ТРЕТИ клас! - 2

  • 39 520
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
Благодаря, момичета. Hug Много сте мили. Вчера нали ви казах, че нашата госпожа им завишава оценките PeaceЕ имаме 3  Laughing по ЧП. Може и форума да е чела  Joy Joy Joy
Относно дисциплината ,нещата се променят. Много зависи от учителите. Голямото ми дете е шести клас. Имат проблеми  с дисциплината само при определени учители Peace

# 691
  • у дома
  • Мнения: 7 178

Благодаря,моето тъкмо е подпукало точно тази поредица  Joy Ако пуснат Читателска щафета и за Хари Потър ще е още по идеално  Heart Eyes

# 692
  • Мнения: 4 971
Супер, и ние ще се включим в щафетата!  Laughing
Иначе що се отнася до живеенето в Ню Йорк - и ние с Косьо имаме един такъв пазарлък. Като заживее там - това изобщо не се коментира  Wink - да ме вземе да му гледам децата! Laughing Може и Вашингтон - страшно красиво е там през пролетта!
Днес е родителската ни среща, утре ще ви кажа как е минала.

Редактирам се. Никой не пише...
Не мога да не се похваля с 50-те точки на Косето от състезанието по английски. Трябва да призная, че много го подценявах и изобщо не очаквах.  Embarassed
Родителската снощи мина спокойно. Все едно и също. Децата са се отпуснали, дисциплината... За зеленото говорихме малко и разни други битови въпроси. Ще ни местят в другата сграда на училището, нашето има две - стара и нова. Ние учим в старата, но ще ни правят ремонт и ще учим в новата. Като познавам българския начин на ремонтиране - май до края на учебната година ще бъдем там.

Последна редакция: ср, 07 мар 2012, 08:28 от Betty L.

# 693
  • София
  • Мнения: 5 574
И аз се похвалвам с 50 точки на Деян на състезанието "Аз общувам с Европа".  Grinning Много се радвам, тъй като за него това е първо състезание (след като ми казахте и разгледах формата,  го записахме в последния момент). Според мен това, че състезанията на СБНУ са лесни и изцяло базирани на учебния материал е прекрасно. В тази възраст децата е хубаво да придобият самочувствие и да не се плашат от състезания (поне в случая с моето малко момче това е най-важното).

А ние все още не сме имали родителска, но очаквам да я обявят този месец, за да се обсъди зеленото.

# 694
  • Мнения: 5 877
Каня ви да участвате в предизвикателството за писане - защото четенето е важно, но не и достатъчно за развиването на езиковите умения.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=645830.0

В класа на Ането явно е имало някакво брожение за оценките, защото снощи са върнати на всички деца контролните "родителите да ги оценят тогава". Не ми звучи твърде редно. Но пък и аз съм против оценките по принцип.

# 695
  • Мнения: 1 159
Браво на децата,явили се на състезания!Че и много точки получили,браво!
Анде,то и аз съм много против тези оценки,говорили сме си за това неведнъж.Просто се нагаждаме някак и това е!
Бетиии,с тебе ще гледаме внуците по нюйоркските паркове!Какъв живот,а?
Само по английски имаме друга госпожа.

# 696
  • Мнения: 5 877
При нас от госпожата по английски са много недоволни, защото много изисквала.
Аз пък съм супердоволна, защото преподава стабилно, дава им и игри много, на Ането й е любимо. Предишната им беше пръв кукундрел.

# 697
  • Мнения: 1 159
Анде,така се учи език според мен-трябва да е предразположено детето,но в никакъв случай да не му е лесно!Аз имах една госпожа Янкова,ако щете вярвайте,90 % от уроците ги помня и до ден днешен!Трудно ми е било,но пък някак исках да й покажа на какво ме е научила.За съжаление тя емигрира,само няколко месеца ми е преподавала.
Ти как оцени контролното на Ането?А след като ще вършите работата на госпожата,ще вземете ли част от заплатата на края на месеца?
Макс се оплаква от главоболие вечер.С очите няма проблем засега,детето се оплаква,че е много шумно в клас.И наистина,звънна веднъж през междучасието за нещо да ме пита,ами аз направо не го чувам какво ми говори!Момичешки истерии се чуваха,силен смях,мучене...

# 698
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Невероятно шумни са. Като ми се е налагало да чакам за да говоря с класната или за концерт... свят да ти се завие - всеки вика, смее е се, сякаш е в шумоизолирана стая сам Simple Smile

# 699
  • Мнения: 3 034
И в училището на Марена е адски шумно. Всеки път ме заболява глава след 5 минутен престой. Не знам как издържат и деца, и учители.....

Питам Марена "Знаеш ли какъв е резултата от състезанието по английски?", тя : "Не, ама ще получа грамота.", аз : "Каква грамота?", тя :"Някаква".  Joy

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 4 110
и моят наследник има 50т. по английски, така че явно тази година за пръв път ще ходим на финалното състезание

# 701
  • Мнения: 5 877
На никакви състезания не се ходи в нашето училище. Дори не се и обявяват. Омръзна ми.

Как да й го оценя? Опитах да избегна таз задача, защото не ми е работа, а и по принцип мразя да оценявам. Но тя настояваше, а и нямаше никакви грешки (контролните бяха проверени и подписани, само оценките липсваха).

# 702
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Анда, и при нас няма състезания на началните учители. Никога не  е имало откакто детето е там. Имат обаче училищни и тях си ги обявяват и децата ходят с удоволствие на каквото решат. Аз следя националните по математика, но са ми казвали, че има и по български смао дето са полу-апокрифни. Не знам защо така. На практика ако искаш детето да свиква с психологическата част на състезанията,  няма избор и трябва да се явява на математика.

Иначе събираме грамоти от каквото раздават- конкурси, състезания, обучения, фука се детето първите два дни и забравя. Мен ме устройва.

# 703
  • у дома
  • Мнения: 7 178
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!!!
Ето моето дете с какви сладки букети ще изненада госпожите - само да кажа,че съм възмутена от цените на цветята и за това се реших на този вариант ...

Последна редакция: чт, 08 мар 2012, 09:13 от svetlaem

# 704
  • Мнения: 436
Честит празник!
Здраве, щастие и успехи на всички!


И Дамян се оплаква от шума в училище, чак вчера искаше да сменя училището. Беше много разстроен и възмутен от поведението на съучениците си... Както ми го описва, направо си просят забележка в бележника и разговор с директора.

Общи условия

Активация на акаунт