Детски рожден ден - ВАРНА -7

  • 80 630
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 075
Забраната за внасянето на торти идваше от ХЕИ, мисля. И задължително трябваше да има един сладкиш или част от него да остане да се съхранява до 48 часа. При евентуално натравяне да се търси виновника. Поне така ни бяха обяснили на времето.

# 16
  • Мнения: 431
Ако не резрешават да се носи торта ,ще е голямо разочарование  Rolling Eyes.Че тя тортата е най-хубавото(даже най-важното-ако питаш децата) нещо в празника !
Аз предполагах ,че разрешават ,ако е придружена с документ от сладкарницата ,че са безопасни използваните продукти ,т.е. да не е домашна или от някаква измислена фирма производител.
Ще питам в градината,разбира се ,но понеже и тук се обсъждат детски РД , а и има повече майки с опит тук  Heart Eyes .

# 17
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
  bouquet

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Детелинке, питай в градината, защото освен от ХЕИ, важна е и думата на сестрата, в нашата градина вече и такива пасти не разрешават, солети, бонбони и сок, това е. Не се настройвай предварително, за да не се разочароваш. В коя градина сте, ако не е тайна?

# 19
  • Мнения: 431
В "Слънчева дъга сме" .Имаме още доста време ,дотогава ще стане ясно какви са традициите.

Като стана дума за "Невеляшка"-ние сме много доволни ,нямаме оплаквания нито от храната ,нито от тортите .Но 2 години поред там правим РД ,а и вече ще стане на 4,ще търсим нещо за по-големи  Simple Smile .

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 953
В яслите поне от посещаваните от моите чавета  не разрешават
внасянето на торти пък били те и със сертификат от съответната
сладкарница производител. В градините е по-либерално дават да
се носят торти със съответните придружаващи документи.
Досега в яслата съм носила някакъв вид пасти пакетирани + сок
със сламка. Точният отговор на нашите госпожи беше "Пакетирани
неща с ясен произход и срок на годност". Този път направих това
http://prikachi.com/images.php?images/434/4046434X.jpg
Напълних с мече Барни и желирани бонбони /пакетирани/, друго
не се събра отделно купих сокчета със сламка. Ще му бодна и една
свещичка да има какво да духне и ще им оставя фотоапарат да снимат.
Моя е мамин лигльо и ако присъствам дисциплината ще се наруши.

# 21
# 22
  • Мнения: 431
...
Този път направих това
http://prikachi.com/images.php?images/434/4046434X.jpg
Напълних с мече Барни и желирани бонбони /пакетирани/, друго
не се събра отделно купих сокчета със сламка. Ще му бодна и една
свещичка да има какво да духне и ще им оставя фотоапарат да снимат.
Моя е мамин лигльо и ако присъствам дисциплината ще се наруши.

Еееее,браво на теб !Страхотно изглежда  thumbsup!Със сигурност всички са се зарадвали !

# 23
  • Мнения: 8
Мисля, че е правилно да не се разрешават торти в детските ясли и градини, защото не се знае дори и със сертификат как е пренасяна тази торта. Много от имащите претенции фирми нямат разнос. И ако има проблем, ще кажат, че не е от тях, а при превоза. Удобно, нали? Ами то при тези чудесни форуми кое как се прави някой може да си помисли, че е върхът в сладкарското изкуство, да купи малко формички, да оформи красива торта и да си я пласира. А хигиетата кой ще я гаррантира? Ако има фирма, която отговаря на всички условия за доставка, бих искала да я зная, защото винаги съм си носила сама тортите. Нагласена със кола, дете и треперейки да не разваля тортата или да не се изцапаме. Има нещо сбъркано в условията въобще. Не да не разрешават, а някой да гарантира качество.

# 24
  • Мнения: 1 167
...
Този път направих това
http://prikachi.com/images.php?images/434/4046434X.jpg
Напълних с мече Барни и желирани бонбони /пакетирани/, друго
не се събра отделно купих сокчета със сламка. Ще му бодна и една
свещичка да има какво да духне и ще им оставя фотоапарат да снимат.
Моя е мамин лигльо и ако присъствам дисциплината ще се наруши.

Еееее,браво на теб !Страхотно изглежда  thumbsup!Със сигурност всички са се зарадвали !


A как го направихте това, че супер ме кефи...? newsm78

# 25
  • Мнения: 431
Снощи мъжът ми каза ,че на родителската среща(още през септември) са предупредили ,че е забранено внасянето на торти-без значение произхода.За РД ще се черпи с кутия шоколадови бонбони  Rolling Eyes .

desiniko ,според мен е направена тортата от цветна хартия(картон) ,вероятно не е много сложно .Страшно е оригинално !Аз винаги съм се възхищавала на такива остроумни идейки ,защото мен много не ме бива да ги измислям .

# 26
  • Мнения: 403
сладкарница Никол, съществува ли още?
виждам, че я обсъждате , но като минавам покрай тях все затворено улучвам

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 953
С тази картонена торта не съм открила топлата вода, да са живи
и здрави мацките от Крокотак. Ето го линка за шаблона на тортата
http://star.krokotak.com/i/2010111700001
Отнема около 3 часа рязане, лепене и пълнене. Между двата етажа
сложих картонена подложка да е по-стабилна и вързах с панделки.
Утре е събитието дано го приемат добре дребните.

# 28
  • Мнения: 8
Скоро ще има още едно място за празнуване на детски рожден ден - спирка Акации към Хоризонт. Строи се нещо много голямо. Детски къщи, пързалки и ще е подходящо за зимата. Дано и цените са достъпни за мамите. Ако някой знае повече, да сподели. Изглежда ще е нещо супер.

# 29
  • Мнения: 4 595
По отношение за тортите и градината и при нас не дават , но аз и миналата година и за утре също  съм измислила вариант с готова пакетирана мини тортичка тип кекс  има ги квадратни и кръгли в пласмасова кутия и представляват блат отгоре с глазура и разни розички , отгоре си имат етикет с по 2 месеца срок на годност от датата на производство и е добър вариант колкото да духне свещичката.

Общи условия

Активация на акаунт