Георги-възраждаме името или доизтъркваме износеното?

  • 10 255
  • 201
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 571
Думите му и двата пъти бяха-"Ако щеш и Читанка я кръсти,все ми е тая.Но ако е момче ще е Георги и никое друго име не искам да се споменава".
Не съм настоявала за името на дъщеря ни.Многократно го питах дали е съгласен.Той изразяваше безразличие.
Не съм егоист.Напротив.Искам да седнем и да говорим за това пусто име.А не да ми се каже "Виж сега ако е момиче знаеш,че хич не ми дреме какво име ще измислиш,но ако е момче ще бъде това" Питах го преди да знаем пола.Той Пак ми каза същото.Един вид чака си момчето за да му даде това име.Ама дори да умирам сина ми да се казва Георги едва ли ще ми е голям кеф при такива обстоятелства да го кръстя така.

# 76
  • Мнения: 9 490
Чакайте малко, той напълно осъзнато и е дал правото да реши, тя не си го е извоювала сама.
Laughing ама какво значи "извоювала сама"??Създаваме деца от любов, пък после воюваме за имена и пр.. Joy

Впрочем на първа страница (преди да стане известно, кой к'ви и от кога датиращи мераци е имал Joy), писах, че щом не иска -да не го кръщава Георги..обаче след като стана ясно, че тя имала право на избор относно името на дъщеря им (няма значение, че ТЯ е избрала да не я кръщава на никой), би следвало бащата да има същите права -не е ли така? Още повече, че Мира си е знаела доста отдавна и какво ще е името при наличие на син-имали са време достатъчно за коментари и дискусии..

# 77
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 317
За мен името Георги е най-хубавото име с тази буква.
Харесва ми повече от Галин, Григор ,Габриел и др.
Но начинът по който се налага родата е много грозен.
Ами нали майката го носи това дете 9 месеца,а после пак тя ще си дере з....а да го ражда!Защо да не го кръсти с име, което и харесва на нея.
Според мен би трябвало съпругът да я подкрепи, да се намери някакво компромисно решение.


# 78
  • Мнения: 571
1000 пъти казах-Исках той да реши какво да е името на дъщеря ни.Не му пукало щом не е момче.Е без име ли да я държа ooooh!

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 372
Чакайте малко, той напълно осъзнато и е дал правото да реши, тя не си го е извоювала сама.
Laughing ама какво значи "извоювала сама"??Създаваме деца от любов, пък после воюваме за имена и пр.. Joy

Знаех си, че някой ще се заяде за думата Wink. Извоювала го използвах метафорично. Предполагам си наясно какво исках да кажа. Ако не, пояснявам - не се е наложила, без да се интересува от мнението му, било е негова предложение.

Мира, оставам с впечатлението от споделеното от теб тук, а и не само, че съпругът ти иска да взема решенията еднолично, решава кое е добре и кое не. Ти си преценяваш дали ще се съгласиш. Все пак ти имаш право на избор, без значение дали съпругът ти е съгласен с това или не. Човек си също колкото и него. Поговори с него, ако желаеш. Бъди категорична, ако можеш. Просто казваш, няма да бъде Георги и толкова. Нека измисли друго име. Все пак в живота не всичко става така, както го искаме ние, не живеем сами, и другите хора имат желания. Предполагам ще успееш да ме разбереш правилно Hug.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 372
1000 пъти казах-Исках той да реши какво да е името на дъщеря ни.Не му пукало щом не е момче.Е без име ли да я държа ooooh!
Доста грозно изказване Sick. Определено бих се обидила и то много. Като не е момче, какво, по-малко важно ли е детето?

# 81
  • София
  • Мнения: 44 271
Добре де Мира - ти колко пъти за тези 10 години си му отговорила в прав текст  на неговото ще е Георги - "не, аз не искам и няма да е Георги"

А за отношението към избора на име за дъщеря му(и евентуални други такива)...потресе ме...дано и към детето не подхожда така...

# 82
  • Мнения: 95
Здравей, Мира!

Нашата история е аналогична, само дето на мен страшно ми хареса Васил. Още преди да се оженим със съпруга ми, знаех, че ако един ден имаме син ще е Васил. Вървят поколения наред Васил, Д., Васил и т.н. и винаги синът има син, който да продължи традицията. За себе си си казах, че не искам аз да съм тази, която ще я прекърши, но държа да подчертая -  името ми харесва!

Обсъждали сме имена на момичета: Там аз си имам име - фаворит и милото се съгласи.

Съвета ми е: Прецени дали харесваш името като такова. Галените винаги можеш и сама да ги оформиш. Ако не ти харесва намери начин да го обсъдите спокойно... Но според мен не трябва едно име да е повод за такива ... спорове!  Peace Peace Peace

Успех и лека и безпроблемна до края!

П.П. Георги си е хубаво име! Според мен Wink

# 83
  • Мнения: 571
Аз не държа на някое име.
Лежах  в болница и едва спасиха бебето.Да ми е жив и здрав.С таткото не мога да изляза на глава.
Не исках да пораждам спорове.Исках само мнение относно името.

# 84
  • Мнения: 125
 Мила Мира,от написаното оставам с впечатлението,че ти от почти 10 год.си знаела,че ако имаш момче ще се казва Георги и си мълчала,което би се счело за знак на съгласие.Трябвало е да поговорите много оттдавна,ако това име не ти харесва.Но ако ти харесва-няма проблем,кръсти го Георги,ако дядото е достоен човек .Не го приемай като компромис от твоя страна,а като уважение към традициите в дома.А щом в един дом се ценят традициите ,той е истински жив.Желая ти спокойна бременност с любимите до теб хора.Не го мисли -бебешорчо ще си дойде с името.

# 85
  • Мнения: X
Аз по-скоро не мога да разбера отношението към името, спрямо възможността бебето да е момиче. "Не му пука...пълно безразличие..." кръсти я Читанка, ако щеш". Много странен човек, явно е доста труден характер, да не кажа по-силни думи...

# 86
  • Мнения: 4
Взимаи Георги и се радвай, 4е свекърът ти не е Страхил, Гроздан или Иларион (моля никой да не се засяга).
 Laughing

# 87
  • Мнения: 7 002
Аз по-скоро не мога да разбера отношението към името, спрямо възможността бебето да е момиче. "Не му пука...пълно безразличие..." кръсти я Читанка, ако щеш". Много странен човек, явно е доста труден характер, да не кажа по-силни думи...
Това си помислих и аз, много би ме обидило. Confused

# 88
  • Мнения: 2 216
Аз не държа на някое име.
Лежах  в болница и едва спасиха бебето.Да ми е жив и здрав.С таткото не мога да изляза на глава.
Не исках да пораждам спорове.Исках само мнение относно името.
След такова нещо се чудя какво значение има името....Да е живо и здраво детето!
..............
Първанов има внук. Познайте как се казва Mr. Green

# 89
  • Мнения: 60
мъжът й просто много иска името Георги за момчето и е бил съгласен да не претендира за момичешкото име .
както той е приел Симона за име , сега момченцето да е Георги без недоволство .

за мен името е хубаво , класическо и е по-добре от Галин , Гален , Григор и т.н.

Мира , на теб името ли не ти харесва или искаше и ти да участваш в избирането ?

Общи условия

Активация на акаунт