МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 91 503
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 6 588
Приливна вълна,честита радост!  bouquet
Да е жива,здрава,щастлива и късметлийка дъщеричката ти!

За другата случка,адски е неприятно,то това си е обир!
Бял ден да не видят дано! Sick
Можеш ли да кажеш,ако е удобно разбира се,към коя банка е картата ти.Друг път още след първата непоискана от теб транзакция,звъни на горещия телефон.Обикновено пробват първия път ако стане и след това правят па-голям удар.Има и други крадци на принципа с малки суми ,но редовно.Те "щипват"малки сумички и има хора,които даже не се усещат,че ги крадат.Съответно не тръгва и разследване.

Здраве да е!
Лесните и чужди пари не водят до нищо добро!

# 691
  • София
  • Мнения: 1 001
Весел и безгрижен живот на малката ти принцеса,
Приливна вълна!
Много хубави споделени мигове да имате заедно!


# 692
  • Мнения: 1 685
Честит рожден ден на малката сладурана!
Нека е жива и здрава!Желая и много късмет и дълголетие, щастливо детство и прекрасен живот!
Преди няколко години и на мен ми бяха изтеглили около 500 лв от картата.Аз обаче много пазарувам от интернет и в картата винаги има пари.В един момент тръгвам да си плащам лизинга на колата и ми дава, че нямам наличност.Направих проверка през и-банкирането и видях че имам няколко покупки от различни сайтове за които не знаех, че съществуват.На другия ден подадох молба и много бързо ми възстановиха парите, т.к. бяха само блокирани.Не си взех поука обаче.Продължавам по същия начин.


Дани, моите съболезнования! Flowers Rose Flowers Rose

# 693
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Приливна вълна, честита 1 годинка на дъщеричката ти! Да расте здрава и засмяна и да бъде мамина отмяна!   bouquet

За другата случка - браво за хепиенда! Щом са се обадили от банката, може да са имали и други оплаквания...

Дани, съжалявам за майка ти!  Praynig

Ние поизкарахме вируса, децата една след друга. Тази седмица най-малката си беше вкъщи. Добре, че са тати и баба, че на мен ми започнаха и очните за 2-ри семестър. Учат ми се и още езици, ще видим как ще го съчетаем.
Следващата седмица планираме 2 дни на Чепеларе, че там децата до 7 год. се возят безплатно на лифта, с придружител. Останалите 2 дни от ваканцията пак зависят от очните ми занятия.

Поздрави на всички!  Hug

# 694
  • София
  • Мнения: 1 057
Приливна вълна, Честито и от мен - да ти е жива, здрава и весела дъщеричката.   bouquet

goris, дано да си изкарате добре на почивката. Аз не помня от кога не сме ходили на почивка в планината...  Embarassed

# 695
  • Мнения: 453
Искам четвърто, но не искам пак да заприличам на тюлен.

# 696
  • София
  • Мнения: 324
 Naughty кукла, хич не мога да си те представя да си пълна. Колко ми е хубаво, че все още има хора, които искат още деца Simple Smile

Вчера се върнахме от Рила в х-л Мальовица. Бях сама с децата. Малко ми беше нанагорно, но стоически издържах  Mr. Green Никога не съм имала възможност да се кача на ски и за това ми се иска децата ми да се научат. Каката доста добре се справя (има минати две ски-училища) и кара с успоредни ски. Сънът ми се качи за първи път, но си е мамин глезльо - усети, че инструктора е мека Мария и му се качи на главата ooooh! А малката се страхува да се вози на шейна  Crossing Arms
И да споделя, пустата ми заплата е толкова малка, че сега ще трябва три месеца да работя, за да успея да върна заема, които взех за тези 6 дни почивка. Мъчно ми е, че толкова много съм учила, но някак не успяваме да се справим. Иво все по-често иска да обсъждаме варианти за излизане от БГ.

# 697
  • София
  • Мнения: 3 113
maminko, браво на теб за тихото геройство! Wink Не е лесно на чуждо място сама с децата. Те сигурно са останали много доволни. Simple Smile
За паричките те разбирам напълно. Hug И ние сме така. Огорчението е голямо, когато трудно се издържаш с труда си и знанията, които си натрупала.  Sad Ако имате реални варианти за излизане оттук, заслужава си да ги обсъдите. Peace

Я разкажете как ви минава днешният ден. Wink  При нас- без никакви планове. Седим си вкъщи и гледаме как навън се топи снегът. След като цяла седмица с мъка събуждам Галя в 8 часа за детската градина, днес доприпка бодра-бодра в 7.30. Laughing С голям зор успяхме да откраднем още един час дрямка, докато тя тракаше напред-назад с играчките (и през десет минути висваше на главите ни да ставаме, за да видим нещо си Mr. Green). Поне след това момичетата си поиграха дълго и много хубаво. В това време успях да почистя хола и да седна за малко. Simple Smile За утре планирам разходка в центъра по женски с голямата девойка, че нещо напоследък много й липсва време, прекарано само с мен.

# 698
  • София
  • Мнения: 1 001
Я разкажете как ви минава днешният ден. Wink 
Тъкмо си направих едно капучино и си почивам след чистенето на част от апартамента.

Мъжът - на работа, децата - в детската стая разхвърлят на макс - малката наваксва - не си вижда батковците през седмицата и сега игра пада - не влизам там, че сигурно не е гледка за мене. Mr. Green

# 699
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Дани, моите съболезнования.
Приливна вълна, да ти е живо и здраво момиченцето.  bouquet

Аз искам да се похваля, че днес моята малка кукличка става на 6м и и е покарало първото зъбче.

Почерпете се за нейно здраве.

И искам да попитам има ли сред вашите деца колекционери на календарчета. Голямата щерка се е хванала да събира и след като издрихме всичко налично из дома търсим нови начини. Ако има и някой друг маниак на тема календарчета го каним да направим размяна.

# 700
  • София
  • Мнения: 107
Дани  Hug, дръж се миличка, не се обвинявай, възхищавам ти се, че въпреки атаките си успяла да съхраниш семейството си и да имаш сили ежедневно да се бориш и преглъщаш ! Нека почива в мир жената Praynig

Приливна, да ти е много здрава и още по-голяма да порасне и мнооого да ви радва!

Момичета, и аз искам да ви почерпя с нещо сладичко и нещо с градус, ама понеже и аз не знам как, ще си остане само на думи  newsm38 cheers, че днес имам Ден-ден Wink Яна днес ме пита на колко ставам, казах и 34 и тя понеже сега учи числата, изкриви муцунка и каза ''ууу..много са''  Grinning ..... А аз пък си се чувствам девойка Mr. Green

Празника мина тихичко и кротичко - ние си, майка и татко, свеки и леля ми. Като детски РД - от 12 до 17 , ама с малки деца толкова ... Разнообразие вкараха колегите, които се сетиха за мен, та успях да побъбря нещо различно от ежедневните истории...Стигнах до извода, че с годините хората , които се сещат за РД-то намаляват (..или поне при мен е така:) ), но за 1ва година не искам да си правя разчет кой ми се е обадил и кой не, на никого не искам да се сърдя, а пък като ги разконспирирам, за някои хора ще ми стане мъчно... Tired

В началото на месеца ни ''тресна'' онзи вирус ли е, грип ли е - темепратура, после кашлица и гърч за майката....Sad( Е, такова чудо нямаше, аз нали още съм пресна многодетна майка, това 3те деца да са болни, да следиш температури, кой в колко часа какво е пил, после като се почнаха сиропите и антибиотиците, стигнахме и до инхалации с Вентолин.......... #Crazy...не знаех на кой свят съм, имах чувството, че НИКОГА няма да свърши този ужас. После и мен ме разтресе, ама....кой има време да боледува... Само си повтарях, че и това ще мине !
Днес ми е някак тъпо, чувствам се затворник повече от друг път, тази зима дето ни налегна..Sad(... не съм излизала последния месец откакто натрупа снега, освен до Педиатърката и до Детската кухня, нали живеем с наште и гости не мога да си поканя (няма място и все някой ти диша във врата), малките още не ходят и мърдане няма, после и това боледуване...
Само още малко и ще се запролети - и навън, и в душицата ми  Heart Eyes

# 701
  • София
  • Мнения: 12 228
Veshter ЧРД на патерици  Simple Smile
Всички си мечтаем за пролетта вече, сигурна съм че скоро като проходят малките и дойде пролетта, заедно с разходките и чистият въздух нещата вече ще изглеждат по съвсем друг начин.

