Банята, 17та тема!

  • 98 593
  • 808
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 171
shadowman мерси

# 46
  • Мнения: 1 312
Би трябвало да се използват влагоустоичиви бои, отиваш в някой магазин за такива неща и питаш, преди година правихме баня и я мазахме с подобна боя и вече втора зима няма проблем с конденза и парата.
И сегашната, и предната ни баня/ползвахме я 5 години и половина/ ги направихме с гипсокартон/зелен, за мокри помещения/, сложихме лунички на тавана и боядисахме с най-обикновен фасаген като във всички останали стаи.
Мухъл не съм имала и точица.
За мен това е варианта, окачени тавани не харесвам, а ако са пластмаса конденза по тях с времето прави мръсни, грозни петна.

# 47
  • Мнения: 2 806

Piny, моля издай тайната - какво дърво сте сложили над умивалниците - с какво е импрегнирано, лак какъв, има ли поражения от водата? Искам такова естествено и светло за едната баня, но силно се двоумя дали ще оцелее или без време ще стане на петна...

# 48
  • Мнения: 1 070
Някой знае ли програмка или сайт където могат виртуално да се редят плочки, да се подреждат декорни и едноцветни, просто да има възможност за декориране на банята как би изглеждала?
Някой случайно да е в банята с плочки Фиджи? Търсих в Гугъл идеи за нареждането им (не ми хареса никоя, те не са и много всъщност) и сме се спрели на тъмните и светлите, без средният цвят, имат и декорни с цветя и според това как ще ги наредим трябва да знаем от кои по колко да купим.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 280
Нашата баня е готова от преди 1,5 месеца, честно казано имам много забележки по отношение на майсторите, но предвид, че единия ни заряза и след това ни намериха един, който почти без пари довърши банята, не знам дали имам право да мрънкам. Сега съжалявам,ч е пода е от тъмни плочки, всичко си личи на тях Sad
Остават дейтайлите и най-вече паравана. Обикаляхме в по-големите магазини, но параваните хич не ми харесват, иначе излизат на цени около 500-600 лв. плюс около 80-100 лв. за вземане на размери и поставяне (това за стъкла от 4 мм. и 6 мм.).
В братя Градеви ни хареса варианта за параван, но пък там цената е 850-900 лв., но за стъкло 8 мм. Някой да има впечатления от тази фирма?

Ако някой има препоръчи и за светлинно тяло над огледалото, е добре дошъл. Масово се предлагат едни и същи осветителни тела, които не ми допадат особено.

# 50
  • Мнения: 1 070
catty m, какво имаш предвид под "пода е от тъмни плочки, всичко си личи на тях", кое всичко? Аз мислех пода да е тъмен, светлият ли е по-добра идея? Ако може и другите да изкажат мнение.
А какви забележки имаш от майсторите, да знам да гледам за някои дребни детайли?

# 51
# 52
# 53
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
НЕ Е ПОРЪЧКА ШКАФЧЕТО - КУПИХМЕ ГО ОТ ПРАКТИКЕР И БЕШЕ ОКОЛО 350-380ЛВ (НЕ СЕ СЕЩАМ ЗА ТОЧКАТА ЦЕНА ) ВЪРВИ ЗАЕДНО С МИВКАТА , ВРАТИЧКИТЕ СА С ПЛАВНО ПРИБИРАНЕ

# 54
  • Мнения: 1 070
shadowman, четох че фугиращата смес за фаянс(светъл цвят) на Боро се чисти трудно, с времето пожълтявала, дали това е така и може ли да препоръчаш добра марка освен на Боро?

# 55
  • София
  • Мнения: 6 280
catty m, какво имаш предвид под "пода е от тъмни плочки, всичко си личи на тях", кое всичко? Аз мислех пода да е тъмен, светлият ли е по-добра идея? Ако може и другите да изкажат мнение.
А какви забележки имаш от майсторите, да знам да гледам за някои дребни детайли?

