Георги-възраждаме името или доизтъркваме износеното?

  • 10 298
  • 201
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 494
Не му пукало щом не е момче.Е без име ли да я държа ooooh!

Определено не съм в час с отношенията ви (ама и не ми се иска да ги знам Tired)...но ти как се реши за второ дете...ииии ако не беше момче..какво следва?? Rolling Eyes

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 14 117
Георги ми харесва. Не е възродено, не е и изтъркано, че да се доизтърка. Все още доста деца се кръщават с това име. Лично на мен Любомир и Галин не ми харесват.
А авторката има няколко алтернативи:
- придумва мъжа си за друго име
- кръщава детето както и харесва, без да се съобразява с никого
- примирява се и пише детето Георги Simple Smile

# 92
  • bulgaria
  • Мнения: 310
И аз бях в твоята ситуация, но се тръшнах, че детето ми няма да е Иван. После имаше сръдни, свекъра беше обиден (не го е демонстрирал обаче, просто му стана мъчно) . Кръстих детето си Александър. След няколко месеца се светнах, че можеше да е Иван-Александър. И до днес ме е яд, че не се сетих по-рано. Така и свекъра щеше да е щастлив и аз щях да съм доволна. В момента не се сещам за име, което да се комбинира с Георги и да не звучи измислено, но сигурно има варианти Thinking

# 93
  • Мнения: X
Не му пукало щом не е момче.Е без име ли да я държа ooooh!

Определено не съм в час с отношенията ви (ама и не ми се иска да ги знам Tired)...но ти как се реши за второ дете...ииии ако не беше момче..какво следва?? Rolling Eyes



Тъкмо и аз това се чудех. Ако и второто дете беше момиченце, може би господинът щеше да я кара да ражда до момче, за да не се изгуби заветното име?

# 94
  • Sf
  • Мнения: 978
Тъкмо и аз това се чудех. Ако и второто дете беше момиченце, може би господинът щеше да я кара да ражда до момче, за да не се изгуби заветното име?

Да, името изглежда е най-малкият проблем.

# 95
  • Мнения: 15 379
Мира, кога ти е термина?
Все си мисля, че може да извадиш луд късмет и бебето да се появи в деня на някой светец.

# 96
  • Мнения: 9 494
То пък ако са 2 имена, после ще е проблема защо тя му казва "Иван" ами не "Драган" ooooh!

# 97
  • Мнения: 571
Термина ми е на 28.03.Около 20ти ще ми е секциото Peace Не знам през март какви светци има newsm78
Иначе ако и второто беше момиче нямаше как да ме кара до момче-не сме Бекъмови все пак Laughing
Питала съм какво би станало ако брат му има син преди нас и случайно го кръсти Георги-няма да е заради традицията,ами от уважение.Отговора беше-"ще мислим друго име" Пфу нямах този късмет да ни изпревари.

# 98
  • Мнения: 15 379
На 20.03. е денят на Свети Григорий.

# 99
  • София
  • Мнения: 44 322
нищо няма март, особенно на 20-ти. освен ако не ви изненада бебето на 3-ти на Тодоровден, нямаш голям шанс. На 21 е Иаков...но се съмнявам, че мъжът ти би отстъпил, освен заради някой наистина голям празник.

На 20.03. е денят на Свети Григорий.
- на 25 януари е.

http://yphalachev.blogspot.com/2011/11/2012-2012_6787.html ето за март дните.. но пък ако е планово секцио на което майката избира датата, за мен е трудно да се каже - доде си с името детето....

Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 12:25 от Angel_Dust

# 100
  • Мнения: 15 379
Има:

Именни дни през месец Март 2012:   
   

01.03. Евдокия, Марта, Мартин   
03.03. Божидар, Божидара, Дора, Дорина, Доротея, Теодор, Теодора, Теодорина, Тодор, Тодора, Тодорка   
04.03. Герасим   
06.03. Красен, Красимир, Красимира   
09.03. Вивиан, Вивиана, Младен, Младенка   
10.03. Галя, Галина   
17.03. Алеко, Алекса, Алексей, Алекси, Алексий
19.03. Дария, Дарина, Найда, Найден   
20.03. Григор
23.03. Лидия   
24.03. Захари, Захарина, Хари   
25.03. Благой
   
26.03.Габриел, Габриела   
28.03. Баян, Бойка, Бойко, Боян, Бояна

# 101
  • София
  • Мнения: 44 322
това от къде е цитат, във всички православни календари други такова нещо няма. официалноо празника също не е тогава...
Пък и нали Григор е бащата и не иска това име Мира.(тя трябва и да знае кога празнуват именният му ден)

всъщност тук пише http://www.pravoslavieto.com/1/calendar.htm#3 ама е някакъв друг Григори не Благослов  Crazy....

# 102
  • Мнения: 15 379
Пък и нали Григор е бащата и не иска това име Мира.

Именно. Просто по ирония на съдбата...
Света Неделя на Св. Григорий Палама - 20.03.

# 103
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Благовест също е през март, май на 26-ти беше.

# 104
  • Мнения: 399
 Laughing Стана наистина забавно! Party
http://www.imenata.com/month-3-2012.html

От близките до термина дни ми допада Захари! Мони и Хари! Heart Eyes Разбира се,това идея за някой друг татко... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт