Георги-възраждаме името или доизтъркваме износеното?

  • 10 251
  • 201
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 571
Григор празнува на 25.01 Peace Моят мъж не само е кръстен на дядо си-защото традицията си е традиция Laughing-ами си е дошъл и с името.На 28.01 е Рождения му ден.Голяма ирония е,че на Гергьовден го поздравят освен за професионалния му празник и за именния ден Joy
Ако беше момиче мислех за Дарина-има и имен ден на 19.03.И на него много му харесваше.
Тодоров ден не е ли на 19.03

# 106
  • Мнения: 15 379
Благовест също е през март, май на 26-ти беше.

25.03. - Благовещение.
Празнуват - Благовест, Благовеста, Благовестин, Благой, Благомил, Благомира, Блага, Благана, Благодатка, Блаже, Блажена, Блажо, Бонка, Мариан, Мариана, Мариян, Марияна.

# 107
  • София
  • Мнения: 44 271
Е, все пак , за да си дойде човек с името, трябва да е роден на самият ден, не някъде там около деня.

# 108
  • Мнения: 6 713
Никога не ми е харесвало това име както и другите от същия калибър - Иван, Димитър.

# 109
  • Мнения: 3 445
никога не е само ей така защото трябвало...ако не са им хубави отношенията, едно трябва не би го задължило.
Всякакви луди има StopЖената, с която лежах в една стая като родих,  беше кръстила сина си на свекъра, за да му е гадно Rolling Eyes
Joy Joy Joy

Мира, давам още един вариант за име с "г" - Гавраил?

# 110
  • София
  • Мнения: 2 484
Май проблема е,че на мен не ми харесва.Мъжа ми настоява понеже им е традиция в семейството-внука носи трите имена на дядо си ooooh! Уважавам традициите,но така натрапено хич не одобрявам.
Действително не стои много добре до Симона Thinking
Напоследък не се използва често.За последно беше много популярно през 2007-2008.Познавам поне 10 деца родени по това време с името Георги.
Винаги съм се затруднявала с избора на мъжко име,но пък е кофти като ти кажат-"Георги ще е и точка" Не ми харесва и галеното обръщение-Жоро,Гого Tired
Елфче-Григор е таткото.Честно казано ми звучи много грубо.А и той не иска да е така/и добре че Mr. Green/ защото се прекъсвала веригата #Crazy
Хем не искам да убидя никой-всички разчитат,че така ще се казва и хич нто обсъждат нито ме питат-хем ми се иска страшно много да не е това име.


На мен името ми харесва, но семейните традиции от този тип просто НЕНАВИЖДАМ. Бих дянала мъжът ми хм...знаете къде и никога не бих кръстила детето с натрапено-от който и да е било- име.

Кажи му, че в твоето семейство имат традиция майката на евентуален Георги да получава триетажна къща на морето, с няколко декара земя, обслужващ персонал и подобаващ автомобилен парк.

# 111
  • Мнения: X
Оххохо, последният пост звучи прекрасно! Точно така им се пада да им каже... Simple Smile

# 112
  • Мнения: 0
Честно казано и на мен, като на авторката на темата това име хич не ми харесва. Да не говорим, че от всички Геpговци, които познавам лично или индиректно, че и от пресата съм останала с лошо впечатление. Името Геоpги ми харесва само като презиме или фамилия, честно казано.

Мисля, че най-добре е да напишете различни имена, включително Георги, на листчета хартия и да ги размесите, да си направите "томбола" и което име се падне - това е. Ако не ви хареса първото, може да теглите още един път. Ако и то не ви хареса достатъчно - 3 път, но не повече от 3 пъти. Така съдбата сама ще избере неговото име. При нас томболата реши проблемът с името. Sunglasses

# 113
  • Мнения: 857
Имаме познати дечица с името Георги.
Не мога да кажа, че ми харесва.
Съкращението Гошо, Жоро, Гого  ooooh!.
Сложна задача имаш, щом така се опитват да се налагат - това е просто ................  нямам думи /имам ама не за тук/. Трябва да решите за някакъв компромисен вариант, за да бъдете всички в мир със себе си.
Скоро една жена ми диктува сложно име и аз й казах, че доста проблеми има явно човекът носещ името, при което тя каза, че е много виновна, че като майка на въпросния човек, му е дала такова име - трябва да се помисли за много неща в този случай  Peace.

# 114
  • Мнения: 0
Към авторката - Ганимир как ти звучи, защото аз познавам двама с това име и въпреки, че е малко странно и не толкова срещано ми звучи по-добре от Георги, Жорко? Задължително ли е да е с "Г"? newsm78

# 115
  • Мнения: 1 898
Ганимир да звучи по-добре от Георги?!?
'Айде, няма нужда! Stop

# 116
  • Мнения: 0
Ганимир да звучи по-добре от Георги?!?
'Айде, няма нужда! Stop

Казах, че на мен ми звучи по-добре, но аз попринцип си харесвам имената с -мир накрая. Rolling Eyes
Затова, ако бях на авторката щях да го кръстя Любомир като стой та гледай, мразя традициите за уважаване на баби и дядовци. Нали и без това ще им носи фамилията. Заради тези традиции не си харесвам името.

# 117
  • Мнения: 1 898
fifikameliq, не го казвам с лошо и се надявам се да не се обидиш, но Ганимир ми звучи не като име, а  като някаква недомислица. Нещо като Ганислав или Ганизар (примерно).  Crazy
Чини ми се, че е произлязло точно от несполучлив опит да се избяга от традицията и детето в никакъв случай да не носи дословно името на дядото - Ганчо.

# 118
  • Мнения: 60
Към авторката - Ганимир как ти звучи, защото аз познавам двама с това име и въпреки, че е малко странно и не толкова срещано ми звучи по-добре от Георги, Жорко? Задължително ли е да е с "Г"? newsm78

името е избрано , какво само наливате масло ...
а Ганимир е много нелепо , по-добре Ганчо ....

# 119
  • Мнения: 571
Е можеше и Гуньо да го кръстят за да се избегне Ганчо Joy Аз лично не бих прибягнала до някаква безмислица за да избегна дадено име.После детето цял живот да се черви Stop

Общи условия

Активация на акаунт