Ходжа Адем е енергиен вампир!

  • 44 806
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 20
До Мирето.Много си права за това изказване.Аз съм на същото мнение.

# 31
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
Трупат се потенциални клиенти на ходжа Адем с всеки изминал пост.  Whistling

# 32
  • Мнения: 20
Трупат се потенциални клиенти на ходжа Адем с всеки изминал пост.  Whistling
Изобщо не желая да бъда клиент на такъв.Просто споделям че човек в бедата си и след като е опитал всички други средства  търси и такива.А това че някой е споделил мнението си за такъв човек , трябва само да му благодарим.

# 33
  • Мнения: 6 365
Въпреки че съм безбожник и не вярвам на магии, не бих отишла при този ходжа и бих препоръчала, суеверни или не, да бягат, щом някой е забелязал нередности. Ще обясня защо. Повечето хора, които търсят тази помощ, или ще са абсолютно изпаднали, или по-интелигентни и чувствителни от средното.

Хора като този ходжа имат много спефицична харизма, начин на поведение, който буквално улавя вниманието и променя съзнанието. Аз съм подготвена за такива феномени, но въпреки това дори самонаблюдението и запазването на стабилна психика пред такъв човек могат много да изтощят. Била съм при хора, които твърдят, че имат "енергия" и действително имат харизма над средната, известен нарцисизъм. Освен това вярвам- не вярвам, виждам, че в света има  някакъв ритъм, някакъв закон за това кога нещата вървят и кога-не. Понякога лесно се включваш в този ритъм, понякога не виждаш нещата правилно. Зависи от настроението.

Хипотезата ми е, че този ходжа може да създаде такова настроение, дори у подготвен човек, че той да не може да вижда правилния път на нещата, да се разстрои един вид. Може и ходжата да показва посвоему правилен път, който обаче да не е съвместим с това, с което сме свикнали. Нещо като да сипеш дизел на бензинова кола.

Така че- дори от любопитство не бих си хабила ресурса, а камо ли да поверя измъкването от проблемите си на ходжа. Ако нещата са толкова зле, все пак има философия и болкоуспокояване, всички сме смъртни, но е по-лошо още приживе да убиеш ума и душата си със суеверия, да възприемеш друг, неправилен ритъм в живота.

# 34
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Mamacita Bandida  202uu

# 35
  • Мнения: 6 365
Да си продължа мисълта, наистина може да ти "дойде до главата" да търсиш духовна помощ. Тоест, да си кривнал от правилния път, да си изпуснал правилния ритъм и да не ти върви.

Аз съм се старала в добрите моменти да отбелязвам кой е бил правилния път и да си напомням как пак да стигна до него или максимално близко. Често това включва някакъв вид духовна работа- малко стоене в тишина, четене, мислене или просто разходка на слънце. Като казвам правилен път, не значи, че всичко ще е 100 процента безпроблемно, но ще имаш увереност, че проблемите могат да се решават и ще внимаваш да не допускаш глупави грешки. Човек най-лесно се саботира сам, когато си мисли, че всичко е безнадеждно.

Така че- намерете своите методи, за да не се наложи в труден момент да използвате груба намеса, която може да не ви настрои,  а да причини по-голямо разстройване. Дали ще е вяра, близък, малък ритуал или личен талисман, пак е по-добре, защото е по-близо до вашето Аз, отколкото непонятни и чужди ритуали от човек с прекалено силно излъчване, което да смачка твоята индивидуалност.

Бих казала, че когато има индивидуална вяра и увереност, такива ходжи са ни още по-неприятни и наистина има една увереност, че няма да предадем себе си и да стигнем до тях. Наистина не е хубава тази нагласа- накрая дотам ще стигнеш. Човек трябва така да изгради характера си, че ходжата да не е решение.

Последна редакция: чт, 24 ное 2011, 16:59 от Mamacita Bandida

# 36
  • Мнения: 1 520
Де да беше само Адем ходжа...
Caмо като си помисля колко е безучастна държавата към техните измами, и не се учудвам, че са толкова нагли в шарлатаниите и мародерствата си.
Винаги ще има повече такива. Докато хората си дават парите по шарлатани, тe ще се увеличават.

Ето друг случай на енергиен вампиризъм. Противно на мненията защитаващи въпросната личност, аз пък имам смятам, че разказаното от потърпевшия е самата истина.

# 37
  • Мнения: 6 365
Имам наблюдения за ефекта от Норбеков. Зависи от човека, не вярвам при всички ефектът да е такъв, но наистина този неприятен и нарцистичен руснак успява да замени собствената ти идентичност с неговата система.

Когато си в системата, е добре, но като излезеш навън, все едни си без защита, защото доброволно си изтрил част от собствената си психика. За мен е по-здравословно да съм инат с очила, отколкото Норбеков-зомби с маниакална усмивка и уж-перфектно зрение.

Освен това имам забележки към системата си в качеството на човек, разбиращ от графичен дизайн и мозъчни функции. Когато гледаш дълго време едно и също нещо, като текст, като го гледаш разсеяно и леко, както е в системата, мозъкът бавно компенсира липсващите части. Има по-четливи шрифтове и така се създава илюзията за перфектно зрение. Освен това аз самата понякога трудно чета, но като се прегледам, нямам диоптър. Ако отида на курс, сигурно ще си помисля, че съм си подобрила зрението.

Изобщо- бъдете себе си, в това се състои духовността, а не в това да се превърнете в нещо различно, което не може да функционира психически в реалния свят. После ще си мислите, че има енергийни вампири, но всичко е приложно главознание.

# 38
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
Нека се пробва на мене да ми изтрие част от психиката,да видим как ще стане. Twisted Evil  Laughing 

# 39
  • Мнения: 6 365
Със сигурност няма да  може!

Обаче ако някой го поиска доброволно и го направи сам- може!

А и не подценявай силата на потапянето в дадена среда. Всичко може да има ефект, малко по малко.

# 40
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
Да,права си.То,ако нямаш вяра,няма и да те хване.  Peace

# 41
  • Мнения: 6 365
Да,права си.То,ако нямаш вяра,няма и да те хване.  Peace

Може да те хване, но не в пълна сила- може просто да не си в настроение известно време или да се полееш с кафе:)

# 42
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
Ееее,това с кафето е гадно!Как после ще си гледам на него..  Crossing Arms  Hug

# 43
  • Мнения: 6 365
Може и по петната върху блузата.

# 44
  • Мнения: 1 520
Имам наблюдения за ефекта от Норбеков. Зависи от човека, не вярвам при всички ефектът да е такъв, но наистина този неприятен и нарцистичен руснак успява да замени собствената ти идентичност с неговата система...

Аз имах предвид онази Моника Балаян, която по онова време е водила курсовете по системата му.
Нея визирах под "въпросната личност".
Аз съм възмутена от отношението й към нищо неподозиращия човек, и не разбирам как може повечето потребители по темата да си затварят очите или да не им правят впечатление някои неща - Хайде не знаейки, но поне подозирайки на какво е способна.

Иначе, за мен Норбеков не е нищо особено, нито пък прехвалените му упражнения за очите...

Последна редакция: пт, 25 ное 2011, 15:52 от krem-karamel

Общи условия

Активация на акаунт