Августинчета 2006 - тема 7

  • 58 082
  • 369
  •   1
Отговори
# 315
  • варненка от София
  • Мнения: 4 877
Вие тотално ме изумихте, явно аз съм задръстена, но често казано на Стефи не давам да сяда на компа все още, не мисля, че й е там мястото, да играе, а технологиите ще ги научи, няма къде да ходи. Сяда и си рисува, това е основното й занимание, не можем да й насмогнем на хартии и прочее. Изобщо влече я към приложните истории, явно ме гледа мен, че все нещо бучкам и тя се стреми да ми подражава. Телефони категорично в първи клас не дават. До миналата година е можело, но още първите дни един първолак е затрил скъп апарат и от тогава за забранили, а и те са по цял ден там, просто не им е нужен.
В тази връзка, Стефи си поръчва все още кукли, очите й са в играчките и аз не я ограничавам. Поръчала си е Монстър хай и това напълно ме устройва.

Днес отметнахме едното РД -  на Неви, предстои и на Стефи, който ще го спретнем на басейн. Тортата вече е избрала на каква тематика да е и изобщо готвим се. Сега другата седмица може за малко да отиде в София при дядо си, иначе все още е на градина, в една група са с Неви, голям смях  Mr. Green

Нане, моите съболезнования, мила. Относно погребения, гробища и прочее и Стефи от малка е по гробища и честно казано приема нещата много лежерно, знае, че хората стават звезди, а на гробищата са заровени само телата и не е имала драма. За съжаление се сблъска със смъртта от малка и сякаш прие философски нещата и не е имало драма.

# 316
  • Мнения: 1 594
Да се отчета и аз.  Grinning

Ваканцията започна с пълна сила още в началото на юни. Тони изкара почти 1 месец във Варна, а ние само последните 10-тина дни. Вече си имаме първа братовчедка и аз съм една горда леля, та бяхме повече ангажирани с бебето, отколкото с плажа. Но все пак времето беше с нас и се отчетохме и там. Тони обиколи с майка музеи, аквариуми и т.н. забележителности, дори ми изнесе една екскурзоводска лекция, когато отидохме заедно във военоморския музей. После минахме на бързо през Търговище и Плевен, за малко в Пловдив и утре отива при другата баба в Момчилград. Обиколи половин България, а пита и в София кога ще отиде. Laughing
Още не съм мислила за рождения ден и подаръците. Той е по животните и все още иска различни фигурки от тях. Обича да рисува и чете, телефоните не ги харесва и евентуално ще му вземем някоя карта със стар апарат в първи клас за всеки случай.

# 317
  • София
  • Мнения: 4 035
А, никой не е задръстен, всичко е въпрос на среда. Достъп до лаптопа ми Ина също няма, не за друго, а защото аз работя с него и не ми се ще нещо да даде фира, иначе имам един стар лаптоп, който мисля да постегна и да й го дам. Но иначе обичам да оцветява онлайн и да играе разни такива игри за обличане и гримиране, такива има и на таблета. То и аз съм непрекъснато на лаптопа, та и на нея и се ще да ми подражава Mr. Green
Я да ви питам, водихте ли ги на очен преглед или ще ги водите ли преди да тръгнат в първи клас?

# 318
  • Мнения: 4 970
досега няколко пъти съм  водила Дария на офталмолог.Планирам преди  учебната година да го направя отново- ама да видим кога ще е налична тя и лекаря тук,с оглед на ваканцията Simple SmileДните около първия учебен ден ще са ни доста напрегнати откъм ангажименти Simple Smile И  годишния профилакричен преглед при педито трябва да минем, тъй като август отново няма да ни има тук.И ваксина има някаква и трябва да я  направим пак тогава...... Относно техниката- аз бях  навярно най-ограничаващата майка.И телевизор не разрешавах.НО- времената се менят.Неизбежно е.В първи клас учат и информационни технологии- няма как  да е далеч от тези неща.КОмпютъра е моето място и няма начин, както казва бубчето, да не гледа  с ъгълчето на окото и да го приема з анормално, и да иска да подражава в един момент.Относно игрите- въжета, обръчи, колело, рисунки, кукли....определено детските игри са й стихията

# 319
  • София
  • Мнения: 2 265
Аз взех още миналата година за подготвителния клас телефон на детето за 2,90 от Мтел. Заредих прима карта за 20 лева, та за една година има още 9 лева... на 2 пъти ми звънял, когато аз закъснявах и аз го търсих може би 3-4 пъти.. Да спокойно детето и аз, че винаги можем да се чуем.  Има там една игричка, на която играе... за именния му ден взехме  таблет, качих ме игрите и филмчета...

Детето ми много рисува с бои, моливи, много работи с пластелин (прави невероятни неща), има време и за играчки...

Обаче много гледа ТВ и виси на таблет или компютър... Аз съм от лошите майки -давах да гледа по няколко часа ТВ още от 6-месечната възраст.

навън играе на блейдовете и други неподвижни игри, защото има скъсено сухожилие и нищо не може да прави - тичане, футбол, каране на колело, кънки, дори с тротинетка му е трудно. бързо го заболяват крачета... Ще пробвам таз година с плуването, че го беше страх от водата досега...

Това е новото при нас. Записахме се в 144 соу с изобразително изкуство, надявам се да му харесва, ако не, след 4 клас ще мислим къде да го местим. Все се чудя за английския език - дали сега да почвам или от 2 клас, в нашето училище започват езиците от 2 клас. newsm78

# 320
  • Мнения: 989
Здравейте  Grinning

И на Ели подаръкът й ще бъде телефон. Компютърът все още не я влече, на което много се радвам, но за сметка на това, ако може, би стояла цял ден пред телевизора. Започнах да я ограничавам и да се опитвам да й намирам странични занимания. Тя не обича да си играе с играчките, но за сметка на това обожава да реди пъзели, да рисува и оцветява и да пише буквички и да си чете книжки. Така че телевизията я редувам с тези занимания и с разходки и игра със съседските деца.

Записахме в първи клас и вече брои дните до началото на учебната година. Тя кара предучилищната група в същото училище и вече има опит как е  Simple Smile Случихме на прекрасна учителка, която имаше невероятен подход към децата, научи ги да пишат и да четат и да смятат до десет, но за съжаление няма да им преподава в първи клас.

И при нас ваканцията е в своя разгар. Павкт и той не е на градина, а е почивка до есента. Аз започнах да работя от вкъщи, защото ни предстои важно събитие у дома и няма да мога да започна редовна работа в близките 10-12 месеца, защото ще трябва да се посветя на това нещо изцяло и вече съм много нетърпелива  Simple Smile

Нана, моите съболезнования  Hug

# 321
  • София
  • Мнения: 4 035
Поли, адмирации и поклон във връзка със събитието Hug Похвали се като стане, стискам палци да е бързо Peace

# 322
  • гр.София
  • Мнения: 4 141
 О,банда! Драго ми е да ви чета!
 
 Нана,съжалявам много за баба ти!  А за полуновия дом-честито.

 И на леля Кайли-честито!

 На Полито -здраве, късмет и успех Peace

 За у-ще нищо не подготвям.  От моята рода са й приготвили въртящ стол и раница. От другата дават пари обикновено. Ще мислим после за какво да ги употребим и така...
 Тя чака да тръгне на у-ще с нетърпение. Къде такова ученолюбиво се извъди?! Дали ще я държи дълго? Simple Smile

# 323
  • Мнения: 1 594
blanc , радвам се че се включи. Simple Smile С другите се засичаме във фейсбук, ама теб те няма там. Wink

Аз вече съм без дете за лятото и сега освен че обмислям как да преразпределя квартирата,че да си има детска стая, се намирам и в един стрес на работата. Сигурно ще я сменям на есен, но дотогава ще се борим с препятствията.
Моя синковец не проявява особен интерес към телефоните и ще се чудя какъв да му взема поне да мога да му звъня за проверка.

# 324
  • гр.София
  • Мнения: 4 141
 А аз ви чакам да се върнете от ФБ тук.

 И при нас катаклизми тази година,но уж е за по-добро.

 С. още на прощъпулника грабна телефона,сега с удоволствие ще се обзаведе с такъв,но мисля,че чак след 1 клас ще й е нужен.Ще видим. Това е най-малкият проблем.

# 325
  • Мнения: 574
Привет, виждам раздвижване в темата. Нашата ваканция приключи вече. За съжаление само на море ходихме, останалото беше домашно гледане, но трябваше да си разделим с таткото м. юли и не можахме да ходим във Велинград това лято. Деница от 1-ви август е на градина, не можем да си позволим дълга почивка.
За РД вече й е осигурен подаръка - кукла American girl и разни дреболии към нея, раница за училище сестра ми й е донесла от Германия, от останалите най-вероятно ще има парички. Баща ми подари на Деница един изостанал телефон с карта да свиква, съвсем прост модел с няколко игрички. Тя също няма търпение да тръгне на училище, постоянно пита колко време остава до начолото на учебната година.
Цвети, питаш за очен преглед, ако искаш мога да ти дам координати на сестра ми Peace ние ще ходим в началото на септември.
Почнаха вече и празниците. На всички августинчета пожелавам много здраве, весели рожденни дни и много подаръци  ura

# 326
  • София
  • Мнения: 12 543
За очния преглед аз водих миналата седмица Кало при д-р Лолова. Много съм доволна от нея, записах си и аз час.

Нашият рожден ден мина много весело. Нямаше много деца, но пък имаше голям смях с клоуните. Кало е доволен, от 1 юли не е градина и се гледат с тате и баба. Аз се моля да оцелея до отпуската и да се отърва за половин месец от протестиращи  Twisted Evil

# 327
  • София
  • Мнения: 4 035
Нашите първи 7 минаха, та каквото сме възпитали, възпитали  Twisted Evil Всъщност както съм се разчувствала днес, си давам сметка, че имам едно изключително свястно, будно и обично дете, много случих и много я обичам Heart Eyes

# 328
  • Мнения: 989
Честит рожден ден на Ина! Цвети, да ви е живо и здраво детенцето и все така да ви радва! Времето лети безумно бързо и затова ви пожелавам да изживеете всеки един миг пълноценно и с усмивка!

# 329
  • гр.София
  • Мнения: 4 141
 Гледам да не се размеквам, ама настръхнах като прочетох Бубчето!
 Поздрави за всички деца-рожденици от темата Heart Eyes!

 

Общи условия

Активация на акаунт