Георги-възраждаме името или доизтъркваме износеното?

  • 10 299
  • 201
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 68
Асоциирам името Георги с глад и затова не ми харесва.  Crossing Arms
Нека разясня: когато бях дете дядо и баба на село винаги печаха цяло агне в пещ за Гергьовден. Деликатес, биха казали повечето от вас, но за мен агнешко/ярешко/овче и прочее меса винаги са ми били адски отвратителни...
Понеже, за да се заколи и приготви агне на пещ, баба и дядо се трудеха цяла нощ и после до обяд, то не се приготвяше у тях друга храна за празника, освен малко зелена салата. И милите ми баба и дядо така и не се научиха, че се отвращавам от това месо, всяка година баба учудено питаше "Ама ти не ядеш ли ягни, баба?
Опитвала съм се да хапна малко, но след половин час дъвкане на един залък, отивах на двора и повръщах...
И така на сух хляб и маруля изкарах доста Гергьовдени  Joy

# 121
# 122
  • Мнения: X
Аз се сетих за вариант Герман, не е лошо...

# 123
  • Мнения: 571
Аз се чудех....чуваласъм,че на Георги на галено му казват Джуни newsm78 Сега се замислям,че може би идва от Джуниър newsm78 Какво мислите за това?

# 124
  • Мнения: 2 216
Аз се чудех....чуваласъм,че на Георги на галено му казват Джуни newsm78 Сега се замислям,че може би идва от Джуниър newsm78 Какво мислите за това?

Мисля,че си правиш майтап! Не може да си съгласна детето ти да се казва Джуни, а да роптаеш срещу Георги Stop

# 125
  • Мнения: 10 547
Тя търси начин как да нарича Георги, който начин хем да е модерен, хем да е неин си.
Ех, Мира, Мира, тоя твоя мъж....

# 126
  • София
  • Мнения: 44 322
Джуни не бих си наричала детето...за мен Гого е любимо от Георги...или знам ли Гео, малко от типа на Тео от Теодор.

# 127
  • Мнения: 9 494
Сега се замислям,че може би идва от Джуниър newsm78 Какво мислите за това?


Мдааа, ама в едни други населени места..не и по нашите географски ширини Laughing

Пък на Георги да викаш Джуни/Джуниър, е като на Ламби да викаш Светльо hahaha

# 128
  • Мнения: 15 379
Милата Мира! Върти, суче, но не иска да е Георги и това си е.
Опъни се, Мира. Ти го носиш, ти го раждаш. Вероятно и ти ще го гледаш.
Не живеем във време, в което жената да няма право на глас.

Аз ако бях на твоето място, такова устище щях да отворя.

# 129
  • Мнения: 739
Това Джуни не виждам как може да е галено на Георги  newsm78 Ако Джуни идва от Джуниър (Младши) то пак няма нищо общо с Георги.

Георги е много хубаво българско име, с имен ден. Не се коси. Изкарай си леко оставащите седмици до срещата с бебчо! Пожелавам ти леко раждане и здраво, хубаво и спокойно момченце!

# 130
  • Мнения: 354
Георги не ми е сред любимите имена,но ми харесва.Може би защото правя асоциации с мои близки и познати,който много обичам и уважавам Peace

# 131
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Милата Мира! Върти, суче, но не иска да е Георги и това си е.

Разбирам я и я подкрепям на 100%.

Джуни, Джунката идва от Джуниър. Когато момчето носи името на баща си и е т.нар. младши. Ма не било младши, ми Джуни Wink Шантава работа...

Мира, последно как ще е ?

# 132
  • Мнения: 739
..... Когато момчето носи името на баща си и е т.нар. младши.......Мира, последно как ще е ?

Да, но в случая бебето на Мира ще е Георги, а съпругът й е Григор, така че няма как да е Младши (т.е. Джуниър), щото няма да е с името на баща си.

Георги ще е бебока Sunglasses

# 133
  • Мнения: 571
Още водим преговори.Накрая ще ми писне и ако ще Хасан да го кръсти.Нямам нерви да се карам за глупости Peace

# 134
  • София
  • Мнения: 291
Точно така, пази си нервите за други, много по - съществени неща.
На края някой ще отстъпи, но чак след раждането ще се види, кой точно.

Общи условия

Активация на акаунт