ВАЖНО!!! ПРОКАРВАТ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРОТИВ СЕМЕЙСТВОТО

  • 10 393
  • 163
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Едва ли в държавното училище ще застрашат физическото и морално здраве на децата Ви! Спокойно, не е лошо да се ходи на училище!

Нали не говориш сериозно? Иначе, защо тогава ще съществува тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=445364
и много други като нея? В училище децата не само не са в безопасност физически, но и емоционално и морално, има вече доста случаи на бити и пребити и дори убити деца от съученици!
А за знанията, които получават там, няма смисъл да коментирам, родителите знаят това по чувствителното олекване на джобовете им за частни уроци:)

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 20:47 от SMS-V

# 16
  • Мнения: 1
Защо съм притеснена ли? Ето един цитат от моя лична позната:

"Наши приятели  от Англия попаднаха под ударите на такъв закон и службите наистина им отнеха големия син, защото той се оплакал, че те не му позволяват да ходи на нощни партита, където се пие и пуши. Дали го на приемно семейство, където е презадоволен с пари и техника и няма никакъв стимул нито да учи, нито да се труди - както когато го възпитаваха собствените му родители. Отгоре на всичко - разпитвали другите му братя и сестри, за да се уверят, че родителите им са нормални и не ги тормозят с големи изисквания. Пълна трагедия. Сърцето на майката (българка) се къса, както и това на бащата, който е англичанин, защото това е истинска агресия срещу тях и начина им на възпитаване и пазене на децата от лоши нрави и покварена среда."

А ето и още един от друга моя позната, която живее в Дания:

"Razbiram vi. Nyama da vi obyasnyavam podrobno, no shte spodelya, che tova e edna ot "pridobivkite" ot EU. Tuk otdavna tarjestvuva tozi zakon i nishto ne moje da spre izpalnenieto mu..."

Не е ли нелепо, че според този закон "най-добрите интереси на детето" се определят от цели 13 критерия и нито един от тях не е преценката и мнението на родителите?

Не е ли нелепо, че детето, което до 12 години не е достатъчно зряло да бъде оставяно само без надзор, на 14 вече ще е достатъчно зряло да се оплаква от моите решения, ако не е съгласно! Когато още не е завършено като личност, когато все още не носи никаква отговорност за действията си и когато хормоните вече го тресат... А социалният работник, вместо да му каже да слуша родителите си, ще му помага да заведе съдебна жалба против тях!

Вижте какво става в Англия, Дания, Германия, Швеция, Щатите... какво ни кара да си мислим, че в България ще стане по-добре?!

Законът няма да спре лошите родители да бъдат лоши (за тях вече има наказателни закони), само ще пречи на добрите родители да бъдат добри. Не ме е страх, но нямам нужда от подобна лицемерна "подкрепа" от страна на държавата! Нека ни предлага своите услуги, но да не ни задължава и ограничава с тях.

# 17
  • Мнения: 1 262
На мен все повече ми се струва, че вървим бавно, но сигурно към диктатура. Хората си затварят очите и в един момент на всички ни ще отеснее около вратлето. Някои от нещата ми се виждат в реда на нещата - примерно въвеждането на сексуална култура в училищата. Дори според мен това трябва да става в много ранен етап. И без друго в днешното съвремие децата почват от малки да се учат и да пробват разни "забранени" неща, естествено, без знанието на родителите си. Добре е да се информират как да се пазят от забременяване и болести - според мен това е едно липсващо звено. Аз дори мисля (ако сме живи до тогава) да уча детето си на тези неща още преди да влезе в пубертета - защо да ги учи от улицата или интернет?! В училище поне ще ги научат на правилни неща. Да не говорим обаче, че повечето (да не кажа всички) ученици вече отдавна ще са наясно с това (естествено без знанието на родителите си). А за забраните - и да забраняваме, и да не забраняваме - все ще си намерят начин да преминат забраната. Важното е да ги научим как да се пазят. И без друго забраненото е по-сладко.
Но има някои неща, които наистина може да стегнат примката около родителите и да ни направят безгласни букви.
А то още в Библията пише "Който жали тоягата, не жали сина си". Понякога по-строгия метод има ефект.
Не съм съгласна с прекаленото вмешателство в живота на семейството, особено определянето на ценностите от държавата.  Shocked Според мен всеки отделен човек трябва сам да избере ценностите, в които да вярва и към които да се стреми, не да са наложени като стериотип (като едно време през комунизма). По-скоро това, което ме притеснява, е налагането на диктатура на всяко едно ниво. Мисля че съвсем скоро България ще стане една диктаторска държава.

# 18
  • Мнения: 1 310
Мисля, че вместо да се занимават с подобни проекто предложения,
нека да докажат, че мислят за бълг.деца - на всяко дете до 18 г. -
по една минимална РЗ за страната.
Родителите, които не желаят да я получават, да я внасят в детски фонд
за "деца в неравностойно положение".
Децата изискват грижи и средства, а не неприложими закони.
Аааа, че закъде само с една минимална работна заплата?! Аз искам поне 5, всеки месец! Crossing Arms

Темата е някакъв абсурд! ooooh!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 484
На мен също този закон не ми харесва.

Последна редакция: чт, 24 ное 2011, 17:00 от Валя*

# 20
  • Мнения: 199
"Като родители няма да имаме право да упрекваме и наказваме дори умерено децата си, защото причиняването на болка или страдание на детето, даже без разстройство на здравето му, ще се счита за „физическо насилие“, всички форми на отрицателно отношение, които биха могли да имат вредно въздействие върху детето ни, - за „психическо насилие“ от наша страна"
Ей това повече не ми се коментира. Недопустимо е да давате дори за пример това под заглавие "...против семейството"


Рея, +1
особено за това. някой трябва да спре "безобидното" пошляпване, подръпване на ущи и прочие физическо насилие, което изглежда толкова нормално на нормалните родители. в повечето бели държави е абсолютно забранено всякакво физическо насилие на детето, вкл. пошляпване по дупето. Ако не е на възраст да разбере от обяснения, значи просто не е дорасло и боят не би решил проблема.
Все съм си мислела, как бихте реагирали, ако минавайки на червено катаджията ви понабие, вместо да ви глоби? веднага ще настате едно брожение за човешки права, двадесет и първи век и т.н., само децата ни нямат права!?

И ми писна да чета, че това и онова няма смисъл щото в Бг и без това всичко е на хартия. Време е много неща да се променят и трябва да се започне от някъде!

А то още в Библията пише "Който жали тоягата, не жали сина си". Понякога по-строгия метод има ефект.

ти сериозно ли?
ех тези цитати предполагам от старият завет... иначе всички сме християни, ама само по Коледа като чакаме премии и купуваме подаръци. онази част с любовта към всички все я пропускаме някакси...

# 21
  • София
  • Мнения: 28 579
...
особено за това. някой трябва да спре "безобидното" пошляпване, подръпване на ущи и прочие физическо насилие,

...

И аз за това си помислих.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 484
Лесно е да го кажете с деца, които не ходят на училище. А знаете ли безобразията, които се вършат в училищата сега.
Като се започне от насилственото застраховане за 2 лева годишно,
мине се през насилственото имунизиране на деца, дори и такива, които са имунизирани,
и се стигне до насилственото пращане на психолог на деца, на които родителите им биха платили 1000 лева за тези консултации, дори и да не искат. Това кои деца да изпратят избират по родителите.

Тук одавна не става дума за потупване, пошляпване и другите неща, особено приложими при децата под 4. Тук става дума за отнемане на родителски права, затова че си оставил 7 годишно дете на 15-годишния му брат, за да отидеш до аптеката. Но затова, че през междучасието детето ти пресича две улици, за да си купи закуска, защото в училището няма от къде - това не се наказва. Ако майката се прибира уморена от работа, значи не може да си гледа детето. Ако бащата често отсъства - също. Ако обаче единя не ходи на работа - не осигуряват достатъчно придобивки на детето и пак си виновен.

Наложи ми се да доказвам, че детето ми може да чете. Да взимам документи от психиатър, че детето ми е здраво и да доказвам, че не съм длъжна да давам тези 1000 лева, а е задължение на училището да ги плати, ако детето ми имаше такива проблеми. И представете си на какво подложих детето си, само и само да остане с приятелите си в един клас.
Ако на вас ви се наложеше такова нещо щяхте бързо да преосмислите позициите си.

ЩОМ НА МЕН СЕ СЛУЧИ, ПОВЯРВАЙТЕ НИКОЙ НЕ Е ЗАСТРАХОВАН, ЧЕ И НА НЕГО НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ.
Погледнете няколко години напред, когато детето Ви ще може да се оплаче от Вас, защото не сте му позволили да си играе на компютъра толкова дълго, колкото и съседското. Ще могат да ви отнемат детето, само защото пищи на опашката в магазина и други подобни.
Да те няма да го направят. Или поне не до момента, в който не решат, че вие можете да подкрепите тяхна фирма и да подложите детето си на лечение, което ще му навреди. Тогава ще станете лошия родител, който не иска да отдели две заплати за лечение на детето си и... може би тогава ще се сетите че живеете в една по-различна държава

# 23
  • Мнения: 2 480
Почти всяко българско дете е жертва на домашно насилие - физическо, психическо, а често и сексуално.

Нима?????

# 24
  • Мнения: 2 480
Как можа Бог да допусне да се случи това ???Дъщерята на известния проповедник Били Греъм участвува в токшоу, посветено на събитията от 11 септември.Когато водещата Джейн Клейсън я попитала : "Как може Бог да позволи да се случи това?", Ан Греъм даде изключително дълбок и проницателен отговор.


Тя каза:

"Вярвам, че Бог ,точно като нас, е дълбоко натъжен за случилото се.Но нали ние самите години наред изгонваме Бога от нашите училища, от нашето правителство, от живота ни. И мисля, че Бог е един джентълмен,Той просто отстъпи. И можем ли сега ние да очакваме Божието благословение и закрила, ако при това изискваме Той да ни остави на мира?”

Нека да си припомним ... Мисля, че започна, когато Маделин Мърей О'Хеър (тя беше убита, а тялото й - намерено наскоро) заяви, че училището не е място за молитва, и казахме: "Добре."

След това някой каза, че би било по-добре в училище да не четат Библията (Библията, която казва: "Не убивай", "Не кради" и "възлюби ближния си като себе си!").

И ние казахме "Добре."

След това д-р Бенджамин Спок каза, че родителите не трябва да използват телесни наказания върху децата си, когато грешат, защото сме наранявали малките им личности - ние можело да съсипем тяхното самочувствие (синът на д-р Спок се самоуби).

И ние казахме: "Той е експерт и знае какво говори."

И така, ние казахме "Добре."

След това някой каза, че учителите и директорите не могат да наказват нашите деца. И училищните администратори строго забраниха на своите преподаватели дори да се докосват до провинилите се ученици , защото те не искали лоша реклама за училищата си и дори още повече, че те не желаят да отговарят за това пред съда (има голяма разлика между наказание и да докоснем, бичуване, унижения, побой и др и др.)

И ние казахме "Добре."

След това някой каза: "Нека разрешим на нашите дъщери да правят аборти, ако те желаят това. За това дори не трябва да се казва на родителите им. "

И ние казахме "Добре."

Тогава някой мъдър член на училищното настоятелство заяви: "Момчетата винаги ще бъдат момчета и винаги ще го правят. Така че нека да дадем на нашите синове толкова много презервативи, тъй като те искат, и колкото те си поискат , така че те да могат да се забавляват, както им е угодно на тях. И ние не трябва да казваме на родителите им, че им ги даваме в училище. "

И ние казахме "Добре."

Тогава един от висшата власт,от нас избран като такъв върховен орган, заяви, че няма значение какво правим в личния си живот, ако ние добре сме си гледали работата .

