ВЪВ ФЕВРУАРСКИТЕ КОРЕМЧЕТА, ШАВАТ РИБКИ ИЛИ ВОДОЛЕЙЧЕТА! - Тема 13

  • 24 356
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 39
Тамина, абсолютно е безсмислена тази възглавница. Д-рите препоръчват за намаляване на коликите (спомагане естественото храносмилане), както и за хрема ЛЕГЛОТО да се наклони на 30 градуса като поставиш книги под краката. На преносима кошара е лесно, за дървена - не знам. Знам, че има мами, които повдигат матрака, но гръбнакът на бебето със сигурност не остава прав и с твойта възглавница и с повдигане на матрака.

П.С. За по-големи бебоци се препоръчва да се сглоби възглавница от навити чаршафи. Тя трябва да обира само разликата между рамото и главата. Та и за по-гоелми не става тази възглавничка.


Връщам се да дочета Simple Smile

# 721
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Здравейтеееее  Hug
Много хубаво слънчице навън днеска!
Да попитам в тон на предстоящите новогодишни празници - къде ще празнувате?
Аз се замислям за ходене до Гърция? Вие бихте ли пътували в средата на 8-ми месец?

# 722
  • София
  • Мнения: 6 262
...
Върнахме се с над 10 чанти пълно с детски дрешки от роднини и приятели. Сега остава да ги разгледам, да ги подредя, а стерилизирането и прането ще го оставя за 9 месец. Та по този въпрос - как смятате да стерилизирате дрешките, които са ви дадени - вече носени от други бебета?
...

Миналия път прекарах всичко дадено ми през белина (с Аче в пералнята), след това обикновен прах, бебешки прах и гладене.  Laughing Сега мисля да мина с бебешки прах и гладене...  Peace

..
Да попитам в тон на предстоящите новогодишни празници - къде ще празнувате?
Аз се замислям за ходене до Гърция? Вие бихте ли пътували в средата на 8-ми месец?

Аз не, освен ако не ти се ражда там.  Simple Smile Имаше една бременна мама с второ на морето в осмия месец, по едно вр. зачезна - отишла да ражда (всичко е наред с нея и бебето, 2 п. вече ги виждам случайно из София). Аз нали също бях бременна, ама още не ми личеше, та мн.-мн. не се впечатлих, като я видях с големия корем, ама една мама от компанията, к. има 3 деца, възкликна, като я видя: "Ама, тя да не е решила вече да ражда?!".

# 723
  • София
  • Мнения: 6 262
На някой да му се ходи утре на отворените врати в МД?  Hug

# 724
  • Варна
  • Мнения: 320
здравейте момичета  Simple Smile направих си едно фрешче от портокали и реших да ви навестя пак за малко  Simple Smile ходих днес на лекар, скара ми се за килограмите - отново 3 отгоре. общо до тук 13  Rolling Eyes пита кво ше прайме, викам ше раждам направо в свинекомплекса, и после в транжорната ooooh! иначе кръвното ми е 120/80, тонове слуша, всичко било наред. продължавам да си пия желязото, след месец на кръвните изследвания ще видим има ли ефект. утре в 10 съм в АГ на видеозон.

възглавница не помня дали ползвах с баткото, но най-вероятно не, щото по съвет на джипито подложих под матрака едно одеало в горната част, да се повдитне леко точно където е главата. обаче много бях чела за тия повръщания на сън ако са по гръб, и от страх след третия месец го научих да спи по корем като жабче, така остана и до сега, все вири задника хаха

за учениците гледам коментирате - и на мен ми е много страшно какво ме чака, с тая агресия и с това ниско ниво на образование, и с тая незаинтересованост и ниска дисциплина от страна на деца и учители...
от друга страна, гледам брат ми /имаме 11 години разлика/, събираше се с хулиганите, бяха №1 в училище, майка ми са я викали няколко пъти в полицията. остана и рано-рано без баща и съвсем изтървана работа. влезе във френска гимназия /предполагам с връзки, тоя момент съм го пропуснала/, и освен азбуката не знам дали научи нещо друго за 4 години  Rolling Eyes пиеха бира в час, гавреха се с учителите, продавахА бележки на двора за извиняване на отсътвия...абе кво да ви разправям. тъй ама криво-ляво завърши, и замина за Франция по спогодба между неговата гимназия и един университет в Перпинян. изкара там 3 години, разбира се първите две беше първи курс, то като езика не знаеш кво ше учиш...ама ето на, миналата година се премести в университета в  Ница, повечето покрай него изкапаха, остана само с приятелката си, живеят заедно, работят, дори и в БГ пари пращат, а са само на по 23...
та не знам и аз какво да мисля, има ли смисъл от това висене над главите на децата с натякване "учи мама", или в един момент те сами се осъзнават  newsm78 въобще дали може човек да избяга от съдбата си /щото нали и примери с деца, интелигентни, възпитани, и изведнъж обърнали се в погрешна посока има много/  newsm78

# 725
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
BoBoDes , за брат ти... Обаче е влезнал все пак във френска, нали? Дали с връзки или не, вие си знаете. проблемът е точно в това, че трябва да влезнат някъде. А без учене няма да стане. Моят след 4-ти клас искаше уж в математическа. Е, накрая се изложи и не влезна за малко, защото се издъни на лесните задачи, а реши трудните. И всичко това от мързел и нежелание да положи усилия. Опасявам се, че същото ще се получи и след 7-ми клас. Съгласи се, че ако брат ти не беше изкарал езикова, нямаше да замине във Франция и т.н...
Пепито, възможно е да е наследствено липсата на кърма при теб, не знам... Обаче да се изкажа за тенис топките...  Mr. Green Като тръгне кърмата, тенис топките стават дини за отрицателно време. Голенината на бюста няма отношение към кърменето. Големият бюст не е предпоставка за наличието на кърма, нито малкия за отсъствието. При мен също не е имало коластра по време на бременността, но кърма не ми липсваше.

# 726
  • Мнения: 9
Пепи и аз съм като тебе по отношение на кърмата, ама аз като съм с голям бюст а не тенис топки резултата е същия... пак няма кърма Crazy Дано наистина няма нищо наследствено..ама се замислих,че моята майка също не е кърмила мен и брат ми по същата причина..не е имала Sad  Хммм живот и здраве ще видим какво ще стане с второто дете Laughing

# 727
  • Мнения: 5
Пепито, възможно е да е наследствено липсата на кърма при теб, не знам... Обаче да се изкажа за тенис топките...  Mr. Green Като тръгне кърмата, тенис топките стават дини за отрицателно време. Голенината на бюста няма отношение към кърменето. Големият бюст не е предпоставка за наличието на кърма, нито малкия за отсъствието. При мен също не е имало коластра по време на бременността, но кърма не ми липсваше.
Пепи и аз искам да кажа, че и тук размерът няма значение!  Joy  Joy  Joy Но категорично всички специалисти отричат липсата на кърма да е наследствена. Ти сама си казвала, че си имала ужасяващо раждане и стресът след това, което е по-вероятната причина да нямаш кърма на "стресово хормонална" основа. http://www.biberonbg.com/info/bfmistakes.htm  

# 728
  • Варна
  • Мнения: 320
Съгласи се, че ако брат ти не беше изкарал езикова, нямаше да замине във Франция и т.н...
ами те от неговия випуск заминаха само трима. а и в случая майка ми имаше възможност да го издържа първите години, иначе пак нямаше да замине. тъй че езикова или не, факторите за заминаване и устройване са много. мисълта ми по-скоро беше, че идва един момент, в който и най-безразсъдните деца се осъзнават. едва ли винаги е толкова късно...
а и според мен сякаш висшето образование е по-важно, отколкото средното.
ама сигурно като родител като ми дойде до главата ще мисля по друг начин Confused

# 729
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
раждането не вярвам да оказва влияние в/у кърмата. Аз също имах ужасяващо раждане, даже преполагам по-трудно от това на Пепи(да ме извини, ако не е така), аз раждах 36 часа.
BoBoDes, да сигурно, но въпросът е да не е късно.

# 730
  • Мнения: 5
При стрес се отделят адреналин и норадреналин, к/о пречат на производството на пролактин. Не казвам, че при всички влияе, но и това има своята роля Simple Smile

# 731
  • Мнения: 678
*starlet* ,извинена си....чела съм за твоето раждане.....
Моето е нещо много различно.......предизвикано,след преносване......но имах представа ще малката не искаше да излиза...измъчих се с контракции ,без разкритие.И лекарите/2-ма на брой/,ми натискаха яко корема  за да родя......
Дано сега е всичко различно...искам си нормално раждане с изтичане на води,контракции,отиване в болница и раждане......Искам да кърмя...да видим този път как ще е.....

# 732
  • Мнения: 208
Гледам за един ден сме попривършили темичката. Аз почти цял ден нямах ток и чак сега ви изчитам
Starlet, относно зърната. Смятам да послушам ЛЛЛ. Пък и днес им четох 1 брошурка. АКо са много сухи тогава препоръчват мазане, а моите са меки и сочни  Joy, така че отлагам за когато имам проблем. Надявам се никой да няма проблем с кърменето, но да са живи и здрави ЛЛЛ, ако има нещо ще се обърна към тях, а не към "компетентни" приятелки, свекита, майки. В едната брошурка/списание даже има и за захранването. Далечно ми е, но си харесах методът, за който разказва една майка - комбинация от няколко метода.
Относно ученето и училището. Средата е най-важна. Но не обвинявайте учителите. Там е станал един порочен кръг ниски заплати-никой не иска да става учител- наемат разни тройкаджии, които нямат никаква мотивация, но не са се реализирали другаде. Естествено има все още от старото поколение, обаче си нямате представа на какво са подложени. Сега доста често явление е родителите да не обръщат внимание на децата си и да ги мислят за най-прекрасни и оня сополанко като отиде на училище и почва да говори на учителите - "ти каква си ма, тука ми бачкаш за 400 лв, пък мама и тати вземат по 2 бона". Да има 2-3 ма такива и отишъл целия клас. Не казвам, че вие не обръщате внимание на децата си. Щом ги пишете тези неща явно не е така, но има много такива случаи. Да не говорим за агресията и заплахите за побой над учители. Не са виновни само едните или другите. Виновно е цялото общество с отношението към образователната институция.

Относно стерилизацията, аз пак да си кажа. Не смятам да се задълбочавам толкова. Нито сме го изкарали от стерилен буркан, нито ние сме стерилни, че и допирът с нас да не допринася микроби и тн. Гледах, че Бочко имат течен бебешки прах за пране и смятам да го пробвам.

За вестителките, Ели има предвид мен. Понеже съм по-назад от повечето, който иска да пише на лични да си дам телефона и ще имам грижата като получа ВЕСТ да я поднеса и тук

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 19:46 от she_moto

# 733
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Пепито, същата работа и при мен - продължителни контракции без разкритие, скачане по корема... Само, че само тръгна. Дано този път да кърмиш и да нямаш проблем!
she_moto,  няма дисциплина и това е. Освен това родителите често са заслепени за собствените си деца. Точно, като рабрах, че съм бременна, бях повикана в дирекцията за агресивно държание на сина ми. Беше ударил много лошо едно момиче от ромски прозиход(едно от малкото в училището), като по свидетелство на всички деца въпросното не го в предизвикало. Просто нашия е искал да се направи на интересен пред другите. Та, като отидох в дерекцията-там бяха зам. директорката и класната. Имах разговор с интелигентни хора. Та те останаха доста учудени от моята реакция, че не съм скочила да защитавам детето си и да ги убеждавам, че той не е такъв или не е виновен. Даже напротив, аз подчертах, че съм наясно с характера му, че съм убедена във вината му. Казаха, че съм първта майка, която реагира така и, че съм гледала трезво на нещата, което рядко се случвало. И двете обещаха, че ще ми помогнат, за да не изпуснем детето, защото вярват в неговите способности и прочие...

# 734
  • Мнения: 0
Здравейте на всички Simple Smile Hug Знам че е малко късно, но днес не успях да се включа макар и да следях как се развива темичката Simple Smile.
И аз бях болна, но сега оздравявам вече почти напълно. Иначе нищо ми няма само дето краката вечер са ми като татарски кюфтета Simple Smile чак имам чувство, че ако клекна и ще ги пръсна... Питах доктора, но ми каза, че нямало какво да се направи...
Иначе за свекървите... Simple Smile и моята постоянно ме кара да ям, че нямало храна за бебетата, но много много не им се връзвай Танитка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт