011 - тема 2

  • 113 127
  • 740
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 899
Тези зелени корчички, за които говорите, не са направени от истински лимони, както портокаловите. Тук ги наричат "цукати" и са на принципа на овкусено желе, с добавка от лимон. На моите в състава пише: настъргана лимонова кора, глюкозо-фруктозен сироп, плодов желатин, захар, лимонов сок. Но на мен ми харесват де, пасват на всякакви коледни сладкиши, мекички са и придават приятен аромат.

# 391
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
А на моите същото, но вместо лимонови корички, пише портокалови корички. Иначе отгоре си пише точно Цукати  Peace

# 392
  • Мнения: 899
О, странно, значи може да са различни  Thinking .

Аз вчера изпробвах нова рецепта за ирландски меденки, станах много приятни, меки и ароматни. Цяла вечер мацах и ги украсявах, скоро ще пусна рецептата, но не се удържах да не щракна клепането  Laughing :

# 393
  • Австрия
  • Мнения: 28
Ето нещо и от мен:

Schoko-Nuss-Kugeln

# 394
  • Мнения: 899
nudel33, много вкусно изглеждат!

Аз забраивх да ви питам: продава ли се в Б-я лешникова нуга (на калъпчета, като марципана) по коледно време?

# 395
  • София
  • Мнения: 2 658
Umbra, чудни сладки!
nudel, много апетитно изглеждат!

Аз цяла сутрин си играя с 20-тина сладки от тези, коити направих, моите Коледни сладки:


# 396
  • Мнения: 1 243
Umbra, супер си се справила с украсата! много е коледно у вас! Wink

имам бърз въпрос - в момента правя домашните лимонови и портокалови корички и се чудя как да ги съхранявам после? в хладилник или на стайна температура е добре? трябва да ги запазя 2-3 дни!

редкатирам се - petia_tag, чудесни са тези дядо коледовци!

# 397
  • Мнения: 385
Umbra,аз съм купувала лешникова нуга паста в бурканче,на блокче не съм виждала.

# 398
  • Мнения: 1 517

nudel33 БРАВО изглеждат ужасно вкусни, я кажи рецептата Peace

# 399
  • София
  • Мнения: 263
...
имам бърз въпрос - в момента правя домашните лимонови и портокалови корички и се чудя как да ги съхранявам после? в хладилник или на стайна температура е добре? трябва да ги запазя 2-3 дни!
...
Aз ги овалях в пудра захар, сложих го в буркан и него- в хладилника най-отдолу.

# 400
  • София
  • Мнения: 722
Колко струва коледната къщичка?

6.95 лв.  Simple Smile

# 401
  • Мнения: 5 057
Здравейте!

Идвам да ви докладвам какво имаше тази вечер в Лидл. Взех си шприц за сладки и декорации на торти- 10 приставки са за сладки и 8 за декорация на торта. Цената е 11лв. Има и силиконови формички за мини кексчета във форма на елха и ръкавичка. 8лв струва. Има и ванилова захар и бакпулвер на някаква марка за по 9 стотинки. Искаше ми се още захаросани корички да си взема, но нямаше.

# 402
  • Мнения: 0
Леле, какви невероятни неща сте направили. Umbra , petia_tag сладките ви изглеждат невероятно  Heart Eyes . Аз още съм в процес на подготовка, но сега почивните дни определено давам началото  Laughing . Сега попаднах на една рецепта тук мисля че е много лесна и приятна и може би ще я опитам, ако искате превод, може да помогна Peace ..
А, само да попитам, може ли някой да ме светне колко точно са 3/4 и 2/3 защото винаги ги оплесквам тези мерки, когато не са посочени в грамове и направо ме провалят Blush  Laughing

# 403
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Леле, какви невероятни неща сте направили. Umbra , petia_tag сладките ви изглеждат невероятно  Heart Eyes . Аз още съм в процес на подготовка, но сега почивните дни определено давам началото  Laughing . Сега попаднах на една рецепта тук мисля че е много лесна и приятна и може би ще я опитам, ако искате превод, може да помогна Peace ..
А, само да попитам, може ли някой да ме светне колко точно са 3/4 и 2/3 защото винаги ги оплесквам тези мерки, когато не са посочени в грамове и направо ме провалят Blush  Laughing

3/4 и 2/3 от какво? Буквално - 3/4 е когато разделиш нещо на 4 части и вземеш три от тях за ползване  Laughing

# 404
  • Мнения: 240
Омайниче много е просто:

примерно за 100 гр.

3/4 = 75 гр
( 100/4=25 *3=75 )
3/4 чаша = 12 супени лъжици

2/3 = 66/67 гр
( 100/3=33,33*2=66.66 )
2/3 чаша = 10 супени лъжици + 2 чаени лъжици

или виж ТУК

Общи условия

Активация на акаунт