Защо "татковците" никога нямат .... (

  • 11 657
  • 221
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 510

1. Ще вижда детето само по описания в съдебното решение режим. Стига толкова аванта. Не може на 3 месеца да се сеща за Иван и то когато на него му скимне, за колкото му скимне. 
2. Ще си плаща издръжката или дела.
3. Дело за делба и запор на собственост. /След като видях и обяви за семейната собственост/.
Оле днес ми скапа всичко тоя човек.
Ако имаш право на третото не е лошо да побързаш. В молбата да го отразиш.
Ако го продаде до тогава нищо не можеш да направиш при случай и , че си се изнесла доброволно.

# 151
  • Мнения: 1 128
Консултирай се колкото може по-скоро с адвокат. Да не се окаже после, че е късно.

Какъв парадокс се получава, за една жена даден мъж е отрова, а за друга същият той е сладък мед .... къде ли е истината все пак?

# 152
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

Какъв парадокс се получава, за една жена даден мъж е отрова, а за друга същият той е сладък мед .... къде ли е истината все пак?

 Просто хората сме различни. БНД като цяло не е лош човек - адски обаятелен,приказлив,винаги засмян, просто е перфектен приятел. Бяхме точно такива и голямата грешка е, че не останахме само такива. Има няколко огромни за мен недостатъци, които за друга може би няма да са проблем и ще се разбират добре.

# 153
  • Мнения: 1 128

Какъв парадокс се получава, за една жена даден мъж е отрова, а за друга същият той е сладък мед .... къде ли е истината все пак?

 Просто хората сме различни. БНД като цяло не е лош човек - адски обаятелен,приказлив,винаги засмян, просто е перфектен приятел. Бяхме точно такива и голямата грешка е, че не останахме само такива. Има няколко огромни за мен недостатъци, които за друга може би няма да са проблем и ще се разбират добре.

Това все едно съм го писала аз 1:1 , не мога да повярвам чак как е възможно Thinking

# 154
  • Мнения: 7 779
Нашия нямащ БНД, който и великата издръжка от 100лв. не си плаща е на ски.  Laughing
Беше обещал да дава семейното жилище, което е негова собственост под наем. По решение ни оставиха да го ползваме, но след ред инциденти/влизане с взлом/ и посещения в мое отсъствие, откачих и се изнесох. Та беше казал, че ще го дава под наем и ще помага финансово за детето. Гледам аз днес, 100 обяви...ми той го продава милия. Единственото нещо, което можеше да остави на сина си... го продава. Видях обяви за продажба и на семейната собственост. И буквално съм бясна. Не стига, че великите 100лв. са му кът, ами и продава наред.  
Имам чувството, че явно се държа твърде добре с него и започва да ми се качва на главата. Толкова му се вбесих. Първо щеше да приписва апартамента на детето, после реши да го дава под наем и сега го продава. Няма пари, а се чепи на ски. И на всичко отгоре ми казва, че ще вижда детето кога му скимне. Айде кажете какво се прави с такива хора? Мен ми идват на ум само хубави работи:
1. Ще вижда детето само по описания в съдебното решение режим. Стига толкова аванта. Не може на 3 месеца да се сеща за Иван и то когато на него му скимне, за колкото му скимне.  
2. Ще си плаща издръжката или дела.
3. Дело за делба и запор на собственост. /След като видях и обяви за семейната собственост/.
Оле днес ми скапа всичко тоя човек.
уточни апартамента негова собственост (придобита преди брака) ли е или е семейна собственост (придобита след брака) ? предполагам че правиш разлика  newsm78
вероятно ако съда ви е разрешил да живеете в неговото жилище би трябвало да ви задължи да му плащате някакъв наем.
по т.1 - той има право да вижда (взема) детето както е по съд.решение. вие може допълнително да си уговаряте други дати навиждане (взимане) , но не е задължително
по т.2 - щом е осъден да плаща мес.издръжка  значи трябва да я плаща. за неплащане си има процедура.
по т.3 - при делото за развод не сте ли разделили имуществото ? ако не сте значи не сте имали претенции към това имущество и тогава кой каквото успее да вземе си е негово. в този смисъл не виждам какво дело за делба ще има.
запор -  за какво запор ? - че ще продаде бойлера или печката ?  иначе запор за неплащане на мес.издръжка може да има ,но след образувано дело при СИ.
много неуточнени неща си написала.

пп. относно ските - той е свободен да ходи и да прави каквото си иска. ти също.

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Апартамента е негова собственост и съм го писала. Дарен му е по време на брака ни. Реално аз съм очарована от мнението му на ветропоказател. От "Ще го запиша на детето", минахме през "Ще го давам под наем и ще си плащам издръжката" и накрая го продаваме. ,
Очи за наем нямаше. Как ще има? Това дете и по време на брака е било на моя издръжка, както и домакинството.
Да, той ще взима детето само според съдебното решение. Отново мнението на ветропоказателя се завъртя. И от "Аз няма да го оставя и често ще се виждаме", стигнахме до 4 виждания за по 1-2 часа за 4 месеца. Нито редовни, ами ей така, когато му е кеф. Да ама това е дете, а не багаж. Или ще спазва график и детето ще си знае кога ще вижда баща си или не знам вече. Безумно е да присветва на 2 месеца веднъж и да настоява за каквото му е на ум. Ами нали това човече ще му е мъчно, ще иска да се виждат редовно. Трябва да си има ритъм някакъв.  Sick
Бонго, той е осъден..ама няма пари и не плаща. Думите му са "Ти имаш пари ще се оправиш" и така си виси издръжката. И чакаме да му стане кеф. Не съм останала на нея, но въпроса е принципен.
В развода имуществото/недвижимото/ е останало семейна собственост. Тя подлежи на делба в по - късен етап. Човека бързаше да е влюбен, а аз да го разкарам. Реално най - важното в онзи момент беше детето /за мен/.
Да свободен е. Ако ще и на луната да иде.  Но като ще ми тръгва с претенции, нека се огледа в каква посока.
Реално проблема е, че не се интересува от детето като цяло, не плаща издръжка, има мнение на 15 годишна/ветропоказател/, но се прави на мъж и изисква. Имахме договорка. Развод без скандали и после уважение. Дадох му го. Дори не му направих проблем. Свиждания  извън графика, но с ритъм и чести. Няма ги. Да се съобразя, че няма пари и да не го търся за нищо....ОК. Аз си имам. /обаче вече нагорно ми идат глупостите му/. Абе с най - прости думи. Искам да си поделим недвижимите имоти, да си плаща издръжката, да си спазва режима на виждане и да не се занимавам с глупости и нервни изблици.

Последна редакция: пт, 06 яну 2012, 14:54 от Sesana

# 156
  • Мнения: 2 510
Sesana, след като имате съдебно решение ти и детето да живеете в апартамента, той има ли право да го продава като е негова собственост? Мисля, че не.
Дарението по време на брака как е? Чрез доглеждане или не.
За другите неща / без издръжката / нищо не можеш да направиш.
Да се дразниш е безмислено.
Мисля, че трябва да обясниш на детето, че татко му ще идва когато той реши, за да не се надява напразно. След време ще свикне. Нищо чудно и въобще да не иска да ходи.

# 157
  • Мнения: 7 779
Апартамента е негова собственост и съм го писала. Дарен му е по време на брака ни. Реално аз съм очарована от мнението му на ветропоказател. От "Ще го запиша на детето", минахме през "Ще го давам под наем и ще си плащам издръжката" и накрая го продаваме. ,
Очи за наем нямаше. Как ще има? Това дете и по време на брака е било на моя издръжка, както и домакинството.
Да, той ще взима детето само според съдебното решение. Отново мнението на ветропоказателя се завъртя. И от "Аз няма да го оставя и често ще се виждаме", стигнахме до 4 виждания за по 1-2 часа за 4 месеца. Нито редовни, ами ей така, когато му е кеф. Да ама това е дете, а не багаж. Или ще спазва график и детето ще си знае кога ще вижда баща си или не знам вече. Безумно е да присветва на 2 месеца веднъж и да настоява за каквото му е на ум. Ами нали това човече ще му е мъчно, ще иска да се виждат редовно. Трябва да си има ритъм някакъв.  Sick
Бонго, той е осъден..ама няма пари и не плаща. Думите му са "Ти имаш пари ще се оправиш" и така си виси издръжката. И чакаме да му стане кеф. Не съм останала на нея, но въпроса е принципен.
В развода имуществото/недвижимото/ е останало семейна собственост. Тя подлежи на делба в по - късен етап. Човека бързаше да е влюбен, а аз да го разкарам. Реално най - важното в онзи момент беше детето /за мен/.
Да свободен е. Ако ще и на луната да иде.  Но като ще ми тръгва с претенции, нека се огледа в каква посока.
Реално проблема е, че не се интересува от детето като цяло, не плаща издръжка, има мнение на 15 годишна/ветропоказател/, но се прави на мъж и изисква. Имахме договорка. Развод без скандали и после уважение. Дадох му го. Дори не му направих проблем. Свиждания  извън графика, но с ритъм и чести. Няма ги. Да се съобразя, че няма пари и да не го търся за нищо....ОК. Аз си имам. /обаче вече нагорно ми идат глупостите му/. Абе с най - прости думи. Искам да си поделим недвижимите имоти, да си плаща издръжката, да си спазва режима на виждане и да не се занимавам с глупости и нервни изблици.
при теб в момента надделява емоционалното състояние пред трезвото.
пишеш че по-късно ще се дели недвижимото имущество - по съд.решение. апартамента е недвижимо имущество. него ще го делите ли ? за да го делите трябва да се вземе под внимание за какво му е дарен. може да има условия при дарението. въобще това са неща които не ги знаем (а и не е задължително да ги знаем) и за които може да се консултираш в друга поддтема от форума. всъщност ти консултация ли търсиш тук ?
друго което спада към недвижимо имущество са други жилища или някаква земя. ако те са семейна собственост ще ги делите. но за дареното имущество трябва да се прочете какво включва дарението... абе трябва си специалист (адвокат) по такива дела.
дали ще вижда детето в упоменатото съд.решение си е негов проблем. той НЕ Е ДЛЪЖЕН да го прави. въпрос на лично отношение към детето е това. но той има право да го прави във времето упоменато в съд.решение. той може  (на по-късен етап) и да иска да се промени този режим. това си е негово право. в твое право си е да искаш издръжката , да се намали режима на виждане, но трябва да посочиш мотиви за това.  и естествено да ги уважи съдията.
та ... ако искаш консултация мини в друга подтема. тук само показваш моментното си емоционалното  състояние и едва ли не чакаш съжаление (съчувствие) от наша страна.

# 158
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Sesana, след като имате съдебно решение ти и детето да живеете в апартамента, той има ли право да го продава като е негова собственост? Мисля, че не.
Дарението по време на брака как е? Чрез доглеждане или не.
За другите неща / без издръжката / нищо не можеш да направиш.
Да се дразниш е безмислено.
Мисля, че трябва да обясниш на детето, че татко му ще идва когато той реши, за да не се надява напразно. След време ще свикне. Нищо чудно и въобще да не иска да ходи.

Дарено е по време на брака, без доглеждане и т.н.
Напуснахме жилището след поредица от странни инциденти и случки. Предпочетох спокойствие. Чашата ми преля когато се влезе с взлом.

Знам, че е безсмислено да се дразня, но понякога ми идва нагорно. И то когато ми тупне 300 желания и ме постави в ситуация да му ги изпълнявам. И като откажа - врещи и играе сечено.
На детето не мога да кажа, че татко му ще идва когато той реши. Не е правилно. Все едно да му кажа ти си багажче/незначително/ и ако на тати му скимне, ще дойде да те разнася. В крайна сметка най - важният е той, а не баща му.
Бонго, апартамента изобщо не е под въпрос. Да си го продава. Товари ме отношението му. Граничещо с безобразие. Нищо повече.  Нито ще изисквам нещо от него, нито нищо. Просто е време да го поставя на мястото му. И дет се викам имам нужда да се оплача.
Чисто професионално имам мнение за възможностите по отношение на имотите. Но с дело не ми се занимава.

# 159
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моят апартамент също ми беше дарен от майка ми и брат ми по време на брака. БНД нямаше никакви права над него.  Peace

# 160
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Моят апартамент също ми беше дарен от майка ми и брат ми по време на брака. БНД нямаше никакви права над него.  Peace
То това е повече от ясно. Пък и аз за себе си не го искам. Беше обещал, че ще го остави за детето. И като видях обявата ми стана много ядно на него. Негово право си е, но ...Ох я стига съм се ядосвала.

# 161
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Моят апартамент също ми беше дарен от майка ми и брат ми по време на брака. БНД нямаше никакви права над него.  Peace
То това е повече от ясно. Пък и аз за себе си не го искам. Беше обещал, че ще го остави за детето. И като видях обявата ми стана много ядно на него. Негово право си е, но ...Ох я стига съм се ядосвала.

 Не се ядосвай, нищо не можеш да промениш.  Hug

# 162
  • Мнения: 54 793
Ако в съдебното решение има учредено право на ползване от майката , до пълнолетието на детето , може и да има проблем с продажбата . Thinking Това е тежест .
Но все пак не съм адвокат .

# 163
  • Мнения: 2 510
Аз също мисля като Хепи.
Мисля, че той просто ви е принудил да напуснете апартамента за да го продаде.
Относно кое е по - добре за детето трябва да ти да решиш в зависимост от детето.
Ако детето не иска да ходи при баща си или е нещастно от това, то ти трябва да предприемеш мерки в негова защита. Това което ти мислиш, че е правилно, не за всяко дете е правилно, а и полезно.

За бившият ти съпруг се готви като за темата след 30 години. Просто нищо положително не очаквай.
Когато приемеш това ще се дразниш много по- малко.

# 164
  • Мнения: 54 793
Аз също мисля като Хепи.
Мисля, че той просто ви е принудил да напуснете апартамента за да го продаде.
Относно кое е по - добре за детето трябва да ти да решиш в зависимост от детето.
Ако детето не иска да ходи при баща си или е нещастно от това, то ти трябва да предприемеш мерки в негова защита. Това което ти мислиш, че е правилно, не за всяко дете е правилно, а и полезно.

За бившият ти съпруг се готви като за темата след 30 години. Просто нищо положително не очаквай.
Когато приемеш това ще се дразниш много по- малко.
Снежеnewsm10

Постановки са били всички неприятности , вкл.и влизането ! Peace

Общи условия

Активация на акаунт