Интегрират ромите с нови жилища за 10млн.лв.

  • 11 202
  • 274
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 350
La Sombra права си.

А и да не говорим, че в болниците си раждат спокойно, приемат ги и им израждат децата, а наште родилки кучета ги яли (визирам случая с починалата родилка дето са я мотали в цели 4 болници). Чак мен ме е страх да си направя дете.  #2gunfire

# 16
  • Мнения: 1 129
Аз ще се включа, след изказването на Дейв. Гледам ги на балкона и изчаквам мощно включване  Laughing

# 17
  • Мнения: 984
La Sombra права си.

А и да не говорим, че в болниците си раждат спокойно, приемат ги и им израждат децата, а наште родилки кучета ги яли (визирам случая с починалата родилка дето са я мотали в цели 4 болници). Чак мен ме е страх да си направя дете.  #2gunfire

Е, хайде сега! Техните деца не умират и не се раждат недоносени?! Бебешката и детската смъртност при ромите и много висока заради ниското качество на живот, ниската възраст, от която започват да раждат деца и липсата на достъп до храна и лекарства от първа необходимост за бебетата и малките деца+липса на здравна култура.
Поне като пишете се придържайте към някаква реалност.

# 18
  • София
  • Мнения: 350
Мишона не мислиш ли, че те са си го избрали това децата им да растат в такава среда щото видиш ли не можели да работят и не могат да осигурят на децата си тези неща? Какво пак ли държавата трябва да им осигури всичко и те пак да живеят в коптори и пак ние да сме виновни, че на някоя мангалка детето и е умряло? Тея помощи дето ги взимат за всяко дете за кво са им? Ами повечето българки как ги осгуряват???

# 19
  • Варна
  • Мнения: 17 961
Спокойно, и без това вече ги настигаме по безработица, неграмотност, липса на здр. осигуровки, качество на живот. До 5-10 години вече ще живеем еднакво.

# 20
  • Мнения: 249
Нови жилища за ромите, по-дълъг престой на ромските деца в училище и равен достъп до здравните услуги. Това са целите на проекта на Национална стратегия за интегриране на ромите в България (2012-2020 г.), съобщи bTV.
 През следващите 2 години ромите ще получат нови социални жилища, а необходимите за строежа им 10 милиона лева ще бъдат получени по европейска програма.

Източник: http://dnes.dir.bg/news/romi-tomislav-donchev-integratzia-9916698?nt=10
Хубава темичка, а някой да знае къде мога да се запиша като ром за да се интегрирам и аз?  bouquet Peace

# 21
  • Мнения: 54 445
Мишона , раждат се недоносени , да .
Само , че те не стъпват в болницата да ги видят живи ли са , просто ги раждат и си тръгват , бягат .
Тази тема ми е много болна , защото моето дете е родено недоносено , но аз ходех 52 дни всеки ден , някой път и по 2 пъти на ден , а циганките ги нямаше никакви .
Бебетата , обаче се гледаха при същите условия и изисквания за недоносени , с цялата скъпа апаратура , лекарства и грижи .

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Приветствам инициативата!

# 23
  • Мнения: 984
Спокойно, и без това вече ги настигаме по безработица, неграмотност, липса на здр. осигуровки, качество на живот. До 5-10 години вече ще живеем еднакво.

Точно от това ми е криво и на мен.

Джес, айде с по-спокоен тон, може ли? Къде съм написала, че ги оправдавам, че смятам за редно всички останали да "издържат" ромите и т.н. Няма такова нещо. Но ромският въпрос изобщо не се гледа в дълбочина. Не можете да ги направим да изчезна. Не можем насила да ги интегрираме и по начина, по който конкретно българските искат. Можеш ли да отречеш, че в сектора по чистота работят масово роми, че всички неквалифицирани дейности по озеленяване, че даже и в строителството са заети от роми. Не може да се поставят всички роми под общ знаменател, както и всички българи, и турци...

Има закони, права и задължения на гражданите. За да спазва гражданина задълженията, той трябва да е сигурен, че ще бъде санкциониран, ако не ги спазва - ето - това е проблема. Държавната администрация /работните места масово са заети от етнически българи/, която би трябвало да следи за изпълнението на гражданските задължения, не се занимава с ромите, защото няма политическа воля - нали на всеки четири години някой трябва да гласува...Въобще - проблемът е политически, а не социален, ако ме разбираш.

# 24
  • Мнения: 24 467
Приветствам инициативата!


Ти си в строителния бизнес и в момента нямате много поръчки!  Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 2 840
От тези роми ми писнА. Честно.
Тези, дето искат да се интегрират, отдавна са се интегрирали. Другите не щат. Това е. Всички го знаят.
Ма, като са тръгнали да усвояват фондове, да го правят.
Тези в Европа все едно са си интегрирали боклука?! В ужас са, че нашите ги налазиха яко и се чудят как да направят така, че да си стоят тук.
Но няма да им се получи. Циганинът си е циганин. Той е волна душа, обича да пътува, да живее под открито небе и т.п. Laughing

# 26
  • Мнения: 24 467
... Циганинът си е циганин. Той е волна душа, обича да пътува, да живее под открито небе и т.п. Laughing

Да им дадем тази възможност! Да се преборим за техните права! Венсеремос!  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 54 445
... Циганинът си е циганин. Той е волна душа, обича да пътува, да живее под открито небе и т.п. Laughing

Да им дадем тази възможност! Да се преборим за техните права! Венсеремос!  Mr. Green

Да , ама ги връщат обратно , не ги щат ! Wink

# 28
  • Мнения: 249
От тези роми ми писнА. Честно.
Тези, дето искат да се интегрират, отдавна са се интегрирали. Другите не щат. Това е. Всички го знаят.
Ма, като са тръгнали да усвояват фондове, да го правят.
Тези в Европа все едно са си интегрирали боклука?! В ужас са, че нашите ги налазиха яко и се чудят как да направят така, че да си стоят тук.
Но няма да им се получи. Циганинът си е циганин. Той е волна душа, обича да пътува, да живее под открито небе и т.п. Laughing
И зимата ли са под открито небе?! Имат жилища дори и незаконно...И на мен ми писна, но на кой му пука. Tired

# 29
  • София
  • Мнения: 350
Мишона душа разискваме си темата не го приемай, че ти държа тон или нещо такова Simple Smile Извинявай ако нещо...

Общи условия

Активация на акаунт