Защо "татковците" никога нямат .... (

  • 11 663
  • 221
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54 793
Pepina77 , ти си галеница на съдбата ! Heart Eyes
Радвай  се , че не си от нашия отбор ! Wink

# 76
  • Мнения: 833
Миле-на, това е думичката, която чуваме всички. И аз много се дразня на това. Той няма, а аз съм длъжна винаги да имам. И това не е само сега. И докато бяхме женени беше същото.

И при нас беше така ! #Cussing out

Happy mama, ние да не сме били женени за едно и също БНД  Joy


Joy Joy Joy И не е само Хепи мама, още много са!
Както казва една приятелка"Един баща ги е правил" Joy

# 77
  • Мнения: 21
Мислих само да чета, защото на прима виста си викам...аааа, нашия не е такъв..., но май си е баш. Не се бях замисляла, но издръжката която плаща е 80лева и макар да я превежда редовно го усещам, че е убеден, че парите ги харча да си купя за мен някоя блузка, а не на детето. Мисля, колко хубаво щеше да бъде с малкия да се лишим от тези 80 лева и да мога само аз да си взимам решенията за детето, за което реално само аз се грижа и нося отговорност. Защото сега бил решил, че не мога да ида да живея в чужбина защото детето било много малко..........ами ти, бе,  с твоите жълти стотинки с който детето само таксата за градина мога да покрия, никакво свободно време и два подаръка за коледа и рождения ден, къде ще ми отнемаш шанса на детето да живее нормално. Та предпочитам да не дава нищо, вместо санитарния минимум и да не мога да го осъдя и да му отнема правата

# 78
  • Мнения: 303
Nashia tatko vse oshte dava, 150 lv. e ofizialnata izdrujka, no vinagi dava otgore, kogasto se nalaga, ne moga da kaja to4no kolko, sredno idvat mejdu 50-100 lv. na mesez dopulnitelno.
No i tova e malko, zashtoto az jiveia na kvartira i parite ve4no ne stigat.
Otdelno sum go molila niakolko puti da mi prevejda izdrujkata za ziala godina navednuj i ne mi e otkazval.

# 79
  • Мнения: 54 793
Nashia tatko vse oshte dava, 150 lv. e ofizialnata izdrujka, no vinagi dava otgore, kogasto se nalaga, ne moga da kaja to4no kolko, sredno idvat mejdu 50-100 lv. na mesez dopulnitelno.
No i tova e malko, zashtoto az jiveia na kvartira i parite ve4no ne stigat.
Otdelno sum go molila niakolko puti da mi prevejda izdrujkata za ziala godina navednuj i ne mi e otkazval.


Щастливка си ти ! Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 4 349
Защо ... ? Защото така им изнася!!!  #2gunfire #2gunfire

# 81
  • Мнения: 515
Защо ... ? Защото така им изнася!!!  #2gunfire #2gunfire

И защото нямаме нормални закони!

# 82
  • Мнения: 2 510
И защото нямаме нормални закони!
Това със закона и аз съм сигурна, че трябва да се промени. Друг е въпросът колко ще се спазва, но има ли закон които да обвързва минималната издръжка например с минималната заплата, по поне ще имаш основателно право за иск без да доказваш какво ли не.
За наем на единия родител, оставащ в жилището на другия, не ми се говори. За мен по-голяма глупост от това не е имало.

# 83
  • Мнения: 1 931
Nashia tatko vse oshte dava, 150 lv. e ofizialnata izdrujka, no vinagi dava otgore, kogasto se nalaga, ne moga da kaja to4no kolko, sredno idvat mejdu 50-100 lv. na mesez dopulnitelno.
No i tova e malko, zashtoto az jiveia na kvartira i parite ve4no ne stigat.
Otdelno sum go molila niakolko puti da mi prevejda izdrujkata za ziala godina navednuj i ne mi e otkazval.

Имаш късмет с такъв баща.
 И аз много пъти съм се замисляла с тази издръжка дето ми я плаща редовно дали имам реално нужда от тези пари. И всички бащи са с нагласата, че много дават с тези 60 - 70 лв. да си купуваме и дрехи и по заведения да ходим с техните пари, но такива са тези бащи . И с редовното плащане на тази сума и явяване на 2 пъти в годината се изчерпват техните задължения към децата. Но от друга страна се замислям, че така ми е много по-добре отколкото да се вестява по-често и да създава повече дразги, че за сега единственото което се постига със срещите с децата е да ги изнервя. Та в един момент стигнах до извода, че не искам нищо от този човек и не ми пука колко и какво дава, като го няма аз имам спокойствие и си осигурих спокоен живот и не си струва да губя нерви, сили, време и какво ли не в размисли и ядове за това какво дава и колко се интересува, аз така съм по-спокойна. Той е спокоен, че не му искам повече пари, а аз съм спокойна за това, че той е далече от нас и не ни тормози.

# 84
  • Мнения: 1 128
stacy77, щастливка си наистина. Нащето БНД каза, нека да я оставим 90 лв. издръжката (след водене на цигански спор, мислене от негова страна около седмица, и консултация с адвокат, колко издръжка да дава), че когато имам да мога да и давам допълнително. Е, такова време още не е дошло, разведени сме от 2,5г., той все няма.
blagovesta, абе хем си прав, хем не е съвсем така. Да, осигурили сме си спокойствието, обаче мен това, че ме прави на будала, като ме оставя да се оправям с детето съвсем сама, много ме дразни. Ние поемаме цялата тежест и отговорност, а те после се бият в гърдите какви деца имат. 

# 85
  • София
  • Мнения: 233
Стейси, този твой бивш БНД сигурно е единствен в БГ Laughing Аз от присъдената издръжка от 100 лв. месечно вече 4 години и стотинка не съм видяла. Жив и здрав, дано е забогатял с тези пари  Stop

# 86
  • Мнения: 833
Той за даването дава ,но все трябва да го побутвам,детето го е срам да си поиска пари от него ooooh!ама така е като за всичко е мислела само мама през всичките 17г.как да не е срам да си иска каквото и да е #Cussing outКато пускахме молбата за развода 100пъти попита до колко години трябва да се плаща издръжка #2gunfireнаправо ми идваше .....мамка му че това дете да не живее до 18г.и само дотогава да и трябват пари ,че 60лв.са много пари и горкият той.
МНого съм му ядосана ,чакам го да се върне от чужбина да му обясня малко неща ,ама говори си на никого не пречиш NaughtyНо пък като решихме да се разделяме искаше родителските права защото Тя живеела цяла зима при майка му(Учи в града на майка му),понякога си мисля ,че е трябвало да отстъпя(е не че той мн.настояваше Laughing),сега да пращам по 60лв.и да се оправя Whistling,но както казва детето"Мамоо хем ще плащаше издръжка,хем пак щеше да ми даваш пари за всичко" Blush

# 87
  • Мнения: 1 128
Чудех се да пусна ли отделна тема или да питам в тази нали пак си е моята! Ако модератора реши, че питането ми не е за тук, нека го изтрие.
Та, въпросът е следния:
Снощи ми се обади БНД, и ме пита ще му дам ли детето за празниците да бъде с него (преди около месец го питах има ли намерение да я взема, за да мога да си направя и аз плановете). Става въпрос за периода от 23.12 до 03.01. Това вземане ще бъде извън съдебното решение, но аз никога не съм го спирала в желанието му да я вижда, затова и сега нямам нищо против. Радвам се, че детето ще прекара малко време с баща си, обаче и се ядосах. Почувствах се така защото аз я гледам цяла година, болна, здрава, а той ще прекара най-хубавите, най-семейните празници с нея.  Cry. Няма да е с мен на Бъдни вечер и на Коледа .... на кого ще си дам подаръка ... ???
Исках да си сверя часовника имам ли основание да ми е гадно. Вие как бихте постъпили на мое място?

# 88
  • Мнения: 2 510
Мак, имаш основание да ти е гадно.
Децата прекарват най-хубавите празници, ваканциите, рождените дни с другия родител и той има възможност да се подготви за нещо по-добро. Лишен е и от ежедневните проблеми.

# 89
  • Мнения: 4 458
А защо го пускаш детето? Кажи му да дойде да го вземе на следващия ден.

Видиш ли няма пари когато детето е болно, но има за Коледа  Close 

Аз съм на мнение, че семейните празници се прекарват със семейството дори и в по-скромна атмосфера, а семейството е там където си денем и нощем, болен и здрав.

Общи условия

Активация на акаунт