Януари наближава, а в коремчето на мама все по-тясно става - тема 14

  • 28 678
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 298
охх, мами, мами.......
а аз сега седя и си се смея сама на прочетеното на предната страница. В петък нали Ви се оплаквах, че бебка започна да рита и мърда много и то ниско долу, и ми причини голям дискомфорт, та даже се и поуплаших. Случи се следобед, ма май забравих да Ви кажа че на обяд колежката ми сипа чашка от нейната студена биричка, която ми дойде УЖ много добре........ а сега разбирам, че май моята принцеса след бирата на сертаки я е избило...

# 676
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Добро утро! Много сте ранобудни днес.
Бубанка, моят мъж също става особено чувствителен като трябва да прави нещо из къщи и всички размествания и ремонти започват със солидна аргументация и борба от моя страна и продължават с едно безкрайно мрънкане и става една.... да не си у дома в този момент. Накрая ми признава, че съм била права, но преди това ме е побъркал 100 пъти.
Багаж и тук да кажа, че нямам още, но ми е и рано много. В петък съм на ЖК и ще правим всички изследвания, та ще видя тогава док. какво ще каже, надявам се да си изкараме до термин, че хич не съм с нагласата да раждам още. Иначе чета и се изумявам какви размери имат вашите мъници. Симеон дори на раждането не можа да стигне 3кг, а някои от вас в началото на 9ти месец вече имат размери на добре отгледано, доносено бебе. Надявам се моето да расте по-кротко, че планирам да раждам бързо и леко и едно едро бебе ще обърка плана.

# 677
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Добър ден и от мен, какви темички са се заформили направо да онемееш:)
За алкохола- аз не пия, и таткото не пие, въобще май сме много скучни в това отношение.
Багажа- аз приготвих едни неща от тези които ще ми трябват още преди месец, ама не защото съм много организирана ами нали все пак трябваше да ги прибера тези работи някъде. Crazy
Аз изпрах и изгладих всички дрешки и завивки които имам и скоро смятам да отидем да накупим това което не ми достига.
За болежките- моята първа бременност беше като по мед и масло. Сега обаче особен но последния месец все нещо ме боли Thinking, или ми е дискомфортно, ама какво да се направи ще устискаме още малко, и освен това напоследък, задължително ходя през нощта на тоалетна, до сега при нормални условия през нощта не съм ставала и сега като стана и после няма заспиване -будувам си #Crazy, вече мога да ви кажа по кое време какво предаване дават през нощта Laughing

# 678
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Добро утро и от мен Simple Smile
За багажа - всичко съм купила и днес 100% ще си го подредя и подготвя защото снощи малко ме спече Sick Към 0:16 като ме хванаха едни контракции и то не безболезнени ooooh! на 8 мин..Направо си викам ако не спрат ставам да събирам багажа..Към 3 утихнаха и съм заспала...Ноооо ставам сутринта и какво да видя..На гащите ми нещо много наподобяващо тапата от първото ми раждане..Та след малко ставам да си оправя багажа..Да съм си спокойна..Дори и да не се ражда скоро аз да съм си подготвена Crossing Arms

# 679
  • София
  • Мнения: 204
Честит празник на всички именници и техните близки! baloni
Veronika_ , браво момиче! Ти ще ни отсрамиш-първа да стегнеш багажа!
Дано снощи е била фалшива тревога и да почакаш бебчо още някоя седмица!
Слънчев и усмихнат ден, пупинки! sun

P.S.:Чакам с нетърпение утре всички да се отчетем с добри новини newsm44(нали повечето сме на ЖК)

# 680
  • Мнения: 4
Честит празник на всички именници  bowuu
 newsm51 Шоки, да ти е жива и здрава сестричката  smile3525


Момичета, като стана дума за багаж исках да Ви питам: багажа за болницата ще включва ли сутиен за кърмачки? Аз все още не съм си купила такъв  newsm78

# 681
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Veronika_ , то направо си звучи като приближаващо раждане. Стискам палци.
Точно вчера си мислех как в нашата тема бебоците културно изчакват да влезем в 9ти месец, с изключение на 2 двойки близнаци, но това е нормално. Стискам палци да продължават така да си кротуват в коремчетата ни и след празниците вече първите могат да излизат.  Praynig
Александрина, аз не носих сутиен в род. дом миналия път. Не само сутиен, аз въобще рядко можех да се облека, почти постоянно кърмих или се цедях и гърдите ме боляха прекалено много, за да ги облека.

# 682
  • Мнения: 4
Menina , благодаря за отговора   bouquet
Посъветваха ме да си купя и взема със себе си помпа за кърма - така и направих. Купих една на Avent.
В багажа си включих и бикини за еднократна употреба... мисля, че по-рано ги коментирахте.
Сега ще се възползвам от последния хубав ден /според синоптиците/ и тръгвам пак по магазините за хавлия, чехли, паста и четка за зъби...

До скоро момичета!
 sun

# 683
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Леле, Вероника, направо си го описваш като наближаващо скоро събитие вече, но си и в 9 месец, та ако се позадържи още седмичка-две бебчето - добре Simple Smile
Алекс, аз сутиен след раждането рядко ползвах, поради честото кърмене и суетене все за нещо около гърдите ми, та си беше излишен поне за мен дори и обикновен сутиен, защото ми създаваше дискомфорт.
И сега да ви споделя, че днес мина операцията на майка ми, която нарочно не ми каза датата и е добре.Дай Боже и резултатите да са добри, както бяха моите след премахването на фиброаденома.А аз си поплаках от радост, че ми е жива и здрава и благодарих на Богородица и Св.Сава за благоприятното минаване и на това изпитание за нея.

