ЗОНАТА и ние - 6 Тема

  • 39 345
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Ура-а! Колко малко му трябва на човек, за да бъде щастлив. Само един сладкиш изчислен по Зоната, за да си го хапва с чиста съвест.
Действах с налични продукти, но се оказа доста вкусен и засищащ   chef Предлагам го за любителите на сладичко:

Сладкиш с тиква- 6Б

4 яйца - 4П
извара 112 гр- 2П
тиква 280 гр - 2В
овесени трици 45 гр -2В
брашно 2 сл - 2В
бакпулвер 1/2 пакетче
канела
орехи 6 бр - 6М
подсладител
Ииии,dani1712,страшна си,ама защо не му щракна една снимка,да го сложим в сйта Simple Smile

# 16
  • Мнения: 0
 Всички девойки лични, с тела здрави и мерки отлични:)))) Hug Здравейте! И аз от два месеца съм в зоната и вече сам толкова хепи   Grinning че даже и в рима прописах по  форумите, хихих.
За начинаещите само ще кажа че не е никак трудно - за около два дни четене се вниква в схемичкта, а сега и чудесния блог на двете ни зонарки - отличнички, смятам си е направо леснотия и глезотия - така че започвайте да мерите и комбинирате извара с всичко Joy
 Успех на всички и се надявам да се разпространи по интензивно и масово режима, за да се сети някой (освен мен - с повечко време и $)  че бизнеса с хранене по зоната може да е много печеливш - да отвори магазин до нас и да си пазаря всеки ден вкуснотии и да си слабея с кефче!
Ще пусна и любимите ми рецепти  с леща, които правя постоянно и нося навсякаде като кюфтенца - много често не остават за мен от лакоми колеги...

# 17
  • Мнения: 0
Ето ги тях - Кюфтенца от леща и ...

19 блока (35 бр - по 2 кюфтенца = 1 Блок)
-----------------------------------------------------
4 по 42 гр - 168 гр Пилешка Кайма - 4ПБ
6 по 56 гр - 336 гр Извара - 6 ПБ
3 по 28 гр - 84 гр Кашкавал - 3ПБ
4 бр Яйца - 4ПБ
Кис. Мляко - 2 Блока П +В+М
------------------------
250 гр Леща (не сварена, изч. по етикет) - 14,5 ВБ
Праз  - 250 гр - 2,5 ВБ
+ 2 ВБ от Киселото Мляко
-----------------------
6 по 3 бр Маслини - 6МБ
6 по 1бр смляни орехи - 6МБ
4 с. л семена - ленено, сусамено - 4МБ
2БМ от Киселото Мляко
1 блок мазнини си спестявам заради сиренето/изварата , които ползвам - не са обезмаслени.
------------------------



Сваряваме лещата с празът и добавяме подправки на вкус; пасираме, като добавяме и маслините; смесваме с каймата, яйцата, кис. мляко , изварата, настъргания кашкавал, смлените семена и ядки - всичко се омесва добре, оформят се кюфтенца около 4 см диаметър:) и печем в загрята фурна. Да Ви е сладко и зоново! Дано не съм объркала някои блок, разчитам на по опитните да ме проверяват и да хвърлят по едно око:)

Последна редакция: вт, 22 ное 2011, 20:31 от ZoniRai

# 18
  • Варна
  • Мнения: 870
здравейте милички зонички  bouquetимам един въпрос купих си соево брашно да си правя палачинки но не знам точно как да го измеря.Моля ви кажете ми как  bouquet

# 19
  • Мнения: 73
Преведох калкулатора за рибено масло и го добавих към блога. Достъпен е от http://www.bg-zonata.com/links/ - или директно от тук.  Simple Smile


П.С. Ще добавям и всички рецепти, които се появят тук. Надявам се авторите им да нямат нищо против  Hug

# 20
  • Мнения: 12
ZoniRai, искам ги всичките 35 броя  Laughing

# 21
  • Варна
  • Мнения: 870
палачинки-4блока продукти 1 яйце 160гр соево брашно-2ПБ,200гр пр.мляко,4 блока мазнина,слагасе и есенция от ванилия .Правят се палачинките.Отделно се сварява 1 ябълка и половина и се прави на пюре подсладява се със стевия и се мажат палачинките отгоре се поръсват със канела.във книгата на Сиърс пише че 1 блок соево брашно е 1/3 ч.ч.Щом чаената чаша е 250гр разделя ме я на 1/3 и получаваме 80гр соево брашно.Пишете момичета правилно ли съм направила палачинките.  bouquetДнес даваха за севията че е много полезна и не съдържа грам калории newsm78

# 22
  • Мнения: 73
sneji_suni Браво sneji_suni  Hug На мен ми се струва, че правилно си ги направила, но нека и Емигрантката да се изкаже Simple Smile Мен повече ме вълнува въпроса какво става по време на яденето  Laughing Embarassed Тоест, как знаеш колко палачинки да изядеш? Броиш ги и делиш на 4?

Да, стевията е подсладителят, който трябва да се използва. Стевията я има в различни форми - на хапчета, и мисля че и на течност. Тя е растение. Най-важното, не съдържа аспартам! Другите подсладители съдържат аспартам, който е вреден.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 870
кармен,просто направих сместа за 4 блока.Но станаха повечко и ги разделих на 2 по 2блока  bouquet

# 24
  • Мнения: 493
Emigrantка , съжалявам , че нямам снимка към рецептата ,  но нямам цифров фотоапарат, а с GSМ няма да стане снимка, която да стане подходяща за блог. Нека някое от момичетата, ако си направи сладкиша да качи и снимка. Heart Eyes

Както писах в рецептата аз използвах подсладител на " Суитли". В магазина от където го купих имаше и  Стевия, но в садържанието на хранителни вещества пишеше ( извинете, ако греша, но карам по памет) - калории - 0, но въглехидрати около 80%. Доста се чудих кой подсладител да взема, но накрая избрах изкуствения( за голямо съжаление) , за да не изчислявам и В от подсладителя. Ако някъде греша моля да ме поправите, за да взема от естествения подсладител и да не се тъпча с изкуствени такива.

# 25
  • Мнения: 167
Здравейте,
аз като прохождаща в зоната съм в хаос с определянето на грамажи, блокове.....не, че не четох доста(явно бавно схващам).
Моля, да ми кажете след като в табличката пише, че 1/2чч кис.мляко = 1БВ + 1БП, значи съм хапнала 2блока? И още един, закусих тази сутрин пасирани 1/2чч кис.мляко,2ч.л. извара,1ч.л. мед и 1/2 ябълка. Колко блока са това?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 870
пепелина-1/2 ч.ч мляко е 1БВ и 1БП,2ч.лизвара е нищо като блок,1ч.л мед е 1 ВБ,половин ябълка още 1ВБ.значи имаш 3 блока въглехидрати и 1 блок протеини трябва да прибавиш например 3 блока мазнини от ядки и още 2 блока протеини  bouquet

# 27
  • Варна
  • Мнения: 870
СТЕВИЯ -състав.стевията е изцяло натурален продукт в света,чиито калории въглехидрати и гликемичен индекс са равни на 0.  bouquet

# 28
  • Варна
  • Мнения: 870
пепелина извинявай меда ти е 2 вб,а изварата за да е един блок трябва да е 56гр  bouquet

# 29
  • Мнения: 167
Ох,  Embarassed не ми е ясно, след като дневно трябва да имам 9блока, колко всъщност имам от закуската общо(по отделно всеки продукт ясно)и колко ми остават за другите хранения. И пак не разбрах киселото мляко като е 1БВ и 1БП за 2 блока ли да ги смятам?

Общи условия

Активация на акаунт