Нашите плочки са светли (бежови) и тъмно кафеви, като на пода са само тъмно кафеви. Ами вижда се всичко - косъм, мъхче, засъхнала капка вода. Имаме 2 сифона - единия под душа, там наклона е направен като хората, обаче при другия, който се пада под шкафа с мивката наклона не е добър и точно пред шкафа става локва като се мие. Всяка вечер минавам пода с един парцал за под (всех си от Лидл), но определено много се дразня. В предишната баня плочките бяха в синьо, класика, но не си личеше толкова по пода. За това си мисля, че някакъв по-светъл вариант е по-добре.

Грешките от майсторите, освен наклона на единия сифон, според мен са поомесили двете фуги и в резултат фугите на пода белеят. С какво ли не ги търках, белеят си. Някои даже са на рае - тъмно, белеещо... Уф, много се ядосвам с тази баня. Ще ги префугираме, но просто няма как да стане сега. За наклона обаче не можем да направим нищо.

Мнения за братя Градеви?  Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 1 070
Кати, благодаря за изчерпателната информация, ще наблегна на майстора за наклона, въпреки че той трябва да си знае де.
За братя Градеви не мога да помогна, не съм ги и чувала.
А за плочките си мисля ( и нашият единият цвят ще е тъмно кафяво) че може би зависи кой нюанс е на цвета за да се виждат чак капките, ама нали знаеш, че не може всичко да е перфектно, все нещо ще има накрая. Това с мопа всеки ден наистина е изнервящо  ooooh!

# 57
  • Мнения: 1 495
Някой знае ли програмка или сайт където могат виртуално да се редят плочки, да се подреждат декорни и едноцветни, просто да има възможност за декориране на банята как би изглеждала?
Някой случайно да е в банята с плочки Фиджи? Търсих в Гугъл идеи за нареждането им (не ми хареса никоя, те не са и много всъщност) и сме се спрели на тъмните и светлите, без средният цвят, имат и декорни с цветя и според това как ще ги наредим трябва да знаем от кои по колко да купим.
Ето какво успях да сътворя с Kitchen Draw( free trial версия, която ти позволява да използваш програмата за 20 часа):
http://freakonaleash.snimka.bg/other/kitchen-draw.641385.25865118
http://freakonaleash.snimka.bg/other/kitchen-draw.641385.25865220
Снимките на плочките свалих от сайта на Jessica, там са в подходящ за "редене" формат.
Програмката дава възможност за използването на твои файлове, задаването на размерите им, 3D снимки и т.н.Аз съм редила плочките една по една за всяка стена поотделно, защото просто не разбрах как да редя по повече наведнъж.
Както се вижда, не съм била особено прецизна, но пък представата за крайния резултат е сносна.
Ще те посъветвам обаче, да не разчиташ за точни изчисления на тази програма, защото тя си е любителска. При нас се получи изключително точна подредба, но вече имахме разгъвки на стените и изчисления на специалист.
ПП: моя приятелка, която се занимава с интериорен дизайн използва AutoCAD,която е наистина много добра, но за любители е доста сложна:(

А по въпроса с тъмните и светли плочки- да, тъмните са по-трудни за поддръжка, затова ние сме със светъл под и светли плочки на мястото на кабината. Това беше и съвета на дизайнера.
Успех! Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 1 743
Тези тесни плочки фабрично рязани ли са  newsm78

# 59
  • Мнения: 62
Здравейте!
Влизам с молба за помощ относно монтиране на вана. Ваната е Сириус на Видима. Купувана е лятото и сега я монтираме. Проблемът е челният панел. Не намирам никъде някакви разяснения относно поставянето му и закрепването.  Мисля, че ни липсват някои части от окомплектовката. В магазина, от където я купихме, не срещнахме съдействие. Единствено отговора: Срещу 150 лв. ще ви я монтираме...
Молбата ми е, ако нямкой ползва същата вана или се е сблъсквал с подобно нещо да пише.
Благодаря предварително!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт