Кюретаж и забременяване след това - 25

  • 21 954
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 095
Трой, успокой се и дай възможност на бебо да се развие, а ние ще стискаме палците Hug Hug Hug Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 1 966
Troy, не знам в какви мерни единици ти е резултата за ЧХГ-то, ама има нещо гнило в този резултат - 23. При мен на 1 ден закъснение имах ЧХГ 86 и съвсееем бледа втора черта на теста, затова и пуснах и кръвен. Освен това повечето тестове за домашна употреба хващат при над 25-30 ЧХГ. Ако имаш ясна втора черта няма начин да е 23.
Също така през 24 часа не е много показателно, поне през 48 трябва да е, а и Зу е права, при всеки е различно. Дано всичко е наред  Hug

# 47
  • Мнения: 3 242
На ехограф ме гледаха само веднъж  но не можаха да видят никъде нищо.
Овулацията я следя само с температура и графика .До днес температурата ми беше 37.10 ,но днес падна на 36.5 което изобщо не е добре.
Ето го теста от днес .

# 48
  • Мнения: 7 118
Трой, а прогестеронов препарат някакъв слагаш ли? Обикновено температурата се дължи на по-високите прогестеронови нива. За мен това си е не толкова бледа втора черта Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 1 966
Troy, тази черта направо вади очите Simple Smile А на вагинален УЗ ли са те гледали? Ако не е вагинален принципно толкова рано няма начин да видят каквото и да е.

# 50
  • Мнения: 3 242
Трой, а прогестеронов препарат някакъв слагаш ли? Обикновено температурата се дължи на по-високите прогестеронови нива. За мен това си е не толкова бледа втора черта Peace
До оня ден вземах дуфастон , но го спрях .Мислиш ли че трябва да го подновя ?
Гледаха ме на вагинален УЗ и то в една от най добрте европейски болници така че не подлагам на съмнение нито техниката им нито уменията им ...макар че знаеш ли .Simple Smile

# 51
  • Мнения: 7 118
Според мен - да! Аз лично съм привърженик на утрогестана, и то вагинално, но ако дуфастон ти е изписан, това приемай. Просто утрогестана е естествен прогестерон. Сега имаш нужда повече от всякога от прогестрон. Ако нещо те притеснява приема, попитай док, за да си спокойна.  Hug

Относно УЗИ-то...понякога не зависи само от апарата и доктора, а и от това как се е имплантирал сакчо или сачка (как прозвуча само Mr. Green). Понякога така потъвало в лигавицата, че не се виждало добре..споделеното е изказване на бившата ми лекарка

# 52
  • Мнения: 3 242
Ох нищо не ми е изписано , бях си го самопредписала сама ...нали в края на юли имах мисед и реших да се презастраховам .Дано  не съм объркала нещо с това:(
Иначе тук никой нищо няма да ми предпише преди да съм направила поне 6 седмици и не се види сърдечна дейност... та нали се сещаш как ще се обадя сега на доктора и ще му кажа че съм си самопредписала дуфастон , който тук не се ползва изобщо Simple Smile
Между другото гледах си резултатите от УЗ и там пишеше : midline echo disrupted ,  което буквално означава че не са видели какво има в дъното тъй като посредата е имало нещо което им е пречело да видят , а аз съм и с обърната напред матка .
Както и да е , ще изчакам една седмица и каквото сабя покаже .И както каза някой в една друга тема  щом веднъж е станало пак ще стане . Между другото това ми беше първия опит след кюретажа .Изчаках си 2 цикъла и на третия ве4е бях с 2 4ертички.

# 53
  • Мнения: 7 118
Тройче, прогестероновите препарати не могат да ти объркат нищо в момента, могат само да ти помогнат. Прогестерона е протектора на бременността и ако не достига, то точно сега е времето да му помогнеш с утрогестан или дуфастон. За последния не мога да ти кажа как да го пиеш, но утрогестана го изписват различно 2 пъти по 1, 2 пъти по 2, 3 пъти по 2...

# 54
  • Мнения: 1 884
Трой Hug Hug Hug-предполагам какво преживяваш-според мен става дума за късна Ову,не съм прочела за колко дни закъснение става въпрос,но не се травмирай излишно Hug-също съм привърженик на утрогестна при мен бе  3*2 и само да вметна при първата ми неуспешна бременност също ме бяха наплашили за извънматочна-даже и операция ми бе насрочил един некадърник #2gunfire
стискам ти палци за положителн развой на нещата,а да отидеш на др мнение-т.е при др док възможно ли е

# 55
  • Мнения: 3 242
Мечкони нямам късна овулация Simple Smile овулацията ми беше то4но на 12 ден  а теста за бременост показа две 4ерти още  на 25 ден а днес ве4е би трябвало да съм 5с и 3 дена.
Каквото и да стане  вече съм се примирила Simple Smile Иначе благодаря ви за окуражителните думи .Имам да из4акам една седмица и смятам да не се стресирам излишо Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 884
Уфффф ....добре  ,де нека не избързваме -ти нали нямаш кървене,или болки.....много ще се  Praynig Praynig Praynigза теб/вас

# 57
  • Мнения: X
Трой, дано е просто много рано. За мен втората ти черта е даже много ярка, при мен такива ярки черти никога не е имало. Изчакай си седмицата, отвличай си вниманието с други неща, и не съжалявай, че там, където си не прибързват с препаратите. Според мен, не си самоназначавай разни терапии, все пак, колкото и да четем не сме лекари. На мен ми се иска да е така и тук, защото на моменти лекарите тук могат да те подлудят с хиляди вероятности и оставяйки избора едва ли не в ръцете на пациента, ми че аз ако толкова разбирах, щях ли да ходя на лекар, егати..та така де, просто чакай и не мисли, аз също съм чувала, че ако е извънматочна има болки и пр. надали няма да разберат. Дано всичко се нареди Hug

# 58
  • Мнения: 427
tedd,Troy,здраво стискам палци за вас ,момичета!! Praynig Praynig

# 59
  • Мнения: 4 864

Karola - айде почва тази вечер маратона, искам да ги сцепиииииииииииш Simple Smile))

Мерси,мила!! Маратона беше открит подобаващо..Потанцувахме и сега ще поспим,че утре е същинския купон Simple Smile

Айде, лека ви, и утре ще ви чета,че съвсем изпуснах кой до къде е стигнал...

Общи условия

Активация на акаунт