Майките на деца, навършили 2 години, могат да работят по-малко!

  • 4 651
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 862
В нашата компания например съм 100% сигурна, че изп. директор ще се съгласи, но преките ръководители и колегите няма да са съгласни и това автоматично ще отпрати молбата на майката в папката с отхвърлените заявления. Скоро се върнаха две жени от майчинство, едната е оператор на машина, другата оператор на терминал. Първата трябваше да работи на смени, защото го изисква производството, но тя нямаше възможност и ако не бях се застъпила за нея, щяха да я принудят да напусне. Втората пък изкара късмет, защото връщайки се на работа се освободи друго работно място на редовна смяна и успях да издействам от директора да я преназначим. А най-интересното е че и при двете преките ръководители са жени, които имат деца.

# 31
  • Мнения: 6
Може би нещо друго трябваше да приемат това точно........ В нашата фирма например майките които сме с деца ходим първи на работа ,всъшност работното ми време е от 8,30 но като се има впредвид че децата в яслата се приемат до 8, аз до 8 съм завела детето и съм вече в офиса.Така, че този закон въобще не ме интересува най-много от него да се възползват работодателите  Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт