Швейцария

  • 94 179
  • 607
  •   1
Отговори
# 465
# 466
  • Мнения: 1 090
И аз открих горния сайт, но ми се щеше някой ходил да сподели Simple Smile
Знам, че в хотелите ти дават карта за градски транспорт, която важи за периода на пребиваване.

# 467
  • Мнения: 1 122
Доколкото разбрах- в Женева са 3 малки Коледни базара, а в Монтрьо е най- най. Simple Smile
Женевските са от 22.11 до 23/4.12

# 468
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Когато бяхме в Монтрьо преди месец подготвяха базара. Имаше безброй малки дървени къщички и ги украсяваха коледно. Представях си колко ще е красиво на Коледа

# 469
  • Мнения: 1 090
На мен ми трябва в Женева.
Някъде в центъра?

# 470
# 471
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Решила съм тази година да си ползвам на макс годишното членство в Уизз и каквото изпадне за без пари да купувам ... Та по тази схема, ще се ходи в Швейцария Simple Smile
Билетите са до Женева и мисля с рент-а-кар да обикаляме.
Не съм започнала още да чета къде и какво, но се записвам тук и се надявам, че ще споделяте идеи за интересни места в района.
Ходили сме само в Цюрих, така че всичко останало е добре дошло.

# 472
  • Мнения: 1 122
Чудесно сте го решили. Щом ще сте с кола- може да я обиколите и цялата (не само района). Тя е по- малка от Б-я (влак от единия до другия ѝ край е 4 - 5 ч. макс). Имайте предвид паркирането- не навсякъде може и е скъпо като цяло. Щом сте в Женева- Лозана, Веве, Монтрьо са на ръка разстояние. В Лозана е олимпийския музей, в Монтрьо- статуята на Фр. Меркюри... Берн е на около 2 часа път. Старият град е разкошен- и там има какво да се види. Въобще- където и да хванете- има на какво да се насладите. Simple Smile

# 473
  • Злокучене
  • Мнения: 456
Здравейте,
И ние сме с кола. На ски на границата с Австрия - Samnaun-Ischgl.
Може ли да ми кажете какво можем да разгледаме наоколо?

# 474
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Чудесно сте го решили. Щом ще сте с кола- може да я обиколите и цялата (не само района). Тя е по- малка от Б-я (влак от единия до другия ѝ край е 4 - 5 ч. макс). Имайте предвид паркирането- не навсякъде може и е скъпо като цяло. Щом сте в Женева- Лозана, Веве, Монтрьо са на ръка разстояние. В Лозана е олимпийския музей, в Монтрьо- статуята на Фр. Меркюри... Берн е на около 2 часа път. Старият град е разкошен- и там има какво да се види. Въобще- където и да хванете- има на какво да се насладите. Simple Smile

Благодаря ти!
Този път (за първи в живота ми) май ще отделим малко време за по - големите градове, дъщеря ми иска гледки - еазера, швейцарско зелено .. На първо четене много ми допада (по картинки) района около Лудгрен и  Зарнен.

Здравейте,
И ние сме с кола. На ски на границата с Австрия - Samnaun-Ischgl.
Може ли да ми кажете какво можем да разгледаме наоколо?


Лихтенщайн не е ли близко?
Също Сейнт Антон , но там съм била през лятото, не знам по това  време как е.

# 475
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Билетите на Уиз до Женева колко са, миналата година бяха скъпи и ние летяхме до Базел - до там бяха по 19.99 лв  newsm78

# 476
  • Мнения: 48
Здравейте! Каква е цената на едноседмична карта за градски транспорт в Женева

# 477
  • Мнения: 20
Здравейте!За 1 седм. в Швейцария ще се справя ли само с дебитна и кредитна карта? Имам предвид има ли нужда да обменям лв във франкове, или навсякъде е възможно да плащам с карта,а не кеш? А как стои въпроса с WC - евентуално за там ще ми трябват монети може би?

# 478
  • Мнения: 3 094
Здравейте!За 1 седм. в Швейцария ще се справя ли само с дебитна и кредитна карта? Имам предвид има ли нужда да обменям лв във франкове, или навсякъде е възможно да плащам с карта,а не кеш? А как стои въпроса с WC - евентуално за там ще ми трябват монети може би?

Навсякъде се плаща с карта. Тоалетни има и по търговските центрове, т.е. молове. В повечето от големите магазини има тоалетни.

# 479
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте!За 1 седм. в Швейцария ще се справя ли само с дебитна и кредитна карта? Имам предвид има ли нужда да обменям лв във франкове, или навсякъде е възможно да плащам с карта,а не кеш? А как стои въпроса с WC - евентуално за там ще ми трябват монети може би?

В Женева по улиците има безплатни тоалетни - чисти са.

Общи условия

Активация на акаунт