И, съгласявайки се с това, ние казахме, че е без значение кой (в това число и президента),с какво се занимава в частния си живот , щом като имаме работа и с икономиката ни всичко е наред.

След това някой каза, "Нека да печатаме списания с голи жени, и ще го наричаме здрава, практически висока оценка на красотата на женското тяло."

И ние казахме "Добре." Има над какво да се замислим...

Когато престанем да обвиняваме Бога за неща,за които сме виновни самите ние,и се смирим да Го признаем и да Го потърсим като наш Бог и Цар,тогава ще се измени ситуацията ни в нашите домове,в нашите градове,в нашите държави.

Да се замислим кого следваме,какво сеем и да престанем да бъдем лицемери,които наричат себе си християни,а всъщност не са и помирисали Христа!

Да престанем да се правим на святи в неделя или само на Рождество Христово, а през другото време да разпъваме Христос още и още веднъж!

Да престанем да нехаем за децата си,за тяхното бъдеще-за собствените си деца!,а в същото време да сме заети с много неотложните задачи да" бистрим" политиката на цял свят и да" оправяме"всички и всичко наоколо си.

Да престанем да бъдем безумни!

Да престанем да бъдем егоисти!

Да престанем да сеем раздори!

Да се отречем от злото!

Да хванем доброто!

Да се върнем при източника!

При източника на доброто,на благото,на мъдрото,на истината!

Тогава някои отидоха и по-напред с тази висока оценка, и започнаха да публикуват снимки на голи деца и след това- още по-далеч, поставяйки ги в интернет.

И ние казахме: "Е, те имат свобода на словото."

След това развлекателната индустрия каза: "Да направим филми и телевизионни предавания, които проповядват насилие, ругатни и незаконния секс. И нека да записваме музика, която насърчава употребата на наркотици, изнасилване, убийство, самоубийство и сатанизъм.

" И ние казахме :"Това е просто забавление, отрицателен ефект тая музика няма, никой не я възприема на сериозно, така че-давайте в същия дух."

И сега ние се питаме защо децата ни нямат съвест, защо те не могат да различат доброто от лошото, защо те не се колебаят да убиват непознати, съучениците си и себе си.

Може би, ако дълго и добре се замислим, можем да го разберем. Мисля, че нещата тук стоят така:”Каквото посееш,това и ще да пожънеш."

Един млад мъж написал на Бога така : "Уважаеми Господе, защо Ти не спаси малкото момиче,убито направо пред мен в класната стая? С уважение, разтревожен студент. "

Ето отговора: "Скъпи разтревожен студенте, не ми беше позволено да вляза в училището. С уважение, твоя Бог. "

Това е смешно как хората могат много лесно да се отърват от Бога и след това да се чудят, защо светът се превръща в ад.

Това е смешно, когато ние вярваме на това, какво се казва във вестника, а се съмняваме в онова, което Библията казва.

Това е смешно, когато всеки иска да отиде на небето, без при това да вярва, да мисли, да говори и да прави нещо от това, което казва Библията.

Това е смешно, когато някой казва: "Аз вярвам в Бога", но при това той следва сатаната- също, между другото, "вярващ" в Бога.

Това е смешно, когато ние така лесно осъждаме другите хора и толкова трудно ни е сами ние да бъдем съдени от другите.

Това е смешно, когато глупавите шеги се разпространяват със скоростта на светлината, но хората два пъти се замислят дали да споделят с приятели статуса или бележката, в която се говори за Бога.

Това е смешно, когато всичко недостойно, похотливо, грубо, вулгарно спокойно се намира в интернет, докато в училище или на работата една открита дискусия за Бога е невъзможна.

Това е смешно, когато можем да бъдем "всички ръце" на Христос в неделя, но да бъдем абсолютно невидими християни през останалата част от седмицата.

Вие още не се смеете?

# 25
  • Мнения: 245

Почти всяко българско дете е жертва на домашно насилие - физическо, психическо, а често и сексуално.


 Shocked Shocked Shocked Shocked
Ъъъ....ми не, не всяко дете, нито почти всяко, е жертва на насилие, камоли сексуално. В България, слава Богу, сексуалното насилие над деца е доста рядко явление.

