Банята, 17та тема!

  • 98 605
  • 808
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 864
Здравейте, аз вече си избрах плочките и фриза и направих нещо като модел как ми изглеждала една стена.  Ето как би изглеждало .

Само не знам като се наредят едно до друго в банята, дали няма да стане много папагалско  newsm78 Чудя се там,където се засичат двете стени, дали да се редуват зелено и жълто. Или като свършва на зелено едната стена, другата също да почва със зелено  newsm78

Как мислите вие??

# 646
  • Мнения: 369
Здравейте, време е да се включа и аз при вас. Ремонта тече с пълна пара и се надявам скоро да свърши.
beb4o_fb, не мога да ти помогна с информация, не съм гледала такива кабини.
KaRoLa, много свежи плочки си избрала, много ми харесаха. Относно подредбата, направи го така както на теб ти харесва. При нас се получи нещо като кътчета с двата цвята плочки. Аз нямах никаква идея как да бъде и го оставих на проектантите в магазина.

# 647
  • Мнения: 4 864
Май ще го оставя папагалското, да си се редуват.. Едвам намерих фриз, в който да има и двата цвята, но да НЕ СА цветя... И затова се спрях на това райе. А теракота ни е светло зелено с жълти нишки в него...Мъжът ми трябва да е много щастлив, защото му спестих шахматно редене Simple Smile

# 648
  • София
  • Мнения: 1 893
KaRoLa, помисли на теб как ще ти харесат - аз не харесах изобщо проекта, който ми предложиха в магазина. За това и на место, заедно с проектанта, направих сама подредбата и много ми харесва. Аз бих ти предложила следното, ако си решила да ги подреждаш вертикално - фриз, зеленикавите плочки, пак фриз, после две или три колони от зеленикавите плочки и така, но това си е само една идея Hug

# 649
  • Мнения: 4 864
бебчо, те ще са точно така,както казваш ти Simple Smile Едната стена ще е гриз, два реда плочки, фриз, два реда плочки. Другата е фриз два реда плочки, фриз 3 реда плочки.. Никой не ми прави проект. Всичко ние си правим. Мъжът ми и брат ми ще правят банята. Брат му ни прави окачения таван..Общо взето ,нямаме майстори, както решим--така ще е

# 650
  • Мнения: 369
Каквото и да решим важното е, че накрая ще имаме най-хубавите и мечтани бани за нас.
Аз имам вече една стена с плочки и се радвам като малко дете, много ми харесва как се получава. Иначе и аз съм впрегнала цялата рода за този ремонт  Simple Smile

# 651
  • София
  • Мнения: 1 893
А някой има ли информация за качеството на парните душ кабини, предлагани от bacca

# 652
  • София
  • Мнения: 715
Тази сутрин купихме смесителите и мивката. Много съм доволна, много ми харесват. Дано са и качествени.
Смесителите са на Форма Вита, а мивката е на Фаянс.

Ето и снимчици:



mam4e82 ако знаеш само как ти завиждам... с такова нетърпение чакам само да стигнем до плочките... но мъжа ми заяви, че този месец го оставяме за пазаруване, другия щял да си вземе отпуска, за да се занимава с банята... направо откачам вече...

KaRoLa на мен ми харесва точно папагалското, много свежо стои. Но на всеки ред с фриз да не стане наистина прекалено и да изгубиш ефекта от фриза... Защо не помислиш над въпроса примерно 2 стени да са с фризове, две дюс - едната зелена, едната жълта...

# 653
  • Мнения: 4 864
Ние реално имаме 3 стени в банята. Четвъртата е плъзгаща врата...То не е сигурно дали ще е плъзгаща или отваряща се Simple Smile Тази врата ще дели сухото помещение от самата баня..

# 654
  • Мнения: X
mimmss супер са смесителя и мивката  Wink На каква цена са, мога ли да ги намеря в он-лаин магазин?

# 655
  • София
  • Мнения: 715
mimmss супер са смесителя и мивката  Wink На каква цена са, мога ли да ги намеря в он-лаин магазин?

Благодаря!

Цената е повече от прилична. Има ги и он-лайн, ето ти линкчетата:

За душ
http://www.forma-vita.bg/bg/bath.aspx

За мивка
http://www.forma-vita.bg/bg/stenni.aspx

Ние ги взехме от Практикер, и двата бяха по 89.99 лв., но аз имам 15 % отстъпка там и ни се вързаха супер прилично, даже евтино!

А мивката е на Фаянс, нещо сайта им не работи в момента, но в Практикер беше 134.99 лв. без отстъпката Simple Smile Има я и във вариант за стоящ смесител, пак на същата цена.

# 656
  • Мнения: X
Много благодаря   bouquet

# 657
  • Мнения: 63
Здравейте, влизам да помоля за малко помощ. Спука ни се мивката и се налага смяна, но се оказа, че болтовете на стената, на които се закача мивката са с нестандартно разстояние от 24см. Съответно до момента никъде не намираме мивка с такова разстояние на дупките на болтовете и почвам вече да се отчайвам. Въпросът ми е, ако има някои запознат евентуално от къде може да се намери подобна мивка с нестандартно разстоание на отворите за болтове?

# 658
  • София
  • Мнения: 715
Здравейте, влизам да помоля за малко помощ. Спука ни се мивката и се налага смяна, но се оказа, че болтовете на стената, на които се закача мивката са с нестандартно разстояние от 24см. Съответно до момента никъде не намираме мивка с такова разстояние на дупките на болтовете и почвам вече да се отчайвам. Въпросът ми е, ако има някои запознат евентуално от къде може да се намери подобна мивка с нестандартно разстоание на отворите за болтове?

А стандартното колко см е? Simple Smile Вие консултирахте ли се със специалист? Ако е повече, няма ли опция някой майстор да направи нови дупки с минимално къртене?
Мисля, че в днешно време всичко се прави... Не се отчайвай...

Другия вариант е да видиш производителя на старата мивка и да търсиш при тях...

# 659
  • Мнения: 63
В момента 99% от мивките са с междуболтово разстояние 27/28см. А старата ни мивка е на близо 20 години и никъде по нея не виждам лого на производител...

Общи условия

Активация на акаунт