Защо "татковците" никога нямат .... (

  • 11 649
  • 221
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 128
Темата ми е провокирана от следната ситуация: детето не е болно, до тук дадох 100 лв., за лекарства, налага се продължение на лечението, сигурно още поне 50 лв. ще трябва да дам, помолих го, ако има възможност извън издръжката ( която си праща редовно, за това не мога да се оплача), да ми изпрати малко пари, колкото може, че аз с 400 лв. заплата не мога да изкарам месеца, и детето да гледам, и лекарствата да и купя, а той ми отговори: ами не мога, и аз разходи имам, ток, вода ..... Weary
Дали има такива "татковци", които не отказват да помогната на бившата си вече съпруга и майка на детето му, с разходите по общото им дете?

# 1
  • Мнения: 54 638

Дали има такива "татковци", които не отказват да помогната на бившата си вече съпруга и майка на детето му, с разходите по общото им дете?

Има , мила ! Hug
Но са пренебрежимо малък процент . Повечето , като твоя и моя БНД , не че нямат наистина , а съзнателно не искат да дават , защото си мислят , че искаме за нас пари , а не за децата , които са и техни .
Аз съм в същата ситуация , писала съм напоследък доста по темата и дори започнах дело за увеличение на издръжката , защото не можем да се разберем  като хора , за жалост . Sad

Как ние винаги трябва да имаме , а те нямат ??? Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 903
И моят е същият - мисли, че като превежда издръжката едва ли не с нея мога да купя космически кораб за детето. Изобщо не го интересува дали парите ми трябват за лекарства или за нещо друго - като че ли ще ги дам по баровете, а не за неговото дете.....

# 3
  • Мнения: 174
Дали има такива "татковци", които не отказват да помогната на бившата си вече съпруга и майка на детето му, с разходите по общото им дете?
   Аз съвсем случайно си помислих че съм единствената с този проблем.Не само татковците са такива,ами и техните майки и бащи също.От собствен опит го казвам------на моята отгромна молба към цялото му семейство за това че детето ми беше почти за болница вече никой не откликна.А даже и издръжка не получавах.
  А защо е така вече не се и питам,просто ако мога вземам от познати и ги връщам или залагам в заложни къщи.Те така наречените бащи ,това не ги интересува-------след получаване на документа за развод те вече нямат отговорности и ангажименти към никого,няма значение че са вписани в аката за раждане.Те почти винаги отварят нова станица в живота си,а тя е просто бяла............

# 4
  • Мнения: 7 779
Темата ми е провокирана от следната ситуация: детето не е болно, до тук дадох 100 лв., за лекарства, налага се продължение на лечението, сигурно още поне 50 лв. ще трябва да дам, помолих го, ако има възможност извън издръжката ( която си праща редовно, за това не мога да се оплача), да ми изпрати малко пари, колкото може, че аз с 400 лв. заплата не мога да изкарам месеца, и детето да гледам, и лекарствата да и купя добре де , като нямаш възможност защо не си предоставила правата на бащата ?, а той ми отговори: ами не мога, и аз разходи имам, ток, вода ..... Weary
Дали има такива "татковци", които не отказват да помогната на бившата си вече съпруга и майка на детето му, с разходите по общото им дете?

# 5
  • Мнения: 174
Темата ми е провокирана от следната ситуация: детето не е болно, до тук дадох 100 лв., за лекарства, налага се продължение на лечението, сигурно още поне 50 лв. ще трябва да дам, помолих го, ако има възможност извън издръжката ( която си праща редовно, за това не мога да се оплача), да ми изпрати малко пари, колкото може, че аз с 400 лв. заплата не мога да изкарам месеца, и детето да гледам, и лекарствата да и купя добре де , като нямаш възможност защо не си предоставила правата на бащата ?, а той ми отговори: ами не мога, и аз разходи имам, ток, вода ..... Weary
Дали има такива "татковци", които не отказват да помогната на бившата си вече съпруга и майка на детето му, с разходите по общото им дете?

         Ами я не ставай смешен.Ако тя има 400 лева,да го гледа,то бащата е предоставил доход от 240 за да не плаща по голяма  издръжка ,а камоли някой да му предостави на такъв родитески права.Личи си че си наранен,ама не си го изкарвай на другите,а на когото трябва.Личи си и че не сте гледал болно дете и хал хабер си нямате от цени на лекарства и лечението им.
      Питам дали вие имате деца,помагате ли за тях с всичко ,защото само така ще получите любовта им,а само тя е важната изобщо.

# 6
  • Мнения: 54 638
rock79,

Пак се изказваш неподготвена .
bongo_2007 сам си отглежда детето / децата , не знам точно . Blush

# 7
  • Мнения: 174
rock79,

Пак се изказваш неподготвена .
bongo_2007 сам си отглежда детето / децата , не знам точно . Blush
       Ами аз не познавам скъпа целия живот на 1000000000000000000 потребители в сайта,така че е нормално и това да правя.Но той явно знае как стоят нещата в съда тогава.

# 8
  • Мнения: 7 779
      Ами аз не познавам скъпа целия живот на 1000000000000000000 потребители в сайта,така че е нормално и това да правя.Но той явно знае как стоят нещата в съда тогава.
разбира се че ги знам .  Laughing
и оная като се изкарваше с малки доходи за да иска по-голяма издръжка аз с чиста съвест поисках правата над детето. така де - защо тя да се мъчи и изнемогва  ?  е ,помогнах и.  hahaha

пп. и не е нужно да познаваш живота на милиони потребители. просто погледни нещата и от другата страна.

# 9
  • Мнения: 174
      Ами аз не познавам скъпа целия живот на 1000000000000000000 потребители в сайта,така че е нормално и това да правя.Но той явно знае как стоят нещата в съда тогава.
разбира се че ги знам .  Laughing
и оная като се изкарваше с малки доходи за да иска по-голяма издръжка аз с чиста съвест поисках правата над детето. така де - защо тя да се мъчи и изнемогва  ?  е ,помогнах и.  hahaha

пп. и не е нужно да познаваш живота на милиони потребители. просто погледни нещата и от другата страна.


 Е тук ме накарахте да се гордея с вас.
Много правилно се изказахте,"поисках правата над детето." Тези права не са даром,за тях човек се бори в съда. Не всички са като вас и повечето не искат правата дори и да имат повечето пари и възможности.Точно затова аз съм погледнала от другата старна също.Но така или иначе авторката има тези права поне засега.

# 10
  • Мнения: 1 128
Темата ми е провокирана от следната ситуация: детето не е болно, до тук дадох 100 лв., за лекарства, налага се продължение на лечението, сигурно още поне 50 лв. ще трябва да дам, помолих го, ако има възможност извън издръжката ( която си праща редовно, за това не мога да се оплача), да ми изпрати малко пари, колкото може, че аз с 400 лв. заплата не мога да изкарам месеца, и детето да гледам, и лекарствата да и купя добре де , като нямаш възможност защо не си предоставила правата на бащата ?, а той ми отговори: ами не мога, и аз разходи имам, ток, вода ..... Weary
Дали има такива "татковци", които не отказват да помогната на бившата си вече съпруга и майка на детето му, с разходите по общото им дете?


Защото той не ги е искал. Освен това за 3 год., откакто сме разделени, това е втория или третия път, в който го моля за финансова помощ. Той много добре знае, че е болна, чува как кашля, и че е пресипнала, и знае, че парите няма да са за мен. Освен това знае колко съм горда, и че ще го моля за помощ в изключително належаща ситуация. А той не е чак толкова зле, работи в София, и взема 3 пъти повече от мен.

# 11
  • Мнения: 3 659
Бонго, много недостойно изказване. Детето да иде при оня с парите, в противен случай ангажимент към детето никакъв. Баси, нямам думи.. smile3511

# 12
  • Мнения: 2 011
Бонго, много недостойно изказване. Детето да иде при оня с парите, в противен случай ангажимент към детето никакъв. Баси, нямам думи.. smile3511
Peace

Когато аз поисках по-висока издръжка за детето баща му ми отговори- "Оправяй се , ти си си избрала този начин на  живот! " Много тъпо , а че детето НИ е ОБЩА отговорност , това му убягва. Пък и той  може да  изкара  едва седмица със сина си , която ще му коства доста  усилия!
  Като си  спомня , че много се ерчеше да "ми вземел детето" реших да  му го оставя за една седмица - тогава пък малкия беше болен .... Баща му  ми го  върна на  3-тия ден под предлог  , че не можел да се оправи и  дал много пари  за лекарства  пък  видиш ли  нямало подобрение ... ooooh! Повече никога  не ми повдигна въпрос за осопрване на правата над детето ни!

# 13
  • Мнения: 1 128
Бонго, много недостойно изказване. Детето да иде при оня с парите, в противен случай ангажимент към детето никакъв. Баси, нямам думи.. smile3511

Ами да Pepina, явно това е мъжката логика, пък бил той и родителя, който гледа детето.
Bongo, понеже ти си от "другата страна", я ми отговори, че ми е любопитно, майката да детето/децата ти интересува ли се имаш ли пари, болни ли са, здрави ли си, с какво ще им купиш за новия сезон пълен комплект ботуши/обувки, яке, блузки, панталони ..... или се спасява само с издръжката и по телефона обяснява на детето/децата колко много го обича, и как то е най-важното за нея на света. Някак си ми убягва нишката в по-горното.

# 14
  • Мнения: 2 510
От лични наблюдения не мога да отговоря, но много ме учудва този начин на мислене.
Имам чувството, че единия родител при когото не е детето има чувството, че парите / издръжката / ги дава за лични разходи на другия.
Въобще не се замисля, че 70-100 лв не може да се издържа едно дете и, че ако се предоставят също толкова от другия, то сумата от 150-200 лв. си на прага на мизерията.
Все едно издръжката на детето е задължение на другия, а тези пари са за развлечение или детето просто минава на разходи на майката / в повечето случай/ и то и като домашен любимец- ползва същото отопление, осветление което трябва да плаща единия, а храната е между другото.
Звучи доста грубо, но реално погледнато 70лв. на веднъж за някои може да са много, но ако му зададеш въпрос как би той се издържал с тези пари, не ми е известно какво ще отговори.
Защо ли пък считат, че дадено детето на единия родител, освобождава другия от отговорност или този при когото е детето е в привилегировано положение. За последното психически е така, но ако е обратното то може би другата страна ще има същите претенции.
Явно, надделява или едното или другото в зависимост от положението ти.

# 15
  • Мнения: 506
70 лв са едно нищо и не покриват никакви разходи за отглеждане на дете.За едно дете са необходими минимум 500 лв и си има разходи и то много за да расте и да се развива добре.

# 16
  • Мнения: 1 128
Е, чак 500лв., никога не съм искала толкова. Издръжката е в размер на 90 лв., които както казах в първият пост си внася редовно, нищо не мога да кажа за това. Ако не е болна и не се налага да купувам лекарства се оправям и с тях, не му дудня, че парите са малко, или даг о съдя за по- висока издръжка. Много ме боли обаче от това, че в редките случаи, когато съм го молила за малко помощ, говорим за 20 - 30 - 50 лв., той все няма, все му трябват за нещо, което оказва се е по-важно от детето.

# 17
  • Мнения: 506
Естествено че никой няма да даде 500лв като представят ниски доходи и мин.раб.заплата.Смятат че 70 са достатъчни и че могат да гледат децата си.Ама ако малката е без мен баща и ще я върне още на 1-ия или най-много 2-ия ден.............

# 18
  • Мнения: 54 638
Качамаче ,

Моето дете е в шести клас , 13-та година кара и е със същата издръжка като твоето .
За нашия БНД това си е цяло състояние , мисли , че вече съм милионерка ! Mr. Green
Тази година го помолих да се включи в извънредните разходи: за униформа -140 лв. , учебни пособия -140 лв. , зимно яке и ботуши - 120лв. , карта за пътуване до края на годината - 48 лв. , очила - 250 лв. , до тук станаха 700 лв., които аз съм дала в рамките на 2 месеца .
Отговорът му беше : "Ако се откажа от родителски права , кой ще ги поеме ???" #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Т.е. човекът не желае да плаща изобщо !!!

И не , че няма , заплатата му чисто е по-голяма от моята , но се води на МРЗ и аз не мога да докажа доходите му .
А въпросната сума от 90 лв. не му стига само за цигари на месец , алкохола му е още повече ! #Cussing out
За протокола , БНД никога не е вземал детето през полагаемата му се една седмица през лятото ( толкова си поиска той )  Twisted Evil .

# 19
  • Мнения: 3 659
Хепи, няма ли начин да докажеш, че БНД взима повече пари? Никога ли не си виждала да му дават фиш с реална заплата?

# 20
  • Мнения: 54 638
Хепи, няма ли начин да докажеш, че БНД взима повече пари? Никога ли не си виждала да му дават фиш с реална заплата?

Боже , Pepina77 , какво говориш ?
Ние като бяхме женени не съм виждала фиш , та сега ли ?
Неговите пари винаги са били негови , а моите общи .
То и затова само 2,5 г. го изтърпях ! #Cussing out

Да уточня , че тези 90 лв. са от януари , тази година .
Преди даваше по 70 .

# 21
  • Мнения: 33


Отговорът му беше : "Ако се откажа от родителски права , кой ще ги поеме ???" #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Т.е. човекът не желае да плаща изобщо !!!





  Happy mama, много грубо, но и много показателно -вижда се колко си обича детето. Аз на твое място бих му предложила наистина да го направи и да се приключва със задълженията и правата му на баща!

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 12:58 от lalentse

# 22
  • Мнения: 1 128
lalentse, няма да го направи, приказват само да ни сплашат. В крайна сметка страдат децата им, но те не го осъзнават. 

# 23
  • Мнения: 54 638


Отговорът му беше : "Ако се откажа от родителски права , кой ще ги поеме ???" #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Т.е. човекът не желае да плаща изобщо !!!





  Happy mama, много грубо, но и много показателно -вижда се колко си обича детето. Аз на твое място бих му предложила наистина да го направи и да се приключва със задълженията и правата му на баща!

Той би го направил  Twisted Evil , но дори и да се откаже от права , което май не е възможно юридически , пак ще дължи издръжка , защото детето е негово .

# 24
  • Мнения: 564
Има ,,таткото''на моя син е такъв тип .Миналата година детето ми беше болно,наложи се да влезем в болница.От тогава аз съм на тръни и много го пазя,че не искам да изживявам миналогодишния ад.Като му се обадих да му кажа,че със сина му сме в болница той изобщо не се трогна,а даже напротив започна да ми обяснява на него каква операция му предстояла някаква си там на ушите  #2gunfire .Ужасно тъпо се почувствах,съжалих че съм му звъннала.При едно следващо по леко разболяване на детето реших да му се обадя да му искам директно пари защото досега лев не е дал за него,започна да ми пелтечи по телефона,че нямал ама щял да намери назаем...съжелих го милия.Е дойде даде 10 лв.  ooooh!.Предпочитам да си ги беше изхарчил за бира,че да му приседне.Тоя човек няма съвест,сега предстои дело за издръжка.Викам си като не се сети една вафла да купи на детето за 2 години поне това да направя.

# 25
  • Мнения: 3 659
Коси боси, успех!

# 26
  • Мнения: 564
Благодаря пепина77  Hug

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 260
Не давам пари на баща й ,защото незнам реално къде ще отидат. За  пример ще ви посоча ,че за рожденият й ден й дадох символична сума и детето не можа да ми каже какво са й купили ,нито пък БНД като го питах успя да ми отговори така ,че вече пари няма да дам. Когато е при мен ,ако се разболее ще я заведа на лекар и ще й купя лекарства , иначе не. Освен това той получава много повече от нас.

# 28
  • Мнения: 3 659
Лесли, ти за нещо конкретно ли искаш да идат парите? Нали това дете всеки ден яде, купуват му се дрехи, да не изброявам всички разходи....
Ти поемаш само разходите, когато детето е при теб ли???

# 29
  • Мнения: 564
lesli неможах много да разбера какво искаш да кажеш .

# 30
  • Мнения: 1 128

[/q
Не давам пари на баща й ,защото незнам реално къде ще отидат. За  пример ще ви посоча ,че за рожденият й ден й дадох символична сума и детето не можа да ми каже какво са й купили ,нито пък БНД като го питах успя да ми отговори така ,че вече пари няма да дам. Когато е при мен ,ако се разболее ще я заведа на лекар и ще й купя лекарства , иначе не. Освен това той получава много повече от нас.

Ей това вече ме уби! По презумпция смятах, че само татковците са способни на подобни действия, явно много съм грешала. И какво се оказва в крайна сметка, че няма значение дали си мъж или жена, ако детето не живее с теб, то автоматично: не яде, не пие, не се разболява, няма нужда от дрехи, от някоя играчка, от ежедневните харчове .... и каквото още се сетите! Щом не ви е в къщата, не ви вълнува! И вашите родители ли се държаха така с вас?????

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 19:54 от Качамаче

# 31
  • Мнения: 515
   Lesli, мила...аз гледам детето на приятеля си от близо 3 години ,майката се с обадила 4 пъти за тези 3 години и я видя 2 пъти .Единия път детето се върна с плетен пуловер купен най-вероятно от 2 ра употреба ,втория път с пакет бисквитки от най-евтините ,купени докато си е купувала цигари.няма рожден ден ,няма училище ,няма учебни помагала ,за лекарства дори и не говорим..Приятеля ми взема издръжка от общината и изплаща заемите и.Само днес понеже е болна лекарствата,които купихме са 65 лева,отделно бананите ,ябълките ,сокчетата .Издръжката е 60 лева на месец ...
   Така е и с моя бивш.За двете деца е по 60 лева,нищо друго освен издръжката и помагала в началото на учебната година ,не знае болни ли са ,здрави ли са ,нахранени ли са...Но това е проблем на 80% от самотните родители .В съда прецениха ,че щом аз имам по голям доход от неговия (управител на фирма-декларира доход 2 пъти по малък от моя)аз трябва да поема всички грижи около децата.Работим с приятеля ми в една фирма,няма скрито покрито ,всички доходи са ни реални и една стотинка не може да скрием от тях или да не я декларираме.
Не знам какво да кажа ...не те виня ,но мила поне недей да го пишеш из форумите ...тъпо е!

# 32
  • Мнения: 54 638
Не давам пари на баща й ,защото незнам реално къде ще отидат. За  пример ще ви посоча ,че за рожденият й ден й дадох символична сума и детето не можа да ми каже какво са й купили ,нито пък БНД като го питах успя да ми отговори така ,че вече пари няма да дам. Когато е при мен ,ако се разболее ще я заведа на лекар и ще й купя лекарства , иначе не. Освен това той получава много повече от нас.

lesli , не ти прави чест да постъпваш така .
Мислех , че това е позиция на БНД -та , но ето и МНД с такова поведение . Sad
Всеки човек , от най-малкия до най-възрастния си има потребности и те са свързани със съответните разходи .
Какво постигаш като пестиш от разходите на детето си ?
И ако то беше при теб , ти щеше ли да толерираш подобно поведение на бащата ?

# 33
  • Мнения: 2 510
Само аз ли имам усещането споделено от мен в предходния ми пост?
Не мога да разбера такива хора, нито пък хора при които, не е детето на срещите правят скъпи подаръци или дават на детето големи суми пари на ръка. Същевременно не си плащат издръжките или те са минимална сума.
Не е ли нормално при цивилизовани хора поне разходите за лекарства, дрехи и учебници да се делят или да се поемат от родителя които има по-големи възможности.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 260
Всичко е въпрос на договорка ,както се разбереш с бащата на детето си. Освен това у тях влизат двойно повече пари отколкото у нас и никога не ми е поставял въпроса да му помагам финансово ,единствено държи издръжката да се плаща навреме , редовно разговарям с малката така ,че връзката не е прекъсната между нас.     Нямам какво повече да кажа по темата.

# 35
  • Мнения: 1 128
Всичко е въпрос на договорка ,както се разбереш с бащата на детето си. Освен това у тях влизат двойно повече пари отколкото у нас и никога не ми е поставял въпроса да му помагам финансово ,единствено държи издръжката да се плаща навреме , редовно разговарям с малката така ,че връзката не е прекъсната между нас.     Нямам какво повече да кажа по темата.

Ясно, че всичко е въпрос на договорка, и ние се договорихме на 90 лв преди 2 год. и половина, ама нали се сещаш, че детето расте правопропорционално със нуждите си. Ако тези 90 лв. преди 2 год. са ми стигали за определено количество неща, които да купя, сега ми стигат за двойно по-малко. Или ще кажеш, че нуждите на едно 3 год. дете и на един тийн на 16г. примерно са еднакви?

# 36
  • Мнения: 2 510
Качамаче, сложи и какво можеше да купиш с тези пари преди две години и сега.

# 37
  • Мнения: 1 128
Да, Снежа63, и това, ама така или иначе каквото и да си говорим, който не е на наше място никога няма да разбере какво е.

# 38
  • Мнения: 1 931
Далече от очите - далече от сърцето. Приказката си е много вярна.
Аз от доста време спрях да очаквам каквото и да е в повече от издръжката и по този начин не губя нерви, време, в  мисли за това какво другият родител дава. Предпочитам тази енергия да я вложа в нещо различно и позитивно. Когато не очакваш нищо по-лесно се посреща всичко. Аз имам най - голямото богатство на света, има си децата и ще направя всичко за тях. Това, че на Бъдни вечер и другите празници съм с тях , не съм сама не може да са купи с всичките пари на света, а съответно самотата на другият той не може да си я купи. Приятели и подобни  са до време, а и на семейните празници те си отиват при техните си семейства. Та каквото и да става, не ми пука дали ще даде нещо от горе над издръжката. Може и заем от приятели - роднини  да взема, по-късно ще си го върна, но аз ще се справя. Може и да вървя недоспала се, може да уча наново буквите и цифрите, когато  са болни да не спя и аз, но на мен сърцето, душата и къщата са ми пълни. За това в момента в който осъзнах, че съм сама, нямам човек до себе си спрях да очаквам каквото и да е, а ако реши да даде нещо за децата - добре, но няма да искам и да очаквам на този етап. Така и по-лесно се преживява всичко.

# 39
  • Мнения: 2 510
 blagovesta, въпросът е до дето свикнеш с горното, а и да си управляваш сама финансите. Да вземаш и сама решения.
На това човек свиква доста трудно, особено когато дълго време е живял с друг и е бил зависим от другия независимо дали психически, материално или и двете заедно.

# 40
  • Мнения: 54 638
Така е , blagovesta , аз също не бих заменила това да съм с детето си за нищо на света .
И да съм уморена , недоспала , изнервена , дори да ме ядосва детето , то е най-хубавото и ценно нещо в живота ми !  bouquet
Но ми е непонятно мисленето "Няма да давам пари , защото тя /той ще ги похарчи за себе си !"

# 41
  • Мнения: 1 931
Аз бях много зависима от БНД, емоционално, материално. Нямах право на мнение и на много други неща, не ми се изпада в подробности защото няма смисъл. Но още докато бях с него осъзнах, че  той не е човек на който да разчитам и вместо да се ядосвам за нещо което не мога да променя, приемам обстоятелствата и така си спестявам доста нерви. Това се опитвах да обясня. Няма го очакването или надеждата той да даде нещо, така го няма и разочарованието от това, че не е дал. След периода на отърсване от случили се събития осъзнах какво е важно за мен, че живота ми започна в момента в който се махнах от него. Годините живяни с този човек не са били живот, а преживяване, особено емоционално. Момента в който съм взела решението, че няма живот с него съм осъзнала и приела и другото, че не мога да разчитам за нищо на него. Децата са мои и са моя грижа, ако не иска да си гледа работата. Не ме интересува, нямам излишни нерви.

# 42
  • Мнения: 1 128
Моят БНД не казва, че ще ги похарча за себе си, казва "нямам". Добре се и аз като нямам какво да направим, да оставим детето без лекарства ли?
Но Благовеста е права за абсолютно всичко. И за мен детето ми е най-важно, не бих я заменила за нищо на света, дори и издръжка да не ми бяха присъдили пак нямаше да се откажа от нея. Сега съжалявам, че поисках помощ от него, вътрешно в себе си знаех какъв ще е отговора. Моля се сам да ми е живо и здраво детето, и без неговата помощ ще се оправим.

# 43
  • Мнения: 54 638
Аз пък пари от БНД не съм виждала изобщо , дори като живеехме заедно и имахме общи разходи .
Още преди да се пренесе у нас говореше , че ще имаме общ бюджет , но така си остана с приказките . За детето е купувал инцидентно по някой пакет памперси и то ако му поръчам .
Да си знае , че нещо в къщи ще го плаща само той - не .
Храна - купувал е каквото му се яде на него , алкохол и цигари - задължително  Twisted Evil , добре , че спрях да пуша като забременях , че и там караше на аванта , понеже аз си купувах цигарите на стек и никога не съм оставала без цигари . Не , че пушех много , просто така съм свикнала , да си следя всички неща в къщи и да не изпадам в out of stock .
След като се разделихме , бюджета ми се облекчи , защото неговите разходи отпаднаха .

И ми е много смешен , като каже "Аз сам трябва да грижа за всичко ", все едно някой се грижи за мен . ooooh!
Моите родители са ми помагали много за детето , като беше по-малка , но пък откакто работя , една стотинка не съм поискала от тях , дори обратното , аз съм им помагала финансово за много неща .

# 44
  • Мнения: 2 510
И ми е много смешен , като каже "Аз сам трябва да грижа за всичко ", все едно някой се грижи за мен . ooooh!
Това смешно ли е happy?! То това си е жива трагедия.
Той човека явно си е мислел, че ще гледаш и него и ти така да го из пързаляш.

# 45
  • Мнения: 54 638
И ми е много смешен , като каже "Аз сам трябва да грижа за всичко ", все едно някой се грижи за мен . ooooh!
Това смешно ли е happy?! То това си е жива трагедия.
Той човека явно си е мислел, че ще гледаш и него и ти така да го из пързаляш.

 Joy Joy Joy

Права си , Снежи , за него си е жива трагедия ! Peace
Аз го гледах , но той не оцени нищо . Crossing Arms
Сега му е крив света ...
Аз , пък , съм си много добре без него ! bowuu

# 46
  • Мнения: 564
Всичко е въпрос на договорка ,както се разбереш с бащата на детето си. Освен това у тях влизат двойно повече пари отколкото у нас и никога не ми е поставял въпроса да му помагам финансово ,единствено държи издръжката да се плаща навреме , редовно разговарям с малката така ,че връзката не е прекъсната между нас.     Нямам какво повече да кажа по темата.
По добре да не беше казвала нищо по темата.

# 47
  • Мнения: 1 128
happy mama, добре, че си се отървала от "пиявицата".  Hug

За изказванията на lesli и аз съм  Weary . Жалко, че детето има такъв пример за поведенчески модел на "отглеждане". Дано таткото съумее да запълни липсата на МНД, и да му покаже какво трябва да се дава на едно дете.

# 48
  • Мнения: 54 638
Ааа , направо се "родих" без него , Качамаче ! Grinning
Ама и аз много се стараех , та наистина много му липсва комфорта !

Извинявай , но не разбрах детето ти болно ли е в момента ?



# 49
  • Мнения: 1 128
Ами вече е по-добре. Тя по принцип е с алергии от бебе. Роди се с много тежка алергия към белтъка на млякото, изразяваща се в неописуемо силни колики, и така 3 месеца всяка нощ ми умираше буквално от писъци. Налагаше се да и духам в устата, за да и помогна да си поеме въздух. След това като тръгна на градина започна една кашлица, суха, лаеща с неустановен произход. Казаха, че е много малко за тестуване, за установяване източника на алергията. Паралелно с това правеше и ларингитни  и фарингитни кризи да ги наречем. В събота вечерта ми направи поредната. За няколко часа толкова много и се възпали гърлото, че буквално се затвори, не можеше да диша, изчезна и напълно и гласа. Само шепнеше и се опитваше да се изкашля, за да си поеме въздух. Беше ужасно! Водих я в спешния кабинет. Сложиха и една инжекция Урбазон, изписаха и и АБ, противоалергични,  за кашлицата, за гърлото, ... абе напълних една торба с илачи. Вече е по-добре, благодаря че попита.
Като казах на БНД, че е болна той ми каза: а, и аз съм болен и мен ме боли гърлото  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 50
  • Мнения: 3 659
Качамаче, извинявай, ама тоя БНД е за бой, егати и безотговорните, безсърдечни говеда... fight devil

# 51
  • Мнения: 54 638
Качамаче, извинявай, ама тоя БНД е за бой, егати и безотговорните, безсърдечни говеда... fight devil

Съгласна съм с Pepina77 ! Peace
Дано се по-бързо излекува детенцето ! Praynig Hug

# 52
  • Мнения: 1 128
Pepina77, happy mama  Hug

# 53
  • Мнения: X
Една баба преди години ми каза: "да знаеш, че с каквото ги правят, с това и ги жалят"

Много права се оказа, за съжаление

# 54
  • Мнения: 3
И аз това се питам?Миналия месец и аз бях изпаднала в подобна на твоята ситуация. И Калоян и Яна са с астма, миналия месец се бяха разболели в яслата Вечерта и двамата изпаднаха в много тежка астматична криза. А господина не стига, че отказа да дойде да ни закара в болницата  но на сутринта когато му се обадих да  го помоля да ми помогне с част от парите  за лекарствата непосилни за мен в този момент. Той ми каза "Оправяй се - ти си виновна, че са се разболели".  Да не говоря, че издръжката последните четири месеца се изплаща  много след установените дати, а за този месец още не съм получила и стотинка от него. Радвам се, че се спасих от този изрод.

# 55
  • Мнения: 1 213
Качамаче, искрено желая на детенцето ти бързо възстановяване!  Hug
Представям си колко ти е трудно, просто настръхнах като четох за ситуацията от събота вечер! А с хомеопатия не става ли да пооправите алергиите? По-сериозните май само от това се повлияват, обаче обикновено докато подейства лечението, трябва да се изтърпи един период, в който симптомите се засилват и дори става по-зле.
БНД-то ти няма да го коментирам. От доста време се подвизавам из този форум и такива истории прочетох, че вече... да кажем, че спрях да вярвам в хората и се убедих, колкото и да е клиширано, че много огромна част от мъжете са свине. И че жените сме адски глупави и прекалено често, което хич не говори добре за нас, раждаме деца точно на свинската част от мъжкото съсловие вместо на свястната.

# 56
  • Мнения: 174
Качамаче И че жените сме адски глупави и прекалено често, което хич не говори добре за нас, раждаме деца точно на свинската част от мъжкото съсловие вместо на свястната.
       Напълно съм съгласна
то  коя ли е свястната.........?

# 57
  • Мнения: 1 931
Качамаче И че жените сме адски глупави и прекалено често, което хич не говори добре за нас, раждаме деца точно на свинската част от мъжкото съсловие вместо на свястната.
       Напълно съм съгласна
то  коя ли е свястната.........?
И на свястната част от мъжкото съсловие им се раждат деца, но не ние и тези жени не пишат тук.

# 58
  • Мнения: 1 128
summerain, много точно казано. Иначе нашия тати на думи е много силен: на тати слънцето, съкровището ми и т.н., обаче на дела не го доказва много.
Cameron, взела съм час за утре за алерголог, решила съм вече, ще направим тест за алергиите.
Със сигурност има и свястна част от мъжкото съсловие, обаче ми прави впечатление, че са от поколението преди нас, това  на нашите родители или 10 год. след него. Явно моралните ценности са толкова демодирали и толкова не се ценят, че БНД-тата не се свенят да лишават децата си за сметка на себе си. Как спят после, не ги знам.

# 59
  • UK
  • Мнения: 1 351
Има има, не е нашия де  Crazy
 На една моя приятелка БНД-то изплаща 2000лв всеки месец и понякога дава и отгоре. Няма проблеми с нищо, каквото го помоли не и е отказал. Дори и пълномощно за чужбина подписа  (#Cussing out това е за нашия )

# 60
  • Мнения: 1 128
Има има, не е нашия де  Crazy
 На една моя приятелка БНД-то изплаща 2000лв всеки месец и понякога дава и отгоре. Няма проблеми с нищо, каквото го помоли не и е отказал. Дори и пълномощно за чужбина подписа  (#Cussing out това е за нашия )

Ей това да го видя няма да го повярвам  Shocked
Аз имам познат, който дава издръжка 250 лв., и то доброволно, той толкова е преценил, и ми се струваше някак си нереално, а ти говориш за 2000 лв.  #Crazy

# 61
  • UK
  • Мнения: 1 351
Има има, не е нашия де  Crazy
 На една моя приятелка БНД-то изплаща 2000лв всеки месец и понякога дава и отгоре. Няма проблеми с нищо, каквото го помоли не и е отказал. Дори и пълномощно за чужбина подписа  (#Cussing out това е за нашия )

Ей това да го видя няма да го повярвам  Shocked
Аз имам познат, който дава издръжка 250 лв., и то доброволно, той толкова е преценил, и ми се струваше някак си нереално, а ти говориш за 2000 лв.  #Crazy

 Да, но единственото условие за размера на издръжката беше тя да започне работа.

# 62
  • Мнения: 174
Има има, не е нашия де  Crazy
 На една моя приятелка БНД-то изплаща 2000лв всеки месец и понякога дава и отгоре. Няма проблеми с нищо, каквото го помоли не и е отказал. Дори и пълномощно за чужбина подписа  (#Cussing out това е за нашия )
  Ами то  е ясно ,че този човек е просто доста богат и парите не са му проблем и евала му ,защото можеше и нищо да не дава.
  И аз така и да го видя пак няма да повярвам ,че  имало и такива бивши и бащи.
Но дай Боже всекимо,дано и нашия се промени...................... Praynig

# 63
  • Мнения: 1 128
rock79,  няма шанс, аз вече не се и надявам. Те ако им се даваше, щяха да дават още в началото, нямаше да се налага да се съдим за издръжка.

# 64
  • Мнения: 54 638
rock79,  няма шанс, аз вече не се и надявам. Те ако им се даваше, щяха да дават още в началото, нямаше да се налага да се съдим за издръжка.

Аз също не се надявам .
Детето беше на 7 , когато заведох дело за издръжка . Ако не бях , до ден днешен БНД щеше да си живее безметежно , но пари нямаше да дава на добра воля .

# 65
  • София
  • Мнения: 1 120
Нашият татко и издръжка не плаща.
Веднъж му поисках да купи АМ за малката, а той ми каза, че вече й било време да откаже биберона.
Ако не можела без мляко да съм й давала вместо АМ кисело или прясно мляко. Все едно тях без пари ги раздават.
Уж няма пари, а всеки ден си купува поне една кутия цигари, без бира или безалкохолно не сяда на масата и, сега се замислих, вода не съм го виждала да пие.

# 66
  • Мнения: 1 128
Имаме развитие  newsm44
БНД се съгласи да добавя по 30 лв. към издръжката за период от 3 месеца. Дени трябва да пие Бронховаксом 3 месеца + аериус, поне до пролетта, без да го спира + еуреспал още поне месец, та обясних му тези работи и, че общата им стойност е около 60 лв. на месец и той се съгласи да помага с по 30 лв., ама само за тези 3 месеца, после пак си връща старият размер на издръжката  Laughing
Хем му се ядосах, хем ми стана смешен!

# 67
  • Мнения: 54 638
Е пак е нещо !  bouquet

# 68
  • Мнения: 2 510
Винаги съм се учудвала на този начин на мислене. В повечето случаи е само в началото на разядялата и след това поема в една или друга посока.
Смешно е и доста нелепо.
Имам приятелка, която се раздели със съпруга си. Няма да забравя как той и обяснявал как щял да плати едната леща за очи на детето, а тя да плати другата. Добре, че нещата се канализираха след време в положителна посока.

# 69
  • Мнения: 697
Абе има и аз съм чувала .Имам приятел ,който дава на жена си  доста добра сума  за децата ,купи им апартамент и така нататък ,но той все пак може да си го позволи .Така ,че май са 50 на 50  мъжете ,в това отношение .

# 70
  • Мнения: 833
офф защо тези хора си мислят,че след като се разделят с нас се разделят и с детето #Cussing out
Ето моят пллаща 60лв.издръжка,да дава пари ама винаги трябва да го побутвам как пък един път не се сети сам че едно 17годишно девойче има нужда от пари,дрехи,учебници и т.н.Като чуя нямам направо откачам #2gunfire,аз как винаги имам а той няма ,как за всичките 17г.брак един път не каза имам  newsm78

# 71
  • Мнения: 1 128
Миле-на, това е думичката, която чуваме всички. И аз много се дразня на това. Той няма, а аз съм длъжна винаги да имам. И това не е само сега. И докато бяхме женени беше същото.

# 72
  • Мнения: 54 638
Миле-на, това е думичката, която чуваме всички. И аз много се дразня на това. Той няма, а аз съм длъжна винаги да имам. И това не е само сега. И докато бяхме женени беше същото.

И при нас беше така ! #Cussing out

# 73
  • Мнения: 1 128
Миле-на, това е думичката, която чуваме всички. И аз много се дразня на това. Той няма, а аз съм длъжна винаги да имам. И това не е само сега. И докато бяхме женени беше същото.

И при нас беше така ! #Cussing out

Happy mama, ние да не сме били женени за едно и също БНД  Joy

# 74
  • Мнения: 3 659
Миле-на, това е думичката, която чуваме всички. И аз много се дразня на това. Той няма, а аз съм длъжна винаги да имам. И това не е само сега. И докато бяхме женени беше същото.

И при нас беше така ! #Cussing out

Happy mama, ние да не сме били женени за едно и също БНД  Joy


Joy Joy Joy И не е само Хепи мама, още много са!

# 75
  • Мнения: 54 638
Pepina77 , ти си галеница на съдбата ! Heart Eyes
Радвай  се , че не си от нашия отбор ! Wink

# 76
  • Мнения: 833
Миле-на, това е думичката, която чуваме всички. И аз много се дразня на това. Той няма, а аз съм длъжна винаги да имам. И това не е само сега. И докато бяхме женени беше същото.

И при нас беше така ! #Cussing out

Happy mama, ние да не сме били женени за едно и също БНД  Joy


Joy Joy Joy И не е само Хепи мама, още много са!
Както казва една приятелка"Един баща ги е правил" Joy

# 77
  • Мнения: 21
Мислих само да чета, защото на прима виста си викам...аааа, нашия не е такъв..., но май си е баш. Не се бях замисляла, но издръжката която плаща е 80лева и макар да я превежда редовно го усещам, че е убеден, че парите ги харча да си купя за мен някоя блузка, а не на детето. Мисля, колко хубаво щеше да бъде с малкия да се лишим от тези 80 лева и да мога само аз да си взимам решенията за детето, за което реално само аз се грижа и нося отговорност. Защото сега бил решил, че не мога да ида да живея в чужбина защото детето било много малко..........ами ти, бе,  с твоите жълти стотинки с който детето само таксата за градина мога да покрия, никакво свободно време и два подаръка за коледа и рождения ден, къде ще ми отнемаш шанса на детето да живее нормално. Та предпочитам да не дава нищо, вместо санитарния минимум и да не мога да го осъдя и да му отнема правата

# 78
  • Мнения: 303
Nashia tatko vse oshte dava, 150 lv. e ofizialnata izdrujka, no vinagi dava otgore, kogasto se nalaga, ne moga da kaja to4no kolko, sredno idvat mejdu 50-100 lv. na mesez dopulnitelno.
No i tova e malko, zashtoto az jiveia na kvartira i parite ve4no ne stigat.
Otdelno sum go molila niakolko puti da mi prevejda izdrujkata za ziala godina navednuj i ne mi e otkazval.

# 79
  • Мнения: 54 638
Nashia tatko vse oshte dava, 150 lv. e ofizialnata izdrujka, no vinagi dava otgore, kogasto se nalaga, ne moga da kaja to4no kolko, sredno idvat mejdu 50-100 lv. na mesez dopulnitelno.
No i tova e malko, zashtoto az jiveia na kvartira i parite ve4no ne stigat.
Otdelno sum go molila niakolko puti da mi prevejda izdrujkata za ziala godina navednuj i ne mi e otkazval.


Щастливка си ти ! Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 4 349
Защо ... ? Защото така им изнася!!!  #2gunfire #2gunfire

# 81
  • Мнения: 515
Защо ... ? Защото така им изнася!!!  #2gunfire #2gunfire

И защото нямаме нормални закони!

# 82
  • Мнения: 2 510
И защото нямаме нормални закони!
Това със закона и аз съм сигурна, че трябва да се промени. Друг е въпросът колко ще се спазва, но има ли закон които да обвързва минималната издръжка например с минималната заплата, по поне ще имаш основателно право за иск без да доказваш какво ли не.
За наем на единия родител, оставащ в жилището на другия, не ми се говори. За мен по-голяма глупост от това не е имало.

# 83
  • Мнения: 1 931
Nashia tatko vse oshte dava, 150 lv. e ofizialnata izdrujka, no vinagi dava otgore, kogasto se nalaga, ne moga da kaja to4no kolko, sredno idvat mejdu 50-100 lv. na mesez dopulnitelno.
No i tova e malko, zashtoto az jiveia na kvartira i parite ve4no ne stigat.
Otdelno sum go molila niakolko puti da mi prevejda izdrujkata za ziala godina navednuj i ne mi e otkazval.

Имаш късмет с такъв баща.
 И аз много пъти съм се замисляла с тази издръжка дето ми я плаща редовно дали имам реално нужда от тези пари. И всички бащи са с нагласата, че много дават с тези 60 - 70 лв. да си купуваме и дрехи и по заведения да ходим с техните пари, но такива са тези бащи . И с редовното плащане на тази сума и явяване на 2 пъти в годината се изчерпват техните задължения към децата. Но от друга страна се замислям, че така ми е много по-добре отколкото да се вестява по-често и да създава повече дразги, че за сега единственото което се постига със срещите с децата е да ги изнервя. Та в един момент стигнах до извода, че не искам нищо от този човек и не ми пука колко и какво дава, като го няма аз имам спокойствие и си осигурих спокоен живот и не си струва да губя нерви, сили, време и какво ли не в размисли и ядове за това какво дава и колко се интересува, аз така съм по-спокойна. Той е спокоен, че не му искам повече пари, а аз съм спокойна за това, че той е далече от нас и не ни тормози.

# 84
  • Мнения: 1 128
stacy77, щастливка си наистина. Нащето БНД каза, нека да я оставим 90 лв. издръжката (след водене на цигански спор, мислене от негова страна около седмица, и консултация с адвокат, колко издръжка да дава), че когато имам да мога да и давам допълнително. Е, такова време още не е дошло, разведени сме от 2,5г., той все няма.
blagovesta, абе хем си прав, хем не е съвсем така. Да, осигурили сме си спокойствието, обаче мен това, че ме прави на будала, като ме оставя да се оправям с детето съвсем сама, много ме дразни. Ние поемаме цялата тежест и отговорност, а те после се бият в гърдите какви деца имат. 

# 85
  • София
  • Мнения: 233
Стейси, този твой бивш БНД сигурно е единствен в БГ Laughing Аз от присъдената издръжка от 100 лв. месечно вече 4 години и стотинка не съм видяла. Жив и здрав, дано е забогатял с тези пари  Stop

# 86
  • Мнения: 833
Той за даването дава ,но все трябва да го побутвам,детето го е срам да си поиска пари от него ooooh!ама така е като за всичко е мислела само мама през всичките 17г.как да не е срам да си иска каквото и да е #Cussing outКато пускахме молбата за развода 100пъти попита до колко години трябва да се плаща издръжка #2gunfireнаправо ми идваше .....мамка му че това дете да не живее до 18г.и само дотогава да и трябват пари ,че 60лв.са много пари и горкият той.
МНого съм му ядосана ,чакам го да се върне от чужбина да му обясня малко неща ,ама говори си на никого не пречиш NaughtyНо пък като решихме да се разделяме искаше родителските права защото Тя живеела цяла зима при майка му(Учи в града на майка му),понякога си мисля ,че е трябвало да отстъпя(е не че той мн.настояваше Laughing),сега да пращам по 60лв.и да се оправя Whistling,но както казва детето"Мамоо хем ще плащаше издръжка,хем пак щеше да ми даваш пари за всичко" Blush

# 87
  • Мнения: 1 128
Чудех се да пусна ли отделна тема или да питам в тази нали пак си е моята! Ако модератора реши, че питането ми не е за тук, нека го изтрие.
Та, въпросът е следния:
Снощи ми се обади БНД, и ме пита ще му дам ли детето за празниците да бъде с него (преди около месец го питах има ли намерение да я взема, за да мога да си направя и аз плановете). Става въпрос за периода от 23.12 до 03.01. Това вземане ще бъде извън съдебното решение, но аз никога не съм го спирала в желанието му да я вижда, затова и сега нямам нищо против. Радвам се, че детето ще прекара малко време с баща си, обаче и се ядосах. Почувствах се така защото аз я гледам цяла година, болна, здрава, а той ще прекара най-хубавите, най-семейните празници с нея.  Cry. Няма да е с мен на Бъдни вечер и на Коледа .... на кого ще си дам подаръка ... ???
Исках да си сверя часовника имам ли основание да ми е гадно. Вие как бихте постъпили на мое място?

# 88
  • Мнения: 2 510
Мак, имаш основание да ти е гадно.
Децата прекарват най-хубавите празници, ваканциите, рождените дни с другия родител и той има възможност да се подготви за нещо по-добро. Лишен е и от ежедневните проблеми.

# 89
  • Мнения: 4 458
А защо го пускаш детето? Кажи му да дойде да го вземе на следващия ден.

Видиш ли няма пари когато детето е болно, но има за Коледа  Close 

Аз съм на мнение, че семейните празници се прекарват със семейството дори и в по-скромна атмосфера, а семейството е там където си денем и нощем, болен и здрав.

# 90
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И нашия БНД много ме подразни с изказването, че той по-добре се грижел за тях,защото..."Аз ви водя на почивка за уикенда, организирам Ви забавления, а майка ви най-много на кино да ви отведе, защото я мързи "  Sick А това, че мама цяла седмица тича да се грижи за тях,докато той нехае / една сряда има в споразумението, в която може да ги вземе , ама му е много тежко да го организира та все пропуска/,и че издръжката,която плаща не стига дори за храна... Какви почивки, но иначе като казах да увеличим издръжката заяви на дребните, че майка им е алчна кучка и иска да му вземе парите, а видиш ли той горкия дори за храна нямал и умирал от глад.  Joy Joy Joy Та нещо изказванията му си противоречат,ама да е жив и здрав, те децата помнят.  Peace

# 91
  • Мнения: 3 659
Ох, Торнадо, вашия БНД е един бисер, винаги ме изумява... ooooh!

# 92
  • Мнения: 6 365
Чудех се да пусна ли отделна тема или да питам в тази нали пак си е моята! Ако модератора реши, че питането ми не е за тук, нека го изтрие.
Та, въпросът е следния:
Снощи ми се обади БНД, и ме пита ще му дам ли детето за празниците да бъде с него (преди около месец го питах има ли намерение да я взема, за да мога да си направя и аз плановете). Става въпрос за периода от 23.12 до 03.01. Това вземане ще бъде извън съдебното решение, но аз никога не съм го спирала в желанието му да я вижда, затова и сега нямам нищо против. Радвам се, че детето ще прекара малко време с баща си, обаче и се ядосах. Почувствах се така защото аз я гледам цяла година, болна, здрава, а той ще прекара най-хубавите, най-семейните празници с нея.  Cry. Няма да е с мен на Бъдни вечер и на Коледа .... на кого ще си дам подаръка ... ???
Исках да си сверя часовника имам ли основание да ми е гадно. Вие как бихте постъпили на мое място?

Съдията изрично каза, че не може да присъди виждане по празниците- празниците са за мен, за да се порадвам след делниците на отглеждане. Затова тази година Коледа ще е с мен, а и за години напред, както и Великден. На Нова Година- от мен да мине, а и има право да го взима през зимата. Но на Коледа си имаме традиции, които смятам за неделима част от възпитанието на детето си.

# 93
  • Мнения: 1 128
След "велики разговори" се споразумяхме уж, да дойде да я вземе на 25ти следобед. Така ще е с мен на Бъдни вечер и на Коледа за обяд, а за вечеря ще е с него и семейството му. Да видим дали ще спази уговорката. Каза, да не съм била егоистка, като не съм му я давала за празниците, защото цяла година била с мен  #Cussing out . Аз му казах, че точно затова не съм егоистка, защото аз я гледам цяла година в делниците, и имам право да и се радвам на празниците. Абе сетих се отново защо се разведохме!

# 94
  • Мнения: 833
А нашият и обяснявал по скайп как нямал търпение вече да се пребира така му се пиела една ракийка със салатка и 5дни никой да не го занимавал с нищо  #2gunfireА нова година щял да ходи някъде си ooooh!А детето си мислеше ,че ще я води някъде за празниците WhistlingЕто в такива моменти много ми е мъчно,че немога да я заведа никъде Cryи постоянно си повтарям ,че всичко ще се нареди,но вече губя надежда Embarassed

# 95
  • Мнения: 2 510
За това най-много съм съжалявала децата на разведените родители - да чакаш някой да те включи в разписанието си, да го видиш поне на празник, да ти донесе подарък на рождения ден, когато имаш нужда от него да се надяваш, че има някой да дойде и да ти помогне.

# 96
  • Мнения: 3 659
Не само децата на разведените родители чакат... Така, че всеки със съдбата си Sad

# 97
  • Мнения: 7 325
Не всички деца на разведени родители са за съжаление. Моето дете не чака нищо от никой, защото създателя не присъства в живота му. Имаше кратък период в който изстрада отсъствието му, но бързо разбра че това е по-добре от горчилката на непрекъснатите лъжи и напразни очаквания. Дъщерята на съпругът ми също не е от страдащите, защото таткото е насреща за почти всичко. Е, на моменти е разочарована, защото очаква когато майката се кара и наказва бащата да я защитава, но това просто няма как да се случи. Разводът/раздялата не са чак толкова голяма трагедия за децата когато им е обяснено по подходящ начин и когато отглеждащия родител не позволява на другия да се отнася с детето като с играчка която може да взима и захвърля според настроението си.  

# 98
  • Мнения: 54 638
Моето дете нищо не чака .
Даже когато я търси , не иска да ходи при него . Последния път така се ядоса на баба си , че е занесла телефона ( той звъни на домашния ) , отиде , но без желание .

Тя вече е голяма и е наясно що за човек е БНД . Crossing Arms

# 99
  • Мнения: 833
Ние и докато бяхме женени тя си знаеше ,че баща и не е от досетливите  NaughtyНо момичета както знаем Надеждата умира последна,тя е на 17г. и много добре разбира за какво става въпрос Simple SmileА родител си 365дни в годината ,а не само по празниците нали така Rolling Eyes

# 100
  • Мнения: 1 128
Ние и докато бяхме женени тя си знаеше ,че баща и не е от досетливите  NaughtyНо момичета както знаем Надеждата умира последна,тя е на 17г. и много добре разбира за какво става въпрос Simple SmileА родител си 365дни в годината ,а не само по празниците нали така Rolling Eyes

Така е Миле-на, това че иска да я вземе за празниците не го прави отговорен за мен, но тя е малка и не го осъзнава. Тя много се радва, че ще ходи при него, аз също не съм против, обаче това, че той не вижда по-далеко от носът си много ме дразни.

# 101
  • Мнения: 833
Ние и докато бяхме женени тя си знаеше ,че баща и не е от досетливите  NaughtyНо момичета както знаем Надеждата умира последна,тя е на 17г. и много добре разбира за какво става въпрос Simple SmileА родител си 365дни в годината ,а не само по празниците нали така Rolling Eyes

Така е Миле-на, това че иска да я вземе за празниците не го прави отговорен за мен, но тя е малка и не го осъзнава. Тя много се радва, че ще ходи при него, аз също не съм против, обаче това, че той не вижда по-далеко от носът си много ме дразни.
Ето това ме дразни и мен,все той няма,той е зле и т.н Обещах си да не се ядосвам ,няма смисъл най-важното е да сме  живи и здрави всичко друго ще се нареди

# 102
  • София
  • Мнения: 4 349
Ако ситуацията беше

 




сигурно щяха да имат!  Sunglasses Sunglasses

# 103
  • Мнения: 54 638
Наде , къде ги намираш такива уникални кадри !!!  bouquet

 Joy Joy Joy

# 104
  • Мнения: 1 128
 Joy Joy Joy Наде, страхотна е ...... ама толкова нереална, че ..... ако това можеше да се случи мъжете по света щяха да са с 95% по-малко, щяха да са умрели от болка  ooooh!

# 105
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Ние уж нормални отношения щяхме да имаме...ама не стана.
Нямаме пари за издръжка...ОК.
Дете беше болно почти месец и хич не му дойде на ум да пита дали има нужда от нещо. Даже не дойде да го види, за да не се зарази   Sick
Сега се изнесохме и започна с претенциите какво да оправя по апартамента и какво да взема от там. Цял един месец останах там с детето. И вече и ремонти ще правя.
Оставих му почти всички глупости. Взех си дрехите и всички неща на детето. Да е жив и здрав да си стиска глупавите вещи, щом това му е ценно.
Издръжката да си я кътка, може пък да забогатее с нея. И нямам никакво намерение да му се ядосвам вече на глупостите. Защото нервите ми взеха да свършват. А детето мога и сама да си го гледам.
Тоя човек за три месеца от "Да се разведем като бели хора" стигна до това, което е сега. Като в тези месеци е видял сина си за точно 5-6 часа. Уффф искам вече да  ми е весело коледно, а не ....

# 106
  • Мнения: 54 638
Joy Joy Joy Наде, страхотна е ...... ама толкова нереална, че ..... ако това можеше да се случи мъжете по света щяха да са с 95% по-малко, щяха да са умрели от болка  ooooh!

И никой нямаше да се престраши да роди второ дете ! Peace

# 107
  • Мнения: 2 510
"Да се разведем като бели хора"
Това всеки го разбира по различен начин. Явно той го е разбрал да не го закачаш за нищо.
След време ще разбереш, че не си е заслужавало. може би и вече е време да си уредиш живота с детето без него. Както каза една друга потребителка, че не очаква нищо от бившия. Ако даде даде, ако не...
Още е рано при теб. Ще ти трябва време да го приемеш за "добри познати".

# 108
  • Мнения: 54 638
Снежа63 ,

Аз пък съм против това примирение , типично за БГ .
Ако даде - даде . Защо ?  Crossing Arms
Нали и той е родител , със всички съпътстващи отговорности и задължения .
С кое право бащите ( в масовия случай , че ще дойде Бонго да ми се кара !  Embarassed ) се самоосвобождават от отговорност , грижи и финансови ангажименти и прехвърлят всичко на майките ?

Някой може ли да ми обясни как ( на каква законова база ) в доста държави с висок стандарт , след развод , мъжът дължи издръжка не само за децата , а и на бившата си съпруга ?
А ние тук с перо ще ги галим , сакън да не им се наруши рахата , да си живеят като ергени .
Ми като искат да са ергени , да не създават деца ! #Cussing out

# 109
  • Мнения: 3 659
А тъй Хепи, отбележи го Бонго, че да не се разсърди, милия newsm47

Иначе по другия въпрос съм съгласна с теб! Съд до дупка!

# 110
  • Мнения: 2 510
happy, както казва Pepina,  трябва да има някой външен /закон/ да го принуждава, защото това може да ти скъса само нервите. Парите няма да стигнат да ти възстановят здравето, да оставим въпроса за живота.
Ако се надяваш на някой и той ти играе номера, когато най ти е нужно, то по-добре да не разчиташ на това. Поне има повод да се зарадваш в частност детето ако се сети поне на празник да прати нещо. Иначе си късаш нервите напразно.

# 111
  • Мнения: 54 638
Аз за закон говоря , че тук законите са ни слаби .

Иначе от нашия БНД е все едно от умрял писмо да чакам . Mr. Green
Не си хабя нервите изобщо , защото знам , че на добра воля нищо няма да получа .

Ама после като в другата тема " След 30 години " не знам кой ще е до него . Tired

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Нито съм останала на издръжката му, нито нищо. Просто ме дразни как лековато гледа на нещата. Че и изисква от мен.
Та проблема при нас  е не само, че не дава нищо, ами и иска.  Това са лудости някакви. Кучето ни изяло крака на кухненската маса, да съм му купила нова/с месеците, в които пропусна издръжка би си купил перфектна нова маса/. Да съм оставила повече уреди, че щял да дава апартамента под наем и това били екстри.  Rolling Eyes Ама как? Нали пари сме дали за тях. Той си взе какво му трябва, пък ние с лапето...няма нужда. Това на виц ми прилича.
Като една добра бивша, нито искам издръжка, нито го притискам с нещо. Харесал си нова жена - прав му път. Във филми не играя. Остави ни. Нямаше караници. И сега когато най - накрая и аз се подредих...Искания. И то с тон, който аз отчитам за недопустим за положението му. Надявам се да не ме занимава с глупости и да си останем разведени бели хора.

# 113
  • Мнения: 2 510
И сега когато най - накрая и аз се подредих...Искания.
Може би, затова. Човешката злоба и егоизъм нямат граници. Право е казал някой, че когато си зле е най-лесно да те съжаляват, а добрите отношения остават когато си добре и другия умее да се радва с теб.

# 114
  • Мнения: 1 128
sesana, само мога да ти пожелая успех и здрави нерви. Не е леко в началото, докато се устроиш и докато намерите баланса с БНД, но с времето нещата се нареждат. Само ще те посъветвам обаче да не се отказваш да си търсиш издръжката. Това дете има двама родители, които са солидарно отговорни за него, независимо, че не живеят под един покрив. Че за нас издръжка няма, няма, ама поне за детето трябва да си дава полагаемото.
Аз пък сега имам едни притеснения. Нали БНД ще я вземе на 25.12 и ще я върне на 03.01, и ще бъдат при неговите родители - живеят в едно балканско градче. Та, много ми е притеснено да не я разболеят. Като знам там какви зими има!!! Майка му пак няма да се занимава с нея, пак ще си я гледа сам. Той няма много опит, а вече ви писах какви ларингитни спазми прави. Другото, което ме притеснява е, ако (недай си Боже) се разболее да си я прибера ли или да му я оставя да я гледа. Хем ще се побъркам тук от притеснение как е, хем не искам да го лишавам от "удоволствието" да погледа малко болно дете, да види на мен какво ми е, да и купи лекарствата той. Иначе ще му бъде много лесно, ще ми я върне болна, аз по доктори, аз пари за лекарства, аз пак да я гледам. Вие как бихте постъпили?

# 115
  • Мнения: 2 510
Мак, след като си решила да пуснеш детето трябва да я пуснеш.
Ако се разболее трябва да я прибереш веднага. Не можеш да рискуваш здравето й за да доказваш на някой нещо, което по подразбиране трябва да знае.

# 116
  • Мнения: 54 638
Мак, след като си решила да пуснеш детето трябва да я пуснеш.
Ако се разболее трябва да я прибереш веднага. Не можеш да рискуваш здравето й за да доказваш на някой нещо, което по подразбиране трябва да знае.

И аз така мисля .

Но все пак бъди оптимист , няма да се разболее детето . Peace

# 117
  • София
  • Мнения: 4 349
Накарай го да купи лекарствата от първа необходимост, за да може да реагира веднага, а не да търси рабогеща аптека по празниците и то в малък град.

# 118
  • Мнения: 1 128
Накарай го да купи лекарствата от първа необходимост, за да може да реагира веднага, а не да търси рабогеща аптека по празниците и то в малък град.

Това няма да стане! От мен се очаква да я изпратя с лекарствата от първа необходимост - за Т, капки за хрема, сироп за кашлица, противоалергично. Той ще каже, че не знае какво да купи, и че няма пари.

# 119
  • София
  • Мнения: 4 349
Накарай го да купи лекарствата от първа необходимост, за да може да реагира веднага, а не да търси рабогеща аптека по празниците и то в малък град.

Това няма да стане! От мен се очаква да я изпратя с лекарствата от първа необходимост - за Т, капки за хрема, сироп за кашлица, противоалергично. Той ще каже, че не знае какво да купи, и че няма пари.

Правиш списък и да намери след като иска да я води! Той, както и ти, трябва да е готов по свяко време. Ако ти му дадеш тмоята "аптечка" и на връщане /дано не се наложи да я ползва/ я забрави, ти ще трябва да купуваш нови запаси.

# 120
  • Мнения: 54 638
Абе на теория е така , но аз не бих била спокойна , ако знам , че детето е без лекарства .
Нашия , какъвто е неориентиран , със сигурност ще обърка нещо . ooooh!

# 121
  • Мнения: 1 128

Правиш списък и да намери след като иска да я води! Той, както и ти, трябва да е готов по свяко време. Ако ти му дадеш тмоята "аптечка" и на връщане /дано не се наложи да я ползва/ я забрави, ти ще трябва да купуваш нови запаси.

И да не ги забравят, ако Недай си Боже се наложи да ги използват ще свършат и после пак аз трябва да купя, абе пре...а съм (извинявайте за израза, ама така се чувствам) от всякъде.

# 122
  • Мнения: 427
Ако ситуацията беше

 




сигурно щяха да имат!  Sunglasses Sunglasses
     Mr. Green  Моля те ,кажи откъде я копна тази снимка  Joy

# 123
  • София
  • Мнения: 1 120
sва да си дава полагаемото.
Аз пък сега имам едни притеснения. Нали БНД ще я вземе на 25.12 и ще я върне на 03.01, и ще бъдат при неговите родители - живеят в едно балканско градче. Та, много ми е притеснено да не я разболеят. Като знам там какви зими има!!!
Точно това не трябва да те притеснява.
От моята дъщеря съм забелязала, че боледува само, ако я заразят.
Непрекъснато се съблича, тича боса по теракота, след баня щурее гола и с голям зор я обличам.
Не настива и се е разболявала винаги след контакти с болно дете.
Ако градчето е малко, почти сигурно е, че няма да има контакти с болни деца.

Преди време дори и мисъл не ми минаваше да искам издръжка от БНД. Но след като заяви, че много си държи на правата като баща, реших да го осъдя. Веднага щом се подготвя, ще му спретна едно дело за издръжка.
Дано променят законите и измислят подходящи санкции за неплащане на издръжка. Напр. глоба, полагане на обществено-полезен труд и др. Ако всеки път, когато "забравят", че дължат издръжка, ги пращат да метат улиците с мангалките, ще се научат да плащат навреме.

# 124
  • Мнения: 7 779
ЧЕСТИТА КОЛЕДА И ОТ МЕН !!! 

# 125
  • София
  • Мнения: 4 349
Е, поне пожелания "татковците" имат в изобилие!   Laughing Laughing Laughing Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 126
  • Мнения: 3 659
Е пропуснал е няколко теми, трябваше повечко да се постарае... Mr. Green

# 127
  • София
  • Мнения: 4 349
Да признаем тези, които имат


   http://www.blagoevgrad.eu/denia_na_bashtata26dek.ht … sp;    

# 128
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 А нашият БНД освен пари вече няма и време за децата си.  Sad Голямата ми дъщеря вчера за първи път от както не живеем заедно изяви желание да го види. Каза, че и е много мъчно за него и пита дали имам нещо против да му се обади и да го помоли да я вземе за няколко часа. Казах и, че няма проблем, но я предупредих, че той най-вероятно няма да иска/ познавам го добре все пак/ та да не се настройва. детето с такъв ентусиазъм се обади , а отговора го "попари". Господинът не можел, вече си имал други планове и не можел да ги промени заради детето. После милото ме пита какво е по-важно за тати от нея, на което нямах отговор. Може би той ще и отговори, не знам.

# 129
  • Мнения: 1 128
Торнадо  Hug
За нас като майки няма правилен отговор, просто защото няма нищо по-важно от децата ни ( и за Бонго, като татко, да не се обиди пак, че не е споменат  Mr. Green), обаче за много татковци има. Дали поради причината, че вече не обичат жената, родила семето му, или поради причина, че никога не са обичали въпросното семе, но за мен логичен отговор няма. Аз убивам човек за дъщеря ми и това е константа.
Когато дъщеря ти те пита така и отговори, че ти не можеш да отговаряш за постъпките на тати, че за теб тя е най-важна и ти винаги ще имаш време за нея, нека се почувства още по-сигурна, че има човек, който винаги ще я обича Peace

# 130
  • София
  • Мнения: 4 349
Хей, внимавайте когато пращате децата си прии БНД-тата!   Mr. Green

# 131
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Мак ,точно това и казах. За мен тя и сестра и са най-важното нещо. Hug

# 132
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Нашето БНД все още не се сеща за издръжка. Ама здраве да е. Иначе изсипа една кофа претенции, че няма да му казвам кога ще си вижда сина. След 3-4 месечно неприсъствие. Или по скоро отсъствие, той реши, че ще го вземе с приспиване. Което нито е в режима му, нито сме предупредени на време.
Човека решил, че сега иска да е с детето. Обясних 300 пъти, че Иван не е готов за това. Все пак с месеци не са имали качествен контакт. Да го вземе за деня и да го върне. Детето не е багаж. Ще го води в нова къща, с нови хора.  Ми да му даде ден, два да свикне. Да прекарват малко време заедно с новата жена и дъщеря и. Да привикне това човече.  Мале бесня, врещя. "Ти няма да ми казваш кога ще си виждам детето!!!". Ми кой ще му казва питам аз. Съда му е определил 4 дни  в месеца и той не ги спазва. За останалото казвам аз.
В крайна сметка се примири и го взема за няколко часа. Тъй като ми заяви, че ако не го дам с приспиване, няма изобщо да го вземе.  Close
Детето се върна и каза "Тати гушка Яна повече от мен". Яна е детето на жена му от предишен брак. Ми добре бе БНД, като гушкаш едното в едната ръка, вземи другото в другата.  Stop Кое му е трудното? И двете са деца. И двете имат нужда да се гушкат. Не е нужно да махнеш едното от ръцете си, за да вземеш другото.
Дано следващите им срещи минат по - добре. Което много ме съмнява. А, че помощ от него за Иван няма да видя ми е ясно. Само претенции.
В крайна сметка сме се докарали в следното положение: Моля му се да щади психиката на детето. И получавам отговор не ми изнасяй лекции.  Sick

# 133
  • Мнения: 3 659
Значи БНД предпочита чуждото дете, с което е всеки ден, пред своето собствено  bash

# 134
  • Мнения: 54 638
Значи БНД предпочита чуждото дете, с което е всеки ден, пред своето собствено  bash

Ами нали каката ще му даде червен картон иначе ! Thinking

# 135
  • Мнения: 1 128
Sesana, предполагам не си очаквала друго, и все пак боли, знам. Боли ни, защото те нараняват нашите деца. Казвам само нашите, защото никой, който се титулова родител не би си позволил да наранява детето си. И най-лошото е, че те дори не виждат проблем. Според тях са перфектни. Така е защото не виждат тъгата на децата, след като си обърнат гърба да си ходят.
Ей ме на, и аз съм ядосана на родителите на БНД. Вчера ми я върна и тя започна да разказва как нито единия от двамата, нито майка му, нито баща му, не и се е зарадвал. Като отишла, нито са я прегърнали, нито са я гледали за тези 10 дена, дори като си тръгвала не я прегърнали, дори не я изпратили на гарата ... толкова болно ми стана, че и причиняват това.  

А за твоя просто нямам думи  Sick

# 136
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Мак, точно това ми е мисълта. На тях дори не им идва на ум какво му е в душата на детето.
БНД най - вероятно въобще не се е сетил. Той не гушкаше Иван, дори и когато бяхме семейство.
Но пък аз не му спестих думите на детето. И му предложих другия път да ги гушка двамата. Но явно в посока добро психическо здраве на детето, ще работя сама.
Най - тъпото е, че сега Иван вижда как баща му се грижи за друго дете, по - добре отколкото се е грижил за него.  ooooh!

Последна редакция: чт, 05 яну 2012, 13:43 от Sesana

# 137
  • Мнения: 2 510
Значи БНД предпочита чуждото дете, с което е всеки ден, пред своето собствено  bash
Или очаква обратна реакция от сина си в знак на ревност.
Егати, докъде може да стигне някой.
Sesana,
Ей ме на, и аз съм ядосана на родителите на БНД.
Тези родители не познават ли детето? Не е добре и да го прегръщат и целуват като че ли се свършва света, но ако знаят, че обича да се гушка и са го гушкали то това отношение е най- малко неприемливо.

# 138
  • Мнения: 1 128
Снеже, как да не я познават, лятото пак бяха за 7 дена с БНД при тях. Чесно казано не обича много да се гушка, но винаги когато пожелае отива и се гушва сама. Явно там не е посмяла, защото е видяла студеното им отношение. Определено и е направило впечатление, явно съпоставя: в нас - в тях ... ама карай, само да ми е здраво детето.
Sesana, не знам как си реагирала, но аз със сигурност щях да  bash канчето на БНД. Не може така демонстративно да отхвърля нашето дете. Като не го иска да не го взема, но поне да не му причинява това.

# 139
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Sesana , едва ли ще те успокои, но нашия БНД си беше сложил на десктопа снимка на чуждото, че даже се и похвалил на своите да видят каква хубава снимка си е сложил.  Sick После имаше въпроси от рода на "Защо тати не си сложи наша снимка?". След като имахме скандал по въпроса и той заяви, че децата са нямали нищо против и аз съм ги настройвала да говорят така сега на десктопа му в тяхно присъствие снимката се сменя.  Peace

# 140
  • Мнения: 7 779
Като отишла, нито са я прегърнали, нито са я гледали за тези 10 дена, дори като си тръгвала не я прегърнали, дори не я изпратили на гарата ... толкова болно ми стана, че и причиняват това.  
да ти имам проблема ...
аз бих се радвал ако не го прегръщат и целуват моя син   Laughing

# 141
  • Мнения: 54 638
Честно казано и аз .
Но и тя не обичаше да я лигавят други хора . Peace
В случая , обаче детето е усетило студенина . Sad

# 142
  • Мнения: 2 510

В случая , обаче детето е усетило студенина . Sad
Точно това е.

# 143
  • Мнения: 1 128
bongo, до момента в който тя нямаше претенции аз нямах пробем, но след като на нея и е направило впечатление, е, вече нещата стоят по различен начин. Или викаш да бъда на принципа на чичко Сталин: Есть человек есть проблема, нет человека нет проблемы  Joy

# 144
  • Мнения: 7 779
bongo, до момента в който тя нямаше претенции аз нямах пробем, но след като на нея и е направило впечатление, е, вече нещата стоят по различен начин. Или викаш да бъда на принципа на чичко Сталин: Есть человек есть проблема, нет человека нет проблемы  Joy
децата порастват. започват да виждат и хубавите , и лошите неща. кво да ги правиш ??? - деца са си все пак  Laughing

# 145
  • Мнения: 1 931
Аз смятам, че всичко е до това по какъв начин родителя отглежда детето приема нещата. Ако родителя не вижда проблем в тези неща, то и детето няма да вижда. Децата са попивателни и приемат всичко както е, но когато ние се вайкаме за нещо, те ни усещат и тогава приемат обстоятелствата като не правилни.
Аз съм приела, че децата са си само мой, децата също така си усещат нещата и каквото да направи(не направи) или даде баща им(родата му), те не го забелязват.

# 146
  • Мнения: 1 128
Blagovesta, аз дори не знаех, че тя се чувства така, каза ми едва след като се върна. Докато беше там усещах по гласчето и, че нещо има, нямаше го живеца, но не я питах нищо, за да не я разстройвам. Много ще се замисля за другото ходене там дали да я пусна  Peace

# 147
  • Мнения: 1 931
Обясни й това да не я тревожи да знае, че ти я обичаш. А за другите не можеш да отговаряш, но да не приема тежко постъпките на другине.

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Нашия нямащ БНД, който и великата издръжка от 100лв. не си плаща е на ски.  Laughing
Беше обещал да дава семейното жилище, което е негова собственост под наем. По решение ни оставиха да го ползваме, но след ред инциденти/влизане с взлом/ и посещения в мое отсъствие, откачих и се изнесох. Та беше казал, че ще го дава под наем и ще помага финансово за детето. Гледам аз днес, 100 обяви...ми той го продава милия. Единственото нещо, което можеше да остави на сина си... го продава. Видях обяви за продажба и на семейната собственост. И буквално съм бясна. Не стига, че великите 100лв. са му кът, ами и продава наред. 
Имам чувството, че явно се държа твърде добре с него и започва да ми се качва на главата. Толкова му се вбесих. Първо щеше да приписва апартамента на детето, после реши да го дава под наем и сега го продава. Няма пари, а се чепи на ски. И на всичко отгоре ми казва, че ще вижда детето кога му скимне. Айде кажете какво се прави с такива хора? Мен ми идват на ум само хубави работи:
1. Ще вижда детето само по описания в съдебното решение режим. Стига толкова аванта. Не може на 3 месеца да се сеща за Иван и то когато на него му скимне, за колкото му скимне. 
2. Ще си плаща издръжката или дела.
3. Дело за делба и запор на собственост. /След като видях и обяви за семейната собственост/.
Оле днес ми скапа всичко тоя човек.

# 149
  • Мнения: 54 638
Действай веднага , не се бави ! Peace

# 150
  • Мнения: 2 510

1. Ще вижда детето само по описания в съдебното решение режим. Стига толкова аванта. Не може на 3 месеца да се сеща за Иван и то когато на него му скимне, за колкото му скимне. 
2. Ще си плаща издръжката или дела.
3. Дело за делба и запор на собственост. /След като видях и обяви за семейната собственост/.
Оле днес ми скапа всичко тоя човек.
Ако имаш право на третото не е лошо да побързаш. В молбата да го отразиш.
Ако го продаде до тогава нищо не можеш да направиш при случай и , че си се изнесла доброволно.

# 151
  • Мнения: 1 128
Консултирай се колкото може по-скоро с адвокат. Да не се окаже после, че е късно.

Какъв парадокс се получава, за една жена даден мъж е отрова, а за друга същият той е сладък мед .... къде ли е истината все пак?

# 152
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

Какъв парадокс се получава, за една жена даден мъж е отрова, а за друга същият той е сладък мед .... къде ли е истината все пак?

 Просто хората сме различни. БНД като цяло не е лош човек - адски обаятелен,приказлив,винаги засмян, просто е перфектен приятел. Бяхме точно такива и голямата грешка е, че не останахме само такива. Има няколко огромни за мен недостатъци, които за друга може би няма да са проблем и ще се разбират добре.

# 153
  • Мнения: 1 128

Какъв парадокс се получава, за една жена даден мъж е отрова, а за друга същият той е сладък мед .... къде ли е истината все пак?

 Просто хората сме различни. БНД като цяло не е лош човек - адски обаятелен,приказлив,винаги засмян, просто е перфектен приятел. Бяхме точно такива и голямата грешка е, че не останахме само такива. Има няколко огромни за мен недостатъци, които за друга може би няма да са проблем и ще се разбират добре.

Това все едно съм го писала аз 1:1 , не мога да повярвам чак как е възможно Thinking

# 154
  • Мнения: 7 779
Нашия нямащ БНД, който и великата издръжка от 100лв. не си плаща е на ски.  Laughing
Беше обещал да дава семейното жилище, което е негова собственост под наем. По решение ни оставиха да го ползваме, но след ред инциденти/влизане с взлом/ и посещения в мое отсъствие, откачих и се изнесох. Та беше казал, че ще го дава под наем и ще помага финансово за детето. Гледам аз днес, 100 обяви...ми той го продава милия. Единственото нещо, което можеше да остави на сина си... го продава. Видях обяви за продажба и на семейната собственост. И буквално съм бясна. Не стига, че великите 100лв. са му кът, ами и продава наред.  
Имам чувството, че явно се държа твърде добре с него и започва да ми се качва на главата. Толкова му се вбесих. Първо щеше да приписва апартамента на детето, после реши да го дава под наем и сега го продава. Няма пари, а се чепи на ски. И на всичко отгоре ми казва, че ще вижда детето кога му скимне. Айде кажете какво се прави с такива хора? Мен ми идват на ум само хубави работи:
1. Ще вижда детето само по описания в съдебното решение режим. Стига толкова аванта. Не може на 3 месеца да се сеща за Иван и то когато на него му скимне, за колкото му скимне.  
2. Ще си плаща издръжката или дела.
3. Дело за делба и запор на собственост. /След като видях и обяви за семейната собственост/.
Оле днес ми скапа всичко тоя човек.
уточни апартамента негова собственост (придобита преди брака) ли е или е семейна собственост (придобита след брака) ? предполагам че правиш разлика  newsm78
вероятно ако съда ви е разрешил да живеете в неговото жилище би трябвало да ви задължи да му плащате някакъв наем.
по т.1 - той има право да вижда (взема) детето както е по съд.решение. вие може допълнително да си уговаряте други дати навиждане (взимане) , но не е задължително
по т.2 - щом е осъден да плаща мес.издръжка  значи трябва да я плаща. за неплащане си има процедура.
по т.3 - при делото за развод не сте ли разделили имуществото ? ако не сте значи не сте имали претенции към това имущество и тогава кой каквото успее да вземе си е негово. в този смисъл не виждам какво дело за делба ще има.
запор -  за какво запор ? - че ще продаде бойлера или печката ?  иначе запор за неплащане на мес.издръжка може да има ,но след образувано дело при СИ.
много неуточнени неща си написала.

пп. относно ските - той е свободен да ходи и да прави каквото си иска. ти също.

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Апартамента е негова собственост и съм го писала. Дарен му е по време на брака ни. Реално аз съм очарована от мнението му на ветропоказател. От "Ще го запиша на детето", минахме през "Ще го давам под наем и ще си плащам издръжката" и накрая го продаваме. ,
Очи за наем нямаше. Как ще има? Това дете и по време на брака е било на моя издръжка, както и домакинството.
Да, той ще взима детето само според съдебното решение. Отново мнението на ветропоказателя се завъртя. И от "Аз няма да го оставя и често ще се виждаме", стигнахме до 4 виждания за по 1-2 часа за 4 месеца. Нито редовни, ами ей така, когато му е кеф. Да ама това е дете, а не багаж. Или ще спазва график и детето ще си знае кога ще вижда баща си или не знам вече. Безумно е да присветва на 2 месеца веднъж и да настоява за каквото му е на ум. Ами нали това човече ще му е мъчно, ще иска да се виждат редовно. Трябва да си има ритъм някакъв.  Sick
Бонго, той е осъден..ама няма пари и не плаща. Думите му са "Ти имаш пари ще се оправиш" и така си виси издръжката. И чакаме да му стане кеф. Не съм останала на нея, но въпроса е принципен.
В развода имуществото/недвижимото/ е останало семейна собственост. Тя подлежи на делба в по - късен етап. Човека бързаше да е влюбен, а аз да го разкарам. Реално най - важното в онзи момент беше детето /за мен/.
Да свободен е. Ако ще и на луната да иде.  Но като ще ми тръгва с претенции, нека се огледа в каква посока.
Реално проблема е, че не се интересува от детето като цяло, не плаща издръжка, има мнение на 15 годишна/ветропоказател/, но се прави на мъж и изисква. Имахме договорка. Развод без скандали и после уважение. Дадох му го. Дори не му направих проблем. Свиждания  извън графика, но с ритъм и чести. Няма ги. Да се съобразя, че няма пари и да не го търся за нищо....ОК. Аз си имам. /обаче вече нагорно ми идат глупостите му/. Абе с най - прости думи. Искам да си поделим недвижимите имоти, да си плаща издръжката, да си спазва режима на виждане и да не се занимавам с глупости и нервни изблици.

Последна редакция: пт, 06 яну 2012, 14:54 от Sesana

# 156
  • Мнения: 2 510
Sesana, след като имате съдебно решение ти и детето да живеете в апартамента, той има ли право да го продава като е негова собственост? Мисля, че не.
Дарението по време на брака как е? Чрез доглеждане или не.
За другите неща / без издръжката / нищо не можеш да направиш.
Да се дразниш е безмислено.
Мисля, че трябва да обясниш на детето, че татко му ще идва когато той реши, за да не се надява напразно. След време ще свикне. Нищо чудно и въобще да не иска да ходи.

# 157
  • Мнения: 7 779
Апартамента е негова собственост и съм го писала. Дарен му е по време на брака ни. Реално аз съм очарована от мнението му на ветропоказател. От "Ще го запиша на детето", минахме през "Ще го давам под наем и ще си плащам издръжката" и накрая го продаваме. ,
Очи за наем нямаше. Как ще има? Това дете и по време на брака е било на моя издръжка, както и домакинството.
Да, той ще взима детето само според съдебното решение. Отново мнението на ветропоказателя се завъртя. И от "Аз няма да го оставя и често ще се виждаме", стигнахме до 4 виждания за по 1-2 часа за 4 месеца. Нито редовни, ами ей така, когато му е кеф. Да ама това е дете, а не багаж. Или ще спазва график и детето ще си знае кога ще вижда баща си или не знам вече. Безумно е да присветва на 2 месеца веднъж и да настоява за каквото му е на ум. Ами нали това човече ще му е мъчно, ще иска да се виждат редовно. Трябва да си има ритъм някакъв.  Sick
Бонго, той е осъден..ама няма пари и не плаща. Думите му са "Ти имаш пари ще се оправиш" и така си виси издръжката. И чакаме да му стане кеф. Не съм останала на нея, но въпроса е принципен.
В развода имуществото/недвижимото/ е останало семейна собственост. Тя подлежи на делба в по - късен етап. Човека бързаше да е влюбен, а аз да го разкарам. Реално най - важното в онзи момент беше детето /за мен/.
Да свободен е. Ако ще и на луната да иде.  Но като ще ми тръгва с претенции, нека се огледа в каква посока.
Реално проблема е, че не се интересува от детето като цяло, не плаща издръжка, има мнение на 15 годишна/ветропоказател/, но се прави на мъж и изисква. Имахме договорка. Развод без скандали и после уважение. Дадох му го. Дори не му направих проблем. Свиждания  извън графика, но с ритъм и чести. Няма ги. Да се съобразя, че няма пари и да не го търся за нищо....ОК. Аз си имам. /обаче вече нагорно ми идат глупостите му/. Абе с най - прости думи. Искам да си поделим недвижимите имоти, да си плаща издръжката, да си спазва режима на виждане и да не се занимавам с глупости и нервни изблици.
при теб в момента надделява емоционалното състояние пред трезвото.
пишеш че по-късно ще се дели недвижимото имущество - по съд.решение. апартамента е недвижимо имущество. него ще го делите ли ? за да го делите трябва да се вземе под внимание за какво му е дарен. може да има условия при дарението. въобще това са неща които не ги знаем (а и не е задължително да ги знаем) и за които може да се консултираш в друга поддтема от форума. всъщност ти консултация ли търсиш тук ?
друго което спада към недвижимо имущество са други жилища или някаква земя. ако те са семейна собственост ще ги делите. но за дареното имущество трябва да се прочете какво включва дарението... абе трябва си специалист (адвокат) по такива дела.
дали ще вижда детето в упоменатото съд.решение си е негов проблем. той НЕ Е ДЛЪЖЕН да го прави. въпрос на лично отношение към детето е това. но той има право да го прави във времето упоменато в съд.решение. той може  (на по-късен етап) и да иска да се промени този режим. това си е негово право. в твое право си е да искаш издръжката , да се намали режима на виждане, но трябва да посочиш мотиви за това.  и естествено да ги уважи съдията.
та ... ако искаш консултация мини в друга подтема. тук само показваш моментното си емоционалното  състояние и едва ли не чакаш съжаление (съчувствие) от наша страна.

# 158
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Sesana, след като имате съдебно решение ти и детето да живеете в апартамента, той има ли право да го продава като е негова собственост? Мисля, че не.
Дарението по време на брака как е? Чрез доглеждане или не.
За другите неща / без издръжката / нищо не можеш да направиш.
Да се дразниш е безмислено.
Мисля, че трябва да обясниш на детето, че татко му ще идва когато той реши, за да не се надява напразно. След време ще свикне. Нищо чудно и въобще да не иска да ходи.

Дарено е по време на брака, без доглеждане и т.н.
Напуснахме жилището след поредица от странни инциденти и случки. Предпочетох спокойствие. Чашата ми преля когато се влезе с взлом.

Знам, че е безсмислено да се дразня, но понякога ми идва нагорно. И то когато ми тупне 300 желания и ме постави в ситуация да му ги изпълнявам. И като откажа - врещи и играе сечено.
На детето не мога да кажа, че татко му ще идва когато той реши. Не е правилно. Все едно да му кажа ти си багажче/незначително/ и ако на тати му скимне, ще дойде да те разнася. В крайна сметка най - важният е той, а не баща му.
Бонго, апартамента изобщо не е под въпрос. Да си го продава. Товари ме отношението му. Граничещо с безобразие. Нищо повече.  Нито ще изисквам нещо от него, нито нищо. Просто е време да го поставя на мястото му. И дет се викам имам нужда да се оплача.
Чисто професионално имам мнение за възможностите по отношение на имотите. Но с дело не ми се занимава.

# 159
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моят апартамент също ми беше дарен от майка ми и брат ми по време на брака. БНД нямаше никакви права над него.  Peace

# 160
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Моят апартамент също ми беше дарен от майка ми и брат ми по време на брака. БНД нямаше никакви права над него.  Peace
То това е повече от ясно. Пък и аз за себе си не го искам. Беше обещал, че ще го остави за детето. И като видях обявата ми стана много ядно на него. Негово право си е, но ...Ох я стига съм се ядосвала.

# 161
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Моят апартамент също ми беше дарен от майка ми и брат ми по време на брака. БНД нямаше никакви права над него.  Peace
То това е повече от ясно. Пък и аз за себе си не го искам. Беше обещал, че ще го остави за детето. И като видях обявата ми стана много ядно на него. Негово право си е, но ...Ох я стига съм се ядосвала.

 Не се ядосвай, нищо не можеш да промениш.  Hug

# 162
  • Мнения: 54 638
Ако в съдебното решение има учредено право на ползване от майката , до пълнолетието на детето , може и да има проблем с продажбата . Thinking Това е тежест .
Но все пак не съм адвокат .

# 163
  • Мнения: 2 510
Аз също мисля като Хепи.
Мисля, че той просто ви е принудил да напуснете апартамента за да го продаде.
Относно кое е по - добре за детето трябва да ти да решиш в зависимост от детето.
Ако детето не иска да ходи при баща си или е нещастно от това, то ти трябва да предприемеш мерки в негова защита. Това което ти мислиш, че е правилно, не за всяко дете е правилно, а и полезно.

За бившият ти съпруг се готви като за темата след 30 години. Просто нищо положително не очаквай.
Когато приемеш това ще се дразниш много по- малко.

# 164
  • Мнения: 54 638
Аз също мисля като Хепи.
Мисля, че той просто ви е принудил да напуснете апартамента за да го продаде.
Относно кое е по - добре за детето трябва да ти да решиш в зависимост от детето.
Ако детето не иска да ходи при баща си или е нещастно от това, то ти трябва да предприемеш мерки в негова защита. Това което ти мислиш, че е правилно, не за всяко дете е правилно, а и полезно.

За бившият ти съпруг се готви като за темата след 30 години. Просто нищо положително не очаквай.
Когато приемеш това ще се дразниш много по- малко.
Снежеnewsm10

Постановки са били всички неприятности , вкл.и влизането ! Peace

# 165
  • Бургас
  • Мнения: 6 107
Sesana , не се ядосвай. Няма смисъл.
Или хладнокръвно и поетапно започваш да си изпълняваш всичките точки - със запори, съдия-изпълнители и пр., или го оставяш да пасе и не си трошиш нервите.
Повечето БНД-та май са си плюли в устите. И ние имахме апартамент, в който живеехме заедно, и моят БНД се зарече да го остави на детето и да го припише, ама дръжки. И той така беден се изкарваше горкият, па както беше беден, така отглеждаше разни моми.
"Лечението" при нас се оказа съдебно-изпълнително дело и запор. И сега не си троша нервите всеки месец ще плати ли издръжка, или не. Ето, твоят има апартамент - чудесна възможност да му спретнат един запор, да го натоварят с такси към съдия-изпълнител, па да видим дали няма да плаща.

# 166
  • Мнения: 253
Защото така им е по-лесно! Crazy
Аз издръжка от бащата на детето си не получавам, при добро желание плаща яслата, но има месеци, в които няма възможност и затова винаги си я добавям в сметките, за да няма непридвидени изненади.

# 167
  • Мнения: 1 384
и аз не получавам издръжка от както съм я родила с помощ на майка ми я издържам, себе си съм лишила от много много неща (в момента дори от лекарства съм се лишила)

# 168
  • Мнения: 1 666
Има мила Hug Бившия казва "аз пари на теб няма да ти давам", даже и не иска да говори с мен, нищо че става въпрос за сина му, и го обича толкова колкото му е определил съда, ако нямаше това в решението -нямаше и да го взима.Оправям се сама и това е, няма да се хабя за БНД.На мен само занималнята ми е 200лв. и от там нататък всичко.......

# 169
  • София
  • Мнения: 7 075
БНД - то, лека му пръст, няколко месеца след като се разделихме почина. Съжалявам за което, на детето му е мъчно. Но... в периода след раздялата ни, не само, че нищо не ми е давал, ами аз на него давах. Без работа уж беше останал, мрън това, мрън онова... След като почина и аз тръгнах да вадя документи за наследствена пенсия на детето, се оказа, че съвсем не е бил без работа... Шефа му го освободи от следващия ден, след кончината му. Просто пари за алкохол и развлечения са му трябвали. Не съм си и помисляла, че в такъв филм чак ще се вкара, себе си и мен...
Бившата ми свекърва, която до последно ме молеше да се върна, да простя и не знам си какво, уверявайки ме, че много обича детето, преди погребението на сина си беше тръгнала апартамента да му продава, но е била много изненадана от факта, че не го онаследява, а единственият му наследник е детето му...
До ден днешен (вече 1,5 г.) тя не може да отдели една стотинка да даде на внука си. Не и ги и искам. До където мога, до там ще се разполагаме. Тя продаде апартамент, от който наследствени дялове имат и внуците и. Едното внуче го прецака, но другото, понеже е малолетно и парите се превеждат по банков път, преди извършване на сделката, го прецака, но с по-малко...
По празниците беше обещала, лично на детето, като отиде да я сурвака, че ще му даде пари....
Покри се, 5 дни след Нова Година не можем да се свържем с нея да и честитим. Когато все пак успяхме, без никой да я пита, взела да обяснява на 7-годишното дете, колко е зле с парите. Той милия и казал, че и на 1 лв. ще се радва, щото е за здраве....е, още си чака левчето...
Абе... не ми се говори, какви хора има и какви сценарии развиват. Ами да сме живи и здрави ние, да си гледаме децата!
Така, че момичета и момчета, които отглеждате сами децата си и нямате подкрепа от никого, пестете си нервите и здравето, за да отгледате сносно децата си, пък дори и с по-малко пари....!
  bouquet

# 170
  • Мнения: 1 384
оххх като чета историите ви само благодаря на Бог че не ми е дал сила да ги избия всичките

# 171
  • Мнения: 2 510

Така, че момичета и момчета, които отглеждате сами децата си и нямате подкрепа от никого, пестете си нервите и здравето, за да отгледате сносно децата си, пък дори и с по-малко пари....!
  bouquet
Peace

# 172
  • Мнения: X
Леле, много ми хареса тоя 'татко', който не дошъл да види болното си дете, за да не се зарази....  Joy Joy Joy
Уникат, казвам ви, ще си го запиша в мемоарите...  Laughing

# 173
  • Мнения: 1 128
Такива "татковци" наистина в кавички трябва да се слагат. За съжаление да доста, само причината е различна - едни да не се заразят, други щели на почивка да ходят, трети (най-големия %) все пари за децата си нямат  #Cussing out .....

# 174
  • Мнения: X
Мдам, аз съм в тоя форум 7ма година вече, начела съм се....  Confused

# 175
  • Мнения: 6 214
Леле, много ми хареса тоя 'татко', който не дошъл да види болното си дете, за да не се зарази....  Joy Joy Joy
Уникат, казвам ви, ще си го запиша в мемоарите...  Laughing
ООоооо, аз покрай моя и майка му съм си направила тефтер с оправдания, още докато бяхме заедно. сега продължавам да го допълвам. майка му пък все е с пневмония горката и се страхува да не зарази детето  Twisted EvilЧетвърта година не я пуска тая пневмония. Поне не и ли идва на акъла нещо друго да измисли? newsm78

# 176
  • Мнения: 7 779
Леле, много ми хареса тоя 'татко', който не дошъл да види болното си дете, за да не се зарази....  Joy Joy Joy
Уникат, казвам ви, ще си го запиша в мемоарите...  Laughing
ООоооо, аз покрай моя и майка му съм си направила тефтер с оправдания, още докато бяхме заедно. сега продължавам да го допълвам. майка му пък все е с пневмония горката и се страхува да не зарази детето  Twisted EvilЧетвърта година не я пуска тая пневмония. Поне не и ли идва на акъла нещо друго да измисли? newsm78
пфу .. женска му работа. сигурно и тя (свекървата) се е оплаквала от нейната свекърва преди години. сега е твой ред. явно колелото се върти  Laughing  изобретателни жени.

пп. да не забравяме ,че 99 % от пишещите тук са такива. сега ще ме нападнат  Joy

# 177
  • Мнения: 1 128
Иска ти се, ама няма, няма да те нападаме  hahaha
Аз поне на този етап свекърва няма да бъда, така че няма как да тровя живота на девойчето, решило да сподели живота си със синчето ми, ти ще си свекър, мисли му  Peace

# 178
  • Мнения: 2 510
Няма какво да мисли Те свекърите са най- обичани, даже повече от тъщите
Добре си е Бинго
Пък и ние си го кътаме

# 179
  • Мнения: 54 638
Няма какво да мисли Те свекърите са най- обичани, даже повече от тъщите
Добре си е Бинго
Пък и ние си го кътаме

Бонго , вече си Бинго ! bowuu

# 180
  • Мнения: 6 214
Цитат на: 5 звезди и половина link=topic=624881.msg20938738#msg20938738 date=1327657051[/quote
пфу .. женска му работа. сигурно и тя (свекървата) се е оплаквала от нейната свекърва преди години. сега е твой ред. явно колелото се върти  Laughing  изобретателни жени.

пп. да не забравяме ,че 99 % от пишещите тук са такива. сега ще ме нападнат  Joy

В тая връзка - майка ми е жена с много тежък характер, ние сме две сестри. На майка ми кумеца и вика "той господ си знае работата и на такива жени като тебе мъжки деца не дава Wink."

# 181
  • Мнения: 7 779
Няма какво да мисли Те свекърите са най- обичани, даже повече от тъщите
Добре си е Бинго
Пък и ние си го кътаме
не се подмазвай  Laughing
днес за сетен път се убеждавам в казаното от мен.
кажи му "жена"  и му чини сейра. днес научих най-новото - че щом ми била родила детето аз едва ли не трябвало да я издържам цял живот. вече изтичат 3 год. от развода. няма оттърване от  този октопод наречен "бившата"  #2gunfire

# 182
  • Мнения: 54 638
Ама ти я издържаш ли ? newsm78

# 183
  • Мнения: 7 779
Ама ти я издържаш ли ? newsm78
не позна.  hahaha
така и се ще. влязъл и е бръмбар кУрояд в главата.  Joy

пп. пловдивчанките са нагли. не мож ми промени мнението

# 184
  • Мнения: 3 659
Бонго шъ те мачкам, не всички пловдивчанки са такива Crossing Arms

# 185
  • Мнения: 7 779
Бонго шъ те мачкам, не всички пловдивчанки са такива Crossing Arms
като гледам тук всички се обединявате, че мъжете са еднакви навсякъде.
така че какво чудно само пловдивчанките да са такива ??? поне за тях имам наблюдение.

# 186
  • Мнения: 54 638
Бонго шъ те мачкам, не всички пловдивчанки са такива Crossing Arms

Пепи , знаех си аз , че ще ме защитиш !  bouquet

# 187
  • Мнения: 7 779
Бонго шъ те мачкам, не всички пловдивчанки са такива Crossing Arms

Пепи , знаех си аз , че ще ме защитиш !  bouquet
ефектът е нулев. моето мнение не се е променило. Joy

# 188
  • Мнения: 3 659
Бонго, баш ми брига за твоето мнение, ша ме извиняваш Naughty

# 189
  • Мнения: 7 779
Бонго, баш ми брига за твоето мнение, ша ме извиняваш Naughty
дреме ми за бригането ти

# 190
  • Мнения: 7 325
Изобщо не сме „такива“ пловдивчанките, напротив. Бих казала че сме доста отстъпчиви. Не че не познавам и такива като бившата на Бонго, но те са пловдивчанки само по временна адресна регистрация.

# 191
  • Мнения: 427
Изобщо не сме „такива“ пловдивчанките, напротив. Бих казала че сме доста отстъпчиви. Не че не познавам и такива като бившата на Бонго, но те са пловдивчанки само по временна адресна регистрация.
  Всяко стадо си има своята мърша  Peace Без значение дали е от Пловдив , или от село Ягодово  Peace Без значение бяла ли е , черна ли е , или мулатка . Циганка , туркиня или българка , мюсюлманка или християнка . Мършата ,навсякъде си е мърша .........
Както сред жените , така и сред мъжете има боклуци ...........

# 192
  • Мнения: 6 214
и покрай сухото гори и суровото Simple Smile.

# 193
  • Мнения: 1 384
Не мога да разбера връзката между характера на човека и града в който живее ? Бонго обясни на нас невежите ако обичаш  Mr. Green софиянки, пловдивчанки , бургазлийки  всичките сме били под турско робство и сме омешени много здраво не се знае кой башибозук коя пра баба (тогава мома) е изнасилил нали така

# 194
  • Мнения: 3 659
Такива схващания като на Бонго са признак на тесногръдие. Хората не могат да се слагат под общ знаменател, та в тази връзка Бонго - Бинго, аз не смятам, че всички БНД-та са еднакви, най-малкото защото имам пример до себе си Twisted Evil

# 195
  • Мнения: 7 779
.... та в тази връзка Бонго - Бинго, аз не смятам, че всички БНД-та са еднакви, най-малкото защото имам пример до себе си Twisted Evil
така е , но в тази тема точно обратното звучи Joy

# 196
  • Мнения: 1 128
.... та в тази връзка Бонго - Бинго, аз не смятам, че всички БНД-та са еднакви, най-малкото защото имам пример до себе си Twisted Evil
така е , но в тази тема точно обратното звучи Joy

Ами звучи, защото от тази тема, аз не знам нито една майка, която да казва: моят бивш мъж дава, затова!!! Всички се трепем сами да гледаме децата си, бащите им се скатават с по една издръжка и си живеят живота. Как да не ги слагаме после под един знаменател. Явно ние сме "късметлийките" попаднали на такива мъже. Това не значи, че по презумпция всички са такива.
Та, за пловдивчанки, надигам се и аз, не познавам нито една лично, ама за Хепи .... скачам на бой  Crossing Arms

# 197
  • Мнения: 54 638
Макче , обичам те !  love001

# 198
  • Мнения: 7 779
..... Как да не ги слагаме после под един знаменател. Явно ние сме "късметлийките" попаднали на такива мъже....
значи спокойно и аз може да слагам под един знаменател.  Laughing

# 199
  • Мнения: 54 638
Бонго , отвори си тема "Защо майките нямат ..." и си пиши в нея !
Ако има и други като теб , ще си споделяте . Peace
Ние тук споделяме за татковците ! Wink

# 200
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
..... Как да не ги слагаме после под един знаменател. Явно ние сме "късметлийките" попаднали на такива мъже....
значи спокойно и аз може да слагам под един знаменател.  Laughing

не можеш, щот имаш само една бивша
като ги събереш 2-3 (множество по математически) можеш да обобщаваш  Joy

# 201
  • Мнения: 7 779
не можеш, щот имаш само една бивша
като ги събереш 2-3 (множество по математически) можеш да обобщаваш  Joy
що ? вие да нямате по 2-3 бивши  newsm78

# 202
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
не можеш, щот имаш само една бивша
като ги събереш 2-3 (множество по математически) можеш да обобщаваш  Joy
що ? вие да нямате по 2-3 бивши  newsm78

не, ама жените тук сме много , а БНД-та еднакви
що все пишеш в червено, да не си учител?

# 203
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 На моя фъстък му се скапаха ботушите и крачетата му мокри, БНД заръчал да ми каже да и купя нови ботуши. Да, ама аз в момента не мога, казах и като взема заплата ще купим. Отива БНД да я вземе и първите думи са "Ама ти още ли си с тези ботуши,тая майка ти кога ще ти купи други?". За протокола , при него детето има 2 чифта нови ботуши купени от него, ама те са си  за само когато е с него. Не му ги дава за училище /защото не ходи на училище с тати/,иначе много го е грижа, че краката са му мокри на детето.  Sad Rolling Eyes

# 204
  • Мнения: 6 214
На моя фъстък му се скапаха ботушите и крачетата му мокри, БНД заръчал да ми каже да и купя нови ботуши. Да, ама аз в момента не мога, казах и като взема заплата ще купим. Отива БНД да я вземе и първите думи са "Ама ти още ли си с тези ботуши,тая майка ти кога ще ти купи други?". За протокола , при него детето има 2 чифта нови ботуши купени от него, ама те са си  за само когато е с него. Не му ги дава за училище /защото не ходи на училище с тати/,иначе много го е грижа, че краката са му мокри на детето.  Sad Rolling Eyes
Много хитър и той...

# 205
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
На моя фъстък му се скапаха ботушите и крачетата му мокри, БНД заръчал да ми каже да и купя нови ботуши. Да, ама аз в момента не мога, казах и като взема заплата ще купим. Отива БНД да я вземе и първите думи са "Ама ти още ли си с тези ботуши,тая майка ти кога ще ти купи други?". За протокола , при него детето има 2 чифта нови ботуши купени от него, ама те са си  за само когато е с него. Не му ги дава за училище /защото не ходи на училище с тати/,иначе много го е грижа, че краката са му мокри на детето.  Sad Rolling Eyes
Много хитър и той...

 Точно за такъв се мисли.

# 206
  • Мнения: 3 659
Е такъв БНД като на Торнадо, как да не му кажеш "изклатеняк" Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 207
  • Мнения: 2 510
На моя фъстък му се скапаха ботушите и крачетата му мокри, БНД заръчал да ми каже да и купя нови ботуши.
Има някои постове като ги чета, определено си мисля дали тези хора са психически добре
То би, би, за реакции на дете, но за такива при зрял мъж

# 208
  • Мнения: 6 214
На моя фъстък му се скапаха ботушите и крачетата му мокри, БНД заръчал да ми каже да и купя нови ботуши.
Има някои постове като ги чета, определено си мисля дали тези хора са психически добре
То би, би, за реакции на дете, но за такива при зрял мъж
ОООООоо, аз много пъти съм се уверявала, че детето има по-адекватни реакции от БНД.

# 209
  • Мнения: 1 128
Е, не Торнадо, ти ме уби  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Чак не знам какво друго да напиша.  #2gunfire
Пепи, то на такъв и изклатеняк му е малко  Sick

# 210
  • Мнения: 54 638
Е такъв БНД като на Торнадо, как да не му кажеш "изклатеняк" Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

За това вече съм съгласна ! smile3515

# 211
  • Мнения: 1 384
Ругаят ми се БНД-та не знам защо  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 212
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ругаят ми се БНД-та не знам защо  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

 Имаш избор  Mr. Green

# 213
  • Мнения: 1 666
Tornado  на мен днес същото ми се случи Rolling Eyes
БНД довежда малкия и ми казва че му са се скъсали ботушите.
"Защо не му купи нови бе, ми ми го водиш така"??? -питам аз
"Купи му ти"
Та тичах до мола, че в неделя, в 18.00 къде да му търся ботуши, и пари нямам, от кредитната дърпам.
Ама как да не го #2gunfire
но при нас е така де, та..само си го казвам, преди много му се дразнех, сега му тегля една....

# 214
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
"Сладури". Голям зор с тия ботуши. С кеф да хванеш един  тиган с по - подсилено дъно и да ги изгърмиш по веднъж.
Нашето БНД хич не му дреме дали имаме ботуши, обувки... каза човека, че някой ден като си стъпел на краката ще си палати невероятно огромната издръжка и сега чакаме  Laughing
Вече на смях взе да ме избива. Поне не му се ядосвам на тъпотиите. Явно е, че не му дреме, та на дали ще започне да се интересува. Иначе сме с претенции до небесата, а реално е ниско до земята. /даже и рима му сложих  Mr. Green/

# 215
  • Мнения: 2 510
И на поезия може човек да го избие от такива неща.

# 216
  • Мнения: 1 213
Яяя, каква хубава темичка сме си имали за оплюване на БНД-та.  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
Хайде тогава и аз да "похваля" моя как вчера като дойде да види детето направи тройно прегрешение! Първо, помолих го да ми качи една туба с вода, че са много тежки - отказа ми, защото нямал пари (по 3 лв са!!!) и не му се занимавало. А магазинът е точно срещу входа ми! Казах, че ще му дам парите, отговори ми "следващия път". После отказа да ми даде каквито и да било пари за лекарствата на детето - нямал. И ми вади как имал 3 лв само (на стотинки). Дори докато лежеше на дивана едното левче му паднало от джоба и после обърна хола да го търси, ама не го намери, което тотално му скапа настроението. После като оправях случайно го намерих и умрях от смях как се е минал, горкият! И накрая, стоя само 15 мин и изчезна, защото бил умрял от глад и искал да се прибира, пък и "той като е болен, какво да му гледам".  #Cussing out
Ма*ка му, хич и нямаше да се ядосвам, ако детето не питаше за него. 2-3 пъти месечно му се откъсва от сърцето да дойде да го види (а има кола и живее на 20-на мин от нас) и дори и тогава не може да е пълноценен баща!  #Cussing out

# 217
  • Мнения: 1 128
Камерон, добре дошла и тук  Hug
Темата я пуснах по друг повод, ама се обърна в тази посока, та си мисля дали да не сменя заглавието  newsm78
Хич не ме учудва реакцията на БНД. Те са вечните Горгони онеправдани. В началото и аз много се палех, сега вече свивам рамене, и не се занимавам. Моля се аз и детето да сме здрави, пък оня да си е.. м.....а censored В интерес на истината аз чак такива битови проблеми нямам, защото БНД живее в София  Peace чуват се по тел. 1-2 пъти седмично, чат пат по скайпа се гледат, а иначе я вижда 4-5 пъти в годината, 2-3 за по няколко часа и 2 пъти я взема за по няколко дена. Не го съдя, разстоянието е голямо. Само той губи от това, че не може да общува повече с дъщеря си  Peace

# 218
  • Мнения: 1 666
Макче то по далече по Убаво май, еее кво ми беше хубаво БНД като беше в Англия за 6 месеца, да вземе да иде пак ли hahaha hahaha

# 219
  • Мнения: 1 128
Макче то по далече по Убаво май, еее кво ми беше хубаво БНД като беше в Англия за 6 месеца, да вземе да иде пак ли hahaha hahaha

Ами по-хубаво за мен, че не му се товаря на ежедневните изцепки, ама за детето не е по-хубаво. Аз съм от лудите майки, дето искат детето им да общува с баща си  ooooh!

# 220
  • Мнения: 1 213
Аз съм от лудите майки, дето искат детето им да общува с баща си  ooooh!
Хич не си луда дори, това е съвсем нормално. Но съвсем друг е въпросът какво дава бащата при това общуване...  Rolling Eyes

# 221
  • Мнения: 1 128
Аз съм от лудите майки, дето искат детето им да общува с баща си  ooooh!
Хич не си луда дори, това е съвсем нормално. Но съвсем друг е въпросът какво дава бащата при това общуване...  Rolling Eyes

Абе да ти кажа в общи линии не се оплаквам, като изключим, че лятото и беше дал да пие кафе ( ама безкофеиново било ), сега по нова година като беше при него и дал Нурофен, щото била искала, пробвала била и биричка, и други от сорта, нямаме драстични изцепки. Е, не може да я къпе, връща ми я като цигане, мръсна, със сплъстена коса, несресана, ноктите дълги, не рязани, с черно под тях, пере я, ама по мъжки .... но като цяло добре я гледа.

Общи условия

Активация на акаунт