Мама Седмокласник стяга и за здраве и успехи силно се надява -2/Предколедна/

  • 40 358
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 176
Мерси за новата тема.   bouquetДа се запиша и аз, за да не ви изпусна.
При нас хич не е розово положението, входните са все 5-ци, другите са доста шарени. Девойката обаче хич не си дава зор, като че ли не осъзнава какво и предстои. Гледа да отупа всички предмети възможно по-бързичко, за да има повече време за себе си. Всъщност на първо място е личното време, а колкото остане за училище - толкоз. Не виждам да се притеснява за нещо... Пусти пубертет, какво ли още ще ни докара.  Whistling

# 16
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
  bouquet за новата тема.

# 17
  • Мнения: 113
Благодаря за новата тема, liebesbaer!
Моя убавец съм му обещала колело и нов компютър за следващия рожден ден - на 24.08., ако завърши с пълен отличен. За голямо мое съжаление знам, че няма да ги купувам тези неща, миналата година му бях обещала екскурзия да Италия за същото - ама Ц, завърши с пет и нещо, а преди до 5 клас не се налагаше нищо да обещавам.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 253
Да питам имате ли представа как се редят желанията при кандидатстване, в смисъл почва се с първо желание- трябва ли да се изписват всички паралелки в даденото училище? Да речем Първа английска
с втори чужд език -немски, руски, испански и т.н?
Желанията се подреждат поотделно за всеки втори чужд език или профил. Напр. - 1. желание АЕГ с втори език немски, 2.ро - АЕГ с втори език руски и т.н.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 349
Много сте активни, Човек не може да ви настигне в новата тема!  Hug Hug Hug Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 3 666
Ironic, благодаря ти. Ако не се стегне младежа, голямо писане ме чака Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 1 266
Успешна седмица на всички! На децата - само шестички!   bouquet
Дъщеря ми днес правят тест по математика на полиноми. Там вече има две 6-ци. В школата се е запекла на добър 4 и докато са на съседни ъгли, май няма да мръдне нагоре. Това й е всъщност реалнта оценка, нивото по математика - добър 4. Аз не я притискам, важното е да има знания. С още малко упражнения и ще се справи.

# 22
  • Мнения: 62
Да не ви изпусна Peace при нас има нов проблем - химията... ама хич не му е приятна  ooooh!
Подобно на повечето деца и моето нещо хич не си дава зор /пубер/ има много "по-важни" неща, които го вълнуват Whistling

# 23
  • София
  • Мнения: 615
Благодаря за новата тема!
На мен пък ми писна да им дават проекти по всеки предмет, за утре има два. Което ме товари страшно с разпечатване и т.н.  ooooh!

# 24
  • Мнения: 2 133
С проектите сме свикнали от 4 ти клас.Независимо по какъв предмет е й доставя удоволствие.
Днес на контролни по физика и английски език има 6 ци.

# 25
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Franceska Браво на детенце   bouquet

# 26
  • Мнения: 52
ЗА да не е съвсем само запис и от мен...  Wink
Гледам: подготвят някакъв проект по история, 3 момичета заедно, конферентна връзка по скайп. Да видим какво ще сътворят. Grinning

Вместо запис и от мен:
И на тях сега са дали някакъв проект по история Simple Smile

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
ЗА да не е съвсем само запис и от мен...  Wink
Гледам: подготвят някакъв проект по история, 3 момичета заедно, конферентна връзка по скайп. Да видим какво ще сътворят. Grinning

Вместо запис и от мен:
И на тях сега са дали някакъв проект по история Simple Smile
О, да, проекти постоянно. Проблем има, защото винаги са групови, и много трудно се организират за среща. Всеки ходи на някакви уроци, а един неделен следобед не им стигна. Иначе се стараят децата, това е  хубаво. Ако проектът беше индивидуален, никакъв проблем, но така няма да е интересно. Пишат за боговета на Месопотамия и сравнения с Египетските. Като цяло е доста интересна материя.
На последните контролни и изпитвания по физика, английски, математика, георрафия, химия и история има 6-ци. Доволна съм от детето.
В четвъртък имат важно контролно по БЕЛ. След 5-цата на входното, това се явява доста отговорно контролно. Дано се справи и тук както подобава.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
За момента проектите ни ги спестяват, надявам се да е така до края на годината, че са само губи-време такива самодейности.
По думите на детето, не са много децата от класа, които да си личи, че ще кандидатстват и се подготвят допълнително, поне доколкото може да се съди по оценките на контролните по български и математика. Класът е от силните, но явно не всеки си дава зор да се готви. Или пък толкова добре се крият, че и по оценките в училище няма промяна.
С точните науки добре се справя, дори твърди, че химията й е по-лесна и приятна от физиката. Мен лично това ме изненада, защото в химиията към момента са доста абстрактни  нещата с тези молове, атомни тегла, валентности и др. Вярно, че и аз й помогнах малко в началните уроци, и то защото й казах някои правила, които съм учила в гимназията, та да не помни наизуст всички валентности. Аз си мислех, че физиката е "по-физична" и затова по-разбираема, но явно си е до човек.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 423
И аз да се запиша в новата тема... Видях, че изпитите ще са на 21 и 23 май, хайде дано всички посрещнем много усмихнато 24-ти!

Общи условия

Активация на акаунт