Не виждам нещо драстично в проектозакона, но може и да не съм забелязала. Но тази посока на развитие-даване на власт на институции и отнемането и от родителите е много опасна и порочна и води до откровени извращения.

# 26
  • Мнения: 241
Писна ми от полицейски закони, по които, всеки гражданин с пари е виновен и подлежи на изнудване (глоби, такси, задължителни платени услуги...). Най-опасното е, че всяка партия може да каже на всяка публична личност: "... ако си против нас (пишеш, разследваш, критикуваш...), ще ти пратим социалните, да ти вземат детето". С тези мижави критерии, заложени в закона, всеки може да тълкува безнаказано, каквото си иска и както си иска, в ущърб на семейството и детето. Отделно се пропуска момента, че Бг е доста по-различно място от САЩ и Европа, най-вече като икономика, правораздаване и финансови възможности на населението.
А това, че закона нямало да се прилага го забравете — всеки злонамерен съсед може да ви скъса нервите точно по този начин, анонимно и без последствия за самия него. Ако не вярвате, вижте какво става с остъкленията на балконите. Хората ги имат от 20 години, минали са всички срокове и правителства, но сега изведнъж се сещат за закона и тръгват да глобяват наред... или по  жалби от съседи.

# 27
  • Мнения: 199
Съгласна съм, че закона може да се тълкува двустранно и някои текстове са ок само за морално израснала нация, не само политиците, но народа като цяло. При нашето ниво, може да се очакват и кофти резултати.

Но продължавам да поддържам горното си мнение, че децата не трябва да се удрят по никакъв повод и като не разбираме по друг начин, явно това трябва да бъде по закон!
За тези деца-насилници в училище - ами сетете се в какви семейства израстват, какво внимание и ласки са получили, за да имат нужда да излеят тази натрупана агресия там. Стига сме обвинявали само училището, всичко започва и свършва в семейството и то първите 7 години, да не говорим, че светоусещането се формира първите три. Толкова негушкани, неприласкани, навиквани и удряни бебета има по детските площадки, че какво да се чудим повече. Направо не мога да повярвам понякога на какво съм свидетел. Как тези деца да пораснат уравновесени и стабилни хора, какво светоусещане да имат с този образ на мама и тате...

# 28
  • София
  • Мнения: 3 484
. Крем и сега има закон, който забранява и осъжда всичко това. И резултат няма. Да не би за децата да е полезно да гледат навсякъде пушачи? Но това разрешено навсякъде.


Понеже това ми дойде много за четене
Само да кажа, че нямам нищо против, който иска да учи религия.
Аз не съм против религията, а против църквата. А разликата между тези две неща е огромна. Ако учители преподават религия е едно, ама изкуфели дъртофелници с черно расо нямат място в училище. Как това изчадие ще обясни на 7-годишно дете защо Адам и Ева са сътворени от Бог, а ние сме произлезли от майнуните? Или как ще обясни, че бог е без мозък?

# 29
  • Мнения: 186
На пръв поглед може да се стори мъдро,но само на пръв поглед.
Нима средните векове са добър пример?А положението на жените векове наред като наследници на грешниците Ева и Мария-Магдалена?
Как да сме сигурни,че запенения последовател на Бог наистина мисли за моето добро?
Голяма работа,че тинейджърите правят секс и то с протекция?
Как точно е разбрала госпожата,че редовния секс и липсата на наказания са причината за моралния упадък?
А дали същите неща не ги е имало преди години само дето са ставали по-тайно,а в днешно време медиите са като лешояди за всяка пикантна история,която после се разчепква до припадък.
О,да Бил Клинтън.Ами предпочитам френското отношение към Митеран.

Колкото до физическите наказания,ами установих,че поговорката е вярна.С мед наистина се ловят повече мухи.
Универсален отговор няма и че ние като родители и граждани  Crazy трябва да бдим законите да са справедливо спазвани.Ей,тук е врътката да имаш гражданско самосъзнание.


Общи условия

Активация на акаунт