# 684
  • Мнения: 4
Шоки, да е жива и здрава майка ти! Вярвай и резултатите и те ще са добри  Praynig Бързо възстановяване й пожелавам  Hug

# 685
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Дано се задържим поне още 2 седмици..Сега проверявам за нещо по бельото,но за сега няма нищо.Иначе болки имам,но не са като снощните.Може да е било нещо подготвително,ама аз така се стреснах..Като усетих първата контракция пред съзнанието ми веднага се появи спомена за раждането на каката.
Беше си почти като истинско..Контракциите държаха по около минута не кратки..та затова май се панирах ама сега всичко е ОК Simple Smile
Шоки,поздравления за операцията на майка ти.Стискам палци и резултатите и да са добре и да се успокоиш напълно Hug

# 686
  • Мнения: 63
Ето ме  и мен,интересни теми сте подхванали  Simple Smile
Menina нали си плащам осигуровките и пращат жена да ти помага с детето,но и те имат условия,дават ти списък ,който трябва да купиш,единия е за бебето и там са включени тези чаршафи ,и аз точно не знам защо искат толкоз много да се слагат един върху друг,едните са тънки пелени които са наи отдолу и отгоре има още 3 с различна плътност и наи отгоре нормален  Crazy малко е шантаво но без тези неща отказват да дойдат  Mr. Green Дори списъка за къщата има сол,червен пипер ,олио Mr. Green Mr. Greenабе луда работа.
Тук ги питах за болницата какво да си взема,нощница ,чехли,казаха ми ако искам и с тениска да отида,нямали такива изисквания Crazy, и се оказа че не се плаща 250 евро за раждане а 500,казаха ни да се обадим на осигуровките ,да попитаме дали ще поемат от сумата,или трябва да си увеличим осигуровката Thinking
Шоки радвам се че всичко е наред с майкати,по малко притеснения и само сълзи от радост Hug
Какви големи бебета си имаме,да са живи и здрави и да чакат 9 месец поне  Heart Eyes
Хубав ден на всички и честито на именниците да са живи и здрави  bouquet

# 687
  • Мнения: 25
Здравейте и от мен!
Днес ми е последния ден на работа.. Толкова ми е.. объкрано. Хем се радвам, че повече няма да ставам рано, да излизам в студа, да пътувам по автобусите.. Хем много си обичам работата и ще ми липсва страшно много. Като си говорим с колегата как сега като няма да ме има и ще минат да труг график, кой ще работи на празниците.. направо ми се доревава. А шефката само ми прави намеци, че в Англия майчинсвото било 6 седмици.

Багажа за болницата съм започнала да го събирам - имам два пакета памперси и едни мокри кърпички. С ужас открих, че нямам никаква нощница (ама наистина никаква). И сега съм в голяма дилема - дали трябва да е някаква специална  - да ходя да търся да купувам. Или да се обадя на майка ми - все ще изрови някоя из къщи. Вие как мислите? А тоя халат какъв трябва да е? Дали халата за баня ще свърши работа или трябва да е някакъв по-различен?
Много ще съм ви благодарна ако ме ориентирате
Хубва ден на всички!

# 688
  • Мнения: 1 459
Здравейте мами, тъй като моят поспаланко не мърдаше много тези дни отидох днес на ЖК вместо утре. Качила съм 9кг. от началото на бременността, което си е добре. Бебо е пораснал много, видях му лицето от близо, май че ще е пухкаво бебче с големи бузки и плътни устни. Тъкмо се прозяваше, а доки много му се радва и каза че е много красиво бебе. Плацентата и водите също са добре и най-важното бебо още си е главично разположен. Попитах я за списъка за болницата, а тя ми вика: "Рано ти е, има още 2 месеца, но основните неща са лигнин, 2 нощници и чехли, термометър, памперси" Rolling Eyes Според мен пък хич не ми е рано и мисля да си подготвя багажа тези дни, защото ще падне някой сняг, ще стане студено, а на мен хич няма да ми се обикаля по магазините.
Относно алкохола да си призная си пийвам понякога по половин чашка домашно винце или бира.
Шоки скорошно оздравяване на майка ти, дай Боже всичко да е наред.
И да ви почерпя по един безалкохолен коктейл, че днес съм именничка Laughing

# 689
  • Мнения: 1
Шоки, всико ще е ок с мама!  Wink

Ние вече си имаме количка!  Grinning  Пак да кажа, че е АБЦ черно и лилаво. Много си я харесваме, дано да ни върши работа.В края на седмицата ще си вземем и креватчето. Дрешки и козметика също си имаме, остават одеалца и други такива, които ще вземем неделя и ще сме напълно готови за новия член на семейството. Само живот и здраве да е!  Praynig

Багажа за болницата също ми е почти готов. Секциото ще ми е дните преди Коледа, така че нямам време вече. А като гледам колко малко остава  ooooh!  много се спичам.   #Crazy

Явно корема ми е доста пораснал вече, защото вчера с ММ като обикаляхме магазините ме гледаха така  Shocked  Отначало малко се стресирах, защото досега не са ме зяпали така, но после ми стана смешно.

Общи условия

Активация на акаунт