Защо "татковците" никога нямат .... (

  • 11 688
  • 221
  •   1
Отговори
# 105
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
Ние уж нормални отношения щяхме да имаме...ама не стана.
Нямаме пари за издръжка...ОК.
Дете беше болно почти месец и хич не му дойде на ум да пита дали има нужда от нещо. Даже не дойде да го види, за да не се зарази   Sick
Сега се изнесохме и започна с претенциите какво да оправя по апартамента и какво да взема от там. Цял един месец останах там с детето. И вече и ремонти ще правя.
Оставих му почти всички глупости. Взех си дрехите и всички неща на детето. Да е жив и здрав да си стиска глупавите вещи, щом това му е ценно.
Издръжката да си я кътка, може пък да забогатее с нея. И нямам никакво намерение да му се ядосвам вече на глупостите. Защото нервите ми взеха да свършват. А детето мога и сама да си го гледам.
Тоя човек за три месеца от "Да се разведем като бели хора" стигна до това, което е сега. Като в тези месеци е видял сина си за точно 5-6 часа. Уффф искам вече да  ми е весело коледно, а не ....

# 106
  • Мнения: 54 877
Joy Joy Joy Наде, страхотна е ...... ама толкова нереална, че ..... ако това можеше да се случи мъжете по света щяха да са с 95% по-малко, щяха да са умрели от болка  ooooh!

И никой нямаше да се престраши да роди второ дете ! Peace

# 107
  • Мнения: 2 510
"Да се разведем като бели хора"
Това всеки го разбира по различен начин. Явно той го е разбрал да не го закачаш за нищо.
След време ще разбереш, че не си е заслужавало. може би и вече е време да си уредиш живота с детето без него. Както каза една друга потребителка, че не очаква нищо от бившия. Ако даде даде, ако не...
Още е рано при теб. Ще ти трябва време да го приемеш за "добри познати".

# 108
  • Мнения: 54 877
Снежа63 ,

Аз пък съм против това примирение , типично за БГ .
Ако даде - даде . Защо ?  Crossing Arms
Нали и той е родител , със всички съпътстващи отговорности и задължения .
С кое право бащите ( в масовия случай , че ще дойде Бонго да ми се кара !  Embarassed ) се самоосвобождават от отговорност , грижи и финансови ангажименти и прехвърлят всичко на майките ?

Някой може ли да ми обясни как ( на каква законова база ) в доста държави с висок стандарт , след развод , мъжът дължи издръжка не само за децата , а и на бившата си съпруга ?
А ние тук с перо ще ги галим , сакън да не им се наруши рахата , да си живеят като ергени .
Ми като искат да са ергени , да не създават деца ! #Cussing out

# 109
  • Мнения: 3 659
А тъй Хепи, отбележи го Бонго, че да не се разсърди, милия newsm47

Иначе по другия въпрос съм съгласна с теб! Съд до дупка!

# 110
  • Мнения: 2 510
happy, както казва Pepina,  трябва да има някой външен /закон/ да го принуждава, защото това може да ти скъса само нервите. Парите няма да стигнат да ти възстановят здравето, да оставим въпроса за живота.
Ако се надяваш на някой и той ти играе номера, когато най ти е нужно, то по-добре да не разчиташ на това. Поне има повод да се зарадваш в частност детето ако се сети поне на празник да прати нещо. Иначе си късаш нервите напразно.

# 111
  • Мнения: 54 877
Аз за закон говоря , че тук законите са ни слаби .

Иначе от нашия БНД е все едно от умрял писмо да чакам . Mr. Green
Не си хабя нервите изобщо , защото знам , че на добра воля нищо няма да получа .

Ама после като в другата тема " След 30 години " не знам кой ще е до него . Tired

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
Нито съм останала на издръжката му, нито нищо. Просто ме дразни как лековато гледа на нещата. Че и изисква от мен.
Та проблема при нас  е не само, че не дава нищо, ами и иска.  Това са лудости някакви. Кучето ни изяло крака на кухненската маса, да съм му купила нова/с месеците, в които пропусна издръжка би си купил перфектна нова маса/. Да съм оставила повече уреди, че щял да дава апартамента под наем и това били екстри.  Rolling Eyes Ама как? Нали пари сме дали за тях. Той си взе какво му трябва, пък ние с лапето...няма нужда. Това на виц ми прилича.
Като една добра бивша, нито искам издръжка, нито го притискам с нещо. Харесал си нова жена - прав му път. Във филми не играя. Остави ни. Нямаше караници. И сега когато най - накрая и аз се подредих...Искания. И то с тон, който аз отчитам за недопустим за положението му. Надявам се да не ме занимава с глупости и да си останем разведени бели хора.

# 113
  • Мнения: 2 510
И сега когато най - накрая и аз се подредих...Искания.
Може би, затова. Човешката злоба и егоизъм нямат граници. Право е казал някой, че когато си зле е най-лесно да те съжаляват, а добрите отношения остават когато си добре и другия умее да се радва с теб.

# 114
  • Мнения: 1 128
sesana, само мога да ти пожелая успех и здрави нерви. Не е леко в началото, докато се устроиш и докато намерите баланса с БНД, но с времето нещата се нареждат. Само ще те посъветвам обаче да не се отказваш да си търсиш издръжката. Това дете има двама родители, които са солидарно отговорни за него, независимо, че не живеят под един покрив. Че за нас издръжка няма, няма, ама поне за детето трябва да си дава полагаемото.
Аз пък сега имам едни притеснения. Нали БНД ще я вземе на 25.12 и ще я върне на 03.01, и ще бъдат при неговите родители - живеят в едно балканско градче. Та, много ми е притеснено да не я разболеят. Като знам там какви зими има!!! Майка му пак няма да се занимава с нея, пак ще си я гледа сам. Той няма много опит, а вече ви писах какви ларингитни спазми прави. Другото, което ме притеснява е, ако (недай си Боже) се разболее да си я прибера ли или да му я оставя да я гледа. Хем ще се побъркам тук от притеснение как е, хем не искам да го лишавам от "удоволствието" да погледа малко болно дете, да види на мен какво ми е, да и купи лекарствата той. Иначе ще му бъде много лесно, ще ми я върне болна, аз по доктори, аз пари за лекарства, аз пак да я гледам. Вие как бихте постъпили?

# 115
  • Мнения: 2 510
Мак, след като си решила да пуснеш детето трябва да я пуснеш.
Ако се разболее трябва да я прибереш веднага. Не можеш да рискуваш здравето й за да доказваш на някой нещо, което по подразбиране трябва да знае.

# 116
  • Мнения: 54 877
Мак, след като си решила да пуснеш детето трябва да я пуснеш.
Ако се разболее трябва да я прибереш веднага. Не можеш да рискуваш здравето й за да доказваш на някой нещо, което по подразбиране трябва да знае.

И аз така мисля .

Но все пак бъди оптимист , няма да се разболее детето . Peace

# 117
  • София
  • Мнения: 4 349
Накарай го да купи лекарствата от първа необходимост, за да може да реагира веднага, а не да търси рабогеща аптека по празниците и то в малък град.

# 118
  • Мнения: 1 128
Накарай го да купи лекарствата от първа необходимост, за да може да реагира веднага, а не да търси рабогеща аптека по празниците и то в малък град.

Това няма да стане! От мен се очаква да я изпратя с лекарствата от първа необходимост - за Т, капки за хрема, сироп за кашлица, противоалергично. Той ще каже, че не знае какво да купи, и че няма пари.

# 119
  • София
  • Мнения: 4 349
Накарай го да купи лекарствата от първа необходимост, за да може да реагира веднага, а не да търси рабогеща аптека по празниците и то в малък град.

Това няма да стане! От мен се очаква да я изпратя с лекарствата от първа необходимост - за Т, капки за хрема, сироп за кашлица, противоалергично. Той ще каже, че не знае какво да купи, и че няма пари.

Правиш списък и да намери след като иска да я води! Той, както и ти, трябва да е готов по свяко време. Ако ти му дадеш тмоята "аптечка" и на връщане /дано не се наложи да я ползва/ я забрави, ти ще трябва да купуваш нови запаси.

Общи условия

Активация на акаунт