материалното при избора на партньор

  • 13 802
  • 177
  •   1
Отговори
# 30
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Щото предполагам/наблюдавам, че заможните хора поддържат и хубав стандарт откъм качествена и скъпа конфекция/марки, превозни средства, жилище, заведения.
Няма как да не ти се набие на очи.

Извинявам се, че се намесвам, но...повярвай -не е задължително! Заможните мъже, постигнали всичко сами, не държат да показват високия си  стандарт, ..."превозни средства, жилище, заведения"...
Повечето от тях намират удоволствие в това да направят нещо със собствени сили и акъл, изобщо не е задължително да са почитатели на лукса, камо ли да парадират с него!

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Млади бяхме, хич не ме е интересувало дали има пари или няма. То и двамата хич нищо нямахме. Но за мен беше важно да разбера дали семейството му (барабар с бабите и дядовците( е нормално и от свестни хора, също и колко са образовани. Манталитета също го гледах, хич не исках проста свекърва. Пари се печелят и се харчат, ама нали цял живот ще трябва да се гледаме с него и с техните, редно е да се разбираме!

# 32
  • Мнения: 1 287
Извинявам се, че се намесвам, но...повярвай -не е задължително! Заможните мъже, постигнали всичко сами, не държат да показват високия си  стандарт, ..."превозни средства, жилище, заведения"...
Повечето от тях намират удоволствие в това да направят нещо със собствени сили и акъл, изобщо не е задължително да са почитатели на лукса, камо ли да парадират с него!

Виждала съм такъв познат на познат, който беше облечен за впечатляваща четирицифрена сума сигурно, но приличаше на прошляк, както се е изразила Пупитка. Явно приятелят на Магарчо се е носел скромно. Peace

# 33
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Взех го гол като пушка  Mr. Green амбициозен , напорист и предприемчив   Grinning

Оправдава очакванията ми  bowuu


До него сите бяха богати и наследствено подсигурени  Wink и голям праЗ  Sunglasses



# 34
  • Мнения: 2 457
Разбира се, че е важно. Мене мъж може да ме спечели само с добро отношение и пари. Само с добро отношение не може. Нито само с пари. Трябва да са и двете. А ако има и още плюсове - wellcome Hug

# 35
  • Мнения: 10 547
Беше от части определящо, както и ред други неща. Никога не съм била романтичка, залитаща по сините очи на скъсляка с дънките.

# 36
  • Мнения: 1 129
беше ли това мотив при избора ви на любим, съпруг, баща на децата или всичко бе любов; ако финансовото положение през годините се променя променят ли се и чувствата ви, т.е. ако любимия остане без пукнат лев ще го смените ли в името на вашето и на децата ви бъдеще.
не всичко е пари, но времената станах доста трудни, а и сме в криза, от която не се знае кога ще излезем.

Не, не ми беше мотив. Не, не се променят чувствата ми - и с 5 и с 5 хиляди лева в джоба го обичам все толкова. И без пукнат лев да остане пак ще намерим начин и ще се справим. Трудните времена, кризата и други разни фактори не изместват принципите и ценностите ми. Хубаво беше когато се казваше, че "само любовта не може да се купи с пари" и важеше с пълна сила. Сега не е така за голям процент от хората, но за мен е и трябва да остане по този начин. И изобщо има някои неща в моя живот, в които парите не са фактор и няма да бъдат. А дали остана нещо, което наистина не може да бъде купено с пари....едва ли.

# 37
  • София
  • Мнения: 817
Кой каквото иска да казва, но да, материалното не е за пренебрегване. Най-добре е хората да са със сходно възпитание, една и съща черга и да гледат в една посока.
Когато се омъжих, не ме интересуваше особено какво има любимия. Но един човек, свикнал на определен стандарт, не иска да скъса с навиците си. Но освен материалното положение, по-важно е човек да види и какви качества има бъдещия партньор - амбициозен ли е, иска ли да постигне много, борбен ли е, готов ли е на премерени рискове и т.н.

# 38
  • Мнения: X
беше ли това мотив при избора ви на любим, съпруг, баща на децата или всичко бе любов; ако финансовото положение през годините се променя променят ли се и чувставата ви, т.е. ако любимия остане без пукнат лев ще го смените ли в името на вашето и на децата ви бъдеще.
не всичко е пари, но времената станах доста трудни, а и сме в криза, от която не се знае кога ще излезем.
Четейки това,си преставих един магазин с наредени мъже в него и пред всеки етикет с надпис:
"месечен доход 2000 лв"
"месечен доход 5000 лв"
"месечен доход 10 000 лв"
пък ние само влизаме,оставяме нашия съпруг-неудачник  и си взимаме по-подходящия....    Joy


...отивам да чета другите ...мнения...    Mr. Green

# 39
  • Мнения: X
Цитат
Хубаво беше когато се казваше, че "само любовта не може да се купи с пари" и важеше с пълна сила. Сега не е така за голям процент от хората......
И сега важи!    Peace
Тези,дето си мислят ,че с парите си си купуват любов,или продават ,уж,любовта си,срещу пари,бързо разбират колко излъгани остават.

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, въобще не беше мотив. На 17 изобщо не се замислях в тази посока. Той тъкмо беше излязъл от казармата, без образование и добра заплата, нямаше дори шофьорска книжка.
Всъщност тогава имах доста добре материално осигурени и физически привлекателни ухажори със сериозни намерения, но ми липсваше или "химията", или духовната връзка.

# 41
  • Мнения: 46 518
Не. Бяхме бедни студенти, когато заживяхме заедно, а сватба направихме 4 г. по-късно, когато излезе от казармата, нито работа имаше, нито пари, както РЕНИ е писала, даже шофьорска книжка Laughing
Но си личеше, че не е човек, който би живял на чужд гръб, а отговорен, затова не съм имала никакви колебания, че с общи усилия ще се справим.

# 42
  • Мнения: 64
ако финансовото положение през годините се променя променят ли се и чувставата ви, т.е. ако любимия остане без пукнат лев ще го смените ли в името на вашето и на децата ви бъдеще.
Допуска ли се промяна в обратната посока? Така написано е много едностранчиво и песимистично.

И нещо за "... и в добро, и в лошо, докато смъртта ви раздели"?

# 43
  • Мнения: 481
разбирам жената да има претенции към материалното състояние на избранника си, САМО ако и тя е много добре материално осигурена. Ако мацката няма пари, а изисква това от мъжа, за мен това е просто една к....а

# 44
  • Мнения: 755
беше ли това мотив при избора ви на любим, съпруг, баща на децата или всичко бе любов; ако финансовото положение през годините се променя променят ли се и чувставата ви, т.е. ако любимия остане без пукнат лев ще го смените ли в името на вашето и на децата ви бъдеще.
не всичко е пари, но времената станах доста трудни, а и сме в криза, от която не се знае кога ще излезем.

Не, не е било мотив. Обаче той се оказва находчив и амбициозен /това не го бях забелязала тогава/ и затова криза при нас няма.

Общи условия

Активация на акаунт