Аз стягам багаж, каките в понеделник заминават за ски лагера от ДГ. Надявам се да си изкарат наистина добре  Simple Smile А аз съм планирала вече няколко излизания през седмицата, тъкмо таткото ще гледа само едно дете, което направо си е нищо  Simple Smile А и тя вече, както сама твърди е гоямааа  Joy

# 702
  • София
  • Мнения: 1 001
Честит Рожден ден, Veshter!

 
Малко летни китки за теб, да си пуснеш мисълта по едни дъхави летни поляни,
да ти стане топло на душата посред зима! Wink
Здраве, повечко спокойни мигове
 и шарени радости с децата! Hug


Днес мъжо пак трябва да бачка, аз - също...чувствам се кекава, уморена, неспособна...въобще, не е за разправяне. Добре, че щерката от време на време изтърси нещо от сорта:
''Аз съм запомнила с малкото си акълче, че сме ходили на пиТник!" Laughing
И освен ''Р'', успешно започна да казва и ''Л'', даже и ''Ч''...аз не очаквах, че ще превключи от  бебешорското говорене  на нормалното толкова набързо, даже я майтапя, че не е честно - сега като заговори ''като голяма'' кой ще ни е бебето вкъщи... Wink

# 703
  • София
  • Мнения: 1 057
Veshter, ЧРД и всичко най-хубаво ти желая.   bouquet
Зимата дойде много и на нас, ние с бебето едва днес се разходихме до нашите на гости.

Aila, каките в Добринище ли щяха да ходят?
Хотел Орбел е много добър. Големия син каза, че е имало парно във всички стаи. Сутрин около 10ч. са ходили да карат ски и са се прибирали около 12ч. да обядват. После, който иска спи, който не спи се занимава с нещо. Аз му бях сложила книжка за оцветяване и моливи. Следобед, преди вечеря са ходили на басейн за около половин час. Имало е детска дискотека един или два дни (той, като истински мъж много не обича да разказва). Една майка от родителския актив беше там с дъщеря си и ми сподели, че всичко е било много добре организирано. Децата много са се забавлявали и са останали доволни. Дано и твоите момичета изкарат добре.

Последна редакция: нд, 19 фев 2012, 22:15 от Lukasa & Te

# 704
  • София
  • Мнения: 324
Здравейте отново дами  Hug

Да се похваля, днес отидох за пръв път да видя малкия ми племенник Мартин. Вече е 2,040кг. Много добре се развива. Непрекъснато е гладен. Сестра ми го кърми, малко бавничко, но добре се справя. Толкова приятно мирише на бебе. Прекрасен е.

Да ви кажа честно колкото и да ми харесва да съм майка, много "по-лесно" и приятно е да си леля  Mr. Green Нямаш никакви грижи само да го усетиш, милваш, цункаш, гушкаш, душиш... Прекрасно е... Толкова е нежен и бебешки... Ау-у-у-у, искам пак да отида... Много ми е натоварен графика и на дали ще смогна преди да ги изпишат.
Ето малко бебешки снимки с гордата леля 1 и 2

Съответно, няколко дни въртях едни бодита, гащеризончета и други бебешки нещица, за да спретна един подарък като ги изпишат (то така като гледам може да си е за 40-тия ден). Ето я кошница с подаръци за Мартин.

И като за да си запълня днескашния ден, правихме хартиени цветя за украса на класната стая в училище.

Veshter, честит рожден ден  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт