СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012

  • 33 042
  • 879
  •   1
Отговори
# 15
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Добре де аз пак нещо не разбрах за това класиране на 14.01.2012 на СЯ - ако яслата е с пълни места от септемврийското класиране 2011 и списъка с хартиени молби не се променя - няма свободни места, това означава ли че за класирането януари яслата ще обяви 0 брой места?
Напълно възможно е според мен.
Зависи колко уплътнени са групите.

Аз си мисля, че независимо от уплътняването ше пуснат някое и друго местенце...иначе как да стане "пробата"  Grinning

# 16
  • Мнения: 149
Здравейте, момичета, имам един въпрос: Детето ми е родено на 01.01.2010г., може ли да тръгне на градина от септември 2012г?/ако го приемат, разбира се Rolling Eyes Благодаря Ви предварително!  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 020
За съжаление, въпреки че е първия ден на годината, на градина ше тръгва чак 2013 Sad
Досега май даваха след 3-то класиране при желание децата родени януари да кандидатстват с предния набор... Обикновено след това класиране обаче места няма, а и с досегашната организация (важна е датата на нареждане на опашката) дори и да излезнеше такова, то беше невъзможно да се класира такова дете  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 4 465
Аз си мисля, че независимо от уплътняването ше пуснат някое и друго местенце...иначе как да стане "пробата"  Grinning


То освен пробата за СДЯ и СО трябва да си направят пробата, щото от януари те ще си правят класиранията (освен ако някой не вземе своевременно и адекватно управленско решение и не прекрати това безумие). Служителите от Информационно обслужване на СО са свестни хора (по мои впечатления), но не съм сигурна че са наясно какво се опитват да им прехвърлят като ангажимент и най-вече ЗАЩО.

Много са изненадани от моята реакция по отношение преминаването на системата към СО, но като дойде време ще са изненадани вероятно от други неща.

# 19
  • Мнения: 1 621
Леле, директорката на 65 ОДЗ ще надмине дори г-жа Цеца. Сигурно тази г-жа Виталия догодина ще получи приза най-добър директор.
Аз само се чудя до кога ли ще са толкова благосклонни да обявяват места и през ИСОДЗ.....
Аз предлагам да им дадем по една грамота за най-грижовен директор за това, че се грижат за толкова много деца с "хронични заболявания".

# 20
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Леле, директорката на 65 ОДЗ ще надмине дори г-жа Цеца. Сигурно тази г-жа Виталия догодина ще получи приза най-добър директор.
Аз само се чудя до кога ли ще са толкова благосклонни да обявяват места и през ИСОДЗ.....
Аз предлагам да им дадем по една грамота за най-грижовен директор за това, че се грижат за толкова много деца с "хронични заболявания".

Идеята с грамотата си я бива  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 4 560
Ужас  Shocked А после що майките в градинките в Слатина го раздават така лежерно ...
И при нас в 61-во има малко бройки отгоре (записани през системата 20, в списъка за вода - 23). Но за тях почвам да си мисля, че наистина са спуснати отгоре от Господ пардон от СО  Mr. Green

Между другото чух от позната, че на една майка,  чието дете е влязло изотзад в 65-то, че лелите почнали много да си искат и майката с детето се чудела къде може да го премести...
Ама то какво повикало, това се и обадило.

nellytan1, малко по диагонал прочетох, но ако трябва с нещо да се помага за обработката на получения файл, мога да се включа.

# 22
  • Мнения: 4 465
Леле, директорката на 65 ОДЗ ще надмине дори г-жа Цеца. Сигурно тази г-жа Виталия догодина ще получи приза най-добър директор.

За това ОДЗ знам от много отдавна, но ако го бях направила на въпрос щяха да ми кажат че водя лична вендета (което не бих направила), но е факт че отидох в Работната група след едно неуспешно кандидатстване във въпросното ОДЗ, за яслена група, когато още нямаше система. И много се чудох защо мен няколко месеца ме разиграваха, а други деца от квартала (и не само от квартала), които даже нямаха подадени  молби, бяха записани. Съзнавам че не съм приложила "подходящия" подход и че това си е мое решение, но ми беше много обидно. И ме държи вече 4 години.

# 23
  • Мнения: 7 111
65-то все пак се води база за обучение на нови кадри. Образцово си е отвсякъде.
v_spasova, и аз това съм си мислила. Като дадеш веднъж се очаква да бъдеш на разположение и да благоразполагаш. А превишаването при вас може да се дължи на близнаци. (или тях ги брои системата?  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 4 560
рони, близнаците си ги класират по един за място.
Ако обаче има само 1 място и на него е класиран единия, тогава се добавя допълнително място за другия.

Ми има си раздуване на бройките при нас, но не е като в другото одз - около 100 отгоре. Може да си има уважителна причнина, но не са минали и през работна група, поне в системата не пише.

# 25
  • София
  • Мнения: 307
аз нещо се обърках...
моето дете е родено Ноември 2009 - май месец кандидатстваме ли за 1ва група в градина или все още сме за ясла, защото тя през ноем 2012 ще навърши 3, тоест ще ходи ли за 2 месеца в ясла или   newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 1 344
Елвирка,за градина си кандидатствате!

За мен е изключително тъпо,детето ми,което също е родено януари,да тръгне на градина 2013,та той тогава ще е на 3,8 мес,а в групата му ще имас 1г. по-малки от него!Защо си мисля,че родените януари могат да кандидатстват с предния набор....?

# 27
  • София
  • Мнения: 39 762
.:Диди:., моята щерка в 1ва група тръгна на 3,7. Но тогава нямаше система. Записах я на 2,8 (октомври) и я оставиха във 2ра ясленска. Да вървяла с наборите си. Родена е февруари.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 141
Диди, обикновено им разрешават на януарчетата да кандидатстват с предния набор, но това се случва през септември, т.е. голямото класиране е минало и местата са малко. На моя приятелка детето така го преместиха сега, но то е с много точки от любимия критерий.  Mr. Green

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Е..все пак
ЧЕСТИТ 40-ТИ!
мАМА ИМ, нали?

Общи условия

Активация на акаунт