ДЕКЕМВРИйската дружинка вече стана на годинка Тема 12

  • 28 357
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
 newsm59 на:

Виктор на Мама Puppcheto
Сияна на Мама Poli.t.,
Калина на Мама Mary_Angel,
Габриела  на Мама ......мама.

Да сте живи и здрави, мили деца. Честито и на щастливите мами  Hug


Кимбърли, благодаря!

Мама Ива, дано се оправя обрива. Ние постоянно имаме проблеми с кожата, но нашето е от прекалена сухота. Сега пак имаме нещо като лишеи. Писна ми да мажа вече, и не го правя, но за всеки случай ще посетим пак кожния  Wink

# 46
  • Мнения: 0
Ехооооооооооо,мамчета!
 
Ние сме в София вече, доста път му се събра на Жорко , ноооооо вече има една завършила семестриално мама! Crazy

Първо да честитя рождените дни на всички малки бонбони,с много обич им пожелавам да са много здравички,да радват мама и тати и да бъдат умни и палавички деца! Heart Eyes

Честити именници със закъснение!

Дано дечицата с растройство и обривчета да се оправят бързо,идва студена зима и тепръва ще излизат нови и нови вируси , но вярвам ,че ще успеем да ги опазим  Naughty

Моята майка дойде с мен , сега мъжът ми започна нова работа и го няма по цял ден,тепърва ще се учим да се оправяме сами (нещо , с което почти всички мами във форума ни се справят чудесно) , но за сега имам помощница!За подаръците , на никъде не сме за сега..Баба ми ми даде една сума , с която да си купим нещо и аз и бебо..Но парите отидоха по пътищата и по материали за таблата за изпита ми  ooooh! Важното е , че сме живи и здрави , със сигурност ще зарадваме Жорко с нещо много хубаво за празника му , но за сега не виждам купчини подаръци под елхата  Flutter

Много целувки и прегръдки на всички , радвам се ,че затворихме темата за граматиката и пунктуацията,снощи си мислех за Гого на Николета и от сърце се надявам всичко да мине бързо и безболезнено и да остане в миналото! Hug

# 47
  • Мнения: 152
Добро утро,

Честит рожден ден на първите ни розови декемврийчета - Сиси и Кики, двете чаровни мацки, които ще разбиват мъжките сърца Wink Нека да са здравички, весели и щастливи, все така чаровни и усмихнати. Честит празник и на тяхните майчета - Поли, Mary_Angel, нека малките кукли да ви носят само радости Simple Smile

За прословутата бебешка шарка разбрах ,че се наричала още розеола.  Намерих доста неща, ама това май е най-добре написано http://glezli.com/blogs/1/2 .
Иначе и аз първо реших да не е от някоя дреха, но пък последната седмица сме все с боди с дълъг ракав, а по ръцете няма. Също така има обрив и под памперса. Затова изключих дрехите, като причина. За храната също мислих, защото в събота му дадох риба за първи път, но пък той вдигна Т и то преди това, а и тази Т май е най-малко възможното за алергична реакция, а ето обривите 5 дни след това. май не е .. а от понеделник нищо ново не съм давала, дори е на лека диета ,заради това ,че имах подозрения ,че го боли корема. Та и това изключих... и ето от многото ми разсъждения стигнах до бебешката шарка. Незнам дали е това,но най ми се връзва. Засега има обриви и ако до следобед не изчезнат  ще се реша и ще отидем да го погледне педи. После ще ви информирам, защото наистина се виждахме няколко дни преди това и да си имате едно на ум, въпреки че вече мина цяла седмица и най-вероятно не сте прихванали, а и децата почти нямаха контакт  Praynig
Да ви кажа честно лекичко се раздвам ,че все пак има някакво развитие на тази наша тридневна Т, защото ако бяхме останали само с нея, вътрешно щях да си имам притеснението, че може да има някоя вътрешна инфекция.
А сега да ви кажа , понеже преди време имаше мами, които се интересуват от пробиотици за бебета. Вчера за разстройството в аптеката ми препоръчака Bio balance baby. казаха ,че било много добро, пречистено и дрън ,дрън чудеса правело. Прочетох листовката и много ми допаднаха, хем  е пробиотик , хем пребиотик. Мисля да му купя още 10 прахчета и да му през ден 1 месец.

7/8, радвам се, че сте изкарали супер празника. Това е най- важното , той да е бил весел и щастлив , а и ти да не си се напрегнала и изтощила от цялата суматоха и приготовления. Тортата е страхотна, сигурна съм ,че е била много вкусна, не само заради кремчетата, ами и заради старанието и любовта , която си вложила в нея.  Hug

Анич, честито семестриално завършване. Скоро да имаше повод да почерпиш и за дипломата Simple Smile А иначе за оправянето  сигурна съм ,че ще се справиш и самичка в къщи.  Hug 

# 48
  • Мнения: 276
А сега да ви кажа , понеже преди време имаше мами, които се интересуват от пробиотици за бебета. Вчера за разстройството в аптеката ми препоръчака Bio balance baby. казаха ,че било много добро, пречистено и дрън ,дрън чудеса правело. Прочетох листовката и много ми допаднаха, хем  е пробиотик , хем пребиотик. Мисля да му купя още 10 прахчета и да му през ден 1 месец.

Иве, аз давам пробиотици на малката, ще го проуча и този   bouquet
Да се оправя бързо малък Сашко Hug

# 49
  • Мнения: 6 278
Иве, шестата болест или розеола протича с висока температура. Ние я изкарахме миналия месец и тогава четох.
Типични симптоми- висока Т между 3 и 5 дни ( при нас 4) - около 38,5- до 39,5. В нета пише че можела да предизвика и Т гърчове. Освен това силно зачервено гърло. В момента в който Т спадне - избива обрива и трае 2-3 дни макс. Изглежда точно като от претопляне и не се разпространява другаде освен по коремчето и гърба. Нашата шеста болест беше съпроводена и с така характерното разтройство за разкош Rolling Eyes
Пишеше че е активен вируса май около 20 дни и засяга само деца между 0,5 и 3 години.
Лечение- никакво не се предприема, те просто си минават обривите, мисля че не са сърбящи или поне не съм забелязала.

Честито на всички празнували вчера и празнуващи днес Simple Smile nbirthday newsm38

# 50
  • Мнения: 1 262
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА Виктор на Мама Puppcheto,Сияна на Мама Poli.t,Калина на Мама Mary_Angel,
Габриела  на Мама .......Бъдете много здрави, щастливи и усмихнати дечица!


Уооу, Светле, Валето е страхотен млад мъж!Красота!Тортата също е хубава,най- важното е , че е  правена с любов Hug
В един магазин гледах пластмасови играчки за торти, всякакви.
Иве,ще се оправите бързо. Hug
Анич, браво , прилежна студентка си.  Hug

# 51
  • Мнения: 152
second, Rika мерси, че споделихте , как е било при вас  Hug Ми явно ще да е това ... при нас не беше толкова висока Т, ама то организми различни, може да е по-борбен  Thinking Иначе всичко друго си е както го описвате вие. За наименованието на самата болест аз съм разбрала ,че различните лекари си наричат едни и същи неща с различни имена. То това не е от кой знае какво значение, важното е лечението , което назначават да е адекватно и ефективно. От нашия педи съм чувала доста странни диагнози, но за 7 години не съм имала никога оплаквания от лечението , което е дал. Така че това е най- важното ...

# 52
  • Мнения: 57
Мацки аз давам "Bio balance baby" на Гого вече 10-ти ден,  Thinking изписаха ни го за трудното изхождане,  нооо  newsm78 никакъв ефект!

Ани честито семестриално завършване. Hug

# 53
  • Мнения: 0
Николета, когАТО ние имахме голям проблем с  твърдо ако и понеже нищо от сорта на круши,сливи и т.н. не помогна -му дадох 2,3 лъжички прясно мляко /това му беше първия прием на пр. мляко / много бързо след това се изходи -не много лесно,но все пак свърши работата
след това му купих био гайа и започнах да му давам всеки ден -за седмица се нормализира ,но аз продължих с даването ,докато не се свърши опаковката/а и за такива продукти е хубаво по-дългия прием,за ад се насити организма с достатъчно полезни бактерии ,които да преборят  неполезните/-от тогава не сме имали проблем-малко ако се запече-прясното мляко свършва работата веднага
като беше бебе -био гайата ни оправи едно разстройство
давала съм на 2 пъти по 4,5 дена лактулоза-по предписание на педи-никакъв ефект нямаше при нас/явно на всеки организъм всяко нещо действа или недейства по различен начин

# 54
  • Мнения: 44
Честито на рождениците и на техните мами!
Светле, страхотна торта! Майсторка си, браво:)))
Mama_Iva, мерси за информацията! Аз трябва да купувам стерилизатор и ако ползвам 25% отстъпка ще е направо супер!
А относно гледането на малката имам нов план, като получа резултати ще ви споделя  Mr. Green
Николета, био гая даваш ли?

# 55
  • Мнения: 57
RikaRurika био гайа и лактулозе и аз давам по 10-15дена и те не ни помогнаха  Sad ще пробвам днес със прясно мляко! Благодаря ти много  Hug дано ни помогне.
Колко процента  кисело мляко давате? и какво? нашата педиатърка каза да взема над 3 % , вчера взех 3,6% на Верея по БДС,  и си го хапна малкия смесих го с плодово пюре да е сладко,  newsm78 но ме притеснява не е ли много маслено за тях... Whistling Rolling Eyes Confused
 




# 56
  • Мнения: 44
Николета, моята дъщеря от раждането до към 3-4 месец не акаше сама. На 2 дена с термометъра... Бях се побъркала, но категорично отказвах да й давам медикаменти. За 10-15 дена био гая няма да ти свърши работа, трябва да я даваш доста по-дълго. Консултирай се с твоя педиатър, но според мен 2-3 месеца поне. Ако искаш пробвай.

# 57
  • Мнения: 0
праясното мляко -взимам домашно и е с доооста голяма масленост,защото като го подквася и му сипя в шишето след това с мноооого търкане и жулене успявам да го измия -мазно,мазно та чак като масло

# 58
  • Мнения: 397
Здравейте майчета и от мен в новата тема.
Кимбърли поздравления за колажа.Наистина е много хубав.

ЧЕСТИТ РОЖДИН ДЕН на

 ВИКТОР на мама PUPCHETO,
СИЯНА на мама POLI.T,
КАЛИНА на мама MARI_ANGEL,
ГАБРИЕЛА на МАМА...

Да са живи и здрави малките слънчица!

7/8 ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И НА ТЕБ с малко закъснение.Да е живо и здраво момченцето ти и много да ви радва!Тортата  е прекрасна.

Не съм писала отдавна,но просто тези дни не ми остава  много свободно време.

# 59
  • Мнения: 1 572
RikaRurika био гайа и лактулозе и аз давам по 10-15дена и те не ни помогнаха  Sad ще пробвам днес със прясно мляко! Благодаря ти много  Hug дано ни помогне.
Колко процента  кисело мляко давате? и какво? нашата педиатърка каза да взема над 3 % , вчера взех 3,6% на Верея по БДС,  и си го хапна малкия смесих го с плодово пюре да е сладко,  newsm78 но ме притеснява не е ли много маслено за тях... Whistling Rolling Eyes Confused

Ники, колкото и невероятно да звучи, при каката помагаше пюре от морков (вземах на ХИПП). По принцип го дават със затягащ ефект, но при нея беше единственото, което действаше разхлабващо и то 100%.
Щом Лактулозата не ви действа, значи дозата е малка. Увеличи я плавно докато прецениш, че "работи". При Али (тогава беше 14-15 кг) предписаните 10мл бяха като водичка, но 15мл и действаше точно колкото трябва. Като започна да ака редовно намалих на 12, 10, после през ден и вече я спрях.  Общо е пила над 3 месеца. Освен това и действаше най-добре когато я дам в 4-5ч сутринта. Ако я пиеше вечер или денем често нямаше ефект.... Вие по колко вземате и кога?
Запека при дете не е безобиден. Ако слабителните храни не помогнат не бива да се избягват лекарствата и да се чака всичко да се оправи от самосебе си. Аз така чаках, детето не само, че се травмира, а вече има хемороид на 4г. А от задръстването целия организъм се трови, имам позната, която е колабирала след 10 дневен запек.
За киселото мляко на мен лекари са ми казвали  2% или малко повече масленост! Много странно, пак различни лекарски практики  newsm78 По моя логика и недоказано научно си мисля, че младия организъм ще се натовари от висока масленост (както и ти предполагаш). Това изисква производство на повече ензими за обработка.

Общи условия

Активация